Strategie Generałów Północy...

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Breslauer
Chuck Norris
Posty: 611
Lokalizacja: Breslau

Strategie Generałów Północy...

Post autor: Breslauer »

Pomyślałem by w tym temacie wpisywać jakieś koncepcje rozgrywania bitew przeciwko innym armiom, jakie jednostki są używane przez Was zazwyczaj a które rzadziej i przeciwko jakim armiom? Jakie i przeciwko komu polecacie strategie?

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

No to tak, miast rozpisywac się nad każdą armią, opiszę, które nasze jednostki spisują się w walce z danym typem jednostki: moim zdaniem:
Psy-uniwersalny screen ważniejszych jednostek, tanie dobre śmiecie, niezłe do sciągania machin wojennych, vide Imp itp.
Marasi Konni- z MoSem stają się bardzo fajną jednostką, drogi z nich screen, ładnie usuwają bonus za ranki wroga szarżą od boku, polują na machiny lepiej od psów- w tej kombinacji są w marę uniwersalni i użyteczni przeciw niemalże każdej armii.
Marasi piechotni- Tanie klocki, z Flailami i MoSem to nawet ciekawa jednostka, nieźli na mało liczebne armie, są na tyle tani, iż ich starta nic nie kosztuje.
Warriorzy- nie używam, potestuje, wypowiem się.
Najci-płyną od mocnego ostrzału, twardzi, z niesamowitym przysłowiowym pierdolnięciem, na armie z małą ilością strzelających oddziałów spisują się świetnie (VC przykładowo).
Trolle-jak mamy szczęście do zdawania testów głupoty, potrafią czynić cuda. Skuteczni na armie z mocnym pancerzem (breta, dwarfy, generalnie im lepszy pancerz, tym trolle lepsze).
Dragon Ogry-wciągają ST, straszą siłą 7, są twarde i nawet mają jakiśtam pancerz. Zaleca się wysyłania takowych na twarde, wielowoundowe cele+konnicę.
Choseni- no comments
Ogry-takie tańsze dogry, siła 4 je zabija.
Hellcannon- lekarstwo na armie podatne na panikę ( to są jeszcze takie?), twarde, unbreakable, siła 5 na templatce. Fajna sprawa, a i dominacje na farcie zabije...może.
Tyle ode mnie.

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Choseni- no comments
?????
jestem małym maruderem(na piechte) i nie kumam podobnierz to jest jednostka lepsza od chaos knightow... (jakby ich wsadzić na konie)
to dlaczego no comments takie słabe???
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Delight
Chuck Norris
Posty: 374

Post autor: Delight »

JarekK pisze:Choseni- no comments
?????
jestem małym maruderem(na piechte) i nie kumam podobnierz to jest jednostka lepsza od chaos knightow... (jakby ich wsadzić na konie)
to dlaczego no comments takie słabe???
ty chyba mówisz o armybooku z 6 edycji.
Przynajmniej takie mam wrażenie.

Ale ogólnie jakiegoś armybooka czytałeś prawda?

Tandor92
Chuck Norris
Posty: 593
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tandor92 »

A jakby trolle dać na konie to dopiero byłyby mocne :roll:
Ale właściwie, to czemu choseni są niby tacy plewni? Są niewiele drożsi od warriorów, a maja 6 WW i rzut na oko przed grą z wykluczeniem 2 i 7, championowi dać favora i można wybrać fajny bonus.

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Zajmują cenny slot special. To ich zabija.

Awatar użytkownika
Delight
Chuck Norris
Posty: 374

Post autor: Delight »

Varinastari pisze:Zajmują cenny slot special. To ich zabija.
Dla mnie osobiście to oni zajmują przede wszystkim punkty ;)
przynajmniej 15, ze sztandarem, z jakimś markiem (liczmy że slaanesh-najtaniej), championem +FoG, tarcze, to koszt rzędu ... 359 pkt z mv4.

Tandor92
Chuck Norris
Posty: 593
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tandor92 »

A w 2 stronę, co jest takiego świetnego w knightach? Moim zdaniem są przereklamowani, 5 knightów i 2 grupki ogarów wbila mi się w 5 trolli z czego ogary atakowały flanki, i co? Trolle przegoniły wszystko, samemu tracąc 1 model.

Janiszek
Masakrator
Posty: 2035

Post autor: Janiszek »

Varinastari pisze:Zajmują cenny slot special. To ich zabija.
Po pierwsze primo, to elita, więc jak sama nazwa wskazuję, muszą byc w specialach.
Po drugie, zabija ich bardziej koszt.
Po trzecie to fajna jednostka, ale Chaos Knights są lepsi :P

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Po pierwsze primo, to elita, więc jak sama nazwa wskazuję, muszą byc w specialach.
Po drugie, zabija ich bardziej koszt.
Po trzecie to fajna jednostka, ale Chaos Knights są lepsi :P
Kurwa, specjalista od każdej armii normalnie :lol2:
O Chosenach był oddzielny wątek, tak zapraszam na dyskusję nt. takowych.
Tutaj gadamy o grywalnych jednostkach Chaosu.

Janiszek
Masakrator
Posty: 2035

Post autor: Janiszek »

Varinastari pisze:
Po pierwsze primo, to elita, więc jak sama nazwa wskazuję, muszą byc w specialach.
Po drugie, zabija ich bardziej koszt.
Po trzecie to fajna jednostka, ale Chaos Knights są lepsi :P
Kurwa, specjalista od każdej armii normalnie :lol2:
O Chosenach był oddzielny wątek, tak zapraszam na dyskusję nt. takowych.
Tutaj gadamy o grywalnych jednostkach Chaosu.
A dlaczego uważasz, ze oni nie są grywalni? Jedynie opierasz się na przekonaniach forumowych o tejże jednostce, sam mówiłeś, że musisz potestowac. Grałem raz z Kumanem i naprawde fajnie kosil moją armie chosenami. Trzeba umiec nimi grac ;]
Gdyby nie chaos najci, to byście wszyscy na nich grali :P

Tandor92
Chuck Norris
Posty: 593
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tandor92 »

Może trochę nie na temat się wypowiem, ale zauważyłem że większosć graczy gra tym czym grają inni nie testując innych rzeczy, lepsze to co jest już przetestowane i sprawdzonę. Nie chce mówić, że forsakeni wymiatają, a knightci są do dupy, ale czasami pozornie plewne jesdnostki przestają być plewne kiedy ktoś zacznie nimi grać i sie okaże że jednak coś potrafią poza staniem na półce.

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Warriorów nie testowałem.
Chosenów-tak.
Ssą, moim zdaniem i to potwornie.
Po prostu w Spiecialach mamy o wiele ciekawsze jednostki.

Awatar użytkownika
Eldritch
Berserker Khorna
Posty: 1360
Lokalizacja: Hauptstadt der Oberschlesien

Post autor: Eldritch »

Niniejszym prostuję powyższe.
Ssą tylko Wybrańcy Slanesza :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kotlet
Wodzirej
Posty: 763
Lokalizacja: Nemezis P.P.S.

Post autor: Kotlet »

Problem z chosenami( podobnie jak z warriorami lub maruderami) jest taki, ze chcac grac ofensywnie te jednostki nie maja szansy nigdzie dojsc. Przeciwnik podstawi im pod nos orła/ psy / harpie i w tym czasie bedzie w nich wesolo strzelal, czarowal, ew zrobi im kanapczora.
Obrazek

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

choseni są bardzo grywalni, ale tylko funowo, czego natomiast nie można powiedzieć o forsakenach
ale knighci są po prostu jedną z najlepszych jednostek, jakie oferuje book Wochu

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

co wcale nie znaczy że są b.dobrą jednostką : ]
Obrazek
T

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

tego nie napisałem :P, ale złą też nie są

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Wybrańców nie zabija tak naprawdę ani special, ani koszt ( choc istotnie zawyżony ), ani ich moc ( jak na piechotę - naprawde duża ). Zabija ich 4 ruchu . W obecnych czasach, gdy jeden snotling za plecami blokuje marsz klocka elitarnej piechoty, wybrańcy są przydatni zasadniczo tylko na armie mało ruchliwe, z małym strzelaniem, czyli właściwie tylko VC i TK :wink: . A na nich niewiele gorzej sprawdzaja sie corowi wjownicy, może nie aż tak mocni, ale wyrażnie tańsi.
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Szymon
Kretozord
Posty: 1685
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Szymon »

Powiem tak Choseni nie są plewą ale nie są jakimś wymiotnym odziałem 8)
NA 2 k Wystawiamy maga Lorda z SP i BOS i bierzemy magie Shadoła i walimy popychaczki na Chosenów w tedy mamy Ruch 18' więc dostaną tylko 1 raz i potem :) Tylko patrzeć

ODPOWIEDZ