PYTANIA ODNOŚNIE ZASAD TOMB KINGS

Tomb Kings

Moderator: Shino

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
rambo_muminek
Wałkarz
Posty: 62
Lokalizacja: Szczecin

Re: PYTANIA ODNOŚNIE ZASAD TOMB KINGS

Post autor: rambo_muminek »

Czy dark elficki pendant of kaleth (czy jak to się tam wabi) wywołuje miscasty u licz priestów? Tfu... Nie pendant tylko ring of Hotek...
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2009, o 12:20 przez rambo_muminek, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3087
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

nie ma takiego czegos jak miscast priesta, nie wywoluje

Awatar użytkownika
WhiteWolf
Mudżahedin
Posty: 252
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: WhiteWolf »

Czy przy testach na sypanie po zabiciu Hierophanta, jednostki mogą normalnie używać LD generała w 12 calach?? :)

Awatar użytkownika
rambo_muminek
Wałkarz
Posty: 62
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: rambo_muminek »

Przecież to w ab jak byk stoi. Tak mogą używać jeżeli jest w 12".

Awatar użytkownika
rambo_muminek
Wałkarz
Posty: 62
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: rambo_muminek »

Czy z destroyera król bije z inicjatywą czy zawsze ostatni? Wiem, że w ab jest napisane "counts as a grat weapon" ale jest to magiczny więc może bije ze swoją inicjatywą? :D

Awatar użytkownika
Shax
Wałkarz
Posty: 83

Post autor: Shax »

Skoro great weapon to bije ostatni chyba ze inni maja tez GW wtedy rozstrzygane jest wedlug inicjatywy;]

Szymek
Chuck Norris
Posty: 478
Kontakt:

Post autor: Szymek »

Też tak myślę - czyli według rullebooka

Pajak86
Plewa
Posty: 8

Post autor: Pajak86 »

mam pytanie w Ograch jest taki przedmiot Greedy Fist. i on mówi, że właściciel trafi maga (wizarda) to Fist zjada mu 1 level. Jak to sie odnosi do Liche Priest?

Awatar użytkownika
archeolog
Chuck Norris
Posty: 562
Lokalizacja: Planet Express

Post autor: archeolog »

co do great waepon wiadomo - zawsze na końcu
z ogrowym przedmiotem niestety dla ogrowych graczy a stety dla nas lvl Liche nie traci - przypiska że jest to 2lvl mag odnosi sie jedynie do generowanych DD bo liche ZAWSze rzuca czar 2 kostkami :twisted: Nie mają total power ani miscast'ów. Ja mam z kolei pytanie - demoniczny przedmiot (nazwa mi wyleciała) 45pts - One use only, dispell spell oraz na 4+ spell destroyed liche traci inkantacje? :twisted:

Szymek
Chuck Norris
Posty: 478
Kontakt:

Post autor: Szymek »

Według mnie może stracić jedną z tych 4 które zna:)

Awatar użytkownika
Siwek
Falubaz
Posty: 1276
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Siwek »

Tak się spytam bo nie posiadam Tomb King`owego booka. Screaming Skull Catapult ma/może mieć płonące ataki?
Naturalnym wrogiem skavenów są ludzie... i orki... i elfy... a także chaos... i oczywiście najgorszy wróg czyli inni skaveni.

Awatar użytkownika
rambo_muminek
Wałkarz
Posty: 62
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: rambo_muminek »

Ma z bazy płonące ataki i innych mieć nie może. Jakby co są to też magiczne ataki.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Gnatozuj pisze:Tak się spytam bo nie posiadam Tomb King`owego booka. Screaming Skull Catapult ma/może mieć płonące ataki?
nie moze nie miec ;)

Awatar użytkownika
rambo_muminek
Wałkarz
Posty: 62
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: rambo_muminek »

Czy inkantacja coś tam of smiting może być rzucona na oddział raz czy raz ale udanie? Pytanie wynikło z tego, że nie wiem jak rozumieć słowo "affected" w AB.

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5910
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

raz udanie

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8785
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Witam,

jak dokładnie działa casket of souls a dokładniej czy da się go zdispellować?

Awatar użytkownika
Undead
Falubaz
Posty: 1241
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Undead »

Da sie zdispelować...według hierarchi rzucasz otwarcie skrzynki na końcu fazy magii na dwóch kościach...
jak sie otworzy to karzdy odział przeciwnika który widzi skrzynie traci 2D6+2 wondów - minus liderka jednostki na którą zucasz...
Np:
rzucasz to na jednostkę NG która ma 5 LD...wyrzuciłeś na jednej kości 5 a na drugiej 3...co łącznie daje nam 8.Dodajesz do wyniku 2...czyli już mamy 10,a nastepnie odejmujesz LD NG czyli 5.W rezultacie jednostka NG traci 5 wondów.
Na skrzynie nie działa AS.

peszek
Warzywo
Posty: 12

Post autor: peszek »

Jeśli np. Prince na chariocie jest w oddziale z 3 chariotami to czy przeciwnik moze go wybrać na cel strzelania/magii?

Awatar użytkownika
Terael
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 110

Post autor: Terael »

Tak. Look out sir działa dopiero od 5+ modeli rank&file

Awatar użytkownika
Bruenor Battlehammer
Wodzirej
Posty: 703
Lokalizacja: Bendsburg

Post autor: Bruenor Battlehammer »

a właśnie, że nie może :wink: strzela w oddział, ale jak jest mniej niż 5 zwykłych modeli, to rozlosowuje się trafienia (wyjątkiem jest armata i katapulta, która może strzelic do kolesia bez losowania.)
putoa alasti avantoon! :wink:

ODPOWIEDZ