Strategie Generałów Północy...

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Meter
Chuck Norris
Posty: 607
Lokalizacja: Karak Var

Re: Strategie Generałów Północy...

Post autor: Meter »

ten model akurat robi za hellcanona
mi bardziej chodzi o zrobienie mamuta pod shrine aby te 2 gumiludki wyeliminować

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

A Thundertusk wejdzie na rydwanową? W końcu normalnie jest na 150x100, a tu miałby być na 3x mniejszej.

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

Będzie nieco wystawał ale bez większych komplikacji.

Veta92
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 184
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Veta92 »

Jak radzicie sobie z VC i ich klepaczem?? I z grubasami? Oczywiście chodzi mi o ich regentkę. Przy stosunkowo nielicznej armii wampirze krzyki mogą być problemem prawda?

Awatar użytkownika
Eldritch
Berserker Khorna
Posty: 1360
Lokalizacja: Hauptstadt der Oberschlesien

Post autor: Eldritch »

W grubasów wpadasz 2 Chimerami z zionięciem i wychodzisz tyłem.
Lord klepacz VC jeśli jest dobrze złożony jest dużym problemem - albo karmisz go śmieciami, albo musisz go pokonać własnym Lordem - co nie jest łatwe.
Krzyki VC to silna broń przeciwko WoChowi - pomaga duży LD albo szybkie zabicie krzykaczy - na co ogarnięty gracz VC nie pozwoli.
Obrazek

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Możesz zawsze nie grać. Wampiry są powolne, a death obcięty.

sYsek
Kretozord
Posty: 1516

Post autor: sYsek »

oddajesz fasty, zjadasz smietnik 12/11-9/8 dla Vc.
Byłoby afrontem nie napić się z FRONTEM!

"Nie ma innych armii w WFB. Jest WoCh i są zbiory proxów na zasadach wochu prowadzone przez graczy nie mających jaj żeby grać WoChem oficjalnie!"
Szczur22

Veta92
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 184
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Veta92 »

Brzmi mało optymistycznie. Chcesz powiedzieć, że z VC raczej nie ma dużych szans na ugranie czegoś więcej?

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Jak jest morderca i 2+ krzyków ryzyko jest za duże. Nie ma co się wbijać.
Jak wylezie z rogu, to możesz go spróbować rozwalić, ale nie powinieneś stać w niczym dłużej niż 1-2 tury walki (tzn. zamiast 2 chimer w duże pany wrzuć 2 chimery, 2 rydwany diabła i bsb ;) ).

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Gram VC. W oddział z generałem wpadasz wszystkim co na ten moment masz i do masakratora dostawiasz rydwan lub cos czego nie moze zabić (hero). Reszta zabijasz ghule/szkielety. Właśnie sypnąłeś generała. Brawo! Wg mnie vc maja przejebane z wochem grubych nie zabijasz... Bo po co? Wrzucasz tam 2 czarioty lub cos z savem na 1+ i sobie stoicie.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

jak wiesz, że masz szansę na multi szarżę to tak trzeba ustawić generała VC, żeby nie dało się go zablokować takim ruchem by mógł nabić furią wiadro trupów :)
ogarnięty gracz to przewidzi, zwłaszcza, że w trakcie zwykłego ruchu można przestawiać bohaterów

rydwany trochę potrzymają Crypty, ale pozniej powinny zaczac sie odgryzać, zwłaszcza ze wsparciem magii VC na re-rolle hita i wounda :)
ale plan może wyjść jak najbardziej, względnie na pojedynek można wyzwać
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

misha pisze:jak wiesz, że masz szansę na multi szarżę to tak trzeba ustawić generała VC, żeby nie dało się go zablokować takim ruchem by mógł nabić furią wiadro trupów :)
pokaż, załóżmy że mogę szarżować bloodcrusherami (3) czariotem i DP. Jak ustawisz lorda w gulach?
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

ustawie ghule bokiem lub tyłem i zrobie makeway lordem do jurkow a ghast bedzie walczyć z DP w challengu. Oczywiście, o ile byłem na tyle nieogarnięty, że doprowadziłem do takiej sytuacji...
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

masz mnie :oops:
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Post autor: Keller »

a kto zmusi DP do challenga ??

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

Ghast, czempion ghuli
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Post autor: Keller »

Mój błąd. Zapominam o podstawach takich jak brak możliwości odrzucenia pojedynku przez DP, bo nie ma gdzie się schować.

Awatar użytkownika
B.Knight
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 118
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: B.Knight »

czy mozna skutecznie grać bazując armię na klockach piechoty i mocnej magii? czy rydwany i fasty się o wiele bardziej "opłacają" ? bardzo chcialbym wystawiac 2-3 regimenty warriorów ale z tego co widze prawie nikt tak nie gra..
Obrazek

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

grać można, czemu nie, czy skutecznie? Zależy od pairingu tak na prawdę, ogólnie jest teraz moda na raczej szybkie jednostki więc będziemy zazwyczaj szarżowani.

Magia death + tęcza + 2x hellcannon i masa warriorow to coś co może działać w formie defensu pod warunkiem że gramy na open
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
Heretic
Falubaz
Posty: 1480
Lokalizacja: Szybki Szpil/Katowice

Post autor: Heretic »

Woch w formie defensu?? To się nie mieści w mojej wyobraźni.

3 klocki piechoty to o wiele więcej pkt niż rydwany i fasty. Grać się da, ale słabo to widzę. Natomiast z pewnością element zaskoczenia będzie po Twojej stronie :wink:
Wiara, że is­tnieje bóg i Niebo, że Ma­ria nig­dy nie umarła, że Je­zus nie miał ziem­skiego oj­ca i chodził po wodzie, że mod­litwy zos­tają spełnione, — żad­ne z tych prze­konań nie jest po­par­te do­woda­mi. A jed­nak wierzą w nie mi­liony ludzi. Być może jest tak dla­tego, że po­wie­dziano im, by w to wie­rzy­li, kiedy by­li tak ma­li, że wie­rzy­li we wszys­tko.

- profesor Richard Dawkins

ODPOWIEDZ