Pytania wszelakie ... ;)

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

ODPOWIEDZ
sYsek
Kretozord
Posty: 1516

Re: Pytania wszelakie ... ;)

Post autor: sYsek »

po etc tj po wakacjach, tak ?
Byłoby afrontem nie napić się z FRONTEM!

"Nie ma innych armii w WFB. Jest WoCh i są zbiory proxów na zasadach wochu prowadzone przez graczy nie mających jaj żeby grać WoChem oficjalnie!"
Szczur22

Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2063
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Post autor: Janus »

tak, ponoć już są ale ukryte dla gawiedzi i czekają na koniec sierpnia
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

Awatar użytkownika
Łysyy
Warzywo
Posty: 17

Post autor: Łysyy »

czekam z niecierpliwością :)
ha! haha! hahahahahaha! - Joker

Awatar użytkownika
karp1991
Warzywo
Posty: 16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: karp1991 »

Hej, a czy może znacie jakieś taktyki chaosowe na wood elves? Zawsze zostaje wystrzelany zanim dojdę w ogóle do wroga ;(

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

No to sobie zdefiniowałeś problem. Za mała wytrzymałość na strzelanie.

Dokup shieldy na czym się da i zainwestuj w szybkie jednoski. Trudno powiedzieć coś więcej z taką małą ilością danych.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

ktoś mi wytłumaczy dlaczego 10 corowych wojowników kosztuje tyle samo co 10 choosenów pomimo gorszych statystyk? Czego nie zauważam?

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Core tax'u
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

nie no to dla mnie oczywiste nie mniej to chyba przegięcie, że gorsze staty a ta sama cena bo trzeba wziąć bo core, kto pisał ten podręcznik :-/

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Źle rozumujesz. Za zaszczytne miejsce w core płacisz dodatkowo, bo ten oddział znajduje się w slocie z którego musisz wziąć 20%. Statystyki nie mają tu znaczenia.

Oddział jest wyceniony w miarę poprawnie + core tax = kosztuje tyle co choseni.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

cóż Jarekk przyjmuję do wiadomości Twóje uzasadnienie, nie mniej do core to winno być najtańsze ustrojstwo bo biorę tego max tyle ile jest zdefiniowane jako min stąd już sam próg min 20% jest wg mnie taxem i nie powinno się go jeszcze dodatkowo zwiększać poprzez wyższą cenę jednostek, ja rozumiem jak u HE gdzie core to jednak spora różnica do specjali ale tu mamy praktycznie tą samą jednostkę ..

Awatar użytkownika
karp1991
Warzywo
Posty: 16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: karp1991 »

JarekK pisze:No to sobie zdefiniowałeś problem. Za mała wytrzymałość na strzelanie.

Dokup shieldy na czym się da i zainwestuj w szybkie jednoski. Trudno powiedzieć coś więcej z taką małą ilością danych.

a czy zasada parry działa na strzelanie?

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

karp1991 pisze:
JarekK pisze:No to sobie zdefiniowałeś problem. Za mała wytrzymałość na strzelanie.

Dokup shieldy na czym się da i zainwestuj w szybkie jednoski. Trudno powiedzieć coś więcej z taką małą ilością danych.
a czy zasada parry działa na strzelanie?
Nie.
Albo_Albo pisze:cóż Jarekk przyjmuję do wiadomości Twóje uzasadnienie, nie mniej do core to winno być najtańsze ustrojstwo bo biorę tego max tyle ile jest zdefiniowane jako min stąd już sam próg min 20% jest wg mnie taxem i nie powinno się go jeszcze dodatkowo zwiększać poprzez wyższą cenę jednostek, ja rozumiem jak u HE gdzie core to jednak spora różnica do specjali ale tu mamy praktycznie tą samą jednostkę ..
Gdyby warriorzy byli w core i kosztowali by tyle ile wynika to z ich statystyk, bez core taxu, to nigdy nie zobaczyłbyś chosenów na stole. Z drugiej strony, gdyby nie było obowiązku wzięcia corów, to nawet przy niższej cenie nikt nie brałby warriorów, bo konkurowaliby z całym bookiem innych jednostek.

Takie rozwiązanie może nie jest najszczęśliwsze, ale nie wykreśla oddziałów o podobnych zastosowaniach z podręczników.

I dorzucę swój punkt widzenia:
Moim zdaniem każdy oddział powinien mieć swoje specyficzne zastosowanie na stole. Trochę tak jak jest w HE. Masz łuki do strzelania lekkiego, bolce do mocniejszego, skyloopa do mobilnego itp. Pewnie ciężko byłoby to zrobić wszędzie, ale moim zdaniem to byłaby idealna droga do balansu, a nie mieszanie w zasadach specjalnych i punkcikach, bo tam jedna zmiana może znaczyć o grywalności oddziału dla przykładu zmiana strzelania katapult wyje**ła hellcannony z gry, a phoenix guardzi nie grają bo w booku gdzie wszystko ma jakieś konkretne zastosowanie, są lepsze jednostki do robienia tego co powinny phoenix guardy.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

tak wg mnie HE to jeden z lepszych booków naprawdę ogrom tego co można złożyć i nie ma jednej rozpy i to jest fajne

co do WDG to w sumie poza heroes + warriors (tudziez ich wariacje) + odginaczki + klocek maruderow ew rydwany to nie ma za dużego wyboru

trolle bestie helka to takie wybory jak to wybory w Polsce miedzy PO a PISem i jedni i drudzy podnoszą podatki :-/

co do PG to fakt i SM i WL to lepszy wybór jeśli już chcemy mieć klocek elitarnej piechty nie miej ciekawą opcja mogła by być taka 10 dla maga w sumie jest i sejw i ward od ifki do tego daja fear'a a i pokroić kilka rzeczy mogą bo walą pierwsi na 3+ a często na 2+ tylko, że z S4 co w sumie mało boli, ja w ogóle się zastanawiam na dużą ilością małych oddziałów szczególnie łuków każdy może skorować może się
rozobiegać a jednak strzela i pestkuje

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9564
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Czy ktoś wie co to za model? I ile jest ewentualnie wart? Jest metalowy.

Obrazek

Ciha1984r
Wałkarz
Posty: 93
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Ciha1984r »

wyrd z Chronopii
orginalnie 26PLN, obecnie 0PLN

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9564
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Dzięki!

Awatar użytkownika
Kaszalot
Mudżahedin
Posty: 254

Post autor: Kaszalot »

Hej, scenka rodzajowa:
Oddział z markiem pestilence z bohaterem pest. w środku dostaje szarżę z boku od pojedynczego, wrogiego bohatera.
Robię make way lub rzucam challenge - czy nasz bohater z pestem ma bonus -1 do trafienia w niego, czy nie?

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Kaszalot pisze: Robię make way lub rzucam challenge - czy nasz bohater z pestem ma bonus -1 do trafienia w niego, czy nie?
W tym jednym zdaniu masz 2 błędy zasadowe.
1. Nie mozna robic make way do boku
2. Co to byłby za bonus gdybyś po wykupieniu gorzej trafiał? I to jeszcze siebie?

Odpowoadając na pytanie, które chciałeś zadać: NIE, ponieważ jest bity z boku.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

Wracam do żołnierzyków!

Zanim się wczytam w zasady i zaczne coś składać to powiedzcie mi czy mam kupić coś co było niegrywalne w 8ed a teraz warto to mieć? Jakieś Forsakeny, DO, itp czy raczej pacyny z 8 wystarczą na pierwsze turnieje?
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Forsaken i shaggothy są teraz dosyć mocne i popularne

ODPOWIEDZ