Problemy początkującego

Daemons of Chaos

Moderator: KrzysiekW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Myzu
Mudżahedin
Posty: 303
Lokalizacja: Poznań, Strefa zero

Re: Problemy początkującego

Post autor: Myzu »

Moment. Swarm wg RB ma unbreakable i unstable, o ile pamiętam. Daemonic definiuje specjalny break test dla demonów, ale unbreakable sprawia, że breaka się nie zdaje. Dlaczego więc nurglingi miałyby podlegać daemonic instability?

Poza tym AB do demonów mówi na stronie o zasadach armijnych, że jeśli jednostka z jakiegoś powodu ma unbreakable, to nie kula na daemonic instability.

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Nalegam, zebys jednak zajrzał do RB...
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Awatar użytkownika
Myzu
Mudżahedin
Posty: 303
Lokalizacja: Poznań, Strefa zero

Post autor: Myzu »

Nie mam pod ręką, zacytuj jeśli łaska.

EDIT: mam juz dostep do RB, wklejam opis swarmow z EN i PL wersji rulebooka.

Obrazek

Obrazek


Rozumiem, ze chodzi o dopisek kursywa na dole? Nie widzialem tego wczesniej.

Kiedy wobec tego stosujemy zapsek o unbreakable vs daemonic instability z AB?

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Kiedy wobec tego stosujemy zapsek o unbreakable vs daemonic instability z AB?
Nie kojarzę takiej okoliczności.
Tak na marginesie, to gdyby nurglingi były po prostu unbreakable, to byłyby o wiele częściej spotykane na stołach, bo scout, 8W z -1 to hit i 5++ potrafiłoby zatrzymac nawet mocne jednostki CC na kilka tur w miejscu. Tak piękne to jednak nie jest, dlatego fanom nurglingów pozostaje łapanie nieuwaznych rywali na stubborn w lesie :)
W rb do demonow jest opis ze jesli jednostka jest unbrejkiem to nie podlega instablowi.
Najprawdziwsza prawda, tylko że nurglingów to nie dotyczy.
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Awatar użytkownika
Robert.P
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Racibórz"Wataha"

Post autor: Robert.P »

Pink Horrory w podręczniku Furionowym strzelają D6 za model po wykupieniu Lesser Locusa?
"Nie pytaj cóż za Istota Krzyczy nocą.Nie pytaj kto czeka na ciebie w cieniu.
To mój krzyk budzi cie nocą.I to ja skrywam sie w cieniu.Jestem Tzeentch a ty jesteś marionetką,tańczącą do mojej melodi..."

REŻIM.DYKTATURA,TOTALITARYZM
Obrazek

Kero
Wałkarz
Posty: 52

Post autor: Kero »

1. Jak rozumiem te najdroższe potwory z codexu 9 edycji to greater daemony?
2. Czy mogę w 9th. Używać demonów imiennych jak Skarbrand lub Kairos?
3. Czy mogę chociaż w jakis legalny sposób używać Skarbranda jako Daemon Princa?
4. Na jakich podstawkach gra się w 9th? Okrągłych jak w AOS? Czy kwadratowych jak WFB?
5. Słyszałem, że najchodliwszymi punktami są 2500. Ile to modeli na stole? Głupie pytanie, ale przeliczam sobie ile figurek muszę kupić, żeby grać jakieś sensowne bitwy?
6. Planuję połączenie Khorne-Tzentch lub Khorne-Nurgle. Co polecacie kupić?
7. Czy najnowszy model Bloodthristera jest liczony jako Greater Daemon?
8. Czy jest jakiś zestaw w stylu batalionu który warto rozważyć na początku swoich zakupów?
9. Jak w 9th. Wygląda sytuacja ze Stormcast Eternals i Warriors of Chaos? Czy ich modele są w jakimś stopniu kompatybilne?
10. Jak oceniacie Demony jako armię dla leszcza w WFB?

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

1. Tak
2. Nie
3. Tak jak najbardziej - porpostu stwierdzasz ze Skarband/Kairos jest jego odpowiednikiem NIE imiennym
4. Kwadraty i prostokąty
5. Tak jak juz zapowiadałem gdzies tam 2500 to obowiązujący koronny format. Modeli na stole zobaczycz mozesz od 30 gdy pojawiają sie Wojownicy Chaosu do nieskonczonosci gdy na stole są Skaveny, Orki czy VC. Wszystko zalezy od pomysłu na grę.
6. Na początek zdeycduj jaką chcesz miec armie. Szybką i z walnięciem czy wolną i wytrzymała a może chcesz unikać walki?
7. Tak
8. Nie ma takiego wartego rozważenia IMO
9. --------
10. Trudna w prowadzeniu ale wybaczająca błędy :)

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Glegut jest przecież start collecting khorne i nurgle.
IMO rewelacja, warto kupić oba na gamelordzie za 350zł masz praktycznie połowę armii na 2,5k.

Stormcastami nie pograsz, wochem jak najbardziej tylko podstawki muszą być kwadratowe.

IMO demony są teraz mocne, change to chyba najlepszy lore, do tego hellfire. Kloce do bicia z core są najlepsze ze wszystkich armii.
W special i rare bardzo duży wybór, praktycznie wszystko warto rozważyć.
Jedyne czego brakuje to sensownego pancerza na grejterach ale nie można mieć wszystkiego.

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

Stan pisze:Glegut jest przecież start collecting khorne i nurgle.
IMO rewelacja, warto kupić oba na gamelordzie za 350zł masz praktycznie połowę armii na 2,5k.

Zapodaj linksa bo dalej nie wiem o jakim starterze mówisz za 350 zł co zrobimy połowe armi na 2,5k :roll:

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »


Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

Dzieki!

gdyby nie Twój tutorial nie dałbym rady:) Ale wciąż nie widzę żeby tam było 1250 pkt :) ale zestawik spoczko bo tak naprawde w cenie crusherow masz inne pierdy:)

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

900pkt bez żadnych ulepszeń, dodasz lvl na heraldzie itd commandy to wyjdzie :)

Kero
Wałkarz
Posty: 52

Post autor: Kero »

No ja bym widział w armii coś takiego (armia głównie khornowa)

1. Greater Daemon (nie wiem jak to wygląda w 9th. ale ten blood thrister mi się podoba)
2. Daemon Prince (pomniejszy chyba też się przyda, a model Skarbranda też mi się strasznie podoba)
3. 20-30 Bloodletterów (ile tej piechoty w sumie powinienem mieć?)
4. Skull Cannon (albo 2)
5. Kawaleria na juggernoutach (też fajnie wygląda no i chyba się sprawdza? )

Nie wiem ile to tylko punktów, na razie jestem zielony.
Nie wiem czy do tego mogę dobrać Greatera Tzentcha i jakieś Pinki albo płaszczki w obstawie?

I by styknęło chyba?

Awatar użytkownika
Szamot
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Spawalnie Potępionych

Post autor: Szamot »

proponowałbym tak

blodek (jego koszt to z 550 max)
herald khorna z buta, hate, jego koszt to coś około 230(liczę 50 pkt na przedmioty)
herald cincza(scroll, 2 level), magia cincza

w opór blodki z core jakiś fajny banner im dać, FCG, KillingBlow coś koło 525
10horrorów z czempionem(zawsze to drugi mag) 150

3 płaszczki 130
3 płaszczki 130
4flamery 150

reszta według uznania, zostaje coś 440 pkt. Coś okroić coś dołożyć. Ja bym widział sojusz khorno-cincza tak.
Klocek i demon do walki z khorna.
Cincz to wsparcie magiczne(a może brama się wylosuje i siądzie. Horrory mają fajny czar który może wspomóc blodki(zianie). Płaszczki i flamery by omieść śmietnik i by klocek główny nie wpadł w jakieś śmieci.
Blodkom dać ten sztandar 3xmarsz na grę i mamy nagle oddział 1 turze pod nosem przeciwnika ;)

*nie ufam juggerom(może dlatego że ja je bramą karcę i płaszczakmi i patrzę pod tym kątem)

są punkty na działo/ołtarz. Można dodać furie. Można dodać heralda drugiego cincza z metalem.
:)

Kero
Wałkarz
Posty: 52

Post autor: Kero »

A jak się ten daemon prince sprawdza? Radzi sobie?

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

Ale bojo nie zaproponował Ci żadnego deamon princa:(

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Co z Wrona - gra? Mam symaptię do tego modelu

Kiedy bedzie ostateczny book demonów?
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Szamot
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Spawalnie Potępionych

Post autor: Szamot »

Wrona gra! Sam czekam na booka ciekawe co się pozmienia

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

-Qc- pisze:Co z Wrona - gra? Mam symaptię do tego modelu

Kiedy bedzie ostateczny book demonów?

QC Wrona gra jak najbardziej. Jest kilka ciekawych złożen, teraz będzie jeszcze ciekawszych bo z bazy bedzie miała 5+ sv i bedzie ją można fajnie dopakowywać z metalu :)

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

O widze że zyjecie i cos gracie to was podmęczę. Planuje demony wh40k-wfb, w zwiazku z tym - jak z troopsami. Ile tego barachla trzeba miec. Cos czytalem ze blodki i plagusie. Plagusie nie graja w 40k so hard, zreszta zadne duze hordy, ale od biedy moge meic jedna 30-40 modelowo ekipe (wlasnie ile sie wpycha?) i dopchac to unitami horrorów po taniosci.

Co do duzych demonow - albo wcale albo wlasnie ktos z kadry LOC-KOS-DPeków sto

Co do duzych unitow - bede mial spro flehshoundow, ale to podobono gra w minimalnych ilosciach. Screamery/flamery/exalted flamery (zyje toto jeszcze?) dzialajo?

Blodcrushery czy muchy (jest super zestaw z GW, w zasadzie zlozenie hrdy plagusow z unitami much da sie wykonac teraz za 400 w nowych pacynkach lekko? Armatki to must have? (widzialem sporo wochu heromax grajacego).

No i zmiany - macie takie przeci jak w orkach? wiadomo o tym co gdzie jak? :)
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

ODPOWIEDZ