Jak zacząć zbierać chaosowe puszki

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

ODPOWIEDZ
Kędzior
Mudżahedin
Posty: 200
Lokalizacja: Wolny Szczelec ze Stolicy

Jak zacząć zbierać chaosowe puszki

Post autor: Kędzior »

Witam

Jako że znudziły mi się HE i im podobne stwory zamierzam przeżucić się na waszą armię.
Od czego zacząć? Co kupić? Jak grać?
Mam nadzieję że znajdę tu odpowiedzi na owe pytania.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Warhammer to gra wyobraźni. Grajmy karteczkami.

Zwolin
Falubaz
Posty: 1118
Lokalizacja: Podkowa Leśna - Warszawa

Post autor: Zwolin »

Slipknot666 pisze:Witam

Jako że znudziły mi się HE i im podobne stwory zamierzam przeżucić się na waszą armię.
Od czego zacząć? Co kupić? Jak grać?
Mam nadzieję że znajdę tu odpowiedzi na owe pytania.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
znudziły się HE?
"Dezerter, Brać go i do lochu. Buhahaha...."
dla Emiel'a-regisa pisze:jeśli f(x), tak jak poprzednio opisuje pole widzenia jednostki, a raczej konkretnie "szerokość" widzenia w punkcie x, to całką tej funkcji będzie pole widzenia
Sf(x)= x^2+cx
funkcja ta opisuje pole objęte wzrokiem unitu
chciałeś to masz
jeśli pod x podstawisz podwojony M oddziału to masz pole obszaru zagrożonego szarżą

żyraFFa
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 144

Post autor: żyraFFa »

zacznij od AB :)
Na początek wystarczy 10 rycerzy 10 konnych marud, klocek piechotnych marud, bohaterowie (najlepiej magowie) i masz standard army
Jest moc :D

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Od czego zacząć?
Od zastanowienia się poważnie, czy chcesz grać jedną z najnudniejszych armii w Whfb.

A tak na serio, kup Ab. To podstawa.

Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Post autor: Mhroczny Rycerz »

Zacznij od rezygnacji z tego pomysłu :D
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

Awatar użytkownika
Izo
Falubaz
Posty: 1112
Lokalizacja: Front Wyzwolenia Pragi

Post autor: Izo »

Dark Knight pisze:Zacznij od rezygnacji z tego pomysłu :D
Ty Dark Knight lepiej zacznij od niespamowania na forum Wochu, bo jeszcze nie zauważyłem abyś wniósł cokolwiek do dyskusji.

Wracając do tematu, to po kupnie AB pograj na proxach, aby sprawdzić jaki styl gry ci pasuje. Na małe punkty (od takich pewnie zaczniesz) to już ktoś wyżej wspomniał - z 2/3 herosów, 2x5 knightów, 3x5 psów, pudło piechociarzy i jeden lub 2 oddziały konnych marauderów.
Marek Hłasko pisze: ... rzecz działa się na Pradze, gdzie - jak wiadomo - jedyną atrakcją są niedźwiedzie i pijacy. Praga wciąż jest jeszcze innym miastem i często człowiek ze śródmieścia przystaje tu zdziwiony.

Kędzior
Mudżahedin
Posty: 200
Lokalizacja: Wolny Szczelec ze Stolicy

Post autor: Kędzior »

Specyficzne sposoby przekonania do swojej army. Well...
Warhammer to gra wyobraźni. Grajmy karteczkami.

Kędzior
Mudżahedin
Posty: 200
Lokalizacja: Wolny Szczelec ze Stolicy

Post autor: Kędzior »

A puszkowa piechota???
Warhammer to gra wyobraźni. Grajmy karteczkami.

Awatar użytkownika
Izo
Falubaz
Posty: 1112
Lokalizacja: Front Wyzwolenia Pragi

Post autor: Izo »

Nie przejmuj się. Woch jest jedną ze słabszych armii teraz, ale ma bardzo ciekawy background, świetny klimat i przepiękne figurki. Ma też naprawdę pakernych herosów i fajną magię. Armia zdecydowanie godna polecenia, przyjemnie się nią gra i z nią również. Ja sobie wampiry odstawiłem na półkę i gram tylko Wochem aktualnie. Ponadto dzięki nowym plastikom i małej ilości figurek nie jest to też armia droga. Jedyna wada jak wspomniałem to fakt, że nie jest to armia czołówki ani nawet środka ^^

EDIT:
Piechota to oddzielny temat, ale zaczynać od niej nie polecam.
Marek Hłasko pisze: ... rzecz działa się na Pradze, gdzie - jak wiadomo - jedyną atrakcją są niedźwiedzie i pijacy. Praga wciąż jest jeszcze innym miastem i często człowiek ze śródmieścia przystaje tu zdziwiony.

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Specyficzne sposoby przekonania do swojej army.
Z wielkim entuzjazmem kupiłem nowy book WoChu, gdy tylko takowy ukazał się w sklepach. Jako fan wszystkiego, co Chaosowate, miałem nadzieję na fajny i zbalansowany kodeks.
Nadal jestem fanem Chaosu.
Hord Chaosu.
6tej edycji.
:mrgreen:

Awatar użytkownika
Zaklinacz Kostek
Falubaz
Posty: 1346
Lokalizacja: In Stahlgewittern

Post autor: Zaklinacz Kostek »

Slipknot666 pisze:A puszkowa piechota???
Puszkowa, ta puszkowa piechota... Taaaak. W każdym razie jak prawie wszyscy powyżej radzili, zacznij od AB, przejrzyj go w sklepie, jak Ci sie spodoba cała otoczka Chaosu, kup. Potem pograj na proxach. I tu najważniejsze pytanie: na czym grałeś u HE?
Lest we forget:
Obrazek

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Slipknot666 pisze:Specyficzne sposoby przekonania do swojej army. Well...
Nie sądzę aby komuś specjalnie zależało na przekonaniu Cię do zbierania chaosu - raczej to były szczere odpowiedzi ;P.

Izo dobrze pisał. Koniecznie przewertuj AB chaosu. Oprócz tego poczytaj trochę tematów o chaosie aby mieć jakiś ogólny pogląd na sytuację. Chaos oczywiście ma swój niezły klimat jak każda armia. Jednak szczerze mówiąc jeśli HE ci się znudziły to Woch ma znacznie większe szanse znudzić się jeszcze szybciej. Oprócz tego, że jest to obecnie "mocno średnia" armia to bardzo upośledzona przez GW pod względem budowy army listu. Stanowi namiastkę poprzednio edycyjnych AB. Zaś turniejowo używa się bardzo wąskiej grupy figurek z AL. Zatem jeśli zdecydujesz się na grę to napewno każdy poleci ci: masy psów (warhounds), rycerzy, konnych maruderów i kilku herosów. To jest zdecydowana większość armii. Izo pisał abyś przyjrzał się stylowi gry "preferowanemu" przez aktualny Army Book. Zwróć uwagę na brak lataczy, skirmishu i strzelających jednostek (poza hellcannonem). Preferowany styl to magiczny ofens lub defensywa z ofensywną kontrą (defensywa polega na magii i hellcanonach). Jeśli lubiasz grać turniejowo - to chaos odradzam. Jeśli dużo grasz towarzysko to jak najbardziej sie nada bo można pograć na piechocie i innych wariantach. Jednak osobiście uważam, że Woch nawet w grze "towarzyskiej" daje zdecydowanie za mało możliwości. To prawda, że jest "najnudniejsza" armia WFB.

Dlatego jeśli miłość do tej armii jest u ciebie równie mocna jak legendarna wierność i lojalność części graczy względem krasnoludzkiej rasy to Woch jest dla Ciebie.

Aczkolwiek w pierwszym poście napisałeś, że szukasz ciekawej armii bo HE ci się "znudziły". Stąd odradzam ci wybór tej armii, bo wybieranie jeszcze nudniejsze armii chyba mija się z celem ;P.

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Poczekaj na Bestie... Gorzej napisanego booka niż Mortale mieć nie mogą...

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

Grolshek pisze:Poczekaj na Bestie... Gorzej napisanego booka niż Mortale mieć nie mogą...

A słyszałeś o drugim dnie? :wink:

Przejrzyj AB w sklepie, idź do domu przemyśl to na spokojnie, prześpij się. Jeżeli po przebudzeniu dalej nie odpusci Cię ochota na granie WoChem to jesteś NASZ! :twisted:
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

Izo pisze:
Dark Knight pisze:Zacznij od rezygnacji z tego pomysłu :D
Ty Dark Knight lepiej zacznij od niespamowania na forum Wochu, bo jeszcze nie zauważyłem abyś wniósł cokolwiek do dyskusji.

Wracając do tematu, to po kupnie AB pograj na proxach, aby sprawdzić jaki styl gry ci pasuje. Na małe punkty (od takich pewnie zaczniesz) to już ktoś wyżej wspomniał - z 2/3 herosów, 2x5 knightów, 3x5 psów, pudło piechociarzy i jeden lub 2 oddziały konnych marauderów.
jestem jak najbardziej tak :twisted:
Slipknot666 pisze:A puszkowa piechota???
można grać z magią szczegulnie nurglową bo znim dojdziesz to można powystrzelać co ważniejsze rzeczy :)

Piotr3K
Kretozord
Posty: 1681
Lokalizacja: SNOT Gdańsk

Post autor: Piotr3K »

przesadzacie :roll:

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

ale o co cho ? :mrgreen:

Piotr3K
Kretozord
Posty: 1681
Lokalizacja: SNOT Gdańsk

Post autor: Piotr3K »

z tym ze taki book nudny, zly i nienadajacy sie do grania

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

da się grać

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Nudny jest, grać się da.
Pytanie tylko, czy gra się fajnie:)

ODPOWIEDZ