Pytania wszelakie ... ;)

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kaszalot
Mudżahedin
Posty: 254

Re: Pytania wszelakie ... ;)

Post autor: Kaszalot »

Pytanie: nasz gigant walczy z ogrem z fistami
czy +1 do I dla ogra wynikające z fistów liczy się do testu inicjatywy przeciwko atakowi giganta ?


?

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Nie.

Awatar użytkownika
Kaszalot
Mudżahedin
Posty: 254

Post autor: Kaszalot »

dziękuję

Awatar użytkownika
Eledrin
Wałkarz
Posty: 96
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Eledrin »

Hej, taka sprawa, czy można użyć Necrotic Miasma (breath attack) w pojedynku?

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Można, nie ma żadnych przeciwwskazań. Ziejesz wtedy po ziomku, z którym się pojedynkujesz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Eledrin
Wałkarz
Posty: 96
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Eledrin »

Dzięki, ostatnio tak zagraliśmy, ale nie byłem pewny czy można było. Swoją drogą dobrze takie zianie dobrze zmiękcza konserwy, pozdr :)

Awatar użytkownika
Kaszalot
Mudżahedin
Posty: 254

Post autor: Kaszalot »

Hej,
Mam pytanie:
wchodzi szarża > combat, potem overrun, który doprowadza do kolejnego combatu, w którym znów jednostka przeciwna zostaje wycięta do nogi - można zrobić drugie najeżdżanie?

Plague
Chuck Norris
Posty: 442
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Plague »

Niestety nie :/

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Overrun:
A unit that fought its first Round of Combat (since it charged into the combat) and all units in base contact were wiped out (including units being removed from play as a result of Unstable or something similar), can choose to make a special Pursuit Move called Overrun (instead of a Post-Combat Pivot). Overruns follow the rules for moving pursuing units, except that the direction of the Pursuit Move is always straight-forward and no Leadership Test is required for restraining from pursuit.

Z tego wynika, że można.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Post autor: Keller »

@Plague
yyyy... a można wiedzieć czemu??
Osobiście nie widzę przeciwwskazań, chyba że czegoś nie doczytuje.
Szarżuje=>1. runda CC=>wybicie przeciwnika=>overrun=>wjechanie z overrun'u w kolejny oddział (liczone jako szarża)=>1. runda CC

Awatar użytkownika
Kaszalot
Mudżahedin
Posty: 254

Post autor: Kaszalot »

Mea culpa, nie napisałem dostatecznie jasno:

szarża > combat > overrun, który doprowadza do trwającego już combatu > kolejny raz oddział przeciwnika zostaje wycięty do nogi.

Czy legalny jest drugi overrun w tym przypadku, który w teorii może również doprowadzić do wejścia w trwającą już walkę i znów pozwolić na wypłacenie ataków?

Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Post autor: Keller »

IMO wpadnięcie w drugi kombat to i tak pierwsza runda CC po szarży z overrana, więc może nastąpić kolejny overrun.

Plague
Chuck Norris
Posty: 442
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Plague »

Biję się w pierś faktycznie nie znalazłem zapisu ,że po jednym overrunie nie można zrobić kolejnego. To chyba pozostałość 8 edycji w mojej głowie :)

Awatar użytkownika
Kaszalot
Mudżahedin
Posty: 254

Post autor: Kaszalot »

Dzięki Panowie.

Awatar użytkownika
karp1991
Warzywo
Posty: 16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: karp1991 »

Witam! :)
Własnie zaczynam moją przygodę z Warhammerem, dopiero kilka batalii za mną. Razem z kumplami postanowiliśmy że spełnimy nasze marzenie z dzieciństwa i zakupimy całe armie( razem jest nas 6)niestety zlikwidowano FANTASY BATTLE i wprowadzono Age of Sigmar. Szkoda bo wiele figurek już ciężko szczególnie dla Bretonni którą zbiera mój kumpel. :( na szczęście odkryliśmy The 9th Age i pomyśleliśmy - To jest to! Tutaj liczę na wasze porady, co dokupić, w co inwestować, jak budujecie swoich bohaterów ?, jakie piętna chaosu są według was dobre i na co itd. itd.
To co mam to na razie:
-10 warhounds
-20 chaos marauders
-24 chaos warriors
-5 chaos marauders horsemen
-8 chaos knights
-6 skullcrushers
-20 chaos chosen
-hellcannon
-chaos giant
-chaos chariot
-sorcerer
-deathbringer of khorne
-Archaon the Everchosen on daemonic steed
-daemon prince

Z góry za wszystko dziękuje :D

Awatar użytkownika
Bobson
Masakrator
Posty: 2298
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Bobson »

karp1991 pisze:Witam! :)
Własnie zaczynam moją przygodę z Warhammerem, dopiero kilka batalii za mną. Razem z kumplami postanowiliśmy że spełnimy nasze marzenie z dzieciństwa i zakupimy całe armie( razem jest nas 6)niestety zlikwidowano FANTASY BATTLE i wprowadzono Age of Sigmar. Szkoda bo wiele figurek już ciężko szczególnie dla Bretonni którą zbiera mój kumpel. :( na szczęście odkryliśmy The 9th Age i pomyśleliśmy - To jest to! Tutaj liczę na wasze porady, co dokupić, w co inwestować, jak budujecie swoich bohaterów ?, jakie piętna chaosu są według was dobre i na co itd. itd.
To co mam to na razie:
-10 warhounds
-20 chaos marauders
-24 chaos warriors
-5 chaos marauders horsemen
-8 chaos knights
-6 skullcrushers
-20 chaos chosen
-hellcannon
-chaos giant
-chaos chariot
-sorcerer
-deathbringer of khorne
-Archaon the Everchosen on daemonic steed
-daemon prince

Z góry za wszystko dziękuje :D
Fajnie, że zdecydowaliście się na 9th Age. Generalnie w WDG jak widzę po rozpach z Herford albo z jakimi mam styczność tu na forum i w grze na lokalach, to każdy gra czym chce, bo wewnętrznie WDG zbalansowane jest idealnie. Nie widać żadnej przewagi w żadnym złożeniu. Ja gram warriorami z dwurakami wratha, BSB i Lordem na koniach w kawalerii wratha, Once choseni - dawni Putridzi z dwurakami, mag na piechotkę, fast slaanesha albo 2x5 psów i shrine.

Przykładowy twardy bohater Pestilence
Dwurak, bluffers helm, sprout of rebirth, divine icon, breath of corruption, koń.

1 plus save, minus jeden do hita we froncie, siła 7, przerzut udanych zranień. Jeszcze ma zianie z toxicami. Jedyna wada, żę uderza ostatni, ale powinien bardzo dużo przeżyć i jednocześnie sporo napsuć krwi przeciwnikowi.

Można podmienić mu mark of pestilence na mark of wrath (większość modeli trafia na 2+) i zamienić zianie toxicami na soul reapera (przywraca sobie straconą ranę jeśli zada jakąś w turze CC.

Pograj tym co masz, a sam dojdziesz do tego czym Ci się najlepiej gra :) Piona

Awatar użytkownika
Kaszalot
Mudżahedin
Posty: 254

Post autor: Kaszalot »

@karp1991
Witam serdecznie:)

Dobry wybór, 9 edycja, to gra robiona dla graczy i przez graczy - najlepsza z wszystkich edycji IMHO.
WDG, nie można lepiej wybrać, w końcu chaos to najwyższa forma porządku. Tak jak pisał kolega, podręcznik jest wewnętrznie bardzo zbalansowany, odstaje trochę od innych armii, ale co tam.

Grać można wszystkim. Ja po burzliwym, aczkolwiek intensywnym związku z frenzy na pełnej opcji :) kulam obecnie partyzantką z jednym, prostym naporem w postaci rycerzy:

- lord na dysku 1+ 4++,
- bsb na DM 1+ 5++ z buffers helm,
- x2 chimery,
- kloc rycerzy wratha z x2 jarlami z flailami :),
- 14 horsmenów wratha z flailami, toporkami i jarlem z flailem,
- 8 horsmenów wratha z flailami,
- 5 fallenów

Powodzenia!

Awatar użytkownika
karp1991
Warzywo
Posty: 16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: karp1991 »

danke! postaram się pobawić trochę rozpiskami i pokombinować z chaosem.

sYsek
Kretozord
Posty: 1516

Post autor: sYsek »

trochę mnie tu nie było i chciałem się dowiedzieć, czy woch przestał ssać za kule? :) wiem, że trzeba najpierw być dobrym generałem, ale na skali od 1 do 10 jaką siłe przypisalibyście armii gdzie 1 to w zasadzie nie wystawiasz figurek bo i tak 0-20 a 10 to overpower samograj, 3 letnie dzieci Cię ograją?
Byłoby afrontem nie napić się z FRONTEM!

"Nie ma innych armii w WFB. Jest WoCh i są zbiory proxów na zasadach wochu prowadzone przez graczy nie mających jaj żeby grać WoChem oficjalnie!"
Szczur22

Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2063
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Post autor: Janus »

niestety na razie 3+, co prawda są armie które maja z nami pod górkę przy konkretnych rozpiskach ale łatwo nie jest. Co więcej nawet nie próbuj porównywać jednostek do tych podobnych z innych booków bo się mocno zawiedziesz ;) ale ma przyjść po ETC nowy book i poprawa
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

ODPOWIEDZ