Demony w wersji 2.0

Daemons of Chaos

Moderator: KrzysiekW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shady
Chuck Norris
Posty: 472
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Demony w wersji 2.0

Post autor: Shady »

Witam szanowne grono Demonów ;)

W związku ze zbliżającą się wersją 2.0, postanowiłem założyć nowy temat. W wersji 2.0 ma pojawić się 7 bóstw, więc dla nas duże zmiany, dlatego uważam że potrzeba nowego nam tematu.

Jakieś przecieki,informacje, statystyki itd. proszę wpisywać tutaj :D
Obrazek

Zapraszam do polubienia mojego profilu ;)
https://www.facebook.com/ZygiArtStudio/

Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

swieta_barbara pisze:Marki diabełków i worków:

Favour of Kuulima
Attack Attribute - Melee:
Right before the battle (during step 7 of the Deployment Phase Sequence), if you have one or more models with Favour of Kuulima, choose 2 units from the opponent's Army List. If playing Warbands choose 1 unit instead. If playing Grand Armies choose 3 units instead.
Attacks from model parts with Favour of Kuulima must reroll failed to-hit rolls with attacks allocated towards models in a chosen unit and against Characters in the same unit as a chosen model.

Favour of Akaan
Attack Attribute - Melee:
Attacks from model parts with this Favour must reroll failed to-wound rolls. This can only be used if the model was Engaged in Combat in the previous Melee Phase.

Favour of Sugulag
Attack Attribute - Melee
The attack gains Battle Focus (against Scoring).
Units that lose a combat while in base contact with a non-Charging opposing model with Favour of Sugulag lose Scoring until the start of the next Player Turn.

Favour of Cibaresh
Universal Rule
Models with this Favour gains Strider.
Enemy units suffer -1 Offensive Skill for each opposing unit in base contact with it that has at least one model with this Favour.

Favour of Savar
Universal Rule
If a unit has at least one model with Favour of Savar, when taking Discipline Tests, roll one additional D6 and remove the highest D6 rolled.

Favour of Nukuja
Universal Rule
Attacks against models with Favour of Nukuja suffer -1 to wound. If a model with Favour of Nukuja Declares a Charge or performs a March Move, this effect is lost until the start of its owner's next Player Turn.

Favour of Vanadra
Attack Attribute - Melee
Attacks from model parts with this Favour gains +1 Offensive Skill in the first Round of Combat. Units with a majority of their models with this Favour must reroll failed Charge Range rolls.
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

Awatar użytkownika
Szamot
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Spawalnie Potępionych

Post autor: Szamot »

diabełków to demony czy diabełków w sensie dla DP? ;)

to może się różnić.

Jak Barbara wrzucał gdzieś DP to też myślałem że to DP ogólnie, a tyczyło się tego wochowego ponoć(chodzi o ten inkarnacje jego)

co do tego to bym poczekał.

Demony ponoć mają być ostatnie.

Pewnie chodzi o problem rozwiązania od ciula jednostek/odmian w związku z 7bóstwami(choć mogę się mylić).

Pytanie co będzie z dotychczasowymi jednostaki(jak ich modele zaadoptują się w te zasady). Np. jakieś tam plagusy to zawsze to jakaś tam piechota demoniczna(np. dla tej pani od much w sam raz, ale np takie jednostki jak flamery/fiendy/psy khorna itp. Czy takie jednostki będą mieć jakoś odzwierciedlenie, czy np. będzie demonowa kawa lekka i tu już wizja+marka dana i możęmy sobie mieć figsy dowolne. Podobnie z muchami/craszerami itp.

Ciekawe czy każdy bóg dostanie po jednej jednostke w każdy slot, czy dostaniemy bardziej coś na wzór jednej dwóch jednostek na slot i możliwość dawania im marek.

Awatar użytkownika
MikiChol
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MikiChol »

To są marki dla wdg i dla demonów. Barbara piszę, że ma to na celu zmniejszenie ilości marków.

Słyszałem, że w tym właściwym podręczniku do demonów (bo najpierw macie dostać przerobiony stary, który ma być taką zapchajdziurą) ma być 7 jednostek neutralnych (którym dodaje się wybrany mark) oraz 7 jednostek, po jednej przypisanej każdemu z bogów.
Na pewno wszystkie modele, które obecnie grają będą jakoś reprezentowane w nowym booku. Team 9th age nie każe przecież graczom demonów kupować nowej armii, bez przesady.

Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

Ja mam jedynie nadzieję, że exalted chariot będzie grywalny....to za ładny model aby się na półce kurzył. Jednak na pewno ma do przemyślenia rozmiar podstawki ponieważ obecna nawet 150x100 jest po prostu mala na ten model.

Ja mam znów obawę, że demony będą takimi upośledzonymi kuzynami Wochu :roll:
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

14 jednostek to trochę słabo. Obecnie masz przynajmniej 16 a chyba nawet ponad 20 (nie chce mi się liczyć).

Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

Z tego 3 praktycznie identyczne rydwany....i prawie 0 scorujacych jednostek :D GREAT :D
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

4 core, furie, grinder, 5 slaanesh, 3 nurgle, 3 khorne, 3 tzeentch, łącznie 20 jednostek a będzie 14 :/
Rydwany się sporo różnią. Na dobrą sprawę ich słabość wynika z zasad ogólnych, jak z tym coś zrobią to mogą być lepsze nawet bez zmian.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Był już oficjalny przeciek o jednostkach:

- 7 greaterów (teraz nie wszystkie są monsterami, ponoć jest też GD rydwan, piechota, etc.)
- generyczny herald
- 4 core
- 7 specjali generycznych
- 7 specjali markowych

Chyba jakoś tak to szło.

Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

Jakoś sobie nie wyobrażam GD rydwan z MV9-10 bez możliwości marszu. Zostanie ot po prostu wystrzelany chyba, że..... będzie możliwość złożenia cowboya....w co wątpię...a strata 1200/4500 pkt w turę boli....zawsze :D


------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sunday 17th December: The Main Rule Book.

You have been told about most big changes, but seeing the real thing is another story!
We leave you one day, no more, to swallow this massive book, and it is already time to ingurgitate the next book:

Monday 18th December: The Paths of Magic.

Here as well, the BTS Blog revealed you 4 paths already. What about the other ones? Here they come!
Next will come the Army Books updated to 2Ed Beta stage. Three will be delivered every day, following the alphabetical order:

Tuesday 19th December DEMONY

źródło: https://www.the-ninth-age.com/news/inde ... dd6d714dfb
Ostatnio zmieniony 6 gru 2017, o 22:42 przez Tirit, łącznie zmieniany 1 raz.
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

To że to rydwan nie oznacza z automatu że nie będzie mógł maszerować.

Takie rydwany he mają np vanguarda i mogą maszerować na 14" czy coś. I to że jest "gd" nie znaczy że kolo będzie kosztował 1200, może 700 albo 800?
Obrazek

Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

Mi sie pojawiła nutka nadzieji ponieważ dziś skończyłem malować exalted chariot :) fajnie by było go użyć...o ile dopasuja sensowną podstawkę.
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

Awatar użytkownika
Shady
Chuck Norris
Posty: 472
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Shady »

Pokazowa gra 2.0 chłopaków z War Boxa

https://www.youtube.com/watch?v=8OB0vq5 ... 2kyRykcB-6

45 minuta filmiku, dobrze rozumiem, demony jeśli przegrają kombat dostają tyle ran ile dostali podczas walki? Jeśli tak może to oznaczać dłuższe życie oddziałów naszych a nie nagle posypanie się połowy
Obrazek

Zapraszam do polubienia mojego profilu ;)
https://www.facebook.com/ZygiArtStudio/

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Jak nie zdasz liderki sypiesz się jak nieumarli.

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Lepsze posypanie się połowy niż niezdany brejk i ucieczka z combatu :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Shady
Chuck Norris
Posty: 472
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Shady »

Ciara pisze:Lepsze posypanie się połowy niż niezdany brejk i ucieczka z combatu :)
No tak tak to lepsze :D ale ja miałem takie szczęście że mi 2 umierało a w kościach zawsze dwie 5, dwie 6 na liderke :lol2:
Obrazek

Zapraszam do polubienia mojego profilu ;)
https://www.facebook.com/ZygiArtStudio/

Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

To bardziej istotne przy GD gdy przegrywaja tylko o CR bez ran. Wczesniej glownie zabijal sie sam a teraz wiecej ustoi. Good work!
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

Awatar użytkownika
marvin
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 148
Lokalizacja: Ośmiornica Łódzka

Post autor: marvin »

To dobrze rozumiem ze GD maja teraz zasade stubborn i supernal jak demon prince w wdg?(sypanie ale na swoje liderce bez modyfikacji o cr)
Obrazek

Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

Jeśli przegrasz CR to dostajesz tyle ran ile oberwałeś podczas walki.

Wiec jak bija sie 2 hordy i stracisz 6 plagusow i przegrasz Cr (z modyfikatorami) to dostajesz kolejne 6 trupow.

ale jak masz przegrana bez ran i przegrasz CR to nic sie nie dzieje. ---> dobre dla Great Deamon
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

To potwierdzone? IMO za mocne.
Umarlaki się sypią tak, że przegrywasz o 3 cr to dostajesz 3 rany bez jakichkolwiek saveów.

ODPOWIEDZ