PYTANIA ODNOŚNIE ZASAD TOMB KINGS

Tomb Kings

Moderator: Shino

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Re: PYTANIA ODNOŚNIE ZASAD TOMB KINGS

Post autor: Shino »

''if the random move brings the unit to within 1'' of a friendly unit it stops''
zabawnem, ze cytujesz to z zasady random movement, ktora wlasnie dziala inaczej.

Awatar użytkownika
Matti
Mudżahedin
Posty: 211
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Matti »

Dzięki Shino, nie wiedziałem , że random movment i losowy dystans ruchu to to samo ;)

Kolas111
Chuck Norris
Posty: 407

Post autor: Kolas111 »

Dobrze rozumiem ze w związku z zasadą nehekharan undead nie mogę robić stand and shot w reakcji na szarże tak ?

Awatar użytkownika
eliah91
Masakrator
Posty: 2759
Lokalizacja: Warszawa Czarne Wrony

Post autor: eliah91 »

tak, możesz zadeklarować tylko stand.
Obrazek

Kolas111
Chuck Norris
Posty: 407

Post autor: Kolas111 »

Dzięki
Czy jak na miscascie wypadnie 8,9 to kaszkiet i hierotytan oberwą ?

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

tam jest mowa o czarodzieju lub innym modelu generującym PD / DD więc każdy model podchodzi który coś generuje
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Kolas111
Chuck Norris
Posty: 407

Post autor: Kolas111 »

Ok dzięki

Jeszcze jedno pytanko. Czy jak 40 szkieletów w hordzie , z włóczniami walczy z inną hordą i NIE szarzowalo to atakują wszystkie szkielety ? Jak tak to z princem i z FCG wpłaca to 43 ataki z ws 5. Wow

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Kolas111 pisze:Ok dzięki

Jeszcze jedno pytanko. Czy jak 40 szkieletów w hordzie , z włóczniami walczy z inną hordą i NIE szarzowalo to atakują wszystkie szkielety ? Jak tak to z princem i z FCG wpłaca to 43 ataki z ws 5. Wow
Naturalnie.

Natomiast ja mam pytanie do zaklęcia nr 4. z nehekhary, tj. Usirian's Incantation of Vengeance. Czy poprawnie rozumuję, że dangerous terrain testy zdaje się nawet wykonując zwykły ruch? W opisie czaru jest "treats all terrain (even open ground) as Dangerous Terrain, testing every time it moves (including when charging, fleeing, pursuing, moving compulsorily, etc.)".
Obrazek

Awatar użytkownika
kotson
Falubaz
Posty: 1123
Lokalizacja: Tarnów\Lublin

Post autor: kotson »

Tak. Wrzucony przez ciebie opis czaru wszystko dokładnie tłumaczy.
BEER FOR THE BEER GOD
CANS FOR THE CANS THRONE

Awatar użytkownika
Mojżesz
Mudżahedin
Posty: 349

Post autor: Mojżesz »

Wiem, że te pytania czesto się powtarzają, ale na jakich podstawkach wystawia się katapulty i kaszkiety ?
TROSKLIWE MISIE

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

katapka chyba na rydwanówce a kaszkiet na takiej by się zmieścił :)

Awatar użytkownika
Drake
Chuck Norris
Posty: 434
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Drake »

Mojżesz pisze:Wiem, że te pytania czesto się powtarzają, ale na jakich podstawkach wystawia się katapulty i kaszkiety ?
Katapka na rydwanówce na 100%, takową dostałem jak ostatnio kupiłem ją w Finecastcie. Casket nie musi mieć podstawki, aczkolwiek jeśli nie chcesz by model się posypał to polecam wstawić ją "jakąś" (byle Ci odpowiadała).

kamkustwo
Wałkarz
Posty: 90

Post autor: kamkustwo »

Ta dyskusja jest już za długa, więc przybywam z pomocą. Nie znam się, ale znalazłem to na tym forum:
https://www.dropbox.com/s/82gbt5z20btzj ... 0chart.pdf# - nie wiem czy ten link będzie działał.
W skrócie:
Katapulta (Screaming Skull Catapult) - okrągła 3" (jak mały szablon) lub 50x100 mm (rydwanówka) - taką dołączają do finecasta :)
Kaszkiet (Casket of Souls) - okrągła 3" (jw.) lub 80x80 mm (ja zrobiłem z 4x40 mm)
Settra the Imperishable - 100x100 mm (2 rydwanówki) - w zestawie jest 1 rydwanówka i 2 końskie - jedną rydwanówkę trzeba sobie dokupić albo dorobić.

Pozdrawiam

bukson
Wałkarz
Posty: 52

Post autor: bukson »

Czy jak rzucę Djaf's Incantation of Cursed Blades(dawanie killing blow) na oddział rydwanów, to impakty maja killing blow?
Napisane jest że close combat attack, czyli w takim razie 4 rydwany wypłacałyby 8 ataków z siłą 3 oraz 8 + 4k6 ataków z siłą 4, wszystko z killing blow?

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Prawie dobrze. 4 rydwany wypłacają podczas szarży 8 ataków z siłą 3 (za konie) + 16 ataków z siłą 4 ( na jednym rydwanie są dwa szkielety, a każdy ma po dwa ataki) + 4k6 ataków z siłą 4 (za impact hits). Wszystko ma killing blowa.

Zauważ, że jeśli wrzucisz oddziałowi 4 rydwanów +1 atak z czaru nr 3 z Lore of Nehekhara albo z czaru nr 6 z Lore of Light, to każdy element rydwanu, który ma osobny profil i osobno atakuje dostaje jeden dodatkowy atak, a nie rydwan jako całość. Więc oddział 4 rydwanów z +1 ataków wypłaca 16 ataków z siłą 3 i 32 ataki z siłą 4 i 4k6 impactów. :)

Awatar użytkownika
kotson
Falubaz
Posty: 1123
Lokalizacja: Tarnów\Lublin

Post autor: kotson »

Jak ty to liczysz. Po wrzuceniu dodatkowego ataku każdy rydwan zadaje 6 ataków z siłą 4 i 4 z siłą 3. Dla 4 rydwanów to będzie 24 s 4 i 16 s 3. A impacty to hity nie ataki.
BEER FOR THE BEER GOD
CANS FOR THE CANS THRONE

bukson
Wałkarz
Posty: 52

Post autor: bukson »

Imapct hity to nie ataki a mimo to mają killing blow?

Awatar użytkownika
Smiechu
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3349
Lokalizacja: Rogaty Szczur (Stare Babice)

Post autor: Smiechu »

Impacty też dostają KB.
Jest wprost napisane: All CC attacks.
Nie szukajcie tu literówek czy czegoś w podobiu, bo jakby przekladal jez. ang. dosłownie to było by dużo więcej kwiatków.

Greyhawk40k
Warzywo
Posty: 15

Post autor: Greyhawk40k »

czy czarem Spirit Leech lub innym wybierającym konkretne modele, można wskazać model obsługi Carketu? czy Spirit Leech w ogóle działa na maszyny i jak?
Kaskiet można wskrzeszać?

dzięki.
[CENTER]Obrazek[/CENTER]

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Greyhawk40k pisze:czy czarem Spirit Leech lub innym wybierającym konkretne modele, można wskazać model obsługi Carketu? czy Spirit Leech w ogóle działa na maszyny i jak?
Kaskiet można wskrzeszać?

dzięki.
Można, Casket jak każda maszyna jest pojedynczym modelem i załoganci są tylko znacznikami woundów. W takim przypadku Casket to zwykły model posiadający 3 woundy oraz 8 liderki.
Obrazek

ODPOWIEDZ