9th Age - WDG ogólnie

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

ODPOWIEDZ
Jędrul
Chuck Norris
Posty: 450
Lokalizacja: Poznań

Re: 9th Age - WDG ogólnie

Post autor: Jędrul »

ja tam twardo duskstone lub ward
MARK OF MARKI MARK

Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2063
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Post autor: Janus »

proponuję poczytać trochę na forum 9, tam ludzie tez mają dobre pomysły ;D
Found that 40 barbs with full command, Mark of wrath and flails combined with 2 x 8 warhounds sits exactly at 900 flat. Working well for me so far
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

Awatar użytkownika
Aku.
Mudżahedin
Posty: 346
Lokalizacja: Warszawa-Izabelin

Post autor: Aku. »

Ja jestem raptem po jednej grze na marasach z tym, że 41 chłopa, nurgle, tarcze plus war banner. Tak zeby coś przetrzymać na stdeafascie i puścić tam kontrę. No sprawdzili się ale kurde S3 to taka bieda że szkoda gadać a 0 z shamanismu nie łatwo przemycićjak są w kombacie :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Kaszalot
Mudżahedin
Posty: 254

Post autor: Kaszalot »

@bela16@
Warda, bsb musi żyć.

Jędrul
Chuck Norris
Posty: 450
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jędrul »

rowno 900 to 3 x 8 marasow lusta rzutki muzyk
MARK OF MARKI MARK

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Zależy w czym idzie ten bsb. Jak przeciwnik stoi w combacie z wojownikami to bardziej mu chyba zalezy na nabiciu cr żeby wygrać combat niż tłuczeniu po bsb. IMO wystarczy 1+ ward 5++ a reszta albo sword of might albo nasza fajna włócznia za 50pkt.

Awatar użytkownika
Kaszalot
Mudżahedin
Posty: 254

Post autor: Kaszalot »

Add. piesze marasy 40+
Oczywiście zależy to od pincet innych zmiennych, ale piesze 40stki marasów wratha, nurgla mam względnie ograne i nie jestem ich fanem. Na średniaki lepsi wojownicy, nawet dużo mniej liczni. Na mocniejszego przeciwnika barbażyńcy płyną jak woda. Ewentualnie długi bus żeby przeciwnika na stubbornie przetrzymać i wjechać z kontrą, ale wówczas nianczenie gienkiem/bsb obowiązkowe.

Awatar użytkownika
Aku.
Mudżahedin
Posty: 346
Lokalizacja: Warszawa-Izabelin

Post autor: Aku. »

Stan pisze:Zależy w czym idzie ten bsb. Jak przeciwnik stoi w combacie z wojownikami to bardziej mu chyba zalezy na nabiciu cr żeby wygrać combat niż tłuczeniu po bsb. IMO wystarczy 1+ ward 5++ a reszta albo sword of might albo nasza fajna włócznia za 50pkt.
W BSB na piechotę to lepiej inwestować w defens. Ja polecam Nurglowca z parry, 1+AS i dusk stone. Sporo przetrzyma. Niestety BSB w warriorach ma wady, które ciężko zniwelować.
Obrazek

Awatar użytkownika
rusek
Chuck Norris
Posty: 367
Lokalizacja: Kraków NH

Post autor: rusek »

Znowu ja z pytaniem :p lepiej wystawić trole czy tych nowych putridow? (Nie pamiętam jak się nazywają)

Awatar użytkownika
Bobson
Masakrator
Posty: 2298
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Bobson »

Nie umiem odpowiedzieć na to pytanie, bo sporo zależy od reszty armii. Trolle są ok, ale mają swoje problem czyli niski WS, niska inicjatywa i stupidity. Kabeki i flamingi będą troche boleć, ale patrząc na dzisiajszą metę, to te trolle mogą zadziałać. Ja bym brał je z Pestilence i dał do nich BSB w środku z giftem zmieniającym go w MI. 1+ save i może sztandar z poisonami :)
Co do Putridów, czyli teraz once chosenów:), to moim zdaniem też da się nimi grać :arrow: GW + Pestilence i sztandar 3xmarsz. Wrath odpada, bo frenzy, Lust też nie ma sensu, a change się gorzej bije.

Potestuj sobie czym Ci się dobrze gra, moim zdaniem oba unity są w miarę grywalne

Awatar użytkownika
Kaszalot
Mudżahedin
Posty: 254

Post autor: Kaszalot »

Trolle są ciężkie to przepchnięcia, to fakt, ale głupota kłóci się z elitarnością i niezawodnością armii chaosu.
Boli gdy obleważ głupotę z rerollem w turze, w której powinieneś wjechać lub zrobić kluczowy reform żeby nie przyjąć jakiegoś babola z boku / tyłu.

Once-chosen w dwóch opcjach polecam:
- pełna 9 FCG, pestilence, dwuraki + 1M (ewentualnie x3 marsz),
lub
- 6 z muzykiem z flailami wratha 3x2, tłuką niemiłosiernie (świetny oddział do krycia flanki, zjadania monsterów, jednocześnie około 520 pkt., więc nie topisz 1000+ w niepewne frenzy).

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Nie chcę Was martwić, ale 3x marsz nie działa na Monstrous Infantry, jedynie na zwykłą piechotę.
Icon of the Relentless Company (30 pts)
One use only. Activate at the start of any of your
Remaining Moves sub-phases. Infantry models in the
bearer's unit can triple its Movement when Marching
instead of doubling it this turn. This March Move
cannot be longer than 15" and cannot be used in Game
Turn 1 if the unit has used Vanguard or Scout.

Napadzior
Chuck Norris
Posty: 547

Post autor: Napadzior »

Ruch w interesie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bobson
Masakrator
Posty: 2298
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Bobson »

Tak, wszyscy czekają na nowego booka jak na zbawienie :D

Awatar użytkownika
Aku.
Mudżahedin
Posty: 346
Lokalizacja: Warszawa-Izabelin

Post autor: Aku. »

Bobson pisze:Tak, wszyscy czekają na nowego booka jak na zbawienie :D
By zrobić WDG wielkim ponownie :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Kaszalot
Mudżahedin
Posty: 254

Post autor: Kaszalot »

Kwiecień dopiero?

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 928

Post autor: Kopyt »

Jaki macie patent na VC i te hordy zombie
Obrazek

Awatar użytkownika
Bobson
Masakrator
Posty: 2298
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Bobson »

Monstery plus warriorzy :)

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

True, kloc worków sypie praktycznie wszystko w turę, z minimalnymi stratami własnymi.
Możesz też wyczarować spawna z magii i zatrzymać takie 20 zombie praktycznie do końca gry :P

Napadzior
Chuck Norris
Posty: 547

Post autor: Napadzior »

W moim przypadku zapowiedź nowego booka i obecna wersja powodują u mnie chwilowy zastój. Nie przypadły mi do gustu ostatnie zmiany i gdy gdzieś z tyłu głowy mam , że niebawem będzie coś "fajnego" to inwencja twórcza do tworzenia rozpisek na 1.3.1 zanika , z drugiej jednak strony to moje hobby i chciał bym coś pograć turniejowo, bo turniej to granie w figurki w przerwie między dobrym wyjazdem ze znajomymi.

Mogły by wychodzić lekkie spojlery projektu by podkręcić graczy ;) chociaż i tak pewnie skończyło by się to na wyżalaniu :D
Obrazek

ODPOWIEDZ