Chce sie dowiedzieć troszke o chaosie:)

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

ODPOWIEDZ
BoskY
Plankton
Posty: 1

Post autor: BoskY »

Nie chcę zakładać nowego tematu więc postanowiłem odnowić i podpiąć się pod ten.

Jest nas trzech i w końcu postanowiliśmy ziścić marzenie z podstawowej szkoły :) a mianowicie złożyć 3 różne armie i dobrze się bawić (prać).

Ja ostatecznie wybrałem Chaos a znajomi Najemników i Orki & Gobliny

Przejrzałem już chyba setki rozpisek z różnych www ale nie mam pojęcia na co się zdecydować i czym najlepiej kierować.
Raczej nie chcę decydować się na jednego Boga więc bardziej chodzi mi o UNDIVIDED.
Armia ma być skuteczna , pomalowanie i klejenie figurek nie sprawi mi żadnych problemów kiedyś bardzo aktywnie zajmowałem się modelarstwem (wiedziałem, że kiedyś mi się to przyda..... hehe).

Nie mam pojecia jeszcze do ilu punktów ma być armia ale fajnie aby było czym pograć musi być ten klimacik :).

EDIT -

Na początek armia do 1000punktów chciałbym aby w armi znalazła się "Knajci" lepiej wziąć Furie czy Screeemerów? i czy do tego potrzebne będą mi psy jako osłona dla Knightów?
Dobrze mieć też maga na koniu.. hm.. wszelkie sugestie mile widziane.

garfield
Plewa
Posty: 9

Post autor: garfield »

BoskY pisze:Na początek armia do 1000punktów chciałbym aby w armi znalazła się "Knajci" lepiej wziąć Furie czy Screeemerów? i czy do tego potrzebne będą mi psy jako osłona dla Knightów?
Dobrze mieć też maga na koniu.. hm.. wszelkie sugestie mile widziane.
Osobiscie nie gram Chaosem, ale cos tam o nim wiem, w razie bledow prosze o sprostowanie.... Z tego co pamietam to Furie a screeemerzy to sa mniejsze demony bogow.... A co do Pieskow to sie one szzcegolnie potrzebne kiedy twoi ,,knajci" sa pod wladza boga Khorna, bo wtedy Ci nie szarzuja na oddzial na ktory nie chesz(bo nie widza, bo im teoretycznie zaslaniaja pieski).Po za tym knightci maja naprawde calkiem niezlego sv, a pieski sie przydaja, choc nie umieja praktycznie walczyc :D A co do Maga to lepiej wez tego kon. Przyda sie:masz lepszego sv i jeszcze szybszy ruch..... To tyle jesli chodzi o moje skromne zdanie....

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

witaj!

wrzucasz exalteda na demonic mouncie 2 oddziały kawy 2 odziały piesków furie lub scremery do wyboru i może jeszcze fasta kawaleri.
warto popróbowac tez 2spawny slanesha :)

Awatar użytkownika
swierszcz48
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 47
Lokalizacja: Orando Wrocław

Post autor: swierszcz48 »

mam takie pytanie:

jakimi domenami magii posluguje sie chaos??

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Nurgle- Nurgle
Tzeentch- tzeentch
Slaanesh- slaanesh
Undivided Mortal/daemon- shadow, fire, death
Undivided beast- shadow, death, beast

Awatar użytkownika
Wiewior-lbn
Chuck Norris
Posty: 484

Post autor: Wiewior-lbn »

Ja tez chce się dowiedzieć czegoś o chaosie , a dokładnie chodzi mi o mieszanie marków . Jeśli chce mieć parę marków np. regiment slanescha i nurgla to muszę mieć generała undivided . A jeśli mam generała undi i chce mieć jeszcze herosa np tzeentcha to muszę wstawić jeden regiment z jego markiem , mogą to byc np. screamers czy musi to byc mark na mortalach
Czy mark na screamerach daje dodatkową kostke mocy??

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Mogą to być screamery (mają mark of tzeentch)
Nie, screamery nie dają +1 kostki mocy, po prostu dla zasad doboru armii traktowane są jakby miały znak tzeentcha

ODPOWIEDZ