Rozpiski

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
marvin
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 148
Lokalizacja: Ośmiornica Łódzka

Re: Rozpiski

Post autor: marvin »

Próba stworzenia rozpy bez skuli

1 Exalted Herald @ 850 Pts
Wizard Adept; Plate Armour; Manifestation

1 Chosen Lord of Vanadra, Wrath @ 600 Pts
General; Magic Item allowance; Favour of Wrath (Vanadra); Path of the
Favoured; Halberd; Hell-Forged Armour; Shield
King Slayer [60]
Potion of Swiftness [10]
Immortal Gauntlets [45]
Idol of Spite [60]
Thrice-Forged [65]

1 Barbarian Chief @ 245 Pts
Hand Weapon; Heavy Armour; Shield; Battle Standard; Battle Fever; Deeds
not Words
Alchemist's Alloy [15]
Banner of Relentless Company [40]

1 Sorcerer Adept @ 220 Pts
Wizard Adept; The Evocation; Hand Weapon; Light Armour

29 Warriors @ 920 Pts
Path of the Favoured; Great Weapon; Hell-Forged Armour; Spiked Shield;
Standard; Musician
Zealots Banner [50]

1 Warrior Champion @ [20] Pts

8 Chosen of Vanadra, Wrath @ 815 Pts
Favour of Wrath (Vanadra); Path of the Favoured; Halberd; Hell-Forged
Armour; Spiked Shield; Standard; Musician; Masters of Battle
Banner of Relentless Company [40]

1 Chosen Champion @ [20] Pts

5 Warrior Knights @ 325 Pts
Path of the Favoured; Lance; Hell-Forged Armour; Shield; Musician

5 Warrior Knights @ 325 Pts
Path of the Favoured; Lance; Hell-Forged Armour; Shield; Musician

5 Warhounds @ 100 Pts

5 Warhounds @ 100 Pts


Models in Army: 61


Total Army Cost: 4500
Obrazek

Plague
Chuck Norris
Posty: 442
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Plague »

Ja dzisiaj grałem czymś takim. I grało się całkiem przyjemnie. co prawda mało testów ale wydaje się ,że można sporo fajnych rzeczy wycisnąć. Troche nie przekonuje mnie DP ale nie próbowałem na nim brać mocnej magii tylko manifestacje do combatu.



Unnamed4500 Pts - Warriors of the Dark Gods Army

1 Sorcerer Adept @ 365 Pts
General; Magic Item allowance; Wizard Adept; The Evocation; Hand Weapon;
Light Armour
Magical Heirloom [50]
Destiny's Call [70]
Obsidian Rock [25]

1 Chosen Lord of Sugulag, Greed @ 730 Pts
Favour of Greed (Sugulag); Path of the Favoured; Hand Weapon; Hell-Forged
Armour; Spiked Shield; Battle Standard
Thrice-Forged [65]
Dusk Forged [50]
Daemonic Wings [105]
Symbol of Slaughter [35]
Banner of Relentless Company [40]

1 Exalted Herald @ 850 Pts
Wizard Adept; Plate Armour; Manifestation

28 Warriors @ 848 Pts
Path of the Favoured; Great Weapon; Hell-Forged Armour; Spiked Shield;
Standard; Musician
Zealots Banner [50]

9 Chosen of Vanadra, Wrath @ 880 Pts
Favour of Wrath (Vanadra); Path of the Favoured; Great Weapon; Hell-Forged
Armour; Spiked Shield; Standard; Musician; Masters of Battle
Banner of Speed [50]
1 Chosen Champion @ [20] Pts

6 Warhounds @ 110 Pts


8 Warhounds @ 130 Pts

4 Feldraks @ 581 Pts
Paired Weapons; Light Armour; Standard; Unburnt
Banner of Speed [50]

Models in Army: 58
Total Army Cost: 4494

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

Jak tam chłopaki? Coś tam działacie ?
Przeprosiliście się już z diabłami ? :D

Plague
Chuck Norris
Posty: 442
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Plague »

Ja się przeprosiłem. Natomiast mispisuje się jako mobilny caster z pociskami. Z reguły spłaca się i nie ginie choć często zostaje na 1-2W. Nie biorę go jako generała bo trochę boję się tracić dodatkowe 200 pkt. Tracę niestety potencjał 9ld. A reszta jak ktoś się wypowie jak mu się gra na diable?

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Jak sam wiesz, ja z diabłem mamy ciche dni. Strach to pchać do walki, a nie może być samodzielnym casterem, bo ma za mało buffów, ergo magia kosztowała 1200 punktów.

Teraz mam mastera Evo i chociaż jest do bólu nudny i przewidywalny, to jednak gra się fajnie.

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

Nie no chyba nie ma takiej tragedii jak przedstawiłeś . Ja tak jak pisałem gdzieś na T9A myśle sobie ze zabrania im 2 x szamanizmu w zamian za typiaszka czarownika: Sorcerer Immortal, Emmisary of Chaos z Ld 9 oraz typiaszka klepacza : Abiding Spirit , Unholy Avatar z 6S ap3 , divine atakami i leczeniem nie jest takie złe ;)

Koleszka diabeł "czarownik" ma chyba największy dmg output w grze jeśli chodzi o czarodziejstwo. Dodatkowym atutem jest oczywiscie vail walker + to że żaden z 4 spelli nie jest misslem. A to oznacza że miota sobie czary zza terenów lub oddziałów pozostając nie widocznym dla wrogich pocisków ;)

Diabeł "klepacz" może i rzeczywiście nie jest tak OP jak to było wcześniej. Ale z drugiej strony wystarczy 2 x dopakować sobie permanentnie WSa aby trafiać wrogich klepaczy z WS7 na 2+. Pożniej jedynie można dać im wybór czy chcą trafiać na 5+ czy ranić na 3+/4+/5+.
Nie wiem czy to jest warte 850 pkt ale za model z takimi statami,umiejkami i możliowością lecznictwa można spróbować zrobić pod nich rozpe.

Fajnym smaczkiem jest atrybut z dywinacji co w połączenie z LD9 i stubbornem powinno wystarczyć do przyjazdu kawalerii ;)

2 x diabeł + czarownik adept z occultyzmem też moze być ciekawy jako support dla diabła klepacza podbijając mu warda do 3+
Tylko nie wiem co tam jeszcze by sie zmieściło ;/

Sam zastanawiam się czy nie zagrać na avoid dancie własnie z dwoma typiaszkami, gówno unitami w corach i 4 x 3 CK Lusta.
Bardziej jednak przemawia do mnie opcja z jednym diabłem czarownik + sorcererem z ledgarem dla z maksowania jeszcze bardziej jego hit powera w magii a reszte punktów zainwestować w unity do CC ; )

Jestem ciekaw co myślicie ;)
Elo

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

DPek wydaje mi się średni, szczególnie, że obstawiam wysyp dywinacji. Mimo wszystko jeden może mieć sens, bo dość dużo wnosi jako biegacz z nawaleniem pociskami i kometą. Coraz bardziej podoba mi się helupa, szczególnie, że warriorzy w core dostali bajer w postaci zealot bannera. Choseni z GW i wrathem też mocno klepią. Kawaleria nie brzmi źle w tym momencie, a cowboye potanieli i da się wsadzić 3 sensownych. Gigson z "big brotherem" fajnie zasłania feldraka, a przy okazji może pomagać w mordowaniu monsterów czy tam być support magiem do maga na smoku :P
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Plague
Chuck Norris
Posty: 442
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Plague »

Jedno pytanie apropo zbierania tokenów za zabite oddziały.
W przedmiocie jest napisane ,że na koniec fazy siphon of the veil możemy zostawić do 6 tokenów.
Czy dobrze rozumiem ,że jeśli zgonie nam 20 warriorów to dostajemy 20 tokenów a w fazie magii robimy 4 kostki i jeszcze zostaje nam 6 tokenów ??

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Tak

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

A ja uważam, że w żadnym momencie nie można przechowywać więcej niż 6 kostek:
Some armies can generate Veil Tokens outside Siphon the Veil. This cannot increase the Veil Token pool beyond 6
Veil Tokens.

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

Prawda, naszczepcie nie uwzglednia to tokenów które generuje się w turze przeciwnika z ledgara ;)

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Ten cały siphon the veil to jest ten moment kiedy się przerabia tokeny na kostki w swojej fazie magii. A tu jest w prost napisane, że POZA tym momentem moze być max 6 tokenów. Czyli ledger nie moze dorobic wiecej niż 6 tokenow kiedykolwiek.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

JarekK pisze:Ten cały siphon the veil to jest ten moment kiedy się przerabia tokeny na kostki w swojej fazie magii. A tu jest w prost napisane, że POZA tym momentem moze być max 6 tokenów. Czyli ledger nie moze dorobic wiecej niż 6 tokenow kiedykolwiek.
Dokładnie tak to rozumiem. Wszystkie wygenerowane tokeny ponad 6 przepadają.

Plague
Chuck Norris
Posty: 442
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Plague »

Jest at the end of the siphoning veil token phase. Czyli ja rozumiem że poza tym momentem może być więcej.
Nie znalazłem w podręczniku zapisu że poza tym momentem jest ograniczona pula veil tokenow. Po prostu żadna inna armia nie ma takiej mechaniki.

Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Post autor: Keller »

Ludzie jasno jest napisane:
W RB:
Veil Token Limits
At the end of Siphon the Veil, the Active Player must discard Veil Tokens from their Veil Token pool until it contains
no more than 3 tokens. The remaining Veil Tokens are saved to be added to the Veil Token pool in the Active Player’s
next Magic Phase.

Some armies can generate Veil Tokens outside Siphon the Veil. This cannot increase the Veil Token pool beyond 6
Veil Tokens.
W księdze WotDG jest zmiana pierwszej części z RB, że możemy zostawić sobie 6 kości zamiast 3, natomiast druga część z RBodnosi się do generowania veili poza fazą Siphon of the veil (czyt. z ledger of souls) i nigdy nie może być więcej niż 6.

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

Odnosi się to do momentu discardu wiecej niż 6 tokenów czyli At the end of Siphon the Veil w turze Active Playera.
Nie ma nigdzie napisane (chyba) że nie można ich dostać więcej w turze przeciwnika,

Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Post autor: Keller »

A co oznacza ten zapis??
Some armies can generate Veil Tokens outside Siphon the Veil. This cannot increase the Veil Token pool beyond 6
Veil Tokens.

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

Bela pisze:A co oznacza ten zapis??
Some armies can generate Veil Tokens outside Siphon the Veil. This cannot increase the Veil Token pool beyond 6
Veil Tokens.
No nic nie będę sie sprzeczał trzeba zawezwać wyrocznie.... 8)

Plague
Chuck Norris
Posty: 442
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Plague »

No właśnie czy veil token pool nie odnosi się do momentu end of the siphoning veil phase?

Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Post autor: Keller »

Wszystko RB strona 54, pkt 13.E oraz 13.F
- The Active Player creates a new pool of Veil Tokens that will last until their next Siphon the Veil phase.
Pula tokenów to ilość posiadanych tokenów od początku jednego Siphon the veil do początku następnego Siphon the veil, czyli w każdym momencie gry gracz posiada Veil Token pool (w sumie można się zastanawiać co się dzieje przed pierwszą fazą magii gracza, kiedy nie było jeszcze Siphon the Veil i nie stworzył puli tokenów, ale to na inną dyskusję).

• Add the number of Veil Tokens left in their previous Veil Token pool
• Add the number of Veil Tokens given by the Flux Card drawn this Player Turn
• Add Veil Tokens from other sources, such as Channel (see “Channel (X) ”, page 93 )
Dostajemy tokeny z karty, chanela, poprzedniej puli tokenów i umiejek działających w chwili "Siphon the Veil".

- Up to 12 Veil Tokens can now be removed from the pool to be converted into Magic Dice by the Active Player.
Możemy zmienić nasze tokeny z puli w Magic Dices

- At the end of Siphon the Veil, the Active Player must discard Veil Tokens from their Veil Token pool until it contains
no more than 3 tokens.
Jeśli jakieś tokeny nam zostały po przemianie w Magic Dices, to możemy je zachować do następnej puli, ale nie możemy zostawić sobie więcej jak 3 tokenów.
!! Ledger of souls pozwala na zostawienie do 6 tokenów, zamiast do 3.

- Some armies can generate Veil Tokens outside Siphon the Veil. This cannot increase the Veil Token pool beyond 6
Veil Tokens.
Niektóre armie mogą generować tokeny poza momentem Siphon the veil (Ledger of souls w choasie, czar HBE jakieś itemy w demonach, wampirach i pewnie gdzieś jeszcze). Ale (tłumacząc tekst) "Nie może to zwiększyć puli Veil token powyżej 6." czyli w żadnym momencie gry nie możesz mieć więcej niż tokenów niż 6.

ODPOWIEDZ