Beast of CHAOS, pytania poczatkujacego...

Beastmen

Moderator: Dibo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dulix
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 154

Re: Beast of CHAOS, pytania poczatkujacego...

Post autor: Dulix »

Ja też od wakacji zbieram bestie i poleciłbym kupić batalion (ok 235 zł) a najlepiej jeszcze jeden :) tylko wtedy zostaje Ci 130 zł możnaby minoski kupić (to coś ok 105 zł) i jakiegoś bohatera.
Nie licząc bohatera płacisz ok. 575 zł i teraz albo jakiegoś szamana albo wargora albo gorbulla. Ja poleciłbym tego ostatniego (kosztuje ok 95 zł na allegro pojawia się czasem za 65 zł) możesz go wykożystać jako czwartego minotaura albo bohatera.
W ten sposób masz:
- 20 gorów
- 20 gorów
- 20 bestigorów (specjal)
- 20 ungorów
- 3/4 minotaurów (specjal)
Na początek myślę że fajnie jak gorbulla ustawisz jako zwykłego Minotaura to na upartego umówić się możesz że jeden z gorów albo bestigorów jest bohaterem (wargorem).

Mam pytanko jeden Minotaur ma siłę jednostki 3?
"Pić w samotności to jak srać w towarzystwie"

Szmyt
Chuck Norris
Posty: 546
Lokalizacja: Schwarze Pferd, S(a)tanica

Post autor: Szmyt »

Dulix pisze:Mam pytanko jeden Minotaur ma siłę jednostki 3?
a co to jest siła jednostki?

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Tak Minotaur ma / miał US 3.
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

Dibo pisze:Tak Minotaur ma / miał US 3.
w 7ed. miał w 8ed. nie ma US

Awatar użytkownika
MlSlEK
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Łódź

Post autor: MlSlEK »

2 bataliony, dwie paczki minosów i razorgora bym polecał. Zamiast kupować doombulla za 95zł i proksować go jako zwyklaka lepiej kupić 3 minosów i ze zwyklaka zrobić bohatera (potem może być czempionem).
Obrazek

Awatar użytkownika
Dulix
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 154

Post autor: Dulix »

czy centigory w myśl zasad 7 ed są lekką kawalerią to samo pieski?
"Pić w samotności to jak srać w towarzystwie"

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

według myśli każdej ed. masz napisane przy jednostkach czy są fast cavalery czy nie

Awatar użytkownika
Dulix
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 154

Post autor: Dulix »

Oddział 10 ungorów zaatakował 20 mieczników imperialnych na flance. Po turze walki dalej wszyscy stoją w miejscu i wtedy w odległości ok 4'' zostaje zniszczony imperialny oddział. Miecznicy panikują i uciekają wzdłuż oddziału ungorów a ci (i tu pytanie czy dobrze zrobili) ustawiają się tak żeby stać w kierunku ruchu mieczników (tak jakby stali a nimi) i gonią ich?
"Pić w samotności to jak srać w towarzystwie"

Klops
Falubaz
Posty: 1062

Post autor: Klops »

jak jesteś w walce to jesteś immune to psychology więc nie wiem po co ci imperialiści panikowali

Awatar użytkownika
Dulix
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 154

Post autor: Dulix »

Ja piszę o 7 ed a nigdzie tam nie znalazłem takiej informacji może przeoczyłem, powiedz gdzie to jest?
"Pić w samotności to jak srać w towarzystwie"

CAR2N
Chuck Norris
Posty: 562
Lokalizacja: Kraków

Post autor: CAR2N »

Dulix pisze:Ja piszę o 7 ed a nigdzie tam nie znalazłem takiej informacji może przeoczyłem, powiedz gdzie to jest?
Jak masz pytania o zasady ogolne to masz specjalne podforum ,a nie zasmiecaj nam tutaj gadaniami o starej edycji , ktorej praktycznie prawie nikt juz nie uzywa ;)
Albo zgraj sobie w pdf stary podrecznik , przeczytaj go i graj , chyba zes tak mlody ,ze nic nie czaisz to idz do jakiegos sklepu typu bard to Cie tam naumieja gracze jesli beda miec cierpliwosci (tylko pewnie juz nie 7ed) :mrgreen: :oops:
WFB playing since 1994

Awatar użytkownika
Dulix
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 154

Post autor: Dulix »

CAR2N pisze:
Dulix pisze:Ja piszę o 7 ed a nigdzie tam nie znalazłem takiej informacji może przeoczyłem, powiedz gdzie to jest?
Jak masz pytania o zasady ogolne to masz specjalne podforum ,a nie zasmiecaj nam tutaj gadaniami o starej edycji , ktorej praktycznie prawie nikt juz nie uzywa ;)
Albo zgraj sobie w pdf stary podrecznik , przeczytaj go i graj , chyba zes tak mlody ,ze nic nie czaisz to idz do jakiegos sklepu typu bard to Cie tam naumieja gracze jesli beda miec cierpliwosci (tylko pewnie juz nie 7ed) :mrgreen: :oops:
w temacie tego podforum (,,Beast of CHAOS'') jest tytuł podręcznika używanego chyba głównie w 7 ed, moje pytanie tyczyło się zasad gry, gram bestiami i jestem początkujący (wszystko się chyba zgadza). Jak Ci misiu coś nie pasuje to nie czytaj moich postów, nie odpowiadaj na nie (nikt ci nie każe). Chybione krasomówstwo zachowaj dla siebie a wszelkie skargi do rodziców bo to oni cie zrobili (ale reklamacji pewnie nie przyjmą).
"Pić w samotności to jak srać w towarzystwie"

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Car2n ma racje. Strasznie mieszasz. Nie odbierz nas źle, ale faktycznie po twoich postach widać że brak ci doświadczenia nie tylko w Bestiach ale w ogóle w grze. Może lepiej by było jakby ktoś tam u ciebie bardziej doświadczony nauczył cie grać. Samo czytanie podręcznika nie wystarczy. Oczywiście jak będziesz miał pytania to ci pomożemy ale równie dobrze możesz pisać do nas prywatne wiadomości z lista pytań (dotyczących zasad ogólnych). Na pytanie dotyczące zasad naszej armii z przyjemnością TU odpowiadamy i doradzamy.

Edit: EJ !! Dulix nie przeginaj !! :evil: Wycieczki osobiste nie na tym forum !! [-X

Edit2 : A ciebie Car2n prosze zawczasu żebyś nie odpowiadał na zaczepki bo zaczniecie tu sobie skakać do gardeł i nic z tego nie wyjdzie tylko bałagan :?
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Awatar użytkownika
Dulix
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 154

Post autor: Dulix »

Przyjąłem do wiadomości i przepraszam za zamieszanie
"Pić w samotności to jak srać w towarzystwie"

Awatar użytkownika
Magnus
Chuck Norris
Posty: 611

Post autor: Magnus »

Witam, przymierzam sie do zbierania bestii. Takie pytanie na początek, jak beastmeni radza sobie w walce z bretonnia? Głównie z tą armią mieliby walczyć, wiem że wszystko opiera sie na opracowaniu rozpy, ale generalnie chcialbym wiedziec jak wypadaja w starciach z bretonnia.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

wszystkie armie są teraz mniej lub bardziej zbalansowane, więc przy podobnych umiejętnościach się fajnie pobawice
myślę, że największym dla Ciebie problemem będzie w walce z Bretończykami powszechnie stosowany Heroic Killing Blow, który może skosić wszystkie minosy i różne odmiany gigantów, czyli główne atuty bestii

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Generalnie z Bretką w 7 ed było tak ... 20:0 ... dziękuje i idziemy płakać do konta. Teraz jest lepiej ale dalej kakowo. Nam ta edycja pomogła a bretce zaszkodziła i tyle sie zmieniło.
Rady :
Na bretke to minotaury, minotaury i minotaury, reszta naszych kóz ma przechlapane.
Unikać gralli i próbować odciągać pegazy od szarż na tyły lub boki minosów.
Jeśli trafisz na słabego gracza to coś ugrasz jak na takiego świadomego swojej armii to będzie ciężko.
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

CAR2N
Chuck Norris
Posty: 562
Lokalizacja: Kraków

Post autor: CAR2N »

Bestie maja pare jednostek ,ktore mozna uzyc jako mieso armatnie , otaczasz nimi swoje podstawowe klocki i zadna szarza Ci nie grozna + mozesz uzyc harpii by wywabic , zajac przeciwnika a pozniej jakis wjazd .
Ja tam kiedys z imperium (glownie na konnicy itp) wygralem cos kolo 17:3 i glownie dzieki klockowi minoskow z BSB (S+1) , byli poprostu jak walec :mrgreen: Pozostalosci typu swiniaki itp odwracaly uwage strzelcow .Moze jeszcze wziac jakas gorgone czy jabera jesli o bretce mowa :oops:
WFB playing since 1994

Awatar użytkownika
Magnus
Chuck Norris
Posty: 611

Post autor: Magnus »

Dzięki za opinie. Generalnie chciałbym zacząc kolekkcje właśnie od jednostek które beda mialy szanse na pokazanie potencjalu wlasnie w walce z bretą. Na poczatek chcialbym wziac cos takiego, dobry wybor?

beastlord+shaman w kwestii bohaterow (czy lepiej doombull+shaman?)

Core:

25 gor herdy (czy ogolnie w beastach sprawdza sie zasada ambush? na brete domyslam sie ze nie bardzo... wole ta piechote bo ma T4 a to juz cos)

2x5 warhounds (kumpel gra tez chaosem, wiec przynajmniej ten oddzial bede mial na wypozyczenie ;] )

1 ghorros warhoof (zeby brac centigory w core)

2x7 centigors (dobra opcja w ten sposob wcisnac core?)


special:

2x4 minotaury

rydwany

harpie (wezme od swouich DE :oops: )


rare:

cygor

ghorgon


Taki mam zamysl na armie, mam nadzieje ze cos zdziala. Przegladalem tez magie bestii, w dobie bookowych lore;ów jest sens korzystania z niej? Strasznie podoba mi sie ostatni czar, kiedy przywolujemy jednego z posrod 3 potworów na stół! :twisted:

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Ghorrors jest "special championem" generalnie sie takich nie używa (turniejowo), ale jeżeli wy sobie na to pozwalacie to jak najbardziej centigory w corach są bardzo spoko. obecnie psy to nie najlepszy wybór jednak. Pomyśl o jakimś BSB.
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

ODPOWIEDZ