Problemy początkującego

Daemons of Chaos

Moderator: KrzysiekW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Re: Problemy początkującego

Post autor: Ciara »

Jak jest w czelendzu to czempion normalnie łapie wszystki hity z penetrejta w siebie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

Bohater też?
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

kleryk
Mudżahedin
Posty: 222

Post autor: kleryk »

Ciara pisze:Jak jest w czelendzu to czempion normalnie łapie wszystki hity z penetrejta w siebie.
Razor Tentacles: Attack Attribute – Close Combat.
If the attack is allocated towards an enemy R&F
model while the attacker is Engaged with the Flank
or Rear Facing of the target’s unit the attack gains
Area Attack (1×5), and its Strength and Armour
Penetration are set to half the model’s [the model’s]
Strength, respectively Armour Penetration, round-
ing fractions up.
Moim zdaniem nie idzie to w czelendz bo jak napisali tylko w modele r&f czy coś źle czytam?
I serio ona może wypłacić 30atakow czy to w oddział czy to w czelendz?
Początek nowej Ery

Awatar użytkownika
WarX
Chuck Norris
Posty: 663
Lokalizacja: Katowice

Post autor: WarX »

Zmienili to w najnowszym booku ;)

Według mnie czytać to należy tak:
* jeśli wali w model R&F ma Area Attack (czempion w czelendzu jest R&F!)
* jeżeli wali w bohatera nie ma Area Attack (nawet jesli to nie jest czelendz)

Mamut
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Kraków, ambasador "8smej Bili"

Post autor: Mamut »

W champa ma area attack i wszystkie idą w championa(czyli te paredziesiąt, ale to nie ma przecie większego znaczenia bo i tak max 3 overkill), heros nie jest R&F jak wakxsr pisał, więc nie ma area attack.
Keep Calm
and
Przestań Mamucić
"Making people happy is something to be proud of, especially if you can do it by accident"
~!
177013
"You make my heart pussy go poggers!"
~Anon to PM
"Mamut Ty weź się rozpędź a ściana sama Cię znajdzie"
~Biggos

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Hejoo, ostatnio wziela mnie ochota na powrot do warhammera/9th i mam takie pytanie..
Jakimi jednostkami aktualnie sie gra? Pamietam ze kiedys na stolach dominowal nurgle + tzeentch. Wiem ze w 9th jest wiecej bostw stad nasuwa mi sie pytanie... poza corami jakie modele z 9th odpowiadaja tym z warhammera (gw)? Oplacalny jest zestaw Wrath and Rapture? Widzialem ze sa tez fajne zestawy z serii collecting.
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
jawor
Oszukista
Posty: 866
Lokalizacja: Animosity Szczecin, Poznań

Post autor: jawor »

Teraz grają głównie demonetki i bloodki w core, z bohaterów to Kulima(podstawka 25mm) i Omem(50mm), ponieważ mogą wchodzić dl oddziałów. Graja głównie psy, fiendy, nurglingi, czasem płaszczki i crushery. Niestety balans wewnętrzny jest nienajlepszy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

jawor pisze:Teraz grają głównie demonetki i bloodki w core, z bohaterów to Kulima(podstawka 25mm) i Omem(50mm), ponieważ mogą wchodzić dl oddziałów. Graja głównie psy, fiendy, nurglingi, czasem płaszczki i crushery. Niestety balans wewnętrzny jest nienajlepszy.
Dzięki ;) ! Kulima i Omen to co za bohaterowie ?
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
WarX
Chuck Norris
Posty: 663
Lokalizacja: Katowice

Post autor: WarX »

Fuxiorr pisze:
jawor pisze:Teraz grają głównie demonetki i bloodki w core, z bohaterów to Kulima(podstawka 25mm) i Omem(50mm), ponieważ mogą wchodzić dl oddziałów. Graja głównie psy, fiendy, nurglingi, czasem płaszczki i crushery. Niestety balans wewnętrzny jest nienajlepszy.
Dzięki ;) ! Kulima i Omen to co za bohaterowie ?
RTFM ;)

Pobierz podręcznik najnowszy i doprecyzuj pytania....

Awatar użytkownika
jawor
Oszukista
Posty: 866
Lokalizacja: Animosity Szczecin, Poznań

Post autor: jawor »

Fuxiorr pisze:
jawor pisze:Teraz grają głównie demonetki i bloodki w core, z bohaterów to Kulima(podstawka 25mm) i Omem(50mm), ponieważ mogą wchodzić dl oddziałów. Graja głównie psy, fiendy, nurglingi, czasem płaszczki i crushery. Niestety balans wewnętrzny jest nienajlepszy.
Dzięki ;) ! Kulima i Omen to co za bohaterowie ?
To coś nowego, Omen to mag do walki z bohaterami przeciwnika, łatwo ginie od dużej ilości ataków niemagicznych, ale w duelu wyjaśnia prawie każdego kozaka.
Kulima gorzej się bije, ma stałego warda, ale ma mniejszą podstawkę i w walce najlepiej mu idzie z modelami, które bazowo mają dużą ilość ataków. Do tego jest magiem, który wybiera 1 z domen, które zna. Jako, że mogą być w oddziałach, dają im przydatne buffy :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Kisiel
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 143

Post autor: Kisiel »

Sytuacja:
Hoarders mogą wybrać 2 manifestacje. Nie ma nigdzie napisane że nie mogę wybrać 2x takiej samej.
Pytanie:
Czy "Chitinous Scales" się sumuje dając mi Arm 3+?
War, War Never Changes....
Obrazek

Awatar użytkownika
WarX
Chuck Norris
Posty: 663
Lokalizacja: Katowice

Post autor: WarX »

Jest napisane w pierwszym akapicie opisu manifestacji - manifestacje sie nie stackują ;)

Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

WarX pisze: 15 sie 2021, o 19:29 Jest napisane w pierwszym akapicie opisu manifestacji - manifestacje sie nie stackują ;)
Czyy to podchodzi pod dyskryminację na tle wyznaniowym?
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

ODPOWIEDZ