Pytania wszelakie ... ;)

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Post autor: MUKER »

Skorp ma w blisterze 50x50. Chyba, że wyszła druga fala z innymi blisterami. Ja w obu miałem to samo.
And the ground did tremble as the king marched to war...
********
Dziecko jest idealnym przykładem rządów mniejszości!

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

No scorpion ma tez w liscie baze 40x40
potem zostal wydany faq, ktory to zmienil

@muker scorpy na poczatku byly z podstawkami 40x40 w blistrach ;]

Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Post autor: MUKER »

ooo nie wiedziałem, ale to może przez to, że chyba prawie dwa lata grałem bez skorpiona :D
And the ground did tremble as the king marched to war...
********
Dziecko jest idealnym przykładem rządów mniejszości!

Awatar użytkownika
schuba
Wałkarz
Posty: 92
Lokalizacja: Wrocław, Odolanów
Kontakt:

Post autor: schuba »

Grand Admiral Thrawn pisze:Zamiast kawalerii Imperium z głowami szkieletów będzie teraz kawaleria chaosu z głowami szkieletów. Suuuper
No właśnie ciekaw jestem czy będzie tz. czy się chaos knighci nadadzą. Pozatym też się cieszę, zwłaszcza że kawaleria szkieletów z głowami szkieletów wygląda paskudnie
"Zadziwiające, co w danej chwili ludzie potrafią uznać za znakomity pomysł." T. Pratchett

Perełki Vampire Counts
http://picasaweb.google.pl/bartosz.schu ... pireCounts

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

SnaQ pisze:OT: Co ciekawe uściślenia do demonów zniknęły ze strony GW. :/
EDIT: Rozumiem, że to tam były podane wymiary podstawki dysku...
Bo tego pdfa z wielkościami podstawek dla (niemal) wszystkich modeli nie ma już od dłuższego czasu :( Nie ma się na czym oprzeć.
EDIT 2: Ajć! Widzę, że chodzi o polskie uściślenia... Tyle, że IMHO akurat podstawka dysku jest w nim z palca wyssana.

Kto chce niechaj da mi znać to podeślę mailowo tego pdf z podstawkami.

Awatar użytkownika
^Karpiu^
Kretozord
Posty: 1614
Lokalizacja: Nowa Huta

Post autor: ^Karpiu^ »

albo wystarczy wpisac w googla "Base size and unit strenght reference sheet"i mozna to zassac. :]
Mnie sie udalo.

Awatar użytkownika
sebol
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 110
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Post autor: sebol »

Panowie mam bardzo poważne pytanie :P

W wagonie/oddziale Knightsów Slaanesha siedzą sobie BSB I Genek Khorna. Jak powszechnie wiadomo MoK daje frenzy. I oto moje pytanie:
Czy jak Ci dwaj panowie maja frenzy to oddział też musi wykonywać przymusowe szarże?
Pytam bo u WE nie ma takich dylematów moralnych :) i nie wiem jak będzie działał taki oddział.

Awatar użytkownika
Marios
Mudżahedin
Posty: 310
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Marios »

sebol pisze:Panowie mam bardzo poważne pytanie :P

W wagonie/oddziale Knightsów Slaanesha siedzą sobie BSB I Genek Khorna. Jak powszechnie wiadomo MoK daje frenzy. I oto moje pytanie:
Czy jak Ci dwaj panowie maja frenzy to oddział też musi wykonywać przymusowe szarże?
Pytam bo u WE nie ma takich dylematów moralnych :) i nie wiem jak będzie działał taki oddział.
W rulebooku stoi, że jeśli bohaterowie w środku oddziału mają frenzy to sami muszą wyszarżować z regimentu. Oczywiście możesz zadeklarować wcześniej szarżę całym oddziałem.
Mariusz 'Marios' Krakowczyk
Inkwizytor Warszawa
Niekończąca się krucjata przeciw "wujkowi dobra rada".
trikk pisze:Z głupotą można żyć.

Awatar użytkownika
Rainhold
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Rainhold »

Sytuacja, o której pisze sebol woła o pomstę do nieba...
Jeśli w nowej edycji napiszą w RB: "Nacją, z którą najlepiej dogadują się wojownicy chaosu są wysokie elfy." też łykniecie to bez oporów?

Awatar użytkownika
Ratzing
Kretozord
Posty: 1549

Post autor: Ratzing »

Idź protestuj pod siedzibę GW. Dam ci na markery na transparent jak chcesz.
Uerph.

Awatar użytkownika
Marios
Mudżahedin
Posty: 310
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Marios »

Imho to, że jakiś koleś z markiem khorna jest w oddziale slanesza w niczym nie przeszkadza. W końcu w czasach wojny siły chaosu się jednoczą i wg wielu opowiadań z książek wszyscy chaośnicy walczą ramię w ramię.
To, że w tym samym warbandzie raczej takie sytuacje nie mają miejsca jest zrozumiałe ponieważ warband jes znacznie mniejszą jednostką niż cała armia najeźdźców, a że między bitwami czempioni poszczególnych bogów wyzywają się na pojdynki jest ich sposobem spędzania wolnego czasu i zdobywania tzw:: "glory" :)
Mariusz 'Marios' Krakowczyk
Inkwizytor Warszawa
Niekończąca się krucjata przeciw "wujkowi dobra rada".
trikk pisze:Z głupotą można żyć.

Awatar użytkownika
Rainhold
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Rainhold »

Panie Szczurza Jucha dziękuję za deklarację pomocy :lol2: .
Panie Marios w wielu źródłach (im wcześniejsze wydawnictwa tym gęściej) dotyczących chaosu jest napisane, że gdyby nie fakt, że chaosiarze tłuką się między sobą to już dawno by roznieśli wszystkich w perzynę.

Nars
Plewa
Posty: 8

Post autor: Nars »

aha ida ramie w ramie :P
i dlatego podczas Inwazji Archaona armia zostala podzielona na 5 :D kazdy z bogow szedl osobno i archaon na czele Undivided :]

Awatar użytkownika
Pierun
Mudżahedin
Posty: 309

Post autor: Pierun »

Pytanie o Third Eye of Tzeentch:

,,If the Sorcerer uses this ability, he may not cast any of his own spells this turn.''

Kolejność ma znaczenie? Czy moge najpierw rzucić swój czar a następnie wrogi i na tym skończyć rzucanie swoich czarów? Czy w momencie rzucenia mojego czaru zamykam opcje tego giftu?

Proszę się wczytać dokładnie w to zdanie i skupić na ,,uses'' w poruwnaniu do sformuowania ,,is going to use''.

michus
Wałkarz
Posty: 66
Lokalizacja: Szczecin/ Wrocek

Post autor: michus »

Wcześniej jest napisane że możesz wybrać maga w zasięgu wzroku, więc jeśli wybrałeś jakiegoś maga to użyłeś tej zdolności i nie możesz rzucać własnych czarów. Ale jak działa na ptasiora xD

Awatar użytkownika
Pierun
Mudżahedin
Posty: 309

Post autor: Pierun »

Hehe :) no ładnie ładnie, ale odbiję :)
W momencie wyboru maga gift jest używany, nie w momencie zobaczenia go, więc moge swoje czary puszczać mimo że maga widze a potem go wybrać :P :).

blady da'Rasta
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 149

Post autor: blady da'Rasta »

jak dziala 1. czar z nurgla na invert warda de? tj. czy jest ward save a jesli tak to jaki? (nie mam booka de)

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

nie ma siły, więc invert nie działa

HA HA

war2bone
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: war2bone »

Nehan pisze:nie ma siły, więc invert nie działa

HA HA
ta zostaje tylko regenka :P - czyli statystycznie 6 czarów powinno zabić lorda

co do eya - to wydaje mi się, że to zadanie na miarę LS :P

fair play było by albo jeden lore albo drugi

Awatar użytkownika
SnaQ
Wałkarz
Posty: 64
Lokalizacja: Zakopane

Post autor: SnaQ »

Pierun pisze:Pytanie o Third Eye of Tzeentch:

,,If the Sorcerer uses this ability, he may not cast any of his own spells this turn.''

Kolejność ma znaczenie? Czy moge najpierw rzucić swój czar a następnie wrogi i na tym skończyć rzucanie swoich czarów?
Moim zdaniem nie. Albo rzucasz własny, albo przeciwnika i koniec.
Pierun pisze:Czy w momencie rzucenia mojego czaru zamykam opcje tego giftu?
Będę obstawał, że tak.
Pierun pisze:Proszę się wczytać dokładnie w to zdanie i skupić na ,,uses'' w poruwnaniu do sformuowania ,,is going to use''.
Rozumiem, ale z drugiej strony gdyby było tak jak chciałbyś by było to spodziewałbym się jeszcze "no longer" :)

ODPOWIEDZ