Rozpiski

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
WarX
Chuck Norris
Posty: 663
Lokalizacja: Katowice

Re: Rozpiski

Post autor: WarX »

Glegut pisze:Ja mysle, że generalnie Napadzior nie zamierza być widziany przez cokolwiek tymi magami i chyba dlatego taksówka jest zbędna - szacunek Napad ! :lol2:

Co do porównania diabeł czarownik versus czarownik czarownik to chyba nie dokońca trafione te porównanie. W każdym aspekcie od wyboru czarów skończywszy na jego statsach jest po prostu lepszy a co najważniejsze nie ginie zaszarżowany na boczek od byle śmiecia ;) . Oprócz LD9 są również inne aspekty za które płacisz grube punkciory by go wystawić.

Z tym Hellmaw sam może w końcu spróbuje - fajny dodatek i daje sporo kmin ( bez względu czy przeciwnik to kontruje czy nie to za fakt, że o tym w ogóle myśli - imo już się spłaciło :P )
Poczekam na wasze raporty po Krakowskie 8)


@Rince - powiedz proszę, z jakiegoż to powodu Veil Walker nie zadziała na snajpere Marked of Doom ? Mówisz o wersji ulepszonej ocultyzmem prawda ?
Bo Veil Walker (i wszystkie inne tego typu umiejętności) podnosi zasięg z tabelki czaru. Nie wpływa na dystanse efektów zaklęć (czyli tego co jest w tekście).

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

Rince pisze:Glegut, poczytaj opisy tych zaklec imho. Nie wiem jak zamierzasz castowac te zaklecia nie majac losa...

Nie dziala, bo cel musi byc w 12 calach.
Czytałem i wydaje mi się ze hex direct damage nie wymaga losa ( w kontekscie diabła i jego czarów)
Mojżesz pisze:Z tego samego powodu co familiar u DE o czym Ci opowiadałem w środę ;)

Masz ograniczenie w treści czaru do 12" od czarodzieja. Nie jest to równoznaczne z zasięgiem czaru który możesz podbić VeilWalkerem.
roger that.

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Ale napad nie ma diabla w rozpie...
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

To prawda - dlatego powinien własnie sie pojawić w takim koncepcie gry WDG ;)

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

Jak tam po DMK ? Ktoś podzieli się wrażeniami ? Jak obsługa Hellmaw Panie Rince ? :)

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Ja tam nie poszalałem.
Runda 1 - DL (Ukraina 3) - 20-0
Runda 2 - OK (Underdogs 1) - 0-20
Rudna 3 - BH (UON) - 20-0
Runda 4 - WDG (Czech 1) - 4 - 16
Runda 5 - DH (8 Bila 3) - 11-9

Bitwa 1 bez historii, koleś miał słabą rozpiskę, i słabo nią zagrał, w 4 turze stół był czysty.
Bitwa 2 to mój "popis", wmówiłem sobie, że muszę zagrać all-in, kostki nie pomogły. Generał spłynął od Aurocha po wyszarżowaniu w Bruiserów z herosami, BSB oberwał z działa, sorcerer z 8 barbów zaszarżował z 8 barbami w gigusia z 4 wbitymi ranami, z 4x 4+/4+ AP3, 7x 3+/4+ AP1, 4x 4+/5+ ap0 i zionięcia s3 ap10 zadałem w sumie 3 rany, i ulałem break'a po zwrotce od gigusia.
Bitwa 3 bez historii, kroiłem po kolei co się dało.
Bitwa 4 - mocno w plecy na poziomie rozpiski (Feldrak Elder, Feldrak Ancient, Doomlord BSB z wardem na ogień), źle się wystawiłem, oddałem scenariusz.
Bitwa 5 - zaczynało się srogo, 4 CK połamało 15 hamków, wpadło z overruna w bok 15 warriorów z paired weaponami, niestety w turze przeciwnika połamałem oddział, i nie zdałem restraina, wyleciałem za mapę, po powrocie dostałem szarżę z włóczników z herosami i 1 minerów od przodu, drugich minerów w plecy, oddałem oddział. Lordowie z 3 CK (przyjąłem jeden strzał z flamecannona na bliskim...) wpadli w kolejnych 15 hamków, w szarży zabiłem w sumie 3 modele (Hamki miały -1 do wounda, ale mimo wszystko... BSB trafił 2 razy, nie zranił nic, itp). W dwa kombaty ich połamałem, ale oddałem w efekcie całych CK.
Sorcerer biegał poza oddziałem, mając przeciwko sobie tylko bombera, w 4 turze DH z 4 strzałów w niego trafiły wszystkie, zraniły wszystkie, oblałem 2 save'y, a w swojej kolejnej na pierwszym czarze wpadł miscast 6, i dobiłem sobie grzecznie maga. W efekcie przegrałem punktowo do 8, ale miałem scenariusz, tak że wyszło 11.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

penzli
Wałkarz
Posty: 81

Post autor: penzli »

Pojawia się rozpa tego typu:

720 - Chosen Lord, Favour of Sugulag, God of Greed, Master of Destruction, War Dais, Battle Standard, Shield, Dusk forged, Hell Forged Armour, Paired Weapons, Great Weapon, Halberd, King Slayer (Halberd), Immortal Gauntlets, Potion of Swiftness
560 - Sorcerer, Veil Walker, Occultism, Wizard Master, Light Armour, Ledger of Souls
335 - Sorcerer, General, Evocation, Wizard Adept, Light Armour, Crown of Autocracy, Rod of Battle
470 - 30x Barbarians, Spears and Shields, Standard Bearer, Banner of Speed, Musician, Champion
173 - 17x Barbarians, Musician
130 - 8x Warhounds
130 - 8x Warhounds
744 - 5x Chosen Knights, Pride, Musician, Champion
320 - 5x Warrior Knights, Greed, Musician, Champion, Favoured Champion
310 - 5x Warrior Knights, Lances, Musician
276 - 4x Forsworn, Great Weapons, Musician
330 - Hellmaw, One Ominus Gateway

Podoba mi sie bo w koncu barbarzyncy sie pojawili :)
Ktoś może opisać szczególowo jak tym grać albo jakiś battle rep ?

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Podobna rozpa grała w Krakowie na streamie bodajże w 2 bitwie, poszukaj sobie :)

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

4 bitwy na streamie :(

Rozpa zainspirowana pomyslem Marvina. Gral podobna na lokalu w wawie kilka tygodni temu.

Gra mi sie tym dosc przyjemnie. Bardzo wazne jest wlasciwe operowanie teleportami. Sugeruje poswiecic na to troche czasu przed samym graniem.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
sorinmarkov
Chuck Norris
Posty: 525

Post autor: sorinmarkov »

A grają sensowne rozpiski na dwóch diabłach? Być może wrócę do armii, bo figury mi się podobają :D
Kupię:
Thunder Canon
Giant
4x Sabertusk

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

sorinmarkov pisze:A grają sensowne rozpiski na dwóch diabłach? Być może wrócę do armii, bo figury mi się podobają :D

spójrz na rozpy z DMP (na oko na 2 nie widziałem ale 1 już jak najbardziej)
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Nope, na DMP nie ma ani jednego diabła.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Taki balans armii, albo lord z d3 ran albo diabeł na zmianę, w zależności co gra to idzie do góry xD

Awatar użytkownika
koniu699
Pseudoklimaciarz
Posty: 22
Lokalizacja: 5596

Post autor: koniu699 »

Co szanowne forum myśli o tym:

++ Warriors of the Dark Gods (Warriors of the Dark Gods 2.2.4) [4,499pts] ++

+ Characters +

Chosen Lord [570pts]: Favour of Kuulima, Goddess of Envy, Halberd, Luck of the Dark Gods, Shield, Trophy Rack
. Special Equipment: Talisman of Shielding, Thrice­Forged, Wyrd Stone

Doomlord [565pts]: Great Weapon, Spiked Shield, Trophy Rack
. Special Equipment
. . Basalt Infusion
. . Dusk Forged

Sorcerer [430pts]: Alchemy, Army General, Paired Weapons, Plate Armour, Wizard Master
. Special Equipment: Scepter of Power

+ Core +

Warriors [845pts]: Champion, Favour of Vanadra, Goddess of Wrath, Great Weapon, Musician, Standard Bearer, 20x Warrior
. Banner Enchantment: Zealots Banner

+ Special +

Battleshrine [315pts]
. Special Equipment: Icon of the Infinite

Chosen [685pts]: Champion, 8x Chosen, Favour of Kuulima, Goddess of Envy, Halberd, Musician, Standard Bearer
. Banner Enchantment: Banner of Speed

Forsworn [615pts]: Banner Enchantment, Champion, 7x Forsworn, Musician, Spiked Shield, Standard Bearer

Warhounds [119pts]: 8x Warhound

+ Legendary Beasts +

Hellmaw [355pts]: One Ominous Gateway

++ Total: [4,499pts] ++

Created with BattleScribe (https://battlescribe.net)

Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2063
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Post autor: Janus »

Dla mnie to jest nieczytelne.
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

Awatar użytkownika
koniu699
Pseudoklimaciarz
Posty: 22
Lokalizacja: 5596

Post autor: koniu699 »

Janus pisze: 20 sty 2020, o 21:15 Dla mnie to jest nieczytelne.
A coś więcej się dowiem co konkretnie? Czy fakt że rozpa nie jest wygenerowana w JEDYNYM PRAWILNYM AB jest problemem?

Awatar użytkownika
PiotrekN
Falubaz
Posty: 1001
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: PiotrekN »

Ogólnie format okey po za jedną rzeczą - dużo łatwiej się czyta rozpiskę gdy liczba jednostek w oddziale jest na samym początku a nie jak w tym przypadku - jako jedna z opcji oddziału :)

Po za tym, jeżeli program ma taką opcję, to staraj się wrzucać command group bezpośrednio obok siebie.

I ogólnie to tyle - małe rzeczy, a zdecydowanie poprawiają czytelność :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Generalnie fajnie jak rozpa obrobiona jest do minimum, info że coś jest specialem, z legendary beast czy banner enchantmentem jest absolutnie zbędne.
Obrazek

Awatar użytkownika
Cerverius
Wodzirej
Posty: 681
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Cerverius »

rozumiem że forum umarło :P
Gdzie znajdę aktualne rozpiski i info co teraz jest w mecie ??
Obrazek

Armia baranów prowadzona przez lwa jest groźniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana.

Mamut
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Kraków, ambasador "8smej Bili"

Post autor: Mamut »

Cerverius pisze: 25 cze 2021, o 13:32 rozumiem że forum umarło :P
Gdzie znajdę aktualne rozpiski i info co teraz jest w mecie ??
Na turniejach ;)
A tak na poważnie:
tutaj bardziej funowo
https://www.the-ninth-age.com/community ... -building/
Tutaj profesjonalnie
https://www.the-ninth-age.com/community ... 21-season/
Keep Calm
and
Przestań Mamucić
"Making people happy is something to be proud of, especially if you can do it by accident"
~!
177013
"You make my heart pussy go poggers!"
~Anon to PM
"Mamut Ty weź się rozpędź a ściana sama Cię znajdzie"
~Biggos

ODPOWIEDZ