Pytania wszelakie ... ;)

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

ODPOWIEDZ
Jędrul
Chuck Norris
Posty: 450
Lokalizacja: Poznań

Re: Pytania wszelakie ... ;)

Post autor: Jędrul »

ok widze, dzieki
MARK OF MARKI MARK

abad86
Wałkarz
Posty: 69

Post autor: abad86 »

Takie pytanko. można złożyć demona z sevem na 2+. posiada chyba jakiś naturalny pancerz na 5+ i czy założy zbroję to sie kumuluje jakoś. bo bram z ziomkiem przeciwko jego ChW i mam problem z jego dwoma rodzajami bohaterów. pierwszy to standard thzeenchowy na dysku z sv 2+ wSv 3+ z rerolem 1. jakby to kumam. ale ten demon nie spędza mi snu z powiek. Gramy towarzysko bez ograniczeń ETC, więc nie dziwota że koksy goszczą na stole. Gram vampirami i szukam pomysłu na tych typów, bo po prostu widze jak moję maity vampiry ssą dzidę vs tym lordą chaosu. jedyną szansę jaką mam to zakrzyczeć ich terrorgaistami. A coś innego?

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

napisz na jaka edycje grasz z kolega to pewnie latwiej dostaniesz odpowiedz

abad86
Wałkarz
Posty: 69

Post autor: abad86 »

a na 8ed.

PadrePadre
Wałkarz
Posty: 91

Post autor: PadrePadre »

a kto w ogóle w to jeszcze gra? :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Bierzesz dużo wskrzeszania i chłop grzęźnie. 3 szeregi sztandar muzyk i wygrywasz combaty, wystarczy wskrzesić championa i rzucić challenge.
Jak już go złapiesz to podchodzisz 2 banshee, leci doom and darkness i rzuca te statystycznie 7+2 czyli 3 rany jeden ward i dwie wchodzi. Druga to samo i nie ma demona.

PadrePadre
Wałkarz
Posty: 91

Post autor: PadrePadre »

Lepiej bym tego nie ujął Stan :)
Obrazek

abad86
Wałkarz
Posty: 69

Post autor: abad86 »

no jak widać niektórzy jeszcze grają w 8ed :| i będą grać :wink:
ale wracając, co mi da że wezmę challenge jak poćwiatuje mi gościa na 5 częsci. nawet jeśli jakimś cudem nic nie wbije i wygram o ranki i sztandar. gość ma Unbreakable. więc stoi.eby tylko faktycznie go przytrzymać. to sie zgodzę o ile będe miał banshee ;p
a w walce wręcz masz jakiś pomysł na takiego typa 1 vs 1? no i może mieć tego save na 2+ ?

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Może mieć save nawet na 1+ z tego co pamiętam.
Łamiesz w challenge lorda na dysku. Demona zakrzyczysz.
Jak nie masz w rozpie banshee a grasz na 8ed to szykuj tyłek będzie bolał :P
Chociaż można złożyć klepacza 5 ataków+dorabianie za rany, asf s7 ward 4+ ots i demon spada w turę.

A ja nie gram w 8ed, tylko po prostu pamiętam jak to było. Mimo wszystko 9ed sto razy lepsze.

abad86
Wałkarz
Posty: 69

Post autor: abad86 »

nie ukrywam dobra 9 teczka. ale sentyment został. a mam ziomalka który nie chce jednak grać w age`a ;P
ale pewne rzeczy mi sie nie podobają. np eternal zasada (wSv na 2+ zwykłe typy zabijają eteryka), albo monstery bez przekazywania sava od jeźdźców. spadają jak muchy bo walisz w wyższego ale z sevem może na 4+ )większ siła i do bozi. a takto może być :P

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Coś za coś, eteryki potaniały, porównaj sobie ile wraithów masz za 200pkt na 9ed i 8ed.
A monstery i tak są mocne.

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

abad86 pisze:nie ukrywam dobra 9 teczka. ale sentyment został. a mam ziomalka który nie chce jednak grać w age`a ;P
ale pewne rzeczy mi sie nie podobają. np eternal zasada (wSv na 2+ zwykłe typy zabijają eteryka), albo monstery bez przekazywania sava od jeźdźców. spadają jak muchy bo walisz w wyższego ale z sevem może na 4+ )większ siła i do bozi. a takto może być :P
age of sigmar to nie 9 edycja to nowa gra

9 edycja jest funowska i tu masz zasady

http://www.the-ninth-age.com/index.php?simple-page/

abad86
Wałkarz
Posty: 69

Post autor: abad86 »

Ehhh piszac ,, age'a" miałem na myśli 9th age :roll:
Age of sigmar jaby wogóle mnie nie interesuje. Ale spoko dzieki za linka. Moze komuś sie przyda :p

Awatar użytkownika
Kilkerin
Wałkarz
Posty: 54

Post autor: Kilkerin »

Hej, jak ostatnio zobaczyłem rozpy na etc gdzie figurowały wszystkie armie i do tego całkiem różnorodne opcje złożenia to ponownie zainteresowałem się 9th age i pojawiła się pokusa uzbierania armii.
Moglibyście podać rozmiar podstawek dla lorda na mantykorze oraz rydwanów?
I tak pozostając w temacie - znacie może jakiś sklep gdzie można można by kupić od razu cały komplet (tj, kilkadziesiąt 25x25, kilkanaście kawaleryjskich plus wspomniane wcześniej dla mantykory i rydwanów

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

100x50 zarówno mantykora jak rydwan. Jak ściągniesz podręcznik do warriors of the dark gods to przy każdej jednostce masz napisane wymiary podstawki.

PadrePadre
Wałkarz
Posty: 91

Post autor: PadrePadre »

Podstawki znajdziesz na allegro, tutaj pierwsza lepsza aukcja:
http://allegro.pl/podstawki-pod-figurki ... 12195.html

Chariotowe też widziałem, ale do gier historycznych czyli trzymają wymiary, są zielone i mają ok 1,5mm grubości.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bobson
Masakrator
Posty: 2298
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Bobson »

Kilkerin pisze:Hej, jak ostatnio zobaczyłem rozpy na etc gdzie figurowały wszystkie armie i do tego całkiem różnorodne opcje złożenia to ponownie zainteresowałem się 9th age i pojawiła się pokusa uzbierania armii.
Moglibyście podać rozmiar podstawek dla lorda na mantykorze oraz rydwanów?
I tak pozostając w temacie - znacie może jakiś sklep gdzie można można by kupić od razu cały komplet (tj, kilkadziesiąt 25x25, kilkanaście kawaleryjskich plus wspomniane wcześniej dla mantykory i rydwanów
Sprawdź asortyment Micro Art Studios

Awatar użytkownika
Kilkerin
Wałkarz
Posty: 54

Post autor: Kilkerin »

Już po problemie, zamówiłem wczoraj mix klasycznych, historycznych i kilka z micro art studio

Awatar użytkownika
Artur
Chuck Norris
Posty: 541
Lokalizacja: Koszalin, Klub Zad Trolla

Post autor: Artur »

Jak to jest, Hero na warhorse - normalnym koniku, ma warbesta, za to kawaleria chaosu ma cavalery = czyli koleś na normalnym koniu nie ma w kawalerii look out-a ? On ma model typu warbest oni cavalery, chore !
Obrazek

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Mounted warbeast to cavalery i problem się rozwiązuje ;)
Doczytaj o troop type.

ODPOWIEDZ