Podstawki

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
^Karpiu^
Kretozord
Posty: 1614
Lokalizacja: Nowa Huta

Re: Podstawki

Post autor: ^Karpiu^ »

smiejagreg pisze:No, kurde, ciężko zmieścić niektórych na zwykłej kawaleryjskiej, żeby mieścili się w regimencie...
Jak sie popiesci to sie wszystko zmieści :)
Lork Khorna spokojnie sie miesci w regonie. Testowałem kilka razy ale i tak dla klimatu trzymam swojego na orginalnej 50x50 z boxa

penzli
Wałkarz
Posty: 81

Post autor: penzli »

A na jakich podstawkach powininen byc chaos dragon ? a na jakich galruch ? Czy w roznych rozgrywkach moga byc rozne definicje ?

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

penzli pisze:A na jakich podstawkach powininen byc chaos dragon ? a na jakich galruch ? Czy w roznych rozgrywkach moga byc rozne definicje ?
Wszystkie są na 50 kwadrat.
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Khaine
Wałkarz
Posty: 58

Post autor: Khaine »

Galrauch jest na 50x50, ale z tego co pamiętam od 7 edycji wyszło rozporządzenie, że smoki miały być na 50x75 (MC) i chyba siódmoedycyjne smoki na takich były. Teraz chyba na rydwanowych. Metalowy garlauch jest bardzo niestabilny na 50x50, ja bym go wstawiał na kawaleryjska, lub od biedy MC.

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Jedyne prawdziwe słowo w twojej wypowiedzi to "chyba". A smoki chaosu śmigają na 50/50 podstawkach w tej chwili.
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Właściwszą odpowiedzią było by w zasadzie "mamy prawo je wystawiać na 5x5 cm, bo taką ma jedyny oficialny model". Można się na takiej jak najbardziej legalnie wystawiać, ale IMHO trąci to nieco naginaniem RAW-u podstawkowego dla swojej korzyści. Rydwanowa, bądź monsterowa też jest ok.
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

A najwłaściwszą:" wystawiamy na 50/50 bo uściślenia sędziowskie wyraźnie stwierdzają iż model wystawiamy na najnowszej wydanej a najnowszym wydanym modelem smoka chosu jest Galrauch i jak stoi namazane na stronie GW wydany został na podstawce 50/50". Nie mam pojęcia po co drążycie temat który jest jasny :?
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

Grosiu ale wsadzic teraz smoka jedyny model jaki za chaos dragona przejdzie na 50X50 to jest szstuka
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
Azurix
Masakrator
Posty: 2999
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Pytanie brzmi, czy wsadzając na "Większą", przez co i tak gramy na swoją własną niekorzyść, można spotkać się z niedopuszczeniem takiego modelu gdzieś, no bo wiadomo, że "Niewygoda" nie jest żadnym argumentem dla modelarza, bo użyje takiej, jaka mu będzie pasować, ale nie wiadomo jak to jest pod względem zasad, nie? :?
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

penzli
Wałkarz
Posty: 81

Post autor: penzli »

Dzieki za informację, chyba chaiłem wyprzedzić czas bo jezli feniksy maja wieksze to smok tym bardziej, szczegolnie ze nawet galrauch w swojej formie nie miesci sie na podstawce stawiając wzdluz a jako ze obrabiam ten model to zastnawialem sie na jkiej podstawce go wiercic. Fakt "ostatni" model to 50x50.

Awatar użytkownika
Azurix
Masakrator
Posty: 2999
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Ja może mam trochę dziwne zdanie, skoro wolę większe podstawki, choć są nieopłacalne w grze, ale bardzo często żałuję, że nowo wychodzące Monstery stawiane są na podstawkach 50x100 (Rydwanowa), a nie na 100x150, bo znajduję bardzo spektakularne modele alternatywne, które są duże, piękne i majestatyczne, a żeby dało się go posadzić na wymaganej podstawce, to trzeba się nakombinować straszliwie, jak np. w przypadku Chimery z WoChu i modelu, który posiadam: http://www.coolminiornot.com/pics/pics1 ... 1e8396.jpg i który stoi bardzo ładnie na podstawce 100x150, ale umiejscowiony jest także bezpośrednio na 50x100 (mam wymodelowaną Podstawkę na Podstawce i jak chciałbym zagrać na Rydwanowej, to można zdjąć model z tej większej), tylko w praktyce trzeba było zrobić taką "Skarpę", aby łapy się zmieściły, co w sumie można dostrzec na zdjęciach porównując szerokość obu podstawek, a umiejscowienie łap względem tej 100x150 :?
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Przemcio pisze:Grosiu ale wsadzic teraz smoka jedyny model jaki za chaos dragona przejdzie na 50X50 to jest szstuka
Wpadnij do mnie i obejrzyj jak to powinno wyglądąc :twisted:
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

po sporej przerwie wracam i od razu zapytanie :P czy exalted hero na demonic mount jest na podstawce 50x50 czy może być na kawaleryjskiej 25x50? mam go na kawaleryjskiej i nie wiem czy przerabiać na 50x50 do grania :/
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
Robert.P
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Racibórz"Wataha"

Post autor: Robert.P »

Demonic ma podstawę 50x50
"Nie pytaj cóż za Istota Krzyczy nocą.Nie pytaj kto czeka na ciebie w cieniu.
To mój krzyk budzi cie nocą.I to ja skrywam sie w cieniu.Jestem Tzeentch a ty jesteś marionetką,tańczącą do mojej melodi..."

REŻIM.DYKTATURA,TOTALITARYZM
Obrazek

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

crap :/ teraz znowu przerabiać trzeba....
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Oj tam, zaraz przerabiać - najlepiej mieć takiego i takiego, wtedy problem z głowy :wink: :mrgreen: ...

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

taa szczegolnie widzac te ceny jakie GW narzuca....juz dawno obiecalem sobie ze wszystko co tylko sie da to skonwertuje żeby nie dać zarobić GW i predzej jaja se utne i zaczne zbierać elfy niż kupie figurke w żywicy b ich jakość jest tragiczna do ceny jaka trzeba dać :evil:
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
Robert.P
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Racibórz"Wataha"

Post autor: Robert.P »

Gracze Ogrowi mają gorzej pod względem kupna Bohaterów.
"Nie pytaj cóż za Istota Krzyczy nocą.Nie pytaj kto czeka na ciebie w cieniu.
To mój krzyk budzi cie nocą.I to ja skrywam sie w cieniu.Jestem Tzeentch a ty jesteś marionetką,tańczącą do mojej melodi..."

REŻIM.DYKTATURA,TOTALITARYZM
Obrazek

Awatar użytkownika
Karlito
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3305
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Karlito »

Ja mojego nowego Smoczurka mam na rydwanowej bo na 50x50 nie miałby szans na stabilne stanie :( Generalnie obecnie tendencja jest taka żeby smoki stały na właśnie 50x100 ale tak jak pisze Groszek, 50x50 jest regulaminowa.
Welcome to the Tower of Rising Sun.
Moja galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=28122
Kupię RÓŻNE RÓŻNOŚCI: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=42454

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

ja planuje zakupić smoka od DE i skonwertować go pod Woch ale nie wyobrażam sobie jak to ma stać na podstawce 50x50 stabilnie
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

ODPOWIEDZ