Pytania wszelakie ... ;)

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Breslauer
Chuck Norris
Posty: 611
Lokalizacja: Breslau

Re: Pytania wszelakie ... ;)

Post autor: Breslauer »

Piotr3K pisze:
Jab pisze:Nie...
BSB nie może być generałem - NIGDY
Zasady ogólne - polecam :wink:
Slann przypadkiem nie może? :P

Może! :twisted:

Awatar użytkownika
Jab
Kradziej
Posty: 924
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jab »

Chaos_Warrior pisze:
Piotr3K pisze:
Jab pisze:Nie...
BSB nie może być generałem - NIGDY
Zasady ogólne - polecam :wink:
Slann przypadkiem nie może? :P

Może! :twisted:

Wyjątek od reguły, potwierdzający regułę...
(skupmy się na WoCh`u :wink: )
Paskudny uśmiech power gamera

Awatar użytkownika
Szymon
Kretozord
Posty: 1685
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Szymon »

Mam pytanie normalnie BSB (magicznym banerem) nie ma itemów a u slana mogą być ?

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

Jab pisze:Nie...
BSB nie może być generałem - NIGDY
Zasady ogólne - polecam :wink:
czy możesz przytoczyć cytat?
bo chciałbym się upewnić, a ani w AB, ani e RB nie znalazłem przeciwwskazań, mimo, że długo szukałem

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

Szymon94 pisze:Mam pytanie normalnie BSB (magicznym banerem) nie ma itemów a u slana mogą być ?
Akurat Slann może wziąć magiczny sztandar bez ograniczeń punktowych + 100 punktów na itemy. Ale powiem Ci, jeśli Slann bierze magiczny sztandar + 100 punktów na itemy + 4 Disciplines - łohohooo wpakowałeś 700-800 punktów w jeden model kolego! A tu cytacik na potwierdzenie:
A Slann however
may have a magic banner (any points value), as well
as his normal 100 points of magic items.
gerald_tarrant pisze:czy możesz przytoczyć cytat?
bo chciałbym się upewnić, a ani w AB, ani e RB nie znalazłem przeciwwskazań, mimo, że długo szukałem
Nie ma tego w AB - kolejna głupota, popełniona przez GW przy wydawaniu podręcznika. Na szczęście skorygowali to w Erracie do Warriors of Chaos:
Page 121, Battle Standard Bearer’s box out.
The following should be added:
The Exalted Hero carrying the Battle
Standard may not be the army’s general.
A to, że Slann może być zarówno generałem i BSB mamy zapisane w tej samej ramce, w której jest, że Slann może mieć magiczny baner + 100 punktów na itemy:
A Saurus or Skink Battle Standard Bearer
may not be the army's General, though a Slann may be.
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Pytanie - czy czar Cloying Quagmire z Nurgla może działać na steam tanka ? Wiem, że tank można zranić czarami zadeklarowaną siłą ale co jeśli nie jest to czar raniący ( bo jeśli nie zda testu inicjatywy i zda armor save to po prostu tonie i zdejmuje się go z pola bitwy ) ?

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

Azgaroth pisze:Pytanie - czy czar Cloying Quagmire z Nurgla może działać na steam tanka ? Wiem, że tank można zranić czarami zadeklarowaną siłą ale co jeśli nie jest to czar raniący ( bo jeśli nie zda testu inicjatywy i zda armor save to po prostu tonie i zdejmuje się go z pola bitwy ) ?
Ale po co to gdybanie? :P
Cloying Quagmire ma jakąś siłę? Nie. A więc nie działa na Steam Tanka. Zasady są tu proste, jasne i klarowne.
Wiadomo fajnie by było gdyby Cloying Quagmire działał na Steam Tanka, no bo przecież automatycznie nie zdaje jakichkolwiek testów inicjatywy i ma 1+AS. Ale czar nie ma siły i nie działa.
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Piotr3K
Kretozord
Posty: 1681
Lokalizacja: SNOT Gdańsk

Post autor: Piotr3K »

Jak jest z MR a herosem na monsterze/w oddziale? Wiem, że jeśli bohater siedzi sobie w oddziale to jego MR działa tylko w wypadku, gdy czar jest celowany bezpośrednio w niego. Ale jak to działa gdy np lord z collar of khorne siedzi sobie na smoku?

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

No skoro MR z herosa działa również na oddział, to tym bardziej będzie działał na mounta herosa - w końcu jest on bardziej zespojony z nim, niż heros z oddziałem, no a poza tym takie są zasady - MR działa na całą jednostkę, niezależnie od źródła.
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Piotr3K
Kretozord
Posty: 1681
Lokalizacja: SNOT Gdańsk

Post autor: Piotr3K »

Ja napisałem, że właśnie nie działa na oddział. ;) Jakby oddział sam miał MR a heros w nim siedział to jego by ten MR też dotyczył, ale odwrotnie to nie działa. Ale nadal nie wiem jak ze smokiem..

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

Piotr3K pisze:Ja napisałem, że właśnie nie działa na oddział. ;) Jakby oddział sam miał MR a heros w nim siedział to jego by ten MR też dotyczył, ale odwrotnie to nie działa. Ale nadal nie wiem jak ze smokiem..
Tylko, że:
1. Jeśli bohater z MR dołączy się do oddziału to MR przenosi się także na oddział
2. Jeśli bohater bez MR dołączy się do oddziału z MR, to MR działa również na bohatera

A więc wnioskiem z tego (a także, że bohater + smok to jeden model) jest, że MR na bohaterze działa również na smoka.
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Mac pisze:Ale powiem Ci, jeśli Slann bierze magiczny sztandar + 100 punktów na itemy + 4 Disciplines - łohohooo wpakowałeś 700-800 punktów w jeden model kolego!
Slann maksymalnie może być wart 600 pkt.

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

Grolshek pisze:Slann maksymalnie może być wart 600 pkt.
Tak z samych punktów... ale doliczyłem 100 za bycie generałem i 100 za bycie sztandarem - czyli w jeden model jest wpakowane ewentualne (maksymalnie) 800 punktów dla przeciwnika.
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

gerald_tarrant pisze:mam takie pytanie:
czy jeśli w armii mam tylko jednego bohatera, to czy mogę go zrobić zarówno generałem i BSBkiem?
bo w naszym AB nie znalazłem przeciwwskazań :)
mały podręcznik strona 82
"Sztandar Armii powierzany jest zwykle modelowi postaci, z tym, że zwykle nie może to być model samego Generała"

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

Waldi pisze:
gerald_tarrant pisze:mam takie pytanie:
czy jeśli w armii mam tylko jednego bohatera, to czy mogę go zrobić zarówno generałem i BSBkiem?
bo w naszym AB nie znalazłem przeciwwskazań :)
mały podręcznik strona 82
"Sztandar Armii powierzany jest zwykle modelowi postaci, z tym, że zwykle nie może to być model samego Generała"
to akurat nie potwierdza niczego :P
Mac pisze: Nie ma tego w AB - kolejna głupota, popełniona przez GW przy wydawaniu podręcznika. Na szczęście skorygowali to w Erracie do Warriors of Chaos:
Page 121, Battle Standard Bearer’s box out.
The following should be added:
The Exalted Hero carrying the Battle
Standard may not be the army’s general.
fakt, dzisiaj sciagnalem faq i jednak jest :(
dzieki za info, zanim zwałowałem znajomych :mrgreen:

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

hej możecie mi wyjaśnić jak działają bound spell'e takie jak ten z Banner of Wrath???:)
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
przelas
Falubaz
Posty: 1099
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: przelas »

Banner of Wrath – raz na fazę magii z tego przedmiotu można odpalić Bound Spell o mocy 4. Jest to magiczny pocisk zadający D6 trafień o sile 4 i zasięgu 24”.

odpalić bound spell o mocy 4 oznacza, że w fazie magii możesz zadeklarować jego użycie a przeciwnik może dispelować rzucając 4 lub więcej.

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

A spoko dobra pytanie jak WOC załatwić czołg??? albo engina z skinkowym szamanem???
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Gateway dobry na wszystko - tylko trzeba rzucić te 11-12 na siłę. Ew. działa z DoW.
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

wicio
Pseudoklimaciarz
Posty: 25

Post autor: wicio »

No można helką próbować. No i knightami oczywiście. 4 knightów khorna wbija statystycznie ponad 2 rany na turę czołgowi i jakieś 3 skinkowi na silniku.
Ostatnio zmieniony 13 sty 2010, o 20:00 przez wicio, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ