Dragon Ogre Shaggoth

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Warzywko
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 120
Lokalizacja: Kielce

Dragon Ogre Shaggoth

Post autor: Warzywko »

Dragon Ogre Shaggoth - co o nim myślicie. Zastanawiam się nad kupieniem takiego, nie mam zbytnio czasu na testowanie bo z różnych powodów czas goni. Ma ktoś jakieś związane z nim doświadczenia?
Na pierwszy rzut oka wydaje się strasznie drogi jak na monstera bez jakiś ciekawych zasad specjalnych i miałby problem z Treemanem czy Hyderką, ale alternatywa giganta mi się nie podoba. Może się mylę i jest dobry?
Statystyka to dziwka.

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

Na pewno lepszy od giganta, no i na stare skaveny był dobry

Awatar użytkownika
Szymon
Kretozord
Posty: 1685
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Szymon »

jak dasz mu GW to równa Stem Tunka z blatem :)

Awatar użytkownika
Offspringman
Kretozord
Posty: 1666
Lokalizacja: Czarne Wrony W-wa

Post autor: Offspringman »

Szymon94 pisze:jak dasz mu GW to równa Stem Tunka z blatem :)
musi najpierw dożyć :wink:

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

No, kampisz się za lasem

Awatar użytkownika
jurak
Kradziej
Posty: 952
Lokalizacja: kato szybki szpiiiii.....

Post autor: jurak »

Offspringman pisze:
Szymon94 pisze:jak dasz mu GW to równa Stem Tunka z blatem :)
musi najpierw dożyć :wink:
chyba jedyna alternatywa na "te udziwnione rary" z innych armi, jeszce ew d. ogry, ale ich jeszcze nie mialem okazji sprawdzic w "praniu".

ups.. przepraszam, zapomnialem o cannonach z dow ;)

Awatar użytkownika
Breslauer
Chuck Norris
Posty: 611
Lokalizacja: Breslau

Post autor: Breslauer »

Wg mnie Shaggoth to bardzo dobra jednostka - polecam! :twisted:

Awatar użytkownika
Kotlet
Wodzirej
Posty: 763
Lokalizacja: Nemezis P.P.S.

Post autor: Kotlet »

Nie no, supcio jednostka. Szczegolnie biorac pod uwage fakt, ze za 231( 285 za szagota) mamy 3 DO, majace 12 ran i wyplacajace 9 atakow( szagot 6 ran i 5 atakow).
Obrazek

Awatar użytkownika
jurak
Kradziej
Posty: 952
Lokalizacja: kato szybki szpiiiii.....

Post autor: jurak »

Kotlet pisze:Nie no, supcio jednostka. Szczegolnie biorac pod uwage fakt, ze za 231( 285 za szagota) mamy 3 DO, majace 12 ran i wyplacajace 9 atakow( szagot 6 ran i 5 atakow).
mozna isc dalej 5t na 4t, 4 ws na 6 ws, dotego D.O. latwiej zaslonic/skitrac. tyle ze jakos ludzie bardziej boja sie shaggotha. tak jak pisalem w "praniu" z D.O. nie mialem do czynienia, coz trzeba bedzie zobaczyc.

tomekjar
Falubaz
Posty: 1007
Lokalizacja: Ośmiornica Łódzka
Kontakt:

Post autor: tomekjar »

Z tego co widziałem na turniejach w armiach WoCh, a również z moich własnych przemyśleń wyłania się obraz nader smutny jeśli chodzi o Shaggotha: jest słaby. Po prostu nie jest w stanie praktycznie nic zrobić. Nie zabije ani hydry, ani abomki, ani treemana. Każdy byle klocek goblinów, czy nawet gnoblarów jest w stanie złamać tego pana przy statystycznych atakach... Gdyby miał Stubborn, to można by go brać, czemu nie. Ale bez stubborna niestety nie nadaje się do niczego IMO.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dziki
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 150
Lokalizacja: Limanowa

Post autor: Dziki »

Miałem przyjemność grać Shaggothem, gdy był jeszcze w Bestiach. I to brałem go zawsze na duże pkt. Mi się sprawdzał. nie powiem bo w walce z innymi LT nie miał szans, ale do ściągania śmieci był git, albo jako wsparcie z czymś silniejszym. Jego zaletami to na pewno: M7 (przy słabym strzelaniu wroga był szybko w walce), S5 (teraz chyba 6- poprawcie jeśli się mylę), WS6, W6. Jednak jego największe wady to: przede wszystkim brak stubborna, T5 (mało jak dla mnie). Nie powiem bo ja go brałem wyłącznie dla modelu, który jest jednym z najładniejszych w grze (tu się chyba wszyscy ze mną zgodzą) i powiem, że gdyby nadal był w Bestiach znalazłby miejsce w moich rozpiskach. Z resztą to moja ulubiona jednostka w grze :) . Na DO ciąży jakaś klątwa. Mianowicie notoryczne nie zdawanie LD #-o . Mi się nie sprawdzały. Wolałem Shaggotha.
"...And in that time of darkness,
Man became Beast and Beast became Man..."

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

Kotlet pisze:Nie no, supcio jednostka. Szczegolnie biorac pod uwage fakt, ze za 231( 285 za szagota) mamy 3 DO, majace 12 ran i wyplacajace 9 atakow( szagot 6 ran i 5 atakow).
Tak, ale tracąc jednego już nie masz 3 ataków

Awatar użytkownika
jurak
Kradziej
Posty: 952
Lokalizacja: kato szybki szpiiiii.....

Post autor: jurak »

tomekjar pisze:Ale bez stubborna niestety nie nadaje się do niczego IMO.
no a z tym to faktycznie lipa, (edit, w sensie ze racja)
T5 (mało jak dla mnie).
ano malo :roll:
Ostatnio zmieniony 16 lut 2010, o 16:17 przez jurak, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Shaggot nie był by taki zły gdyby nie 2 rzeczy :

- Brak stubborna - ma go giguś, mają go duże stwory nowych bestii ( nie wszystkie, ale wiekszosć ). Bez tego najdurniejszy klocek sleavów go pokona czystym stacikiem

- brak możliwości markowania - w starych bestach można go było markować, teraz juz tego nie ma. Taki ASF od slanesha czy -1 do hita od pocisków od nurgla były by napewno przydatne.

T w sumie też mógłby być większy.
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
-SaH-
Chuck Norris
Posty: 601
Lokalizacja: Zad Trolla Koszalin
Kontakt:

Post autor: -SaH- »

Ja tak tylko orientacyjnie - czy to że jest monsterem nie nadrabia wad w stosunku do DO ? Tzn. między innymi wheel'owanie, nie tracenie ataków po ranach itp.?

Bo turniejowo to wiecie sami lepiej, ja raczej domowo.
To fight Chaos on the battlefields, not to grow rich and fat in the golden halls of the capital, that is the purpose of our Cult! - Boomed Luthor's voice at the Council

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

SaH - Domówki to domówki, wiadomo, inne rozpiski, inny klimat gry. Shaggot odpada nie z powodu, że jest dobry a inne rzeczy w rarach są lepsze, tylko dlatego, ze jest bardzo jak na dużego potwora przeciętny, a inne rzeczy w rarach są lepsze. Dragon ogry są lepsze stosunkiem cena/jakość, nie wspominając, że są specialami.
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

Specjale, specjalami, bo w rarach i tak nie ma czym poszaleć (bo helki szaleśnstwem bym nie nazwał)

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Shaggoth:
T6, stubborn i save na 3+. Koszt: 240-250 pkt. Wtedy byłby opłacalny. Helka może i jest wolniejsza, ale strzela, ma unbreakable i 6T.
Release the Przemcio!

tomekjar
Falubaz
Posty: 1007
Lokalizacja: Ośmiornica Łódzka
Kontakt:

Post autor: tomekjar »

trikk pisze:Shaggoth:
T6, stubborn i save na 3+. Koszt: 240-250 pkt. Wtedy byłby opłacalny. Helka może i jest wolniejsza, ale strzela, ma unbreakable i 6T.
Cóż to za koncert życzeń ;)

Osobiście by mi wystarczyło jakby miał Stubborn przy obecnej cenie i statystykach. Byłby wtedy raczej niezbyt hitowy taki Shaggoth, ale można by próbować toto na stół postawić...
Obrazek

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Stubborn i marki jak na gigancie. I byłby wystawialny.
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

ODPOWIEDZ