Flail Of Skulls hit czy shit??

Tomb Kings

Moderator: Shino

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Stach697
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 152

Flail Of Skulls hit czy shit??

Post autor: Stach697 »

Flail of skulls wszyscy polecają każda zadana żywotność to 2 zadane żywotności.... ale chwila nie zrozumiałem jednej rzeczy... jeżeli na przykład walczę z regimentem z 2 szkieletów ((niemożliwe ale to przykład)) to jeżeli zadałem jedna ranę to ta druga rana przepada czy idzie na 2-go szkieleta??

Podsumowanie: jeśli zadam 1 żywotność szkieletom to giną obydwa czy tylko jeden...

tatko co sie dzieje z ta druga żywotnością ??
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

ginie jeden. jednemu ze szkieletow zadajesz 2 rany. ale ma jedno zyvie wiec ginie za raz...

Awatar użytkownika
Stach697
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 152

Post autor: Stach697 »

WIEC CZEMU TO TAK WSZYSCY CHWALĄ?? rozumiem ze dobre na bohaterów ale za 45 pts to wole juz blade of setep (no armor saves) i to za 5 pts drożej tylko

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Dobre na wszystko co ma wiecej niz jedna rane :wink: W oddziale rydwanow z + 1 to hit ... :twisted: :twisted: :twisted:
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Paraszczak
Falubaz
Posty: 1088
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Paraszczak »

Flail of Skulls to hit, natomiast Tomb King, który go nosi to shit. 4A z WS6 to jest zenada.

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Czepiasz się :wink: Za to ma S i T 5 , 4W oraz 2 inkantacje :P cena/jakość jest okej :) Nie można mieć WS9 ,5A,S,T ,czarować i to wszystko za 170 pkt no sorry ;)
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
TomCio
Masakrator
Posty: 2720
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: TomCio »

Flail of skulls dobry, jak pieprzniesz nim jakiegoś treemana czy smoka. A na regiment to lipa.
Obrazek
http://www.pajacyk.pl <klikać w pajaca, bo wp***dol! Obrazek
a goryl we mnie mówi mi..

Awatar użytkownika
Młody
Niszczyciel Światów
Posty: 4074
Lokalizacja: SNOT- Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Młody »

Flail ssie, zeby king był w porządku, potrzebuje broni za 70 pkt ;)
Pozdro
Młody

Snot Fanpage

Awatar użytkownika
Stach697
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 152

Post autor: Stach697 »

szczurek pisze:Czepiasz się :wink: Za to ma S i T 5 , 4W oraz 2 inkantacje :P cena/jakość jest okej :) Nie można mieć WS9 ,5A,S,T ,czarować i to wszystko za 170 pkt no sorry ;)
i tu sie QWA mylicie i to mnie wszystko wkur..... czempion chaosu kosztuje 90 pts i jest taki jak king przy czym na koniku ma S0+ i to za 117 pts i do tego dobrze bije ....... ostatnio jak w pościgu za uciekającymi knightami zaszarżowałem na tego gościa to 4x chariot w jednym TK i chariot of fire i inne pierdołki to nie ja go tylko on mnie rozwalił ??? bo z siła 4 przy szarzy miał save na 1+ ...
jednym słowem.... rozrywkowy chłopak
Obrazek

Awatar użytkownika
Stach697
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 152

Post autor: Stach697 »

zapomniałem dodać ze jest bohaterem nie lordem....
Obrazek

Awatar użytkownika
Jose
Falubaz
Posty: 1423
Lokalizacja: Oko Terroru - Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Jose »

Stach697 pisze:
szczurek pisze:Czepiasz się :wink: Za to ma S i T 5 , 4W oraz 2 inkantacje :P cena/jakość jest okej :) Nie można mieć WS9 ,5A,S,T ,czarować i to wszystko za 170 pkt no sorry ;)
i tu sie QWA mylicie i to mnie wszystko wkur..... ...
przyhamuj emocje stach ok? bez żadnego "kwakania" i kropkowania proszę. i pisz w jednym poście wszystko.

a co do FoS ... jak Ci sie nie podoba/nie wiesz jak tym grać to nie graj tą bronią i armią ... przerzuć się na chaos skoro ma takich spoko herosów...
www.for2players.pl

The truth is usually just an excuse for a lack of imagination.

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Stach697 pisze:to nie ja go tylko on mnie rozwalił
To jest Warhammer, wszystko zależy od kości i dlatego ta gra jest piekna. Może miałeś pecha w kościach. Nie ma powodu do takiego wybuchu emocji, to tylko gra...

Następnym razem zastanowisz się czy takiego pana zaszarżować, bo człowiek uczy się na błędach, prawda? A czy on jest silniejszy to rzecz względna ;) IMO cała armia TK jest słabo opancerzona, ale nadrabia to innymi zaletami.
Obrazek

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Idąc tym tropem to wiele odpowiedników w innych armiach są lepsze czyt. Uszaty ,a na przykład kroxy .Szkielety ,a inna corowa piechota itp. ....
Pogódź się z tym i nie marudź jaka to słaba masz armie i jaki King jest plewny :P Akurat składając latacza (FoS ,collar lub +1W ,ward) daje bardzo iuniwersalnego i dobrego gostka .
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Die for Emperor
Mudżahedin
Posty: 263
Lokalizacja: CLANE, Co.Kildare, EIRE

Post autor: Die for Emperor »

Dokładnie rzecz ujmując to pewnie przy wydaniu nowego AB armia TK też zostanie wybajerzona i znowu inni będą psioczyć. Póki co to i tak jest gites. A wracając do tematu to FoS jest genialne jak walisz z np. ogrami więc zawsze trzeba się zastanowić z kim gram i jak wobec tego składam armię/bohaterów.
...Róże miłości najchętniej przyjmują się na grobach...

'Nikt nie wymaga od was samych zwyciestw.
Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od was ambitnej i nieustepliwej walki.
Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali was za niegodnych... podania reki.'

Awatar użytkownika
Stach697
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 152

Post autor: Stach697 »

Dobra Jose soory za słowa troszkę mnie poniosło ...ale dla mnie to jest głupie ze nawet nie w wyniku kości.... czempion chaosu ma takie staty jak king tylko ze siłę o 1 mniejsza i to wszystko to jest trochę nie fair i nie rozumiem co GW myśli sobie robiąc taka armie ;] ale to juz niewarzne.... poza tym nie zbieram TK dlatego ze sa silni czy coś tatko bym zbierał HE albo lizaki by po czarować albo właśnie chaos ;] nie, zbieram TK tylko dlatego ze mi sie podoba ich klimat i w ogolę. Szkoda ze jest trochę nieuczciwie ale (nie będę już narzekał) przy nowym AB to sie pewnie zmieni.... cóż jak na razie da sie grac ;]
Powracając do tematu Flail of skulls..... czy nie myślicie ze jednak lepiej wziac blade of setep?? jak np walczę z gościem to zadam mu NP 2 rany, (z FoS 4) a on może sie wybronić...(czasem maja save na (-1)+ to jak mam siły 6 z FoS to będzie miał seve na (2)+ czyli sie wybroni niby) a blade of setep nawet na ogry 4 ataki kinga do sporo przy tym jeszcze ze nie ma pancerza to myślę ze będzie to dobre rozwiązanie.

Jednym słowem Dziękuje wam za odpowiedzi dowiedziałem sie co nieco i już wiem jaki podebrać wybór jeszcze raz dziękuje za pisanie w moim temacie i do zobaczenia w innych tematach ;]
Obrazek

Awatar użytkownika
Ptaq
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 124
Lokalizacja: n/c

Post autor: Ptaq »

Nie ma co płakać nad Chaosami. Nigdy ich nie lubiłem(W WH40k są jak SM, tylko, że lepsi, a tutaj też są niby normalni, tylko lepsi... GW zawsze ich faworyzowało). Żeby nie było niepotrzebnych napięć powinni wydawać nowe kodexy armii razem. Skeletony itp. może i są słabe, ale mają duuuużo plusów(Idealni blokerzy-wiem, bo mnie przekopali niedawno xD). Ale ten Flail, to się średnio sprawdzał. Zabił mi co prawda na raz Altera(wjazd z S7), ale później totalna kicha (w ogóle, to u WE są 3 jednostki + Charactery na które te 2 rany mają jakiś wpływ). Ja bym wydał punkty na coś lepszego ;]

Pozdro

Awatar użytkownika
Shakin' Dudi
Masakrator
Posty: 2633
Lokalizacja: Moria - Lublin

Post autor: Shakin' Dudi »

szczurek pisze:Czepiasz się :wink: Za to ma S i T 5 , 4W oraz 2 inkantacje :P cena/jakość jest okej :) Nie można mieć WS9 ,5A,S,T ,czarować i to wszystko za 170 pkt no sorry ;)
lord VC? :) no dobra..prawie :)

Awatar użytkownika
Altin
Plankton
Posty: 2
Lokalizacja: Nowa Sól Wasteland
Kontakt:

Post autor: Altin »

Troszkę pograłem Flailem i oto moje spostrzeżenia:

1. FoS ma za zadanie złamać/pokonać przeciwnika w pierwszej rundzie walki i do tego powinien być stosowany. Oponent w spotkaniu z Flailem ma zazwyczaj 2 wyjścia:
-powalczyć herosem/championem i ryzykować overkillem
-wycofywać herosów/championów z pierwszego szeregu co koniec końców także odbija się na CR

2. Siła króla z flailem w pierwszej rundzie z łatwością niszczy maszyny i rydwany a także nie ma większych problemów z przebiciem pancerza

3. Oczywiście o multiwoundowych ani eterycznych modelach nie wspomne ... :)

Jedyną wadą jest czynnik losowy w postaci testów WS, które nie są najmocniejszą cechą kinga czy princa i faktem obniżenia siły od drugiej rundy walki. Koniec końców umiejętnie wykorzystany jest hitem.
War, war never changes...

Awatar użytkownika
Domino
Falubaz
Posty: 1490

Post autor: Domino »

Odświeżę trochę temat o mojej ulubionej broni, bo widzę, że jest nieźle objechana :D. Wypowiem się jak to się sprawdzało na 7 edycji, nad 8 się nie zastanawiałem.
Ogólnie rzecz biorąc, uważam, że King jest jednym z najlepszych lordów w grze. Nie jest megarzeźnikiem, ale po prostu jest tani :). Wystawiałem go zazwyczaj w oddziale rydwanów z +1 to hit, z flailem i wardem na 4+. I nigdy nie miałem problemu, by pokroić jakiegokolwiek innego lorda. Nieraz widziałem narzekania graczy TK na Star Dragona- a taka kombinacja na Kingu zawsze mi go sprzątała ładnie. Gość jest praktycznie do wszystkiego, łamanie klocków od frontu, ubijanie smoków, drzewców, w sumie nie bałem się takimi rydwanami zaszarżować na nic. No, oprócz jakiś lanc bretońskich z niesamowitym CR, czy oddziałami kraśków nie do złamania :D. Za to nieraz wsunąłem wspomniane wyżej istotki, jak i np regiment 10 Black Knightów (bez regeny) z BSBkiem w środku.

Teraz to co innego, 8 edycja ma swoje prawa, ale na 7 taki King, czy choćby Prince z samym Flail of Skulls na mniejsze pkt był naprawdę niesamowity, w porównaniu do tego, co czynił za swoje pkt.

Awatar użytkownika
archeolog
Chuck Norris
Posty: 562
Lokalizacja: Planet Express

Post autor: archeolog »

w 7ed star dragon przegrywał z rydwanami? 8)

ODPOWIEDZ