demony chaosu - jak zaczac ?

Daemons of Chaos

Moderator: KrzysiekW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Re: demony chaosu - jak zaczac ?

Post autor: Fuxiorr »

Tirit pisze:
Azgaroth pisze:
Tirit pisze:...
1. Furie muszą mieć marka żeby mogły korzystać z generała i BSB Nurgla
2. 3 muchy to za mało - najlepsze ustawienie to 4 a nawet 5 :)
3. Małe klocki plagusów do mnie nie przemawiają, bo nie wiem co miałyby zrobić. Jako odginaczki wolę już furie albo pojedyncze bestie

Quaki pisze:@Azgaroth:
W takim zestawieniu, zdecydowanie brałbym 2xsinglową Bestię zamiast dwóch razem.
Też prawda :)

Nie zgodze sie z Toba bo:
1/ Furie z markiem czy bez i tak padaja po 1 turze wiec bez sensu tracic punkty
2/ 3 muchy to w sam raz i lepiej miec 2x3 niz np 5 much co jest moim zdaniem rozrzutnosc.
3/ Kolega chcial mono nurgle wiec musialem jako dopchac Cory a ze nie mozna horrorow to zawsze to jakas odginaczka albo chwile przytrzyma.

Z flaming to fakt, niepotrzebne bo traca poisony.
Grałem wczoraj z ogrami:
furie padły w combacie po 1 turze z ironoami [ choć mogą ino 2 przetrzymać czasem ] a 10 nurgli przetrzymała 2 tury na spokojnie zabijając 2 ogry :P
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

wokrze
Kradziej
Posty: 922

Post autor: wokrze »

Tirit pisze:1/ Furie z markiem czy bez i tak padaja po 1 turze wiec bez sensu tracic punkty
Ale nie pomaszerują jak im coś blisko podjedzie... (test Ld)
Tirit pisze:Z flaming to fakt, niepotrzebne bo traca poisony.
Raczej nie mają flamingów na górze, bo maja magiczne miecze dające im poisony ;)

Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

wokrze pisze:
Tirit pisze:1/ Furie z markiem czy bez i tak padaja po 1 turze wiec bez sensu tracic punkty
Ale nie pomaszerują jak im coś blisko podjedzie... (test Ld)


Tirit pisze:Z flaming to fakt, niepotrzebne bo traca poisony.
Raczej nie mają flamingów na górze, bo maja magiczne miecze dające im poisony ;)
Cos za cos, nie mozna oczekiwac ze furie beda miec wszystko. To sa odginaczki ffs! moim zdaniem mark nie jest wart tych punktow.
Zwlaszcza ze musza byc 18'' od GUO co jest czesto MEGA trudne.


Sztandar nie zabiera im przeciez mieczy, nadaje im tylko dodatkowa wlasciwosc. Wiec maja zarowno poisony jak i flaming.
Ale do takiego malego oddzialu sie nie oplaca troche.
Ostatnio zmieniony 14 mar 2014, o 15:20 przez Tirit, łącznie zmieniany 2 razy.
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

Nie mają flamingów, właśnie przez te miecze z poisonami, tak jak letterzy nie dostaliby ich przez to, że używają Hellblade'ów.

wokrze
Kradziej
Posty: 922

Post autor: wokrze »

Tirit pisze:Sztandar nie zabiera im przeciez mieczy, nadaje im tylko dodatkowa wlasciwosc. Wiec maja zarowno poisony jak i flaming. Ale do takiego malego oddzialu sie nie oplaca troche.
To bardziej do "pytań i odpowiedzi", ale z tego co pamiętam to wynika to zasady specjalnej "flaming attacks" z BRB - nie przechodzi na magiczne bronie, a takim są miecze plagusów.
Co do opłacalności to trochę akademickie - wychodzi drogo, ale może ma na celu walczyć z regeneracją u przeciwnika.

Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

W sumie racja, Kolega pytal sie o konkretne rozwiazanie to weszlismy w dyskusje typowo Q&A.

Dalem swoja propozycje ktora uwazam za najbardziej optymalna co do Jego zalozen (monoNurgle).
To czy ktos woli 4czy5 czy 15 much to bez roznicy. Macie cos do powiedzenia? to zlozcie rozpiske
i zaproponujcie mu. Napewno Kolega sie ucieszy majac wiecej opcji do wyboru.

Ja gram na bardzo podobnej rozpisce obecnie i w miare sie sprawdza (z cannonem i horrorami).

Pozdrawiam.
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3847
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Profi pisze:Pochwalisz się? :)
W sumie nie ma czym, bo to bardziej dla klimatu niż na poważne bitwy. :)
Prince, 4 lvl Nurgle, gifty za 75 pkt, skrzydła, zbroja
BSB, poisony na 5+, razor
Herold, 1 lvl death, regen, lesser gift
26 plagusów FCG, lichebone pennant
21 plagusów, fcg swiftness
3 bestie
1 bestia
2 x 6 furii MoN
2 x 2 nurglęta
3 muchy, S,m, gleaming pendant

Awatar użytkownika
raat
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: raat »

cześć,

zastanawiam się nad Demonami jako drugą armią po Skavenach. Szukam armii, która będzie miała mniej niż kilkaset modeli ;)

po wstępnym przejrzeniu podręcznika i tego tematu wpadły mi w oko Nurgle i Khorne, ponieważ chciałbym dla odmiany coś co umie walczyć w CC, a nie tylko czarować. Z tego co się dowiedziałem, Nurgle jest dosyć mocny, mnie bardziej podoba się Khorne, ale brak magii trochę go dyskwalifikuje :/ chyba że da się na nim złożyć jakąś grywalną i klimatyczną rozpę.

Moglibyście doradzić mi co wziąć do armii Nurgla i Khorna? Ponieważ w ogóle nie kojarzę nazw jednostek, prosiłbym o pełne lub chociaż przypominające pełne nazwy (wrona itp. nic mi nie powie).

Przydałyby mi się też informacje, czy Khorne i Nurgle bazują na armii/herosach, po ile modeli się trzyma w oddziałach, jakie są w skrócie taktyki grania oboma.

pozdrawiam ;)

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

raat pisze:cześć,

zastanawiam się nad Demonami jako drugą armią po Skavenach. Szukam armii, która będzie miała mniej niż kilkaset modeli ;)

po wstępnym przejrzeniu podręcznika i tego tematu wpadły mi w oko Nurgle i Khorne, ponieważ chciałbym dla odmiany coś co umie walczyć w CC, a nie tylko czarować. Z tego co się dowiedziałem, Nurgle jest dosyć mocny, mnie bardziej podoba się Khorne, ale brak magii trochę go dyskwalifikuje :/ chyba że da się na nim złożyć jakąś grywalną i klimatyczną rozpę.

Moglibyście doradzić mi co wziąć do armii Nurgla i Khorna? Ponieważ w ogóle nie kojarzę nazw jednostek, prosiłbym o pełne lub chociaż przypominające pełne nazwy (wrona itp. nic mi nie powie).

Przydałyby mi się też informacje, czy Khorne i Nurgle bazują na armii/herosach, po ile modeli się trzyma w oddziałach, jakie są w skrócie taktyki grania oboma.

pozdrawiam ;)
Najlepsze rozpy to nurgle + khorn właśnie .
Czymś takim zaczynam grać na euro u siebie w mieście - 3 bitwy po 3-4 miesięcznej przerwie [ przegrana, wygrana i masakra :P]
Unnamed2400 Pts - Daemons of Chaos Army

1 Daemon Prince of Nurgle @ 530.0 Pts
Nurgle Prince; General; Lore of Nurgle; Magic Level 4; Chaos Armour;
Daemonic Flight
Lesser Gift [25.0]
Greater Gift [50.0]

1 Herald of Nurgle @ 155.0 Pts
Lore of Nurgle; Lesser Locus of Virulence
Lesser Gift [25.0]

30 Plaguebearers of Nurgle @ 435.0 Pts
FCG
Banner of Swiftness [15.0]

15 Plaguebearers of Nurgle @ 225.0 Pts
FCG

5 Chaos Furies of Nurgle @ 70.0 Pts
Daemon of Nurgle

5 Chaos Furies of Nurgle @ 70.0 Pts
Daemon of Nurgle

6 Beasts of Nurgle @ 360.0 Pts

1 Beasts of Nurgle @ 60.0 Pts

1 Beasts of Nurgle @ 60.0 Pts

5 Flesh Hounds of Khorne @ 150.0 Pts

5 Flesh Hounds of Khorne @ 150.0 Pts

1 Skull Cannon of Khorne @ 135.0 Pts

Models in Army: 75
Total Army Cost: 2400.0

3x khorn reszta nurgl... choć się niektórzy by pewnie z tej rozpy wywalili pieski i dali Drony :P
Potrzebujesz DP, Guo jeżeli grasz na nurglu lub bloodka ... + heroldzi
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Jeśli to 2400 Ojro to też chciałbym 6 bestii w oddziale...
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Grolshek pisze:Jeśli to 2400 Ojro to też chciałbym 6 bestii w oddziale...
Szitttt sprawdziłem.. 4 mogą być w klocku ... już wiem czemu euro nie niewidzę [ dobrze że przeciwnicy mieli rozpy open :mrgreen: ]
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
raat
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: raat »

Z tego co zauważyłem, w demonach bierze się minimum core, a reszta to lordowie, głównie speciale i rary. Jak sobie w takim razie radzą demony na mniejsze punkty z ograniczeniem bez lordów i podręcznikowym jednym rarem? Czy herosi zastępują w wystarczającym stopniu GUO lub DP?

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

na mniejsze pkt też jest dobrze...Akurat herosów nie mamy mocnych jak Woch ale nie są źli..Dużo magii zawsze jest dzięki pinkom i heraldom, no i najważniejsze, mamy BESTIE..Do tego muchy z rare i mamy wszystko co trzeba według mnie :)
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

Unnamed1600 Pts - Daemons of Chaos Army

1 Herald of Nurgle @ 220.0 Pts
Magic Level 1; Lore of Nurgle; Battle Standard; Greater Locus of Fecundity
Lesser Gift [25.0]

30 Plaguebearers of Nurgle @ 448.0 Pts
Standard; Musician
Banner of Swiftness [15.0]
1 Plagueridden @ [10.0] Pts

3 Beasts of Nurgle @ 180.0 Pts

3 Beasts of Nurgle @ 180.0 Pts

1 Beasts of Nurgle @ 60.0 Pts

1 Herald of Tzeentch @ 175.0 Pts
General; Magic Level 2; Lore of Tzeentch; Exalted Locus of Conjuration

10 Pink Horrors of Tzeentch @ 130.0 Pts
Magic Level 1; Lore of Tzeentch

1 Skull Cannon of Khorne @ 135.0 Pts
Bloodletter crew
2 Bloodletter Crew @ [0.0] Pts

5 Chaos Furies of Nurgle @ 70.0 Pts
Daemon of Nurgle

Models in Army: 55


Total Army Cost: 1598.0

Z zalozeniami jakich oczekuje Kolega.
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

Awatar użytkownika
B.Knight
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 118
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: B.Knight »

1250 Pts - Daemons of Chaos Roster

10 Pink Horrors of Tzeentch, 140 pts (Blue Horrors; Daemon of Tzeentch; Musician Mus; Causes Fear; Daemonic; Immune to Psychology; Daemonic Attacks; Daemonic Aura; Daemonic Instability)

10 Pink Horrors of Tzeentch, 140 pts (Blue Horrors; Daemon of Tzeentch; Musician Mus; Causes Fear; Daemonic; Immune to Psychology; Daemonic Attacks; Daemonic Aura; Daemonic Instability)

10 Pink Horrors of Tzeentch, 130 pts (Blue Horrors; Daemon of Tzeentch; Causes Fear; Daemonic; Immune to Psychology; Daemonic Attacks; Daemonic Aura; Daemonic Instability)

25 Pink Horrors of Tzeentch, 360 pts (Blue Horrors; Daemon of Tzeentch; Musician Mus; Standard Bearer Std; Causes Fear; Daemonic; Immune to Psychology; Daemonic Attacks; Daemonic Aura; Daemonic Instability)
1 Banner of Swiftness

5 Chaos Furies of Tzeentch, 70 pts (Daemon of Tzeentch; Daemon of Tzeentch; Causes Fear; Daemonic; Immune to Psychology; Daemonic Attacks; Daemonic Aura; Daemonic Instability; Flyer; Swiftstride)

5 Screamers of Tzeentch, 200 pts (Daemon of Tzeentch; Causes Fear; Daemonic; Immune to Psychology; Daemonic Attacks; Daemonic Aura; Daemonic Instability; Flyer; Lamprey's Bite; Slashing Attack; Swiftstride; Swiftstride)

1 Herald of Tzeentch, 90 pts (General; Daemon of Tzeentch; Causes Fear; Daemonic; Immune to Psychology; Daemonic Attacks; Daemonic Aura; Daemonic Instability; Hand Weapon)
1 The Lore of Metal

3 Flamers of Tzeentch, 120 pts (Daemon of Tzeentch; Causes Fear; Daemonic; Immune to Psychology; Daemonic Attacks; Daemonic Aura; Daemonic Instability; Flames of Tzeentch; Skirmishers; Warpflame)





da rade na początek?
Obrazek

wokrze
Kradziej
Posty: 922

Post autor: wokrze »

Pomysł ciekawy. Odpuściłbym jednak tego swiftness'a i z 5 horrorów na dużym klocku (lub jeden cały mały), a za to dał 2lvl metalowcowi ("0" z metalu ma 10 trudności i ten +1 robi róznicę, a co 2 czary to nie 1) i jak już grać flamersami to z 5 przynajmniej :)

Dreef
Falubaz
Posty: 1302
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dreef »

Flamery bym odpuscil - albo kolejny oddzial screamerow albo podpakowal ten pierwszy.
Obrazek

Awatar użytkownika
B.Knight
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 118
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: B.Knight »

1250 Pts - Daemons of Chaos Roster

1 Herald of Tzeentch, 125 pts (General; Daemon of Tzeentch; Causes Fear; Daemonic; Immune to Psychology; Daemonic Attacks; Daemonic Aura; Daemonic Instability; Level 2 Upgrade; Hand Weapon)
1 The Lore of Metal

10 Pink Horrors of Tzeentch, 140 pts (Blue Horrors; Daemon of Tzeentch; Musician Mus; Causes Fear; Daemonic; Immune to Psychology; Daemonic Attacks; Daemonic Aura; Daemonic Instability)

10 Pink Horrors of Tzeentch, 140 pts (Blue Horrors; Daemon of Tzeentch; Musician Mus; Causes Fear; Daemonic; Immune to Psychology; Daemonic Attacks; Daemonic Aura; Daemonic Instability)

24 Pink Horrors of Tzeentch, 360 pts (Blue Horrors; Daemon of Tzeentch; Musician Mus; Standard Bearer Std; Causes Fear; Daemonic; Immune to Psychology; Daemonic Attacks; Daemonic Aura; Daemonic Instability)
1 Iridescent Horror
1 Gleaming Pennant

5 Screamers of Tzeentch, 200 pts (Daemon of Tzeentch; Causes Fear; Daemonic; Immune to Psychology; Daemonic Attacks; Daemonic Aura; Daemonic Instability; Flyer; Lamprey's Bite; Slashing Attack; Swiftstride; Swiftstride)

5 Screamers of Tzeentch, 200 pts (Daemon of Tzeentch; Causes Fear; Daemonic; Immune to Psychology; Daemonic Attacks; Daemonic Aura; Daemonic Instability; Flyer; Lamprey's Bite; Slashing Attack; Swiftstride; Swiftstride)

6 Chaos Furies of Tzeentch, 84 pts (Daemon of Tzeentch; Daemon of Tzeentch; Causes Fear; Daemonic; Immune to Psychology; Daemonic Attacks; Daemonic Aura; Daemonic Instability; Flyer; Swiftstride)
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

jesli chcesz grac full tzeentch to wzialbym z 2 exalted flamery (moze 3 jesli sie zmieszcza).

rozdzielilbym tez horrory na 10 i 15.

25 nie jest mega oddzialem a 2gi upgrade (sila rowna d6) jest zbyt niestabilna, zeby sie na tym opierac. Generalnie wiekszym bonusem jest tu posiadanie 2 czarow zamiast jednego.

furie zmniejsz tez do 5ciu i doloz gdzies horrora juz zamiast tego. furie nie maja w zasadzie wogole zdolnosci bojowych.

Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

A exalted flamer nie jest special hero?
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

ODPOWIEDZ