PYTANIA ODNOŚNIE ZASAD TOMB KINGS

Tomb Kings

Moderator: Shino

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kotson
Falubaz
Posty: 1123
Lokalizacja: Tarnów\Lublin

Re: PYTANIA ODNOŚNIE ZASAD TOMB KINGS

Post autor: kotson »

Czy stalkerzy strzelający do star dragona woundują go na 5 czy na 6? Interesuje mnie odpowiedź od kogoś ogarniętego pod kątem zasad etc, a nie wklejenie opisu zasady z armybooka plus wydaj mi się że.......
BEER FOR THE BEER GOD
CANS FOR THE CANS THRONE

Awatar użytkownika
RedScorpion
Falubaz
Posty: 1161
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: RedScorpion »

Po określeniu ilości strzałów losujesz w co każdy strzał trafił. 1-4 smok, 5-6 prince. Smoka ranisz na 5+, prince'a na 6.

Awatar użytkownika
kotson
Falubaz
Posty: 1123
Lokalizacja: Tarnów\Lublin

Post autor: kotson »

WIem jak rozrzucać, tylko nie wiedziałem do końca czy nie bedzie takiej sytuacji jak z ironblasterem którego wounduje się na 6.
BEER FOR THE BEER GOD
CANS FOR THE CANS THRONE

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

kotson pisze:Czy stalkerzy strzelający do star dragona woundują go na 5 czy na 6? Interesuje mnie odpowiedź od kogoś ogarniętego pod kątem zasad etc, a nie wklejenie opisu zasady z armybooka plus wydaj mi się że.......
osobno na 5+ i 6+.

Owszem modele takie jak ironblaster, skullcannon czy chocby herosi na mountach nie bedacych monsterami ranisz na najwyzszej inicjatywie, ale w wypadku monsterow na inicjatywie modelu.

Wyjatkiem jest tu hellcannon, ktory ranisz na i1

abad86
Wałkarz
Posty: 69

Post autor: abad86 »

Takie szybkie
czy żucając czar 0 na oddział oddział zachowuje się tak jak u wampirów że jak wejdą w oddział to są w walce wręcz czy porostu zatrzymują się cal od przeciwnika, czyli po prostu zwykły ruch i nic poza tym .

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Nie możesz żadnym czarem wejść do combatu, nawet wampirzą magią. Oczywiście piszę o 8ed.

abad86
Wałkarz
Posty: 69

Post autor: abad86 »

Aaa faktycznie stan. Właśnie sobie przeczytałem ale nie wiem czemu ubzdurałem sobie ze danece masakra pozwala wejść w cc mój błąd ;p

abad86
Wałkarz
Posty: 69

Post autor: abad86 »

czy screaming scull catapulty 2 sztuki wchodzą w jeden slot Rarów? czy 1 za 1

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

abad86 pisze:czy screaming scull catapulty 2 sztuki wchodzą w jeden slot Rarów? czy 1 za 1
Jedna katapulta to jeden slot. Dlaczego miałoby być inaczej?
Obrazek

abad86
Wałkarz
Posty: 69

Post autor: abad86 »

bo wydawało mi sie że maszynki liczą sie podwójnie. jak np bolttrowery. ale dzięki

kevinior
Chuck Norris
Posty: 535

Post autor: kevinior »

witajcie mam pytanie co oznacza typ czaru T przy czarze Ewokacja dusz z domeny ewokacji ? i czy jest jakas mozliwosc recastowania czarow ewokacja dusz/np sygnaturki czyli te czary bodajze "0" czy nadal 1/ture ? kazdy czar ??
Ja na moim kutrze, sam sobie sterem, wędkarzem i rybą !

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

kevinior pisze:witajcie mam pytanie co oznacza typ czaru T przy czarze Ewokacja dusz z domeny ewokacji ? i czy jest jakas mozliwosc recastowania czarow ewokacja dusz/np sygnaturki czyli te czary bodajze "0" czy nadal 1/ture ? kazdy czar ??
Jest to tak zwany Trait spell, tj. zaklęcie które zna mag dodatkowo do czarów jakie generuje ze swojej domeny. Na przykład masz wizarda z wykupionymi 2 spellami z evocation - losujesz czary numer 2 oraz 3 i dodatkowo do tego co wylosowałeś automatycznie poznajesz też Trait spella, czyli w gruncie rzeczy masz 3 zaklęcia.

Trait spell to nie jest to samo co sygnaturka. Sygnaturki obecnie nie można duplikować, a trait spelle można. Recastować czarów tym samym magiem się nie da, ale jak masz przykładowo 2 magów z evocation to możesz rzucić evocation of souls dwa razy - pod warunkiem że raz zrobi to jeden mag, a drugi raz inny wizard.
Obrazek

kevinior
Chuck Norris
Posty: 535

Post autor: kevinior »

Ok super dzięki za wyjaśnienie i pytanie tylko gdzie jest ta informacja bo szukałem w zasady magi i nie znalazłem tego :(
Ja na moim kutrze, sam sobie sterem, wędkarzem i rybą !

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Rulebook: Generating Spells (s.23) i rozdział Magic Phase (s.34).
Obrazek

ODPOWIEDZ