Nadciągają Demony Chaosu ??

Daemons of Chaos

Moderator: KrzysiekW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3675
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nadciągają Demony Chaosu ??

Post autor: JaceK »

Nie znam jeszcze dokładnie zasad, ale jeżeli Screamery będą miały zbliżoną zasadę do Drop Rocks Terradonów, to bardzo chętnie dodam je do swojej armii. Łatwiej będzie się trochę poruszać między odginaczkami.
I koszt wcale nie odstrasza.

Soulgrinder z armatą i move-and-fire też wydaje się wartościowy, bo w praktyce to będzie taka bardziej combatowa Hellupa (bo łatwiej nad nim panować), no i armata jest lepsza od katapulty.

Jeżeli dodali Flamerom celowo kary za multiple shot, to bieda z nędzą.
Gdyby nie to, wyobrażałbym sobie armię Demonów, która raczej unika walki - dużo strzelania i mobilności.
Sporo Flamerów, Screamerów + 2xSoulgrinder. Do tego pewnie 1 horda bloodków i może Bloodthrister, albo LoC z heavenem.


Rydwanów póki co nie planuję używać - S4 wiosny nie czyni, a podstawki zdecydowanie za duże.
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Lipti
Falubaz
Posty: 1429
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Lipti »

Flamery będą teraz imo nieopłacalne. Koszt punktowy zwiększony o 5, -1 za multipla, S4 w combacie, to że mogą stand&shootować się niedopatrzyłem. Rachunek będzie prosty. Wylatują z rozpy flamery,a wchodzi Soulgrinder. Przynajmniej z tego co narazie dla mnie wiadomo. BTW. Czy ja dobrze się dopatrzyłem, że SG ma podstawkę mamuta obróconą w poprzek? Ile to ma frontu 150 mm? :shock:
Obrazek

Awatar użytkownika
Barth
Falubaz
Posty: 1317

Post autor: Barth »

Obrazek

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »


Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3675
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

Lipti pisze:Flamery będą teraz imo nieopłacalne. Koszt punktowy zwiększony o 5, -1 za multipla, S4 w combacie, to że mogą stand&shootować się niedopatrzyłem. Rachunek będzie prosty. Wylatują z rozpy flamery,a wchodzi Soulgrinder. Przynajmniej z tego co narazie dla mnie wiadomo. BTW. Czy ja dobrze się dopatrzyłem, że SG ma podstawkę mamuta obróconą w poprzek? Ile to ma frontu 150 mm? :shock:
Podstawka ma 150mm - jak 6 Bloodków.

S&S może robić każdy oddział strzelający, chyba że jego zasady mówią inaczej.
(choć to nic nie zmienia w ocenie Flamerów).

A co do rozpy - nie masz tak prosto, bo ty trzymałeś we Flamerach Heralda. Teraz musisz znaleźć punkty na Horrory.
Dodatkowo Soulgrinder jest jeszcze trochę droższy.
Ergo - ja mam luz, ty już nie ;)
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Cauliflower
Ciśnieniowiec
Posty: 7659
Lokalizacja: Ordin, Warszawa, Polska, Świat

Post autor: Cauliflower »

Widzicie demoniczni bracia!
Pokarani przez AR COM, niczym hiob dostajemy od bogów chaosu nowe zabawki! ;)

Czy będą gorsze czy lepsze, ja się cieszę ;)
Armia była mocno staroedycyjny, więc fajnie że dochodzi kilka potworków, fajnie że wracają screamery (co było do przewidzenia) i że będzie mozna wystawiac speciale ;)

Na pewno będą grywalne i fajnie ;)

Ja się jaram :)



Nie wiecie może jak z magia?
Może i tam coś się pozmienia ciekawie :wink:
malfoj pisze:Ty to zawsze musisz kogos upokorzyc przy stole
Obrazek

Kamil.Sz
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Lublin- Moria

Post autor: Kamil.Sz »

Na forum Deamonic Legion znalazłem coś takiego:

Soulgrinder is 250pts
M8 WS3 BS3 S6 T7 W6 I3 A4 LD7
Large target, terror, daemonic, natural armour (4+),
- caught by the iron claw - immediately before the soulgrinder makes its attacks, nominate one model in base contact with the soulgrinder. That models must pass an I test of all other soulgrinder attacks hit it automatically
- implacable advance - the model can move (not march) and still shoot any one of its weapons
Has a Harvester cannon - fires like grapeshot, but if misfire is rolled, soulgrinder takes a wound with no save of any kind allowed

May take daemonbone claw - 10pts
May take one of the following:
-baleful torrent - 50pts
-phlegm bombardment - 50pts
-warpgaze - 55pts
(no idea what these do)


Chariots
S4, T4, W4 for regular, W8 (!) for exalted chariots, Armour save 6+, armour piercing
Exalted chariots deal 2d6+1 impact hits
A Herald can take an Exalted chariot for 1

Flamers - now special
M6 WS2 BS4/5 S4 T4 W2 I4 A2 LD7
3-6 models/unit, 40pts/model, 10pts for the Pyrocaster
Daemonic, Skirmish, Flaming attacks,
Flames of Tzeentch - R18" S4 Multiple Shot (D6), warpflame
Warpflame - at the end of any phase, roll a D6 for each unit that has suffered one or more unsaved wounds from an attack with this special rule during the course of that phase. On a 6, unit suffers D3 wounds with no armour save. On a 1, unit gains regeneration (6+) for the rest of the game. If it already had Regeneration, it gains +1 to regeneration rolls for the rest of the game.

Screamers
M1 WS3 BS0 S4 T4 W2 I4 A3 LD7
3+ models/unit, 40pts/model
Fly, Daemonic, Slashing Attack, Lamprey's Bite
"Mam sto rąk, sto sztyletów... gdy chcę, sto ran zadam."

Dargor
Chuck Norris
Posty: 489

Post autor: Dargor »

Witam,
Nie tak dawno temu, GW, postanowiło odświeżyć zasady, Sisters of Battle, właśnie w WD, w pierwszym były statystyki, i FoC, a w drugim numerze koszty punktowe, zasady, i EQ. Strasznie zniszczyli tą armię muszę przyznać, jednak to było do przewidzenia, ponieważ za bardzo kroiła najnowszego potwora GW (GK przyp red.:)
Prawdę mówiąc, jak usłyszałem o AB do demonów, pomyślałem że zmienią magię, przytną trochę koszt DP (:P) i w ogóle a nie zmiany FoC'a:( Chociaż nowe modele to in + i bardzo dobrze, ponieważ ja zazwyczaj zbieram niż gram, ja się ciesze :)

Awatar użytkownika
Myzu
Mudżahedin
Posty: 303
Lokalizacja: Poznań, Strefa zero

Post autor: Myzu »

Kamil.Sz pisze:
Soulgrinder (...)
May take one of the following:
-baleful torrent - 50pts
-phlegm bombardment - 50pts
-warpgaze - 55pts
(no idea what these do)
Upgrady do strzelania jako:
bolt thrower
stone thrower
fire thrower

Wszystkie zgodnie z RB (ale chyba nadal z -1 Wo przy missfire, jak przy opisie jego grapeshota).
Mozna wybrac jeden.

Awatar użytkownika
Myzu
Mudżahedin
Posty: 303
Lokalizacja: Poznań, Strefa zero

Post autor: Myzu »

Na stronie gw jest juz nowa oferta.

Awatar użytkownika
Malin
Kretozord
Posty: 1705
Lokalizacja: SNOT Gdynia MANTRA Studio
Kontakt:

Post autor: Malin »

ktoś ma już pdf-a albo fotki w dobrej rozdzielczości?
Obrazek

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

ło matko - a ja mam ze starych czasów Plagusów metalowych ,flamerów i mnóstwo scermerów...myślałem ,że sobie sprzedam za sensowną kasę za jakiś czas :( ..a tu się zapowiada ,że będę musiał je po rozdawać :( ...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
sarlok
Mudżahedin
Posty: 211
Lokalizacja: Enchanted Glades of Athel Loren

Post autor: sarlok »

Mam obawy co do Soul Grindera z powodów estetyczno-modelarskich. Model wygląda bez dwóch zdań czterdziestkowo.
Gdyby można było skleić go z organicznymi nogami a jego działa żeby wyglądały jak hellcannon byłoby spoko.
Niestety obawiam się że żaden upgreade pack nie wyjdzie i nie każdemu będzie się chciało konwertować.
W efekcie po battlowych stołach bedą biegały stworki na nogach defilera... Wiadomo niektórym może się to podobać ale z tąd już tylko krok żeby gracze imperium zaczeli wystawiać zamiast steam tanków leman russy :lol2:

Dargor
Chuck Norris
Posty: 489

Post autor: Dargor »

Witam,

A to nie jest tak że Demony to istoty które żyją w tym całym "Warpie" i są ponad czasowe? (stąd te same demony w oby Warhammerach?)
Jedynie bym się mógł do żniwiarza przyczepić, a tak ogólnie to jestem na tak:)

Awatar użytkownika
Malin
Kretozord
Posty: 1705
Lokalizacja: SNOT Gdynia MANTRA Studio
Kontakt:

Post autor: Malin »

Wyglada to tak:

Flamery 40pkt,
champ 10
Siła spadła do 4
są w specjalach,
mają teraz multiple D6 strzał i minus 1 to hit za to
dodatkowa zasada, rzucasz D6 za każdy oddział w fazie w której dostał ranę od flamerów:
1- dostaje regenke 6+ jak nei ma, a jak ma to ma +1 do regenki
2-5 nic
6 - D3 rany no armour save.

Są gówniane i idą na półkę imo

Screamery: 40p
WS3 S4 T4 W2 I4 A3 Ld7

jeden oddział nad jakim przelecą dostaje D3 hity trafiające na 4+ z S4
D3 W monsterom zadają w walce wręcz

Charioty:
Slaaneshowy zwykły 110
demonetka, exalted demonetka D6 impaktów, armour piercing 2 steedy staty na stronce GW

Slaaneshowy exalted, 4 steedy, 4 demonetki, exalted demonetka, 2D6+1 impaktów 220p

Hellflayer, 130p, 2 demonetki, 2 steedy, exalted demonetka, ma zasadę która działa tak: za każdy impact hit który zada, exalted demonetka dostaje dodatkowy atak.

http://www.games-workshop.com/gws/catal ... od1630123a

Soulgrinder 250 za golasa.
M8 WS3 BS3 S6 T7 W6 I3 A4 Ld7
ma grapeshota, terror, large target, monster, save 4+, ward 5+ i zasadę, coś tam z clawem w nazwie. Wybierasz dowolny model w styku i liczbę ataków które chcesz w niego wtubić, model zdaje inicjatywę, jak nie zda dostaje autohity. Może strzelać po ruchu, nie po marszu, z wszystkich broni jakie posiada. jak kulnie missifre to rana bez żadnego save'a.

upgrady:
za 10p - specjalny atak, poświęca normalne ataki i wypłaca jeden atak z S10 i D6 woundów. Może zdecydować czy używa tego ataku po tym jak dowolny model w styku zrobi test na inicjatywę.

3 strzelajki(mozna kupić tylko jedną):
flame thrower 50p
katapa 50p
bolec 55p

Normalne bronie swojego typu, takie jak przedstawione w Rulebooku
Obrazek

Awatar użytkownika
sarlok
Mudżahedin
Posty: 211
Lokalizacja: Enchanted Glades of Athel Loren

Post autor: sarlok »

Zgadza się że warp jest ten sam a świat warhammera to prawdopodobnie jedna z planet WH40K. Ale nie zmienia to faktu że jedna gra jest fantasy a druga S-F. skoro to te same uniwersa to marinsi mogą zrzucić z orbity lascannona a skaveny go znajdą i zamontują na abominacji :mrgreen:

Dargor
Chuck Norris
Posty: 489

Post autor: Dargor »

Tylko po co Lascannon? On nie ma Multipla :D:D Zwykła Armata lepsza i celniejsza:D

koniec Of topu:D

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5910
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

imho rydwany, screamery i soulgrinder to spore + dla demonów
Szkoda że soulgrinder nie może strzelić grapeshotem i throwerem w tej samej turze

zauważyliście że flamery mają 5 bs na jednej stronie ;)

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

flamery = shit, dość niebezpieczny chyba ze dostały te 5BS co dało by im jakieś szanse, ale myślę że to chempion tak się wychyla tylko

screemery = shit, już lepsze były jak każdy oddział dostaw hity

charioty of slaanesh = całkiem fajne te najmocniejsze z 10M brak marshu mógł by być niezauważalny, i ma pierdolnięcie

soulginder = for Khorne :twisted:

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Khuman pisze:flamery = shit, dość niebezpieczny chyba ze dostały te 5BS co dało by im jakieś szanse, ale myślę że to chempion tak się wychyla tylko
jesli maja bs 5 to musisz doplacic 10pkt dla czampiona, ktory bs ma obnizony do 4 (tam jest misprint na jednej ze stron)
charioty of slaanesh = całkiem fajne te najmocniejsze z 10M brak marshu mógł by być niezauważalny, i ma pierdolnięcie
szkoda, ze trzeba kupic 2 boxy zeby go zlozyc ;)

ODPOWIEDZ