Beast of CHAOS, pytania poczatkujacego...

Beastmen

Moderator: Dibo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Poczekam na nowego ;) Narazie musze skoczyc DE i kupic te Dwa modele.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
galahar
Mudżahedin
Posty: 230

Post autor: galahar »

Jak nie zdam unruly to muszę maszerować do najbliższego wroga? Jeśli tak to nie za ciekawie jest :D

Awatar użytkownika
Ratzing
Kretozord
Posty: 1549

Post autor: Ratzing »

Tak, właśnie tak. Jeżeli nie możesz szarżowac, to maszerujesz. Jak nie możesz maszerowac, to pełzniesz 5 cali.
Uerph.

Awatar użytkownika
Mauler
Wodzirej
Posty: 734

Post autor: Mauler »

Dlaczego nieciekawe? Właśnie fajne! bo nieprzewidywalne :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Ratzing
Kretozord
Posty: 1549

Post autor: Ratzing »

Nieciekawe jest jak w kluczwym momencie herd oblewa i wyskakuje na środek planszy, blokując wszystkie istotne szarże i wystawiajac się na rzeź.
Uerph.

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

Fajne bo nieprzewidywalne! A idz pan w cholere... ty, ty, ty...ty orku i goblinie!

Ja tam wole sam dowodzić swoja armią.
Beasts of Chaos - circa 5k
Warriors of Chaos - circa 5k
Daemons of chaos - circa 3,5k

Awatar użytkownika
Mauler
Wodzirej
Posty: 734

Post autor: Mauler »

Ja też wolę ale wiele razu miałem masę uciechy jak herdy radośnie gnały do przodu blokując szarże rydwanom i minoskom :)

Oczywiście, kiedy zdarzało się to na turniejach dostawałem frenzy :) :) :)
Obrazek

Awatar użytkownika
galahar
Mudżahedin
Posty: 230

Post autor: galahar »

No nieciekawe jak mały herd z szamanem wylatuje na środek stołu :D

Kolejne pytanko: 1) Co pierwsze rzucam, Drinken czy Terror (chodzi o centigory)?

2) Czy jak oddział spanikuje od np. ostrzału to traci sztandar?

Awatar użytkownika
Mauler
Wodzirej
Posty: 734

Post autor: Mauler »

1 najpierw terror a potem drunken.
2. nie od ostrzału
Obrazek

Awatar użytkownika
strannik
Warzywo
Posty: 14
Lokalizacja: Brzeg

Post autor: strannik »

Mam bardzo proste pytanko (a nie znalazłem na nie odp w istniejących tematach) - jak sądzicie/stosujecie, gorom bardziej opłaca się dać two hand weapon (czy to znaczy to samo co additional hend weapon?) czy hand weapon i tarczę? I jeszcze jedno - jeśli dam ungorom tarczę to nie tracą oni nic z użyteczności włóczni (bo ona niby zajmuje obie ręce, więc nie wiem jak to działa), konkretnie czy dalej mogą bić z drugiego rzędu? Dzięki z góry za odpowiedzi

Awatar użytkownika
Rainhold
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Rainhold »

Two hand weapon to broń dwu ręczna a nie dodatkowa jedno ręczna.
Nie traktuj tego jak wyroczni bo nigdy nie używałem włóczni ale moim zdaniem nie możesz jednocześnie używać tarczy i włóczni.

Edit: Dziękuję szanownym kolegom za wyprowadzenie mnie z błędu odnośnie włóczni.
Ostatnio zmieniony 22 paź 2008, o 14:02 przez Rainhold, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Zonk.
Rainhold, to bardzo zły zwyczaj wprowadzać ludzi w błąd na forum. ;) Jeśli nie masz pewności - sprawdź. Jak nie masz gdzie sprawdzić, to przynajmniej odeślij do podręcznika. Wiem, napisałeś żeby nie traktowac tego jako wyroczni, ale całą wypowiedź ktoś początkujący może potraktować jako mocną wskazówkę. :)
Włóczni i tarczy jak najbardziej da się razem używać, nie działa wtedy tylko dodatkowy bonus do zbroi za tarczę i broń ręczną. Tarcze ungorom się nie opłacają najczęściej.
Two hand wepons to pojęcie używane czasem zamiast additional hand weapon.
Broń dwuręczna to w ogóle zakręcony temat (bo to określenie można w zasadach WFB przypisac i halabardom, i pikom) ale w takim podstawowym rozumieniu to 'great weapon". Gory nie mają broni dwuręcznej, mają za to dwie bronie ręczne i z tego tytułu dostaja dodatkowy atak. I to kombo wg mie opłaca się bardziej niż z tarczą.
Ostatnio zmieniony 22 paź 2008, o 12:18 przez KrzysiekW, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

KrzysiekW pisze: Włóczni i tarczy jak najbardziej da się razem używać, nie działa wtedy tylko bonus do zbroi za tarczę.
KrzysiekW nieładnie tak wprowadzać w błąd :wink: - oczywiście tarczy i włóczni da się używać razem i tarcza działa w normalny sposób, dodając 1 do całkowitego armour save.

Jeśli chodziło Ci o to, że tarcza z włócznią nie daje DODATKOWEGO bonusu jaki wynika z używania hand weapon + shield, to wyraziłeś to dość nieprecyzyjnie :)

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Czekałem kto mnie sprecyzuje. :P Już edytuję.

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

włócznie sa oczywiście jednoręczne :) ale nie ma "parry bonusu" czyli +2 za shield i hand weapon.

Zapomnij o tarczach na gorach - sa znacznie gorsze niż wersja z dwiema brońmi. Zdecydowanie ja polecam :)
Beasts of Chaos - circa 5k
Warriors of Chaos - circa 5k
Daemons of chaos - circa 3,5k

Awatar użytkownika
strannik
Warzywo
Posty: 14
Lokalizacja: Brzeg

Post autor: strannik »

Heja banana! Słuchajcie mam kolejne pytanie. Otóż grałem w weekend przeciwko skavenom, miał tam (pomijam resztę rozpy bo tutaj to nieistotne) m.in. 20 procarzy - upgrade bodaj night runnerów. Stali na wzgórzu i mieli bliski dystans, czyli, mając tam dowódcę, wg zasad mogli oddać 42 strzały na rundę! Czy to możliwe?? Czy może jakaś zła interpretacja - wzgórze czyli oba rzędy + zasada procy, że na krótki dystans dwa razy strzela. Tylko że nie wiem jak się do tego ma to, że ten oddział ma skirmishera? Pomóżcie proszę, bo nie powiem żeby nie bolała taka salwa...

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

Mieszasz wiele kwestii naraz :)

Przede wszystkim określ, co to dokładnie był za oddział.

Klocek czy skirmish?

Jak skirmish (night runnerzy - tak wynika z opisu) to moze strzelać ze wszystkich modeli na raz ZAWSZE, nie potrzebuje gówki, ani tez nie ustawia sie szeregami...

dalej: dowódca nie daje 2 strzałów dodatkowych, więc nie wiem skad 42 strzaly, chyba ze to bohater.

Dalej - co z tego że strzela 4o razy, skoro podówjny strzał i twój skirmish na herdach powoduje trafienie na 6+, co daje około 7 trafień, co daje około 3-4 rany, czyli w porywach załapiesz jakąs panike....podejdź na pewniaka do niego duzym herdem albo dwoma, niech sobie wystrzeli - za chwile i tak zjesz jego całkiem drogi oddział :)

Sprecyzuj - bedzie łatwiej :)
Beasts of Chaos - circa 5k
Warriors of Chaos - circa 5k
Daemons of chaos - circa 3,5k

Awatar użytkownika
strannik
Warzywo
Posty: 14
Lokalizacja: Brzeg

Post autor: strannik »

Sprecyzuję więc;) : Oddział night runnerów skirmisherów sztuk 20 z dowódcą. Skoro nawet dowódca nie ma dwóch ataków (nie pamiętam dokładnie) to i tak jest 40 trafień tak (na bliski dystans)? Czy może jest jakiś myk z tą procą?

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Czempion ma wiecej o jeden atak w walce wręcz.
Jeśli wszyscy są na bliskim zasięgu i wszyscy mogą strzelac to masz 40 strzałów.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

strannik pisze:Sprecyzuję więc;) : Oddział night runnerów skirmisherów sztuk 20 z dowódcą. Skoro nawet dowódca nie ma dwóch ataków (nie pamiętam dokładnie) to i tak jest 40 trafień tak (na bliski dystans)? Czy może jest jakiś myk z tą procą?
Przeczytaj rulebooka, kolego ;)

ataki w statystyce decydują tylko o ilości ataków w walce. a więc 40 STRZAłóW, a nie TRAFIEŃ.

-2 do trafienia zakładajac że strzelaja w herd. niecałe 7 trafień, 3-4 rany. Prawdopodobnie nie wzbudza nawet paniki w duzym, 20 osobowym herdzie!

Raczej małe zagrożenie -o ile na pewno pamiętałes o minusach do trafienia.
Beasts of Chaos - circa 5k
Warriors of Chaos - circa 5k
Daemons of chaos - circa 3,5k

ODPOWIEDZ