Grimoire Daemonicus (Daemons of Chaos FAQ)

Daemons of Chaos

Moderator: KrzysiekW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Re: Grimoire Daemonicus (Daemons of Chaos FAQ)

Post autor: JarekK »

to maja te flamingi?
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3847
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

A mają podręcznik? :mrgreen:

Str 85 hero mounts, screamery mają flaming attacks.

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

MAM PODRĘCZNIK!!!
JarekK pisze:nie jestem pewien więc się pytam:

czy slashing atack scremerów jest flaming atakami? bo w opisie ataku nie jest napisane ze jest anie ze nie. za to scremery mają napisane flaming attacks więc nie wiem...

pomoze ktoś?
to przy tym specjalnym ataku maja flamingi?
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3847
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Oczywiście.

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

dzięki!!!

mam w końcu bat (mały) na abomke i hydre :)
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3847
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Odsyłam do FAQ, tam to masz potwierdzone.
Ciekawe, ze ktoś jeszcze myśli o wystawianiu screamerów, przy zmienionych zasadach ruchu lataczy (marsze) i skirmisha...

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

bo gramy na 1400 :) nie wejdzie GUO więc coś trzeba znaleźć do osłabiania abomki i hydranta :)
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Ty to masz łeb. HoT z Fire i 10 flamerów, a nie jakieś bóg wie co za 90 pkt.

Mieszko
Warzywo
Posty: 15

Post autor: Mieszko »

1. Czy Miasma of Pestilence (1 z Nurgla) działa na support?
2. Rzucam z 1d6 Miasma of Pestilence wychodzi na 3+ mam 2 levelovego GUO rzucam 1 co się dzieje
a) mag się zacina, czar wchodzi
b) mag się zacina czar nie wchodzi

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3847
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

ad. 1 W jakim sensie? Ten czar rzucasz na maga (on jest celem) i działa w kontakcie z nim. Jeżeli pytasz o supporting ataki, to niestety nie działa - nie ma kontaktu z podstawką.

2. b) (minimum 3 to cast)

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Moze mi ktoś powiedzieć z jakimi armiami mamy problemy i dlaczego? bo jak tak patrze to demonami kazda armie da sie ugrysc. A i bylbym wdzieczny za opisane taktyki na te trudne armie
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Ja mam bardzo zły bilans z HE i VC. ASF elfów zabija mi herosa w bloodleterach więc tracą relor a potem zwyczajnie się sypią w starciu z WL. Demonetki na HE dają radę ale z innymi armiami mają pod górę z siłą 3 więc częściej biorę Plagusy którą są twarde ale i tak combaty z 30 WL raczej remisują niż wygrywają tym bardziej że Heralda Nurgla na dzień dobry też wali w głowę 9 ataków z siłą 6. GUO na HE nic nie robi. Co do VC to prozaicznie zabija magia bo nie mam 4 levelowego maga więc do każdego dispelowania muszę dołożyć przynajmniej kostkę więcej co z kolei skutkuje tym ,że przeciwnik rzuca 2-3 czary na rundę na czysto. Pograsz trochę turniejów to opuście cię optymizm do Demonów. Armia jest na euro strasznie przycięta - wręcz nie fair a prozaicznie wynika to z tego ,że rządziła w poprzedniej edycji...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Jak Ty to robisz, że herald Ci umiera w walce z HE? to tylko 3 ataki. czyli 1 rana.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

9 ataków idzie w heralda kolego jeśli walczysz z 30 WL.
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Szaitis
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: Szaitis »

Jeżeli dzielnie stoi w środku i przyjmuje wszystko na klatę... Ale wiesz, da się inaczej ustawić tego heralda

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Co najwyżej zmieni tyle ,że umrze nie w 1 a 2 turze CC. ASF elfów i 6 stka siły robi swoje, jak na razie na kilkanaście bitew z HE większość przegrałem :(
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Szaitis
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: Szaitis »

Jeżeli herald stoi na boku, a obie jednostki są w hordzie to nie jest możliwe oberwanie 6 ataków przy maksymalizacji.

To po co idziesz do combatu z WL blodkami? Idź demonetkami i od razu będzie lepiej. Akurat danonkami powinieneś sobie spokojnie radzić z HE

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

zgadzam się że demonetki są lepsze na elfy(co nie znaczy ,że muszą wygrać bo zadają około 11 ran a WL około 12 więc jest blisko remisu) ale słabo walczą z armiami t4. Oczywiście można przekampić całą bitwę i liczyć na fuksa. Tak czy inaczej bilans mam z HE i VC słabiutki...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Szaitis
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: Szaitis »

No mi wychodzi trochę inaczej ten combat - horda 30 WL na 28 demonetek z heraldem - biją jednocześnie.

Wychodzi mi że WL wbijają 8,667 rany, podczas gdy demonetki z heraldem 9,18. Wychodzi że to WL się testują. A jeżeli Twój mag ma shadow to możesz mieć jakieś boosty, zwykle HE grają na high magic więc ich sytuacja wygląda trochę gorzej. Już nawet nie doliczyłem tego że herlak trafia na 3+ i rani na 3+, ale jak już widać powyżej taki combat jest na Twoją stronę.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

trochę zgubiłem się w Twojej matematyce... :) Po mojemu 30 wl trafia 15 razy z czego zadaje około 12 ran.
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

ODPOWIEDZ