Problemy początkującego

Daemons of Chaos

Moderator: KrzysiekW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bercik
Chuck Norris
Posty: 494
Lokalizacja: Katowice

Re: Problemy początkującego

Post autor: Bercik »

Tak, zwiększa.

Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

Cześć,
czy grinder z hellish breath moze strzelac z niej co ture czy tylko raz w grze? domyslam się odpowiedzi ale chciałbym potwierdzenie :)
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

To jest artyleria a nie Breath Attack, czyli możesz strzelać co turę.

Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

Czyli jak myślałem, Sweet :)
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

Awatar użytkownika
Radian
Mudżahedin
Posty: 203
Lokalizacja: Londyn; Białystok FRONT

Post autor: Radian »

jakie jest najlepsze złożenie na DP of Wrath? chodzi mi o itemki i czy dawać mu Fly?
~Biegnący z Berserkerami

Awatar użytkownika
jawor
Oszukista
Posty: 866
Lokalizacja: Animosity Szczecin, Poznań

Post autor: jawor »

Fly musi być, nie chcesz być blokowany przez śmieci całą grę. Regena, jakaś klamka i wsio, może jeszcze jakiś dodatek.
Obrazek

Awatar użytkownika
Radian
Mudżahedin
Posty: 203
Lokalizacja: Londyn; Białystok FRONT

Post autor: Radian »

jawor pisze:Fly musi być, nie chcesz być blokowany przez śmieci całą grę. Regena, jakaś klamka i wsio, może jeszcze jakiś dodatek.
klamka?
~Biegnący z Berserkerami

Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Post autor: Keller »

Klamka - broń do bicia.

Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

Herald Khorna ma light armour kktoorrtory daje +1 a w statach ma +3. Skad to wynika?
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

Awatar użytkownika
MikiChol
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MikiChol »

W statach ma armour 3 czyli 4+ sejwa (jakby swój natural armour) plus ma dodatkowo ten light armour czyli ma 3+ sejwa.

Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

Wlasnie szukam, zapisu sksd sie wzielo to. Zawsze za statami ida zasady...czyli na juggerze ma 2+?
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

Awatar użytkownika
WarX
Chuck Norris
Posty: 663
Lokalizacja: Katowice

Post autor: WarX »

Tirit pisze:Herald Khorna ma light armour kktoorrtory daje +1 a w statach ma +3. Skad to wynika?
Najzabawniejsze, że w DL nawet nie ma takiej jednostki ;)

Awatar użytkownika
WarX
Chuck Norris
Posty: 663
Lokalizacja: Katowice

Post autor: WarX »

Tirit pisze:Wlasnie szukam, zapisu sksd sie wzielo to. Zawsze za statami ida zasady...czyli na juggerze ma 2+?
Harbringer of Wrath ma 3 własnego pancerza + light armour ;). Czyli ma armour save 3+.

Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

WarX pisze:
Tirit pisze:Herald Khorna ma light armour kktoorrtory daje +1 a w statach ma +3. Skad to wynika?
Najzabawniejsze, że w DL nawet nie ma takiej jednostki ;)
a jednak zabija :)
WarX pisze:
Tirit pisze:Wlasnie szukam, zapisu sksd sie wzielo to. Zawsze za statami ida zasady...czyli na juggerze ma 2+?
Harbringer of Wrath ma 3 własnego pancerza + light armour ;). Czyli ma armour save 3+.

dziwne, że nie podparli tego żadna zasada...a można było dać iron hide + heavy armor...odrazu by pasowało do letterów...
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

Awatar użytkownika
MikiChol
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MikiChol »

Armour to po prostu teraz osobna statystyka. Nie wiem jakich więcej zasad ci trzeba (spójrz po prostu w akapit o statystykach w rulebooku). Wszelkie pancerze podbijają armoura (trzeba uważać bo w podręczniku tego nie uwzględniono to nie armybuider) ale może być też tak że coś ma pancerz wpisany w staty (jak ten herald tfuu harbringer z statystyka armoura 3.)

Marventus
Plankton
Posty: 1

Post autor: Marventus »

Szanowni forumowicze, raczej jestem weteranem niż nowicjuszem, ale tyle się pozmieniało, że trudno w tym się odnaleźć. Grałem w 4, 5 i 6 edycję - skończyłem na kampanii Storm of Chaos. Teraz po paru dobrych latach wracam. Niemniej Age of Sigmar to nie moja bajka. Zatem zatrzymam się na ósmej edycji lub wejdę w 9th Age. To ostatnie jest mi niemal zupełnie obce. Stąd kilka pytań. Pierwsze modelarsko-techniczne, jakiej wielkości była podstawka pod Bloodthirstera w 8 ed.? Kupiłem figurkę ale w pudełku była tylko owalna. I jakiej wielkości ma podstawkę ten demon w 9th Age. Pytanie drugie, czy w ogóle jest sens wracać do ósmej edycji, czy lepiej od razu wczytać się w zasady 9th Age? W przypadku tej drugiej opcji - od czego zacząć, gdy się jest totalnie początkującym graczem demonami?

Awatar użytkownika
WarX
Chuck Norris
Posty: 663
Lokalizacja: Katowice

Post autor: WarX »

Najlepiej zapomnij wszystko co wiesz ;)

Przeczytaj podrecznik glowny ze dwa razy i slimbooka do demonow. A potem pytaj ;)

Awatar użytkownika
G@lahad
Chuck Norris
Posty: 547
Lokalizacja: Vanguard/Łódź

Post autor: G@lahad »

Ja to uważam, że nawet warto byś usiadł z kimś ogarniętym od razu do gry :) wtedy jak bedziesz czytał zasady to wszystko wyda się od razu dużo prostsze. Poza tym podstawy da się wytłumaczyć w miarę podczas jednej bitewki :).
Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Najlepiej uczyć się grając, book zawiera wszystko odpowiedzi, ale zanim zadasz wszystkie pytania mogą minąć lata :)
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

Czy jak kurtyzana wpada od boku w oddział ale dostaje challange to co się dzieje z atakami obszarowymi? Przepadają? Idą w challange? Idą w oddział?
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

ODPOWIEDZ