Problemy początkującego

Daemons of Chaos

Moderator: KrzysiekW

ODPOWIEDZ
Arbaal
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Problemy początkującego

Post autor: Arbaal »

Podpisuje się pod pytaniem Pu$hk'a.
Czy screamery mogą atakować wrogą jednostkę raz na turę czy raz na gre bo już nie wiem...
Przykład.
tura2. Oddział screameów uderzył ogonkami oddział wroga A a następnie oddział wroga B
Wróg nie zmienił pozycji.
tura3. Czy screamery mogą wrócić tą sama drogą zaczynając od B a następnie bić A i i lądować?

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Raz na ture :)

Awatar użytkownika
Gregory980
Warzywo
Posty: 19
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: Gregory980 »

Opis screamerów jest taki, że mogą uderzyć dowolną ilość jednostek w jednej swojej turze latania, zygzakiem nawet, ale tylko w zasięgu tych 20cali. Zaraz jest dopisek, że jednostka która została już okrzyczana tym specjalnym atakiem, nie można zostać ponownie okrzyczana do końca całej bitwy.

Czy to jest poprawne tłumaczenie, czy coś prezkręciłem? Bo tak wynika właśnie z opisu tego specjalnego ataku.


Proszę o odpowiedź w tej sprawie
gg351028
Obrazek

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Ech, ludzie ludzie...
More than one unit can be affected in this way each turn, but each unit can only be affected once by the same unit of Screamers
Skad wy macie takie pomysly? Jakby bylo
More than one unit can be affected in this way each turn. Each unit can only be affected once by the same unit of Screamers
to by bylo jak mowicie, ale zamiast "." macie ","(dla tych z wada wzroku prosze o kontakt z osoba dobrze widzaca).

Arbaal
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Arbaal »

Jak by nikt nie odpisał do wieczora to bym napisał dokładnie to samo do Lidder.
Moja interpretacja od samego początku była taka sama. Rozumiem też skąd wynikają takie niejasności.
W zdaniu mamy ", but" i to mówi o tym że jest to wciąż jedno zdanie mające na myśli jedną turę. Gdyby tam był kropka powstały by dwa zdania nie mające ze sobą powiązania.
dzięki Lidder :wink:

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Spoko.
P.S. Widzialem Twoje screamery na Bili, w realu sie lepiej prezentuja niz na zdjeciach :)

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Już nie wspominając o takim "pozasadowym" argumencie, ze taka interpretacja kładłaby screamery zupełnie. :)
Cała radocha z tej jakże przegiętej jednostki polega na "kręceniu kółeczek" wokół np. jakiejś ciężkiej kawalerii.

Cieszę się, że ktoś jeszcze wystawia screamery na turniejach. :) To oficjalnie jest nas dwóch. :mrgreen: Znacie kogoś jeszcze, kto to robi, tak przy okazji?

Pu$hek
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 36

Post autor: Pu$hek »

W ostatnim balancing patchu są takie określenia typu: "Siren Song 0-1. Siren Song uses a rare slot" Co oznacza określenie uses a rare slot? Chodzi o jednostki?

Arbaal
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Arbaal »

Oznacza to że mając syrenę w armii masz o jeden slot rare mniej niż normalnie. Napisał bym coś więcej ale nie mam siły

Pu$hek
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 36

Post autor: Pu$hek »

Chodzi po prostu o to, że przedmiot zajmuje mi slot rare? Czy to nie jest zbyt dużo?

Arbaal
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Arbaal »

Ludzką rzeczą jest popełniać błędy. Niektóry uważają że takie ograniczenia to za mało a inni że za dużo. To temat rzeka, sam sobie odpowiedz co o tym myślisz.
Przez długi okres czasu syrena nie miała żadnych ograniczeń, nawet 0-1. A później tak nagle rare i 0-1.

Pu$hek
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 36

Post autor: Pu$hek »

Jak działa dodatkowa zasada Karanaka? Bo nie do końca ją rozumiem...

Arbaal
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Arbaal »

Na początku bitwy wybierasz sobie jednego charaktera u Twojego przeciwnika na którego karakan będzie miał przeżuty trafienia i ranienia.

Pu$hek
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 36

Post autor: Pu$hek »

Czyli jednego z jego bohaterów?

Arbaal
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Arbaal »

Nie... Miałem na myśli zastępce pomocnika sprzątaczki :^o

Tak jednego z bohaterów jeśli słowo charakter było dla Ciebie obce.

Perturabo
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 36

Post autor: Perturabo »

Niech ktoś mnie wyprowadzi z błędu, aby być w zgodzie z BP nie da się właściwie stworzyć żadnej legalnej rozpiski mono-Tzeentcha powyżej 2000 pkt ?
(chodzi głównie o przekroczenie limitu kostek)
Czy rozpiska (mniej wiecej) LoC, z 2 heraldow, 2 duze unity horrorow, 3 screamery i 1 flamer jest aż tak bardzo overpowered ?

niżej: chyba, że zrobiłbym 3 oddziały screamerów po 6, wtedy można byłoby pomniejszyć horrory czy coś i limit kostek chyba byłby wtedy zachowany
Ostatnio zmieniony 21 sty 2010, o 23:19 przez Perturabo, łącznie zmieniany 1 raz.

Arbaal
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Arbaal »

Moim zdaniem monoteizm w demonach nie jest overpowered.
Według LS widocznie jest overpowered. Po za tym na mastery nikt nie jeździ z taką rozpiską więc nie wzięto pod uwagę że ktoś może tak grać.
Powyżej 2k pkt nie da się grać mono czinczem bo horrory są 0-2. Współczuję również :(

Pu$hek
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 36

Post autor: Pu$hek »

Uważam, że na rozpy mono powinny nie być ograniczane. Bo jak mam 2xhorrory,3xscreaamery i flamery to czym ma cokolwiek zrobić jak nie magią?

Awatar użytkownika
Heinrich K.
Mudżahedin
Posty: 207
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Heinrich K. »

A ja troszkę kontrowersyjnie może, uważam że Mono czincz bez BP byłby kosiorem :)

Pu$hek
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 36

Post autor: Pu$hek »

Ale teraz ssie. I nie ma jak temu zaradzić. A potem się ludzie dziwią, że nie gra się fluffowo tylko PG. Jeśli ktoś mi ogranicza wszystko, to zostaje mi robienie tylko PG rozpy...

ODPOWIEDZ