Rozkminy nowy book (2013)

Daemons of Chaos

Moderator: KrzysiekW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Re: Rozkminy nowy book (2013)

Post autor: Naviedzony »

Jak dla mnie jest super. I tak już od dłuższego czasu konstruuję demony wyłącznie na Slaaneshu. :P

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

działo to jednyna stabilna jednostka w tej armii która może zarabiać pkt. na korzyść demonów

BL mają 5S w szarży ale zawsze coś, zastanawiam się czy nie lepiej dać im fernzy niż hate, szczególnie patrząc na koszt hate, aa.. wszystkie BL podobne jednostki dostały SS6, po prostu szał, dzięki temu BC mają 4+SV :twisted:

strasznie słabe jest że heraldzi nie mogą dawać więcej niż jeden locius

trzeba grać mono bo BSB i DG może olać połowę armii gdyż będzie innego boga, tabela fazy magii daje i zabiera też pokazuje że by zminimalizował straty trzeba obrać drogę mono-bóstwa

klimat jest, ale w losowaniu przedmiotów, klimatu nie widzę, kto pisał to wszystko na litość Khorna był spaczony prze tzeenchowców, wielki pan Mat Ward

zastanawiam się gdzie się podziały icony dla demonów, to wygląda jak by nie było jednej kartki ale wydrukowane jest w porządku

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Naviedzony pisze:Jak dla mnie jest super. I tak już od dłuższego czasu konstruuję demony wyłącznie na Slaaneshu. :P
Odważny. :)

Próbowałem grać każdą mono-armią, poza Khornem (za mało miałem modeli) i Slaanesh do tej pory wychodził mi najsłabiej. Ciekawe jak w tej edycji.
Trzeba będzieł dokleić fiendów. :(

Choć Tzeentch przez tego warpflame rzeczywiście wychodzi cieniuśko... Żeby chociaż miał dostęp do death/shadow. :? Choć przyznam się, ze spodziewam się erraty, że ataki z warpflame są ... flaming. Bo coś chyba tfurcy kodeksu uciekło. ;)

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Ale przecież w WoChu też jest brak Różowego Flaminga u Tzeentcha, więc pomylili by się aż w 2 podręcznikach? :D
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

KrzysiekW pisze:
@Glegut: DP 75 pkt na gifty.
ok. Czyli tak naprawde to nic innego jak możliwość wykonania jednego (exalted) lub dwóch rzutów (greater,lesser) na tabelki :) - Wspaniale!

I co do tego jeszcze ten Locus tak?

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

KrzysiekW pisze:Próbowałem grać każdą mono-armią, poza Khornem (za mało miałem modeli)
fajnie się grało Khornem na starym AB

banner -2 chronił przed magią

BiTi miał scrolla

a mr wszędzie pomagał przezwyciężać pociski tylko hex/augmenty bolały, a tak to wszystko cacy :)

a teraz czuję że Twoje fascynacje nurglę mają odpowiedni czas i miejsce :)

Khornem będzie ciężko bardzo

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

KrzysiekW pisze:
Naviedzony pisze:Jak dla mnie jest super. I tak już od dłuższego czasu konstruuję demony wyłącznie na Slaaneshu. :P
Odważny. :)

Próbowałem grać każdą mono-armią, poza Khornem (za mało miałem modeli) i Slaanesh do tej pory wychodził mi najsłabiej.
Mi też wychodził najsłabiej, więc śliczne Slaaneshowe panie do tej pory okupowały półeczkę. Teraz pewnie powalczą. ;)

Awatar użytkownika
Morog
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Morog »

KrzysiekW pisze:Choć Tzeentch przez tego warpflame rzeczywiście wychodzi cieniuśko... Żeby chociaż miał dostęp do death/shadow. :? Choć przyznam się, ze spodziewam się erraty, że ataki z warpflame są ... flaming. Bo coś chyba tfurcy kodeksu uciekło. ;)
jak by było płonące to by jeszcze miało jakiś sens, niemniej uważam, że to nie pomyłka i się nie zmieni
Glegut pisze:
KrzysiekW pisze:
@Glegut: DP 75 pkt na gifty.
ok. Czyli tak naprawde to nic innego jak możliwość wykonania jednego (exalted) lub dwóch rzutów (greater,lesser) na tabelki :) - Wspaniale!

I co do tego jeszcze ten Locus tak?
i za wszystko płacisz jak za zborze :evil:
https://www.youtube.com/watch?v=m3pqEA5AXTE#t=33

posłuchaj tego islamofilu.....
http://www.youtube.com/watch?v=CMEwoGGL6dg

"nie dyskutuj z głupcem, sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Awatar użytkownika
Myzu
Mudżahedin
Posty: 303
Lokalizacja: Poznań, Strefa zero

Post autor: Myzu »

Prosze mozecie mi potwierdzic, czy dobrze licze?

Bloodthirtser ma bazowo w profilu 6 atakow.
W wyposazeniu ma wypisane: axe (hand weapon), whip (additional hand weapon), heavy armor.


Czy zatem to oznacza ze ma 6 + 1 (za additional hand weapon) = 7 atakow, oraz AS 5+ ?

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

tak

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

Przeycztalem ale wole sie upewnić stad 3 pytania:
1. Giftów nie można powtarzać, right? (jeden herald wylosuje jedynke na Lesser, w związku z czym drugi herald który wylosuje jedynke na Lesser musi przerzucić rzut)
2. Można mieć maxymalnie dwa Gifty tego samego typu na characterze? ( Blady nie może trzy razy kulnąć na Lesser Gifts)
3. Herald moze być BSB ,sztandar moze byc magiczny o dowolnej wartosci pkt (szkoda tylko że nie jest napisane skąd ma go wziąć, nie ma napisane że z Rulebooka a w AB tez ich nie ma... ) oraz nie może wtedy brać giftów, right?

Awatar użytkownika
Myzu
Mudżahedin
Posty: 303
Lokalizacja: Poznań, Strefa zero

Post autor: Myzu »

1. tak
2. tak, niestety :(
3. tak, ale wg najnowszego drafta ETC jest, ze :
All BSBs can take all the Equipment, their unit type has acces to as if they weren't BSBs.
Co by IMHO sugerowalo, ze grajac na ETC mozna miec i magic banner (Z RB) i gifty.

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

Myzu pisze:1. tak
2. tak, niestety :(
3. tak, ale wg najnowszego drafta ETC jest, ze :
All BSBs can take all the Equipment, their unit type has acces to as if they weren't BSBs.
Co by IMHO sugerowalo, ze grajac na ETC mozna miec i magic banner (Z RB) i gifty.
W takim razie nie ma tragedii mozna pokminic;]

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

jakiś cytat czy to tylko wolne domniemanie? :)

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

nie uwierze dopóki nie zobacze że mozna powtarzać te same gifty na roznych characterach:)

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

bo jest 1 vs 1 w argumentach a ja czytając booka w sklepie nie spamiętałem wszystkiego:P Dlatego też dopytuję bo jeśli moga sie powtarzać na róznych characterach to jest biedaaaaa nad biedami :(

Awatar użytkownika
Lipti
Falubaz
Posty: 1429
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Lipti »

Czytałem zapisek na skanach umieszczonych w internecie. Lohost ma racje. Lohost możesz powiedzieć jak się sprawdził ten chariot tzeencha? Któy lepszy ten z templejtem czy z greapshotem? 4 Bs to nie za mało jak na greapshota? Ruch i często daleki to 5+ trafiasz. DP z Lashem to niezły pomysł. Powtarzam się, ale przeraża mnie ta katapulta z tabelki w pojedyncze slaneshowe cele. Tak wogle to zaczynam przy te biedzie zastanawiać się nad soulgrinderem :mrgreen:
Obrazek

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

Dzieki, lohost :)

Kmina była taka by zwiekszyć szanse dostania tego co sie chcę np na DP.... ale w takim przypadku raz jeszcze
BIEEEEDAAA :P

Awatar użytkownika
Lipti
Falubaz
Posty: 1429
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Lipti »

Właśnie też myślałem o składaniu takiego defensa z kontrą. DZiało/działa, ten chariot, herlad z lashem na domonic steedzie, ewentualnie soulgrinder z flamethrowerem. Cory to plagusy z herladem bsb i dyscypliną plus coś tam. Wrona z tzeenchem i mieczykiem do nakręcania się i screemery do wskrzeszania. Jak się zmieści to jakieś bestie/furie.
Druga opcja nurglowa. Z Guo i dużą ilością bestii nurgla, much i plagusów, oczywiście wspomaganych działem.
Obrazek

Awatar użytkownika
Lipti
Falubaz
Posty: 1429
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Lipti »

No to trzeba wziąć mały oddział demonetek z eternal flamem. I tak trzeba dopakować cory :) Co do tzeencha. To trzeba przetestować. Jak jest problem z puszkami to może jednak metal. I tak trzeba czekać na zacnego debeliala i plik do ab.
Obrazek

ODPOWIEDZ