demony chaosu - jak zaczac ?

Daemons of Chaos

Moderator: KrzysiekW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bit
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 142
Lokalizacja: Radom / Warszawa

Post autor: Bit »

chyba pieski to najlepsze rozwiązanie :)
Klops pisze:a psy są świetne na krasie.
raz widziałem jak 6 z BSB z D3 do kombatu lał się przez 6 tur walki z longami od przodu i hamkami z boku.
i jak tu nie kochać demonów :)

Awatar użytkownika
Nebiros
Mudżahedin
Posty: 230

Post autor: Nebiros »

Jestem graczem początkującym i zrobiłem własną rozpiskę na 600 pkt tylko że za każdym razem jak ide na patrol to dostaje łomot. Wiem że dużą zasługę ma w tym moja umiejętność gry która jest na niskim poziomie ale chcę spytać o opinie co do mojej rozpiski bo to może w niej tkwi problem

Herald Khorna 190 pkt
juggernaut
firestorm axe

10 bloodletters 150
cg

10 demonettes 150
cg

3 Flamers 110
w tym Pyrocaster

Prosze o opinie i pomoc w złożeniu lub zastąpieniu czegoś.

Awatar użytkownika
Bit
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 142
Lokalizacja: Radom / Warszawa

Post autor: Bit »

Herald of Nurgle @ 125 pts
slime trail

15 plaguebearers @ 180 pts

10 blood letters @ 120 pts

5 flamers od tzeentch @ 175 pts

może tak ? tylko to raczej trzeba będzie poczekać aż przeciwnik do Ciebie podejdzie i zatrzyma się na brudaskach :P masz feara, warda i regenke do tego poisony więc powinno być śmiechowo :) a w tym czasie jak będzie szedł do Ciebie możesz postrzleać sobie w niego. Mi średnio na 5 flamerach wypada zwykle 20kilka strzał więc powinno dać radę.

dla mnie command na oddziałach to zbędny luksus :) nawet jak wystawiam klocek 20 albo 15 to nie daję im FCG.

Qba
Chuck Norris
Posty: 509
Lokalizacja: Lewa Flanka - Mielec

Post autor: Qba »

Podepnę się tu z tematem.
Zagrałem wczoraj 1 bitewkę (rozpoznawczą) z welfami. 1500 pkt
Rozpa to mniej więcej:
Her Khorne'a w letterach
her Tzeentch'a w horrorach
2x psy
screamery
furie
flamery.
Z tego co widziałem to płaszczki (może częściowo przez moją nieumiejętność) zupełnie się nie sprawdziły. Harpie też bez rewelacji.. Flamery to rzeź - po prostu :)
letterzy z generałkiem - straszni rzeźnicy acz.. piechota z wszystkimi jej wadami (wolne, mało manewrowalne..) dość trudna do poprowadzenia.. Gdybym trafił na krasi np. to bym chyba nie dociągnął tego.
Wnioski po bitwie jakie mnie napadły - skoro lettersi są wolni - czy nie lepiej nastawić się na grę nurglem - też jest wolny ale zdecydowanie twardszy niż lettersi.. Braknie jednak uderzenia i nie wiem w zasadzie jak to pogodzić. Tzeentch jako magia jest przydatny. Łączył ktoś może nurgla i khorne'a? (z małym dodatkiem flamerów ;) ). Póki co mówię tylko o bitwach poniżej 2K
PS Wiem, że 90% rozpisek to flamerzy ale.. niewiele drożsi są "fiends of Sla..", a mogą właśnie dać szybkie wsparcie tam gdzie trzeba. Warto wymienić te 2 jednostki? Czy trzymać się jednak flamer'ów?

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Ja lacze nurgal i khorna na mniejsze bitwy. Chowam podpakowanego kolesia w bloodletterach (10) tylko po to zeby nim wyszarzowac. Mowisz ze mala mobilnosc? daj im sztandar, niewazne ktory. Nurgl sie sprawdza, wkoncu to najtwardsza piechota w grze.

Flamery sa chyba najbardziej uniwerslana jednostka demonow. Na kazda armie sa dobre. Skoro zaczynasz grac dopiero to daj sobie narazie z nimi spokoj i probuj fiendami.

Lenart
Falubaz
Posty: 1194

Post autor: Lenart »

Witam!!!

Mam już dość ciągłego przegrywania WE i Krasiami więc postanowiłem zacząć zbierać Demony.:):):):) od czego zacząć??

Tylko nie piszcie że od sprzedania poprzednich armi bo to juz wiem:D:D:D

Awatar użytkownika
Ghaz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 131

Post autor: Ghaz »

Flamersy, houndsy i furie to sa najbardziej uniwersalne jednostki w demonach.
Furie to powinna byc jedna z podstaw rozpiski, nawet do 3x7 na wieksze pkty. Nie mam moze super doswiadczenia, bo raptem kilka walk rozegranych do tej pory, i przeciwnikow ktorych zabily furie (sam niestety mam 1x6 tylko, nigdzie nie moge dorwac wiecej figsow) moge policzyc na palcach 1 reki w kazdej bitwie. Ale fakt ze przez 1-2 rundy, potrafily przytrzymac oddzial wroga, czesto strzelajacy, decydowal o wyniku bitwy. Ostatnio tymi 6 furiami zaszarzowalem na 13thunderersow. 4 dolecialy. Pszyszarzowal je than z boku. Przetrwaly dzieki bannerowi +d3 do CR 2 rundy, dzieki czemu 2 klocki bloodlettersow prawie bez strat dotarly do przeciwnika i zrobily mu rzez.
Herald na juggerze - jesli grasz przeciwko mocnej magii a sam masz slaba, to zdecydowanie do pieskow.
Sam gram tylko na khornie ale polecam jesli chcesz mieszac bostwa, plaguebarrersow z heraldem nurgla.
BLOOD FOR THE BLOOD GOD! SKULLS FOR THE SKULL THRONE!

Arbaal
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Arbaal »

Ostatnio tymi 6 furiami zaszarzowalem na 13thunderersow. 4 dolecialy. Pszyszarzowal je than z boku. Przetrwaly dzieki bannerowi +d3 do CR 2 rundy,
Ma się rozumieć że Herald z tym banerem też walczył z 13thunderers'ami :?:

Lenart
Falubaz
Posty: 1194

Post autor: Lenart »

Wiatm chciałbym złożyć klimatyczna ale nie przegieta rospę... ma ktos jakies pomysly??


Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Post autor: likaon »

Tak :lol2: ,zmień armię.
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Likaon, to Twój drugi post w "moim" dziale który niewiele wnosi, a tylko podgrzewa atmosferę.
Przed wysłaniem trzeciego zastanów się proszę chwilkę... :twisted:

Arbaal
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Arbaal »

Lenart1369 pisze:Wiatm chciałbym złożyć klimatyczna ale nie przegieta rospę... ma ktos jakies pomysly??
Pomysłów na coś takiego ja np. mam sporo. Sam musisz zdecydować jak bardzo i pod jakim kontem ta rozpiska/armia ma być klimatyczna.
Lidder podrzucił Ci link do tematu gościa który chce grać na samych demonach khorna i wystawia takie figurki które mu się podobają.
Podaj więcej informacji jak chciałbyś widzieć swoją armię to łatwiej będzie Ci coś podpowiedzieć.

Lenart
Falubaz
Posty: 1194

Post autor: Lenart »

Mam już lamery podobają mi się bardzo heraldzi korne ale nie wiem zupelnie co wystawiac w corach nie chce grac na 40 horrorach:D

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

na duze punkty to wystawaisz co Tobie sie podoba, na male to zazwyczaj horrory+lettery sie widuje

Arbaal
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Arbaal »

Na duże punkty zamiast 40 horrorów są 2x10 :mrgreen: Najlepsze są imo plagi ale z nimi trzeba mieć herlaka nurgla. letterzy również są dobrą opcją bo mają kb. Na pieszych demonetkach osobiście nie grałem ale domyślam się że maja potencjał.

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Oj, maja :) tzn. teraz juz mniejszy (pozdro BP), ale wciaz mozna je efektownie laczyc z LoC lub GUO. Wersja na 4 heraldach tez jest syta i tu mysle, sa one obowiazkowe.

Awatar użytkownika
FRANZ
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 35

Post autor: FRANZ »

A czy ktoś maił jakiekolwiek doświadczenia z chariotami sczególnie chodzi mi o blood chariot i czy można go schować np w oddział piechoty

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

gram na chariocie ale slaaneshowym, jest calkiem calkiem :) a chariotow nie mozna umieszczac w jednostkach(nie-rydwanowych)

Arbaal
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Arbaal »

Ja mam doświadczenie z rydwanami jeszcze z 6ed. Jakoś dziwnie schodziły mi zawsze od 7 siły. Mam jeszcze doświadczenie z rydwanami z DL, fajny był czinczowy rydwan z dwoma flamerami. Obecny czinczowy jest słaby.
Rydwan khorna jest jednostką która ma mocne uderzenie i na pewno skuteczne, jedynie jego 7" ruchu to niewiele.
No i rydwan slaanesha jest fajną opcją, on już ma ruchu 10. Za to nie jest tak morderczy jak wózek kornika"
Ja osobiście nie mam zamiaru grać rydwanami. Zmienię zdanie tylko wtedy jak BP pokrzyżuje plany i narazi mnie na koszty :wink:

ODPOWIEDZ