Pytania wszelakie ... ;)

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

W 'Base size and unit strenght reference sheet' jest napisane, że daemonic mounted character jest na podstawce 50x50.

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5389
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

Grand Admiral Thrawn pisze:W 'Base size and unit strenght reference sheet' jest napisane, że daemonic mounted character jest na podstawce 50x50.
w polskich uscisleniach sedziowskich jest 40x40, w WoCh bedzie tak samo (analogia do hellsteeda)

pzdr

Awatar użytkownika
Mauler
Wodzirej
Posty: 734

Post autor: Mauler »

I co teraz jest ważniejsze? Przecież "Base size...." to normalna, nieudziwniona rzecz wydana przez GW.
Jak tak dalej pójdzie to zmienimy podstawki kawaleryjskie ma 20x40 mm dla elfów na przykład ...
Obrazek

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

Dla mnie (mimo wielu dziwnych uregulowań ze strony GW) to ta 'base size...' jest ważniejsza od uściśleń sędziowskich. Dysk to daemonic mount tyle, że dedykowany konkretnemu bogu i tyle czyli 50x50.

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5389
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

nie widzisz roznicy pomiedzy dyskiem z VI ed ktory byl monsterem i dla ktorego byl robiony ten base chart a obecnym dyskiem ktory jest zwyklym koniem i ma identyczne zasady do hellsteada czy dowolnego latacza na 40x40 z oddzialu flyers?

pzdr

Awatar użytkownika
Marios
Mudżahedin
Posty: 310
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Marios »

thurion pisze:
Marios pisze: A w dexie nie stoi, że 50x50?
ja nie znalazlem :)
Ok, sprawdziłem, nie ma zapisu, tylko info, że pomimo iż nie są na podstawkach 25x50 to są cavalry mountami
Mariusz 'Marios' Krakowczyk
Inkwizytor Warszawa
Niekończąca się krucjata przeciw "wujkowi dobra rada".
trikk pisze:Z głupotą można żyć.

Awatar użytkownika
Mauler
Wodzirej
Posty: 734

Post autor: Mauler »

Czyli zarówno w ChD jak i w WoCh dysk stoi na podstawce 40x40?
Obrazek

Awatar użytkownika
SnaQ
Wałkarz
Posty: 64
Lokalizacja: Zakopane

Post autor: SnaQ »

Wracając do helki:
thurion pisze:zrobcie 80x100, nie bede musial zmienia podstawki 8)
Z łańcuchami się nie mieści na takiej - ja bym zrobił 100x100 ale jestem ciekaw czy oficjalnie ktoś się na ten temat wypowie.

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

Mauler pisze:Czyli zarówno w ChD jak i w WoCh dysk stoi na podstawce 40x40?
to u Chaos Dwarfów są dyski?
fajno! :o

Awatar użytkownika
Mauler
Wodzirej
Posty: 734

Post autor: Mauler »

Miałem na myśli Chaos Daemons czyli Daemons of Chaos :)
Obrazek

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5389
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

SnaQ pisze:Wracając do helki:
thurion pisze:zrobcie 80x100, nie bede musial zmienia podstawki 8)
Z łańcuchami się nie mieści na takiej - ja bym zrobił 100x100 ale jestem ciekaw czy oficjalnie ktoś się na ten temat wypowie.
miesci:

Obrazek


pzdr

Awatar użytkownika
Marios
Mudżahedin
Posty: 310
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Marios »

Piszę, tu bo nie chcę zagracać tematu w pytaniach do Phila.

@Thurion,
Odnośnie tego pytania o pierwszy czar z lora, to w symie nie ma nigdzie zapisane, że może wyciągac modele z oddziałów(tak jak pocisk z metalu czy ead' butt).
Co do dysku tzeencha to wg mnie ma 50x50, taka podstawka jest w pudełku.
Mariusz 'Marios' Krakowczyk
Inkwizytor Warszawa
Niekończąca się krucjata przeciw "wujkowi dobra rada".
trikk pisze:Z głupotą można żyć.

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5389
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

Marios pisze:Piszę, tu bo nie chcę zagracać tematu w pytaniach do Phila.

@Thurion,
Odnośnie tego pytania o pierwszy czar z lora, to w symie nie ma nigdzie zapisane, że może wyciągac modele z oddziałów(tak jak pocisk z metalu czy ead' butt).
Co do dysku tzeencha to wg mnie ma 50x50, taka podstawka jest w pudełku.
a ja powtorze ze dysk z VI ed to co innego niz dysk z VII ed, w booku do demonow masz go opisanego dokladnie tam gdzie screamery tyle ze nie ma slashinga, tak identyko cechy itp, to samo hellstead, jest to zwykly 1W konik a nie monster jak byl w VI przez co powinien byc na 40stce

co do czaru to IMO opis jest wystarczajacy aby wywnioskowac ze mozna singlowac, jest wyraznie napisane model a nie unit no i nie jest to magic missile...

Awatar użytkownika
ulgdor
Wałkarz
Posty: 86

Post autor: ulgdor »

Dysk 40x40 jestem pewien na 99,9% :P

Awatar użytkownika
schuba
Wałkarz
Posty: 92
Lokalizacja: Wrocław, Odolanów
Kontakt:

Post autor: schuba »

widzę że tak sobie rozmawiacie o wymiarach ;) miałbym takie pytanko do szczęśliwca który trzymał w rękach nowych knightów . Chciałbym sobie ich przerobic na moja black knightową kawalerie ale musialbym wiedziec jakich mniej wiecej rozmiarow sa korpusy (czy nie beda wygladac na zbyt napakowane w stosunku do glowek od gg) jakby ktos moglby mi zmierzyc te korpusiki albo zeskanowac albo sfotografowac jak wygladaja w porownaniu za jakimis innymi (np z korpusikiem od goblina czy czegos takiego)
"Zadziwiające, co w danej chwili ludzie potrafią uznać za znakomity pomysł." T. Pratchett

Perełki Vampire Counts
http://picasaweb.google.pl/bartosz.schu ... pireCounts

Awatar użytkownika
^Karpiu^
Kretozord
Posty: 1614
Lokalizacja: Nowa Huta

Post autor: ^Karpiu^ »

ulgdor pisze:Dysk 40x40 jestem pewien na 99,9% :P
No ja nie jestem tego taki pewny.
Dla mnie dysk ma taka podstawke z jaka jest w pudelku czyli 50x50 tak wiec nie wiem dlaczego wziela sie propozycja rozmiaru 40x40. Jedyna ed w ktorej dyski mialy mniejsze bazy to chyba 5 o ile dobrze pamietam.

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

Z tego co pamiętam skorpion ma w blisterze podstawkę 40x40.

coś z tego wynika?

w uściśleniach dysk demonów ma 40x40. dysk demonów=dysk mortali. dysk mortali ma 40x40.

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

schuba pisze:widzę że tak sobie rozmawiacie o wymiarach ;) miałbym takie pytanko do szczęśliwca który trzymał w rękach nowych knightów . Chciałbym sobie ich przerobic na moja black knightową kawalerie ale musialbym wiedziec jakich mniej wiecej rozmiarow sa korpusy (czy nie beda wygladac na zbyt napakowane w stosunku do glowek od gg) jakby ktos moglby mi zmierzyc te korpusiki albo zeskanowac albo sfotografowac jak wygladaja w porownaniu za jakimis innymi (np z korpusikiem od goblina czy czegos takiego)
Zamiast kawalerii Imperium z głowami szkieletów będzie teraz kawaleria chaosu z głowami szkieletów. Suuuper

Awatar użytkownika
^Karpiu^
Kretozord
Posty: 1614
Lokalizacja: Nowa Huta

Post autor: ^Karpiu^ »

No scorpion ma tez w liscie baze 40x40. Jesli chodzi o dysk to jest wymieniony w demonic mountach w rozpisce Base ref herosi na demonicznych mountach maja zapis 50x50 dlatego bede sie tej wersji trzymal :]

Awatar użytkownika
SnaQ
Wałkarz
Posty: 64
Lokalizacja: Zakopane

Post autor: SnaQ »

OT: Co ciekawe uściślenia do demonów zniknęły ze strony GW. :/
EDIT: Rozumiem, że to tam były podane wymiary podstawki dysku...
Bo tego pdfa z wielkościami podstawek dla (niemal) wszystkich modeli nie ma już od dłuższego czasu :( Nie ma się na czym oprzeć.
EDIT 2: Ajć! Widzę, że chodzi o polskie uściślenia... Tyle, że IMHO akurat podstawka dysku jest w nim z palca wyssana.
Ostatnio zmieniony 16 paź 2008, o 12:37 przez SnaQ, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ