Rozpiski

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

ODPOWIEDZ
sYsek
Kretozord
Posty: 1516

Re: Rozpiski

Post autor: sYsek »

a ten cytat mojej wypowiedzi ze niby do czego sie odwolywal ? :P
Byłoby afrontem nie napić się z FRONTEM!

"Nie ma innych armii w WFB. Jest WoCh i są zbiory proxów na zasadach wochu prowadzone przez graczy nie mających jaj żeby grać WoChem oficjalnie!"
Szczur22

Awatar użytkownika
jurak
Kradziej
Posty: 952
Lokalizacja: kato szybki szpiiiii.....

Post autor: jurak »

sYsek pisze:a ten cytat mojej wypowiedzi ze niby do czego sie odwolywal ? :P
gadka byla o 10 slaneshowych i dalej nie wyciagnolem czy sa okok, bo nie korzystyalem z tak malych klockow jeszcze :)

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

sYsek pisze:konni bez slaanesha spadna od 1 ostrzalu nawet najplewniejszej jednostki.
Jak będą strzelali w maruderów to nie będą strzelać w inne cele :P
sYsek pisze: mag nurgla z warrior familiarem? nie rozumiem
mag nurgla z familiarem, bo jak już w coś zaszarżuję rydwanem to mam dodatkowy atak z S5 w cel stykający się z charriotem
sYsek pisze: lepiej zlozyc maga na dysku z spell familiarem a nruglite z BoS i scrollem,
domena tzeentcha jest moim zdaniem za słaba aby dla 2 levelovego gościa brać aż 3 zaklęcia z niej
sYsek pisze: Do tego jakos tylko 2 bohaterow? jakos przywyklem do 3,
W sumie też wolałbym 3, ale zdecydowałem, że zamiast kolejnego bohatera wolę kolejną jednostkę do walki
sYsek pisze: Ponaddto knighci nie sa immune to panic, wiec psy spadna w 1 turze i spanicuja wszystko co idzie do przodu, a tak sie stanie, bo albo je rozbija, albo przebiegna po Twoich. Dlatego warto inwestowac w Mos lub Mok (ten 2 trudniejszy do ogarniecia, bo latwo Cie wyciagnac)
liczę że przerzut testów paniki mnie uchroni od tej sytuacji (trudno wyrzucić 2 razy 9+ choć niestety to się zdarza)

w każdym bądź razie trzymajcie za mnie kciuki w sobotę ;)

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

jurak pisze:
trikk pisze:Mój standard na 2350 ;)

Chaos Lord
Mark of Tzeentch
Smok
Axe of Khorne
Enchanted Shield
Collar of Khorne
Favour of the Gods
Word of Agony
esencja teczy :D

btw sprawdza ci sie 10 marduderow?
Zabił Khornitę i mu ukradł i tyle!
10 marauderów trzyma czasem magów, jest tańszym core`m, trzeba zabić 6 zamiast 3, żeby byli bezwartościowi. ogólnie ludziom szkoda do nich strzelać mając te wszystkie kawy ;)
Release the Przemcio!

Awatar użytkownika
Szymon
Kretozord
Posty: 1685
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Szymon »

Unnamed2350 Pts - Warriors of Chaos Army

1 Sorcerer Lord of Tzeentch @ 410 Pts
Mark of Tzeentch; General; Magic Level 4; Chaos Armour
Enchanted Shield [15]
Golden Eye of Tzeentch [25]
Book of Secrets [25]
Spell Familiar [15]
Sword of Might [20]

1 Disc of Tzeentch

1 Exalted Hero of Khorne @ 255 Pts
Mark of Khorne; Frenzy; Chaos Armour; Shield; Battle Standard
Chaos Runesword [50]

1 Juggernaut of Khorne

1 Chaos Sorcerer of Nurgle @ 190 Pts
Mark of Nurgle; Magic Level 2; Chaos Armour
Dispel Scroll [25]
Dispel Scroll [25]

1 Chaos Sorcerer @ 171 Pts
No Mark; Magic Level 2; Chaos Armour; Barding
Infernal Puppet [35]

1 Barded Chaos Steed

10 Chaos Marauders of Slaanesh @ 50 Pts
Mark of Slaanesh

5 Marauder Horsemen of Slaanesh @ 85 Pts
Mark of Slaanesh; Flail

5 Marauder Horsemen of Slaanesh @ 85 Pts
Mark of Slaanesh; Flail

5 Chaos Warhounds @ 30 Pts

5 Chaos Warhounds @ 30 Pts

3 Dragon Ogres @ 231 Pts
Great Weapon; Light Armour

3 Dragon Ogres @ 231 Pts
Great Weapon; Light Armour

5 Chaos Knights of Nurgle @ 285 Pts
Mark of Nurgle; Barding; Ensorcelled Weapons; Chaos Armour; Shield;
Standard; Musician
War Banner [25]

1 Cannon @ 85 Pts

1 Hellcannon @ 205 Pts

Casting Pool: 11

Dispel Pool: 6

Models in Army: 51


Total Army Cost: 2343
NA Lizaki

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Mała kuźnia w deskę, duża kuźnia w najtów, duży pocisk po dragonach... Ile razy ja już to przeżywałem... Cannony po helce... Skinki po fastach... O terkach już nawet nie wspomnę bo przykro wspominać...

Awatar użytkownika
Szymon
Kretozord
Posty: 1685
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Szymon »

to co ja mam niby innego wystawić ?

Awatar użytkownika
Whydak
Chuck Norris
Posty: 625
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Whydak »

Demony =P~
Hordes of Chaos.... To było to....

Awatar użytkownika
Szymon
Kretozord
Posty: 1685
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Szymon »

W lidze ma WOCH i innej opcji nie ma a nie chce dostać 20 :0z lizakami
mam zamiar grać na 11:9 dla mnie

Awatar użytkownika
Wisnia
Chuck Norris
Posty: 607
Lokalizacja: Battleground - Chodzież

Post autor: Wisnia »

Bane head na juggera, jedna mała kuźnia i tracisz bsb i ćwierć tysiąca punktów.
Reszta tak jak Grolshek już wspominał. Dragon Ogry nie spiszą Ci się na Lizardy. Mało oddziałów uderzeniowych, nie złamiesz gwardii.

Awatar użytkownika
Szymon
Kretozord
Posty: 1685
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Szymon »

to co innego mam na lizaki wystawić 3 małych snajperów i lord klepacz?

sYsek
Kretozord
Posty: 1516

Post autor: sYsek »

DObra, musze jednak zasiegnac Waszej rady juz teraz.

Mam taka rozkmine na Lublin (1500 + 250)

Mag tzeentcha lvl2, oko ES dysk
Mag nurgla lvl1 DS
Mag nurgla lvl2 DS BoS
2x10 maruderow slaanesha
2x5 knightow slaanesha
15MMM

Problem powstał taki, iż chciałem brać 10kuszoli +8 shadesow do kontyngentu, a tu mi wychodzi, ze nie moge.(limit speciiali) pytanie jest nastepujace, co wziac w kontyngent? same kusze, troche slabo, moze jakas gwardie ? moze Glade Guardow? na pewno jest wiele dobrych rozkmin. Jak widac gram troche nieklimatycznym WoChem (MMM) ale stwierdzilem, ze takie kombo ma potencjal. (no moze nie na demony ;x)

mam jeszcze 2 pomysl, ale jest on bez magii i nie mam czym zabijac Abominacji/Hydry.
Od razu moje pytanie, czy KB dziala na monstery?
Byłoby afrontem nie napić się z FRONTEM!

"Nie ma innych armii w WFB. Jest WoCh i są zbiory proxów na zasadach wochu prowadzone przez graczy nie mających jaj żeby grać WoChem oficjalnie!"
Szczur22

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Są 3 speciale do wykorzystania. Ty masz 2x Knightów, gdzie problem?
Na abomki i hydry masz MMM. Na demony też są super, bo kroją psy.
KB działa na rzeczy z US 1 lub 2 ; ).

Jak kombinowałem z kontyngentem to tak:
a) 2x bolce krasnoludzkie z inzynierami i 10 kuszoli
b) 2x10 Glade Guardów
c) 5 harpii, 5 shadów i 10 kuszników z shieldami i championem
d) 10 skinków, 12 skinków z champem i 3x terki
Release the Przemcio!

sYsek
Kretozord
Posty: 1516

Post autor: sYsek »

mam 2x special i rare w armi, nie moge miec w sumei 3x special + rare. (tak mi ktos napisal :P)
no wlasnie mi ostatnio jakos nie pokroili psow, nie wiem, moze mialem pecha w rzutach :P
co do skinki + skinki + terki to nie bede mial jak ich zalatwic i nie iwem czy ktos bedzie mial pozyczyc.
cos z DE najlatwiej, nad DW nie myslalem, zaraz cos pokminie.
a jak wyglada calosc? widzicie jakis potencjal wiekszy-niz-na-remisy?

wlasnie pomyslalem, ze skoro nie moge wystawic dodatkowego speciala to moge 2x10GG ew kuszole same, co bedzie lepsze? kuszoli wychodzi jakos wiecej, chyba 2x12
Ostatnio zmieniony 3 mar 2010, o 23:12 przez sYsek, łącznie zmieniany 1 raz.
Byłoby afrontem nie napić się z FRONTEM!

"Nie ma innych armii w WFB. Jest WoCh i są zbiory proxów na zasadach wochu prowadzone przez graczy nie mających jaj żeby grać WoChem oficjalnie!"
Szczur22

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Ktoś się pomylił ; )
Ja na mengilach nie gram, jak grałem DE vs DE to ich zjadłem, więc się nie wypowiadam.
Ja wystawiam 2x5 Kawy + Helka + 3DO+2 herosów + śmieci + 2x10 Glade Guardów chyba ; )
Problemem Twojej armii jest to, ze szybko Ci mogą marauderów wystrzelać, jak nie masz psów itp ; )
Release the Przemcio!

sYsek
Kretozord
Posty: 1516

Post autor: sYsek »

a zapomnialem dodac, tzeentchowiec jest na dysku a nurglici na kuniach, wiec moge ich albo w marasach trzymac, a w razie czego przestawic do Knightow, od biedy i w ostatecznosci bede biegac sami, chowajac sie w mengilach :P

no i mnie jednak z tymi specialami wykiwali. mysle ze 2x bolec z 1 inzynierem z bracem i 10 thundererow to bedzie to! :D
Byłoby afrontem nie napić się z FRONTEM!

"Nie ma innych armii w WFB. Jest WoCh i są zbiory proxów na zasadach wochu prowadzone przez graczy nie mających jaj żeby grać WoChem oficjalnie!"
Szczur22

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Też zacne ;). Wszelkie abomko-doomwheelo-hydro-stedzie trochę ukróca :D
Release the Przemcio!

Awatar użytkownika
Kotlet
Wodzirej
Posty: 763
Lokalizacja: Nemezis P.P.S.

Post autor: Kotlet »

Elo elo elo! Nie wiem jak mozna na ten turnus nie pojechac prawdziwym chaosem, przez ktory rozumiem turbo offence! Sprobojcie zmiescic 2 pancernych herosow, 3 potezne jednostki uderzeniowe i zaprawcie to kontyngentem. Czy przypadkiem nie wychodzi wam to czego spodziewaliscie sie gdy wybieraliscie ta armie? 8)
Obrazek

sYsek
Kretozord
Posty: 1516

Post autor: sYsek »

Juz Ci mowie. Wystawiasz BsB z ES i SoM na steed of Slaanesh, wystawiasz genka na Juggerze z CH.Runeswordem,
dodajesz caddiego (nie daje mu nurgla, bo tak to ma jakis pocisk z fire), dalej 2x5 horsemanow z flailami i khornem, 2x5knighci Slaanesha i 5 knihgtow nurgla z banner of rage (na prawde mi sie spodobal). w kontyngencie biore albo 3x11 skinkow albo 2x17(nie jestem przekonany ktora opcja lepsza...) i jest turbooffens, ale majacy problemy z LT jak hydra/abomka a do tego ma to troszke klopotow z strzelaniem, bo do combatu wjezdza w 3 ture (wystawiamy skinki na 12 cali i idziemy nimi 12 po pierwszym strzelaniu powinno ich nie byc na stole, bo spanikuja zapewne. Dalej jade wszystkim do przodu czyli 14 cali i pokonuje w sumie 24 cale (co knightci stali za skinkami) wtedy obrywam wszystkim, czym tylko sie da, no i raczej przeciwnik szarzuje. tak wiec nie wiem, czy to wystoi. Jesli bede to jeszcze przeciagal, to mnie wystrzela.

sam myslalem nad ta opcja, ale bedzie to troszke trudniejsza wersja, ta ze strzelaniem jest bezpieczniejsza.
Byłoby afrontem nie napić się z FRONTEM!

"Nie ma innych armii w WFB. Jest WoCh i są zbiory proxów na zasadach wochu prowadzone przez graczy nie mających jaj żeby grać WoChem oficjalnie!"
Szczur22

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Kotlet pisze:Elo elo elo! Nie wiem jak mozna na ten turnus nie pojechac prawdziwym chaosem, przez ktory rozumiem turbo offence! Sprobojcie zmiescic 2 pancernych herosow, 3 potezne jednostki uderzeniowe i zaprawcie to kontyngentem. Czy przypadkiem nie wychodzi wam to czego spodziewaliscie sie gdy wybieraliscie ta armie? 8)
Ja tam offensem chaosowym gram, odkąd uznałem, że Discoboy to zbytnia gejowizna ; )
Nawet na 2000+gram Smokiem, 2x kawa+2xhelka lub 2xkawa+do+helka+doWcannon

Grałem dziś na 2750 z VC

Lord na Smoku, BSB, Necro, 2x5 Wilkow z Champami, 10 Ghouli, 15 ghouli, 20 szkieletów, 20 GG, Varg, 4+1 wraithy, 6 Kawy z hatem, 3x baza duchów, 3 fell baty.

Ja: Lord na Smoku, Dwóch DJ caddych, 4x psy, 10 marauderów, 2x5 fasta, 2x6 kawy, 4 DO, Helka i Warshrine.

Parę błędów głupich i 11:9.

Offens chaosowy uber alles ;)
Release the Przemcio!

ODPOWIEDZ