Demony w wersji 2.0

Daemons of Chaos

Moderator: KrzysiekW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Szamot
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Spawalnie Potępionych

Re: Demony w wersji 2.0

Post autor: Szamot »

zależy od koncepcji

zawsze to kostka więcej, a jak ktoś gra defensywnie to nadmiar tokenów porozdziela tak że te 4 kości dorobi, a to co zostanie mu to dopakuje sobie strzałki dla grinderów np. :mrgreen:

generalnie podoba mi się nukuja no i ma crush atak na epickie starcie :mrgreen:

Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

Cofam co mówiłem o booku. Jest fajny. Im dłużej się go czyta tym widzi się więcej potencjału. =D>

Daje bardzo fajne możliwości złożeń (oczywiście powstanie jakaś meta ale już nie będzie aż takich schematów).
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

Awatar użytkownika
Szamot
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Spawalnie Potępionych

Post autor: Szamot »

panowie nowe demony fajne są

grinderki to cudo ładnie strzela z tymi tokenami a ślimaki to przekozaki są w ciul!

Awatar użytkownika
Kisiel
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 143

Post autor: Kisiel »

Pytanie odnośnie naszego Sentinela/Sowy:
W jego umiejce do konwertowania tokenów jest napisane "this Player turn" - czy mam rozumieć że działa to w turze przeciwnika?
War, War Never Changes....
Obrazek

Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

Kisiel pisze:Pytanie odnośnie naszego Sentinela/Sowy:
W jego umiejce do konwertowania tokenów jest napisane "this Player turn" - czy mam rozumieć że działa to w turze przeciwnika?
a maszerujesz lub szarzujesz w turze przeciwnika?
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Kisiel pisze:Pytanie odnośnie naszego Sentinela/Sowy:
W jego umiejce do konwertowania tokenów jest napisane "this Player turn" - czy mam rozumieć że działa to w turze przeciwnika?
Chodzi oczywiście o turę użytkownika. Napisali konkretnie, że chodzi o "tą turę Gracza" żeby ktoś nie pomyślał, że wystarczy, że raz zamaszerujesz czy poszarżujesz w trakcie gry i umiejka przestaje działać. Chodzi o doprecyzowanie, że sprawdza się każdą turę z osobna.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Nie cwaniakuj Tirt jak nie znasz zasad. Pogoń i wpadniecie w oddział wroga liczy się jako szarża. Więc tak, szarzujesz w turze przeciwnika.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
WarX
Chuck Norris
Posty: 663
Lokalizacja: Katowice

Post autor: WarX »

Andrzej pisze:Nie cwaniakuj Tirt jak nie znasz zasad. Pogoń i wpadniecie w oddział wroga liczy się jako szarża. Więc tak, szarzujesz w turze przeciwnika.
Tylko w opisie Sentinela jest ''Marched or Declared Charge''. Wiec Tirit ma racje. W turze przeciwnika nie da sie deklarowac szarzy ;). Ale da sie miec status ''is charging'' w turze przeciwnika tak jak opisales ;).

Dla DH na przyklad to jest wazne. Mozna miec w tej samej turze Sturdy (+1 do sily za zaszarzowanie) i miec lepszego Shieldwalla (przeciwko przeciwnikowi, ktory tez zaszarzowal).

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Tirit napisał że nie szarzujesz, nie ze nie deklarujesz. Więc ja mam rację.

Edit:

Sorry, też piszesz glupoty. Jeśli wpadasz z pogoni to DEKLARUJESZ szarze. Także gg izi l2p :p
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

the Pursuing unit declares a Charge against that unit, using its Pursuit Distance roll as its Charge Range
Jeśli overrun/poscig wpada w przeciwnika, jednostka automatycznie deklaruje szarżę, skoro już tak dokładnie w tym grzebiecie.
Andrzej ma rację.
Jednak zapis u Sentinela ma powód taki jak napisałem, nie ma co bić o to piany :)

Awatar użytkownika
WarX
Chuck Norris
Posty: 663
Lokalizacja: Katowice

Post autor: WarX »

Dalej nie ;) Pursuit i Overrun to nie szarża. W podręczniku to ładnie jest wyjaśnione...

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

WarX pisze:Dalej nie ;) Pursuit i Overrun to nie szarża. W podręczniku to ładnie jest wyjaśnione...
To nie szarża, ale może prowadzić do szarży.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Nie pogrążaj sie Wrax tylko poczytaj booka ;)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
WarX
Chuck Norris
Posty: 663
Lokalizacja: Katowice

Post autor: WarX »

Andrzej pisze:Nie pogrążaj sie Wrax tylko poczytaj booka ;)
Poczytałem ;)

I muszę się zgodzić, że faktycznie słowo Charge się pojawia ;) Więc RAW masz tutaj rację.

Ale też zauważyłem, że w 2.0 nie ma definicji słowa 'Charge' - nie ma w indeksie, pojawia się wielokrotnie w treści różnych akapitów, ale nie jest napisane co to jest.:p

Awatar użytkownika
Kisiel
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 143

Post autor: Kisiel »

Cieszę się z tak żywej dyskusji ale chyba nie zrozumieliście pytania. :D
W opisie nic nie ma że to działa "In owner turn" tylko "In Magic Phase... this Player Turn" - czyli w turze gracza a nie właściciela modelu z tą zasadą. Dlatego moje pytanie czy mój przeciwnik tez zamienia tokeny 2:1? Skoro sprawdzamy w każdej turze gracza...
War, War Never Changes....
Obrazek

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Hehe, w sumie jest to tak zapisane że można to tak intepretować. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że zasada demonow buffuje też przeciwnika 2 tokenami ;)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
WarX
Chuck Norris
Posty: 663
Lokalizacja: Katowice

Post autor: WarX »

Andrzej pisze:Hehe, w sumie jest to tak zapisane że można to tak intepretować. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że zasada demonow buffuje też przeciwnika 2 tokenami ;)
Szkoda, ze o tym nie wspomniales jak gralismy w niedziele...

Cholera tyle razy to czytalem, a nie zwrocilem uwagi na to, ze faktycznie +2 tokeny dziala na OBU graczy :p

Awatar użytkownika
Kisiel
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 143

Post autor: Kisiel »

Andrzej pisze:Hehe, w sumie jest to tak zapisane że można to tak intepretować. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że zasada demonow buffuje też przeciwnika 2 tokenami ;)
Ok, to czekam na odpowiedź kogoś mega ogarniętego z zasadami i tym "co autor miał na myśli." :D
War, War Never Changes....
Obrazek

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

WarX pisze:
Andrzej pisze:Hehe, w sumie jest to tak zapisane że można to tak intepretować. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że zasada demonow buffuje też przeciwnika 2 tokenami ;)
Szkoda, ze o tym nie wspomniales jak gralismy w niedziele...

Cholera tyle razy to czytalem, a nie zwrocilem uwagi na to, ze faktycznie +2 tokeny dziala na OBU graczy :p
Może dlatego, że sobie też nie dodawałem od 2 tury :p
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
jawor
Oszukista
Posty: 866
Lokalizacja: Animosity Szczecin, Poznań

Post autor: jawor »

Kisiel pisze:
Andrzej pisze:Hehe, w sumie jest to tak zapisane że można to tak intepretować. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że zasada demonow buffuje też przeciwnika 2 tokenami ;)
Ok, to czekam na odpowiedź kogoś mega ogarniętego z zasadami i tym "co autor miał na myśli." :D
Nie działa, było to omawiane w jednym z tematów na forum 9th. Nie chce mi się tego szukać, za dużo tego.
Obrazek

ODPOWIEDZ