Sztandary chaosu

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Sztandary chaosu

Post autor: smiejagreg »

Stwierdzam, że do wochu jest chyba najmniej sztandarów ze wszystkich armii. Starając się poskładać kilka klocków, natknałem się na chroniczny brak starych sztandarów i sztandarowych. Trza kombinować z nowymi, plastikowymi sztandarami, które wcale nie są fajne. Może ktoś ma jakieś sztandary na zbyciu. Albo może ktoś z zacięciem rzeźbiarskim stworzyłby jakieś fajne sztandary. Myślę, że byłoby więcej amatorów.... Jakie macie pomysły na sztandary do wochu, bo przyznam, że papierowe do mnie nie przemawiają...

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

Dołączam się do prośby i przy okazji pytam - Czy możecie polecić jakieś duże sztandary-szmaty od innych armii do zaadaptowanie w naszej? Coś jak ten od ogrów wielkościowo a nawet większy..
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Wydaje się, że były kiedyś metalowe sztandary do beastmenów, które by ew. pasowały. O ile szmaty slaanesha i khorna są dostępne po dość drastycznych cenach u GW: http://www.games-workshop.com/gws/catal ... GameStyle= , to sztandarów nurgla nie uświadczysz u nich, niestety...

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

Moja armia jest bez markowa w malowaniu, dlatego preferuje duże szmaty pod możliwość jakiegoś free hand'a
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
Szczur22
Oszukista
Posty: 821
Lokalizacja: "Red Scorpion" Pszczyna

Post autor: Szczur22 »

Ja używam raczej "stockowych" sztandarów, z warriorów, skullcrusherów, marasów konnych itd. Mój bab ma sztandar z ogrów, na tym ikona Khorna z pudełka bloodletterów. Jak robicie monogodową armię to piechota demonów ma fajne markowe sztandary i ikony do wykorzystania.
Pocisk pisze:No sztandar jest mocny... dużo rzeczy jest mocnych, zamknijcie japy i nauczcie się grać

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

właśnie na pieszym BsB mam szmate od ogrów, szukatm teraz jakieś innej opcji pod BsB na DM i na dysku, wolałbym mieć inny niż od ogrów (od biedy tam też zmontuje takie)
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

middlefinger
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 46

Post autor: middlefinger »

na ebay-u jest pelno fajnych metalowych sztandarow i konwersji, ktore mozna juz nabyc za 1-3 funty

Awatar użytkownika
rusek
Chuck Norris
Posty: 367
Lokalizacja: Kraków NH

Post autor: rusek »

http://vanaheim.pl/pl/raging-heroes/484 ... s-kit.html może coś takiego by się nadawało na jakiś fajny sztandar?

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

według mnie trąci elfami troche. poza tym jest wielkości jak od konnych maruderów troche
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
rudobrody79
Falubaz
Posty: 1345
Lokalizacja: GIŻYCKO

Post autor: rudobrody79 »

polecam sztandary od CSM - nurglowy jest super :idea:

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

middlefinger pisze:na ebay-u jest pelno fajnych metalowych sztandarow i konwersji, ktore mozna juz nabyc za 1-3 funty
Czasem z rzadka coś się pojawia, ale dochodzi do ceny 10-20 krotnie większej, niż piszesz, niestety :(

Khaine
Wałkarz
Posty: 58

Post autor: Khaine »

szmatke można sobie zrobić z plastiku po blisterach. Na ciepło dobrze się wygina. Można to fajnie sobie wyciąć. Do kijka można poprzyklejać bitzy i powinno być ok.
Większy problem to ja mam z jakimiś malunkami na tych sztandarach. Freehandu nie umiem robić. Myślałem, żeby może sobie coś wydrukować i nakleić. Nie mam na to pomysłu.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Ja też - freehandy mnie przerażają raczej, ale chyba będzie trzeba się przemóc...

Awatar użytkownika
rudobrody79
Falubaz
Posty: 1345
Lokalizacja: GIŻYCKO

Post autor: rudobrody79 »

:idea:
jeśli nie macie pomysłów na sztandary, to polecam kupić kalkę przezroczystą. na niej odrysować sztandar z różnych grafik lub ABooków z obecnej lub poprzedniej edycji i przenieść go na sztandar jaki macie zamiar zamieścić na oddziale. poniżej przedstawiam bsb na wierzchowcu:
Obrazek
jak widać zastosowałem na nim powyżej przedstawiony sposób wykonania sztandaru. motyw z poprzedniego ABook-a. każdy z Was go widział....nie możecie sobie przyomnieć gdzie ?...na mapie warhammera widzianego z północy.
obecnie ten sztandar postarzałem starą domową metodą - herbatą i rozpuszczalną kawą. jak bedę miał okazję wrzucę fotki.
tutaj sztandar z 40-tki za herosem na palankinie
Obrazek

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

Co trzy głowy to nie jedna? :P mi się te proste papierowe (czy jakie kolwiek proste) za kij nie podobają, nawet te stare. Polecam ten pomysł z opakowaniem blisterów i modelowaniem ich na cieplo. bardzo fajne naturalne efekty szmaty można uzyskać dosłownie w kilka minut. Ten sztandar modelowałem jakieś 15 minut wraz z wykonaniem mocowania. na to nakleiłem drobny łancuszek (oczywiście kropelka delikatnie zmoczyc by go usztywnić). Cos zapewne jeszcze wykombinuje na tym sztandarze.
Obrazek
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
żuk
Mudżahedin
Posty: 200
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: żuk »

Dobry pomysł, wygląda bardzo dobrze =D>
Heretic pisze:
elektron pisze: Jestem przeciwnikiem świąt związanych z porażkami,
A swoje urodziny obchodzisz? Pewnie tak. Co za hipokryzja!!!

Awatar użytkownika
rudobrody79
Falubaz
Posty: 1345
Lokalizacja: GIŻYCKO

Post autor: rudobrody79 »

nie wiem jaki kawałek plastiku użyłeś do zrobienia swojego sztandaru. mógłbyś wytłumaczyć
moje sztandary nie są na papierze, tylko na kawałku rolety :lol2: :lol2: :lol2:

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

blister z figurka... ten przezroczysty cienki plastik. lub jakiekolwiek opakowanie z takiego materiału. wycinam prostokąt z tego przezroczystego plastiku i ogrzewam zapalniczka, robi sie wtedy jak papier miekkie, modelujesz i po chwili jak straci temperature robi sie twardy plastik.

Obrazek
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Khaine
Wałkarz
Posty: 58

Post autor: Khaine »

powinieneś go jeszcze nieco poszarpać, bo jest zbyt regularny jak na chaos. Bardzo łatwo to wycinać nożykiem. Generalnie właśnie pisałem o czymś takim co zrobiłeś =D>

Awatar użytkownika
Cookie Monster
Łysy oszukista
Posty: 1710

Post autor: Cookie Monster »

Zawsze można sobie sztandar ulepić:D Kiedyś z ciekawości spróbowałem i nie licząć ugniatania milliputa to zajeło mi zrobienie tego sztandaru jakieś 5 minut. Jak by się przyłożyć to można coś fajnego stworzyć:D
Obrazek
Komentuję to co widzę na zdjęciach. Jeśli chcesz żeby ludzie oceniali Twoje prace to licz się z krytyką.
Więcej wszystkiego:http://lysymaluje.blogspot.com/

ODPOWIEDZ