9th Age - WDG ogólnie

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Re: 9th Age - WDG ogólnie

Post autor: JarekK »

Ten minimised roll z divi wymaga typa, który nie dość, że kosztuje 850 pkt, to jeszcze siada od najpowszechniejszej domeny (divi), i nie ma stubborna z bazy. Słaby deal.

Update bardzo fajny, mam 1000 wolnych punktów, tylko nie wiem co wsadzić...

Barb chief jako odginaczka brzmi spoko, z tym, że flayersi za 35 pkt mniej robią to lepiej.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Koncept bsbka w wdg jest totalnie nietrafiony :( fajnie, ze jest nowy torch, envy, wyrdstone, tansi barbowie, ale co z tego skoro zadne potworki, psy czy unit feldrakow nie maja zadnych rerolli, a 80% unitow w wiekszosci rozp nie bedzie mialo rerolli na: zbiorki, marsze, powstrzymywanie sie od gonitwy, redirecty, reformy...

Ogolnie zmiany niby spoko, ale bedzie zbyt duzo kostkologii.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

@JarekK - mowimy o tym samym typiaszku, którego nigdy caster z dywinacja nie zobaczy? I o tym samym typiaszku który nasucza czary nie musząc widziec nikogo ?
Umówmy się - stubborn był mu zbędny od momentu gdy stracił skaryfikacje. Wydaje mi się że ten model nie służy do tankowania :roll:

@Rince - Masz racje. W buildach gdzie ten BSB był potrzebny, rzeczywiście można powiedzieć że koncepcja bez BSB to pomysł nie trafiony. Wszystkie inne buildy bez BSB dostały MEGA buffa. Niech za przykład posłuży pierwsza z brzegu rozpiska Frederick'a , którą zresztą chyba wygrał jakiegoś mastera (jeszcze przed patch'em).

Ja tam się jaram - wreszcie będzie można rycerzyki odstawić na półkę 8)

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Ta o tym samym. Jakbym chciał wydać 850 pkt na maga to bym sobie wziął 2x mastera, albo typa na smoku i przynajmniej miałbym więcej niż 3 czary.

Mnie jara w tym momencie barb cheftan z GW na chimerze. 290 pkt za typa z marszem 20" i 8 atakami + stomp brzmi jak zajazd.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

Wystawiaj co tylko zechcesz ale w żadnej konfiguracji nie dostaniesz tych czarów co na EH + atrybutu z dywi ;)

Co powiesz na typiaszka na chimerze z warbandem i 2+ sv za 360 pkt ? :D

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Fajny, ale ja dałbym death cheater.

Napadzior
Chuck Norris
Posty: 547

Post autor: Napadzior »

Siema Wybrańcy !
Ponoć mają być jakieś nerfy WDG, macie jakieś info kiedy to nastąpi ?
Nie wiem, na ile mam tworzyć nową rozpiskę i czy nie opłaca się przesiąść na bestie do tego czasu.
Obrazek

yedee
Mudżahedin
Posty: 344
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: yedee »

Lada moment powinny wejsc zmiany, wiec lepiej sie chyba wstrzymac.

Awatar użytkownika
Grobocop
Pseudoklimaciarz
Posty: 29
Lokalizacja: Drachenwald (Wrocław)

Post autor: Grobocop »

Witam

Jak działa Armia Asklandersów ? to osobna armia ? "nakładka-mod" ? jest to w pełni wspierana przez 9th age armia czy "jak kto chce" ? czemu nie ma ani pół postu o tej armii na forum ( może też nic nie znalazłem bo przycisk szukaj nie działa :/ ) i w ogólnie nikt tym chyba nie gra ? czemu ?
Dają oni radę ?

Awatar użytkownika
WarX
Chuck Norris
Posty: 663
Lokalizacja: Katowice

Post autor: WarX »

Grobocop pisze:Witam

Jak działa Armia Asklandersów ? to osobna armia ? "nakładka-mod" ? jest to w pełni wspierana przez 9th age armia czy "jak kto chce" ? czemu nie ma ani pół postu o tej armii na forum ( może też nic nie znalazłem bo przycisk szukaj nie działa :/ ) i w ogólnie nikt tym chyba nie gra ? czemu ?
Dają oni radę ?
Jest to osobna armia. nie-do-konca-wspierana-turniejowo. A że tutaj 90% to turniejowi ciśnieniowcy, więc nikogo nie interesuje ;)

Mamut
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Kraków, ambasador "8smej Bili"

Post autor: Mamut »

Grobocop pisze:Witam

Jak działa Armia Asklandersów ? to osobna armia ? "nakładka-mod" ? jest to w pełni wspierana przez 9th age armia czy "jak kto chce" ? czemu nie ma ani pół postu o tej armii na forum ( może też nic nie znalazłem bo przycisk szukaj nie działa :/ ) i w ogólnie nikt tym chyba nie gra ? czemu ?
Dają oni radę ?
Asklanders to supplement, nie do końca balansowany, więc o ile na lokalach pograsz, to na 90% masterów nie dopuszczą
Keep Calm
and
Przestań Mamucić
"Making people happy is something to be proud of, especially if you can do it by accident"
~!
177013
"You make my heart pussy go poggers!"
~Anon to PM
"Mamut Ty weź się rozpędź a ściana sama Cię znajdzie"
~Biggos

Cylindryk
Chuck Norris
Posty: 562

Post autor: Cylindryk »

Witam.
Takie pytanie, bo trochę mam problem z nazwami mountów, i co one mają przedstawiać.
Black Steed - normalny Chaosowy koń
Shadow Chaser - to coś Slaaneshowego, co kiedyś wyszedł oddział Marud na tym mouncie.
Scythed Skywheel - Disc of Tzeentch?
War Dais - co to jest?
Dark Chariot - rydwan
Battleshrine - Shrine.
Karkadan - co to ma być? Crusher?
Chimera - stara Mantykora?
Wasteland Behemoth - co to ma być?
Wasteland Dragon - no smok, tylko mu głowę ucięli jedną?

Zastanawiam się nad pograniem trochę ze znajomymi, i tak analizujemy tą 9th Age, i na razie fajnie by było móc ogarniać, o co chodzi pewnymi momentami z nazwami...
Exatled Herald to w sumie myślałem, że będzie Daemon Prince, ale chyba podstawka mi się nie zgadza. Ale i Doomlord to chyba też nie jest DP, bo nie widzę opcji ani tu, ani tu wzięcia skrzydeł.


Chosen Knights - strzelam, że chodzi o Varanguardów albo Skullcrushery. Czyli Karkadan to Crusher?
Forsworn to wyglądają na, hm, te większe modele Nurglowe albo Khornowe z łańcuchomłotami?
Hellmaw to wydaje się, że Hellcannon, tylko zamiast strzelać jak należy to teleportuje?
Forsaken One - z zasad wydaje mi się, że to Slaughterbrute skrzyżowany ze Spawnem?

Dziękuję za pomoc.

Awatar użytkownika
koniu699
Pseudoklimaciarz
Posty: 22
Lokalizacja: 5596

Post autor: koniu699 »

War Dais to jest podest na którym 2 warriorów nosi Chosen Lorda/Sorca, stary Epidemius
Karkadan to generalnie lepsza wersja chaosowego konia - może być Crusher albo Varanguard. Prawdopodobnie nowy Lord Chaosu z AoS Slaves to Darkness też się nada
Chimera - tak
Wasteland Behemot - generalnie chodzi o Glottkina, ale duży model jakiejś paskudy z lordem na plecach siądzie :P

Exalted Herald - to jest DP, na podstawce 50x50 spokojnie się mieści

Chosen Knights - tak
Forsworn - generalnie ja używam Putrid Blightkings, ale ludzie mają też Khornowe modele z AoS albo coś innego. Generalnie duży model piechoty
Hellmaw - tak
Forsaken One - Gigantic Chaos Spawn z ForgeWorlda, ale Slaughterburte też się nada.

Generalnie wszystkie polecane modele znajdziesz na stronie T9A, w zakładkach z poszczególnymi frakcjami. Z modelami jest też tak że nie ma konkretnych modeli przypisanych do unitów, najważniejsza jest podstawka i fakt że model reprezentuje to co ma reprezentować (np jak ustawisz nowego Khornowego gościa na 25mm i powiesz że to Chosen zwykły to nikt raczej się nie przywali, ale jak postawisz Nurglinga na 50x100 i powiesz że to Wastaland Behemot to już ktoś może :P)

Gringo
Plewa
Posty: 8

Post autor: Gringo »

Ułała...na w temacie od ponad roku cisza. Żyje tu ktoś? :P Mam wielką prośbę - jestem jednym z ożywieńców, którzy wracają do grania po kilkuletniej przerwie. Mam w chacie następujące figurki:
Diabeł
trzej magowie (pieszy, konny, dyskowiec tzeencha)
heros na daemonic steedzie
10 psów
10 marudów na koniach (barbarian horsemans)
20 marudów pieszych
20 cieżkozbrojnych piechurów
10 rycerzy
2 rydwany
4 ogry/putridzi
2 hellcannony

Wiem, że w nowej IX edycji nastąpiła rewolucja w nazewnictwie (na przykład zamiast ward save aegis, zamiast leadership discipline etc. - jestem w trakcie lektur). Czytam też podręczniki tłumaczone przez Belę. Tam hellmaw zastępuje hellscream (hellcannon)? Da się coś znośnego do grania zrobić z tych figurek na 2400 albo 4500 punktów?

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Spoko, gra żyje i ma się dobrze, to forum wymarło trochę, bo się ludzie na messenger i discord przenieśli. Odśwież swoje kontakty.
A rozpę na 4500 spokojnie z tego złożysz. Może nie będzie optymalnie, ale na pewno grywalnie.

Gringo
Plewa
Posty: 8

Post autor: Gringo »

Dzięki za odzew :)

Panie Barbara - trudno się z Tobą nie zgodzić, że teraz to Facebook jest podstawowym forum internetowym (tyle że mniej anonimowym :) ). Nawet byłem mile zdziwiony jak znalazłem tam takie grupy dyskusyjne jak oldhammer.pl, 7th edition czy Universal Battle. Na messengerach też ludzie mają sobie nawzajem dużo do powiedzenia. Mam prośbę do Ciebie - nie masz gdzieś linku bym zobaczył jak pi razy drzwi wyglądają figurki do WDG? Domyślam się, że na przykład "barbarians" to to samo co "marauders", ale niektóre nazwy jak na przykład "Forsworn" czy "Wretched One" jeszcze nic mi nie mówiły. Byłbym dźwięczny za to :)

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Exalted Herald - Daemon Prince
Forsworn - Putrid Blighkings
Feldrak - Dragon Centaur
Wretched Ones - Spawn

A najlepiej to pobierz kolorowa książkę z zakładki downloads, tam są ilustracje, które Cię trochę pokierują. Jeśli będziesz miał jakieś wątpliwości po lekturze, pytaj tu.

Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Post autor: Keller »

Trochę po czasie (też rzadko tu ostatnio zaglądam), ale może tez się przydać na przyszłość, dla innych graczy.
Characters
Exalted Herald => Daemon Prince
Chosen Lord => Chaos Lord
Doomlord => Chaos lord na podsatwce 40x40 (np. Gutrot Spume/Lord of Blights)
Sorcerer => Chaos Sorcerer
Barbarian Chief => barbarzyński bohater (np.. Wulfrik the Wanderer)
Feldrak Ancestor => jeszcze wiekszy Dragon Ogre Shaggot (np. Kholek Suneater)

Character Mounts
Black Steed => Chaos Steed
Shadow Chaser => Steed of Slaanesh
Scythed Skywheel => Disc of Tzeentch
War Dais => Palanquin of Nurgle
Dark Chariot => Chaos Chariot
Battleshrine => Chaos Warshrine
Karkadan => połączenie Daemonic Stead z Juggernaut of Khrone
Chimera => Manticore
Wasteland Behemoth => wcześniej nie było (duży stwór, np. jakiś mamut lub Glottkin)
Wasteland Dragon => Chaos Dragon

Core
Warriors => Chaos Warriors
Fallen => Forsaken
Barbarians => Chaos Marauders

Special
Barbarian Horsemen => Marauders Horseman
Warhounds => Chaos Warhounds
Warrior Knights => Chaos Knights
Warrior Chariot => Chaos Chariot
Chosen => Chosen
Chosen Knights => Skullcrushers of Khrone
Chosen Chariot => Gorebest Chariot
Chimera => Chimera
Wretched Ones => Chaos Spawns/Chaos Trolls
Forsworn => Putrid Blightkings/wrathmonglers/chaos ogres
Feldraks => Dragon Ogres
Battleshrine => Chaos Warshrine
Flayers => Hellstrider of Slaanesh

Legendary Beasts
Hellmaw => Hellcannon/Mutalith Vortex Beast na wiekszej podsawce
Forsaken One => Slaughterbrute
Marauding Giant => Chaos Giant
Feldrak Elder => Dragon Ogre Shaggoth

ODPOWIEDZ