Plotki z Warpa (albo wręcz Oka Terroru) vol 2.

Daemons of Chaos

Moderator: KrzysiekW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Re: Plotki z Warpa (albo wręcz Oka Terroru) vol 2.

Post autor: Dębek »

Myzu pisze:Zaklinac rzeczywistosc w ten sposob mozna, ale dobrze wiemy, ze skonczy sie tym, ze efekt bedzie dotyczyl tylko jednostek dedykowanych okreslonemu bogu. Nikt z osob, ktore nie graja demonami nie zgodzi sie, by tak interpretowac zasade jak piszecie.
Wina jest ewidentnie po stronie autora ksiazki, to jasne. Ale pamietajcie, ze w efektach chodzi o "animosity" miedzy bogami, a nie miedzy danym bogiem i cala armia przeciwnika.
Ja się zgodziłem. Fluffowe pierdzenie to fluffowe pierdzenie, a zasady to zasady, jak ktoś zresztą słusznie zauważył.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Lipti pisze:Tabelka działa tylko w fazie demonów. Poza tym jest mało prawdopodobne by wylosować dobre hity na dany cel rzucić 6 i coś zabić/zdobyć jakieś punkty. OT dobra taktyka jak chce ktoś grać na remis. Przeciwnik zabije odginaczki, ty tam może coś zabijesz z magii.
Jak tylko w fazie demonów, to ja jestem jak najbardziej za tym, że działa na all enemy units i nie gram DoChem ;)
Release the Przemcio!

Awatar użytkownika
Malin
Kretozord
Posty: 1705
Lokalizacja: SNOT Gdynia MANTRA Studio
Kontakt:

Post autor: Malin »

Dwie rzeczy odnośnie tej tabelki.

Przy tych efektach jest gwiazdka, co by sugerowało jakiś dodatkowy zapisek. Lohost możesz to sprawdzić?

Wysłałem pytanie do jednego z playtesterów, może on będzie wiedział co autor ma na myśli.

Zostaje czekać i interpretować.
Obrazek

Awatar użytkownika
Thain
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Thain »

Ja mam tylko nadzieję, że losowość z dwóch ostatnich kodeksów nie stanie się od teraz standardem. Znacznie utrudnia to planowanie gry i to po obydwu stronach. Najbardziej w tej grze nie lubię efektów ofensywnych, których nie można zatrzymać, bo działają i już vide engine of goods, czy teraz te efekty z tabelki. Jeśli będą klepały we wszystkich przeciwników, to na 10 oddziałów wroga 1-2 przeciętnie będą obrywać. Z innej strony fakt, iż działa to wyłącznie na szóstkach powoduje, ze trudno coś zaplanować ale tez i napisać dla tego rozsądne ograniczenia.

A znając życie, pewnie shinux zaraz napisze, ze "challenge accepted" albo inne "łatwo" 8)

Awatar użytkownika
Oki
Oszukista
Posty: 803
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Oki »

Nie mogę nigdzie znaleźć tej tabelki o której wszyscy mówią......może ktoś zamieścić do niej odnośnik?
EDIT: podobno demony nie mogą braść common magic itemów.... i nie mają żadnego scrolla?
Ostatnio zmieniony 28 lut 2013, o 12:03 przez Oki, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

GUO z wylosowanym +2T :D 9 T Wombo Combo :D
Release the Przemcio!

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

Tak ale jak nie wylozujesz robi się słabo... zreszta jak na Guo zaryzykujesz rzucanie to nie będziesz miał książki...
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
Oki
Oszukista
Posty: 803
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Oki »

Mnie zabija demoniczna niestabilizacja:
1 i 1 - oddziałowi nić się nie stało i odzyskuje stracone rany
6 i 6 - zniaka cały :)

wokrze
Kradziej
Posty: 922

Post autor: wokrze »

Thain pisze:A znając życie, pewnie shinux zaraz napisze, ze "challenge accepted" albo inne "łatwo" 8)
Wręcz banalnie - zbanują całą tabelkę pod ETC :)

Awatar użytkownika
Oki
Oszukista
Posty: 803
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Oki »

No dajcie tą tabelkę :)

Awatar użytkownika
Shenq
Chuck Norris
Posty: 660

Post autor: Shenq »

Oki pisze:Mnie zabija demoniczna niestabilizacja:
1 i 1 - oddziałowi nić się nie stało i odzyskuje stracone rany
6 i 6 - zniaka cały :)
W 6ed tez tak było, że jak niezdaleś nie modyfikowanej liderki to cię wsysało do warpa

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Kiedy jest szansa na sprecyzowanie tej tabelki przez LS i wrzucenie do Uściśleń Sędziowskich? :?
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Malin
Kretozord
Posty: 1705
Lokalizacja: SNOT Gdynia MANTRA Studio
Kontakt:

Post autor: Malin »

lohost pisze:jedna gwiazdka dotyczy traktowania hitow i woundow z efektu jako magiczne
dwie gwiazdki dotycza nowego oddzialu-nie maja zadnych upgradow i nie sa warte zadnych pkt po zabiciu ich, traktowane sa poza tym jak normalne jednostki.
Dzięki
Obrazek

Awatar użytkownika
vfn
Mudżahedin
Posty: 309

Post autor: vfn »

Wszystko fajnie ale co właściwie robi ten tron khorna?

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

rozdaje efekt locusa, który na nim siedzi w promieniu 6 cali...
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
Shenq
Chuck Norris
Posty: 660

Post autor: Shenq »

vfn pisze:Wszystko fajnie ale co właściwie robi ten tron khorna?
Ma save 3+ i na 4+ za każdą zadaną ranę odnawia sobie własną, jest st rydwanem, koles który na nim jeździ rozdaje luciusy w promieniu 6"

Awatar użytkownika
Lipti
Falubaz
Posty: 1429
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Lipti »

lohost pisze:jedna gwiazdka dotyczy traktowania hitow i woundow z efektu jako magiczne
dwie gwiazdki dotycza nowego oddzialu-nie maja zadnych upgradow i nie sa warte zadnych pkt po zabiciu ich, traktowane sa poza tym jak normalne jednostki.
Następny powód, że hity dotyczą wszystkich wrogów. Chyba zapisek o magiczności/niemagiczności hitów w przypadku demonów i Woch-u nie miałaby żadnego znaczenia.
Obrazek

Boski
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 40

Post autor: Boski »

Wlasnie czytam sobie forum warseera. Jeden z uczestnikow dyskusji nt. efektow tebeli powiedzial, ze wiele zrodel dotyczacych warhammera 40k podaje, że tabelka w tym systemie dziala na oddzialy przeciwnika.

Oczywiscie fantasy i 40k to dwa rozne systemy, ale jesli tabela w jednym systemie dziala na przeciwnika to idiotyczne byloby gdyby w drugim pelniac identyczna role dzialala inaczej.

http://natfka.blogspot.co.uk/2013/02/ch ... ation.html
link do zasad 40k

Rownież z forum warseera (strona 105 tematu o demonach)

"STOP STOP STOP

i have italian book

it's cleary ALL enemy units + friendly daemon units
it's GOOODDDDDD

in italian it's reversed.....it's "all friendly units bla bla bla AND each enemy unit. " with fullstop

so it's really good."

Co zas do mark of X, dotyczy to zapewne furii ktore nie sa demonami jakiegos bostwa, ale moga miec jakas marke.
Wiec bije po przeciwniku, demonach typu X i neutralnych z marka X.
Ostatnio zmieniony 28 lut 2013, o 15:58 przez Boski, łącznie zmieniany 2 razy.

Klops
Falubaz
Posty: 1062

Post autor: Klops »

czario tzeencza nie ma sejva a na misfajerze zadaje sobie d6 s6 no armour save, więc nic mnie nie zdziwi

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Klops pisze:czario tzeencza nie ma sejva a na misfajerze zadaje sobie d6 s6 no armour save, więc nic mnie nie zdziwi
Jakiegoś tam może mieć. Chociażby herald, który na nim siedzi może sobie wylosować 2+ save. Hity idą jak strzelanie, na "6" obrywa herald, dopisek o braku save jest jak najbardziej uzasadniony.
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ