PYTANIA ODNOŚNIE ZASAD TOMB KINGS

Tomb Kings

Moderator: Shino

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Matti
Mudżahedin
Posty: 211
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Re: PYTANIA ODNOŚNIE ZASAD TOMB KINGS

Post autor: Matti »

Czy na Euro też wystarczy mieć 600 a nie 625 corów z 2700pkt grając TK?

Na PKS jest tak:
• Armia, która traci lub zyskuje punkty do rozpiski wystawia się zgodnie z obowiązującym formatem pkt. Przykładowo na 2400, armie, które wystawiają się na 2500 lub 2300 pkt mają nadal 600 pkt na lordów, muszą wystawić 600 pkt na jednostki podstawowe itd.
Duża i ważna zmiana. Po piewsze – wykorzystujemy jako narzędzie balansujące dodatnie bądź ujemne modyfikatory punktowe do rozmiaru armii. Przyjmując ten sposób rozliczenia nie zmuszamy armii z modyfikatorem do zwiększonego wydatku na jednostki podstawowe, dzięki czemu nie tracą (przymusowo) części tego bonusu, mogąc przeznaczać go na inne grupy jednostek. Dobrym przykładem są Leśne Elfy, które mogą w ten sposób przeznaczyć dodatkowe punkty na bardziej przydatne jednostki specjalne czy rzadkie.
Jednocześnie, armie z ujemnym modyfikatorem nie zyskują w ten sposób na zmniejszeniu limitu Core.
W Army Builderze oznacza to, że „Roster size” pozostaje bazowy (dzięki czemu nie zmieniają się limity na grupy jednostek, ułatwiając kontrolę nad poprawnością rozpiski), wystarczy tylko kontrolować bieżącą sumę wydanych punktów.

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

2700:4=675 matematyku :wink: i tyle właśnie corów musisz mieć

Awatar użytkownika
Drake
Chuck Norris
Posty: 434
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Drake »

Jakie są Wasze sposoby na Dwarfy?

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

niszczyć maszyny czym się tylko da a potem w 5\6 turze szarżować na obcieńczone klocki
edit: i słońce :wink:

kevinior
Chuck Norris
Posty: 535

Post autor: kevinior »

Witam wszystkich pytanko na jakiej podstawce ma latac kaszkiet ??
Ja na moim kutrze, sam sobie sterem, wędkarzem i rybą !

Awatar użytkownika
beszcza
Chuck Norris
Posty: 573
Lokalizacja: Chełmża

Post autor: beszcza »

Kaszkiet nie lata... I nie ma podstawki ;)

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

60 na 60
Obrazek

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

nie wejdzie raczej, takie minimum to 75 na 60 a i tak będzie wyglądał strasznie minimalistycznie

Awatar użytkownika
Matti
Mudżahedin
Posty: 211
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Matti »

Jeśli walczę modelem piechoty (Mistrz Kościanych Łuczników) będącym w oddziale a mój przeciwnik walczy potworem (Ksiąze Demonów) to obrażenia z tratowania także idą w pojedynkującego się czy przechodzą na oddział? A jeśli mój pojedynkujący się zginie od normalnych ataków potwora to tratowanie powiększa pogrom , idzie w oddział czy przepada?

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Matti pisze:Jeśli walczę modelem piechoty (Mistrz Kościanych Łuczników) będącym w oddziale a mój przeciwnik walczy potworem (Ksiąze Demonów) to obrażenia z tratowania także idą w pojedynkującego się czy przechodzą na oddział? A jeśli mój pojedynkujący się zginie od normalnych ataków potwora to tratowanie powiększa pogrom , idzie w oddział czy przepada?
Stompy idą w challenge. FAQ:

Q: If a model with a Breath Weapon, Stomp or Thunderstomp
is in a challenge, can these attacks hit models not in the
challenge?(p102)
A: No.


Jeżeli Demon Prince zabije championa ze zwykłych ataków, to stompy przepadają (różnica inicjatyw wyprowadzanych ataków).
Obrazek

Awatar użytkownika
Matti
Mudżahedin
Posty: 211
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Matti »

Dzięki!
Jeszcze jedna wątpliwość. Pojedynczy model(gigant z łukiem) stoi 1cal od dolnej krawędzi stołu , z lewej 1 cal od odziału, z prawej 1 cal od oddziału , z góry 1 cal od oddziału. Drgnąć nawet nie może. Otrzymuje z czaru przeciwnika losowy ruch przymusowy i zgodnie z kostką ma biec 3 cale w dół i w lewo (jak wskazówka godzinowa na godzinie 7:00) czy wykonuje jakikolwiek ruch? W którą stronę ma mieć skierowany przód figurki po ruchu?

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

nie rusza się wcale, mógłby się obrócić chyba tylko za pomocą reforma bo jest wirtualny

Awatar użytkownika
Matti
Mudżahedin
Posty: 211
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Matti »

a nie przekręca się wirtualnie w kierunku krawędzi stołu?

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Kacpi 1998 pisze:nie wejdzie raczej, takie minimum to 75 na 60 a i tak będzie wyglądał strasznie minimalistycznie
moze byc 60x60.

Z gigantem tez sie pomyliles. Pivoty sa wirtualne i moze on ak najabardziej go zrobic i odejsc.

Sprawdzaj na przyszlosc swoje odpowiedzi, lub ich tu nie udzielaj, zeby nie wprowadzac innych w blad.
Otrzymuje z czaru przeciwnika losowy ruch przymusowy i zgodnie z kostką ma biec 3 cale w dół i w lewo (jak wskazówka godzinowa na godzinie 7:00) czy wykonuje jakikolwiek ruch?
jesli chodzi o czar random movement z slaanesha, to nie rzucasz tam kostka w ktora strone sie ruszasz. Random movement to ruch abominacji lub czolgu, tylko w wypadku czaru ograniczony do jednej a nie wiekszej ilosic kostek

Awatar użytkownika
Matti
Mudżahedin
Posty: 211
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Matti »

Właśnie o ten czar slanesha chodziło. Wpuszczając go myślałem , że skoro nie mam się w którą stronę ruszyć to się nie ruszę. Wg współgracza rozpatrzyliśmy efekt czaru jedynie jako obrót, co wystarczyło by wyeliminować strzał z łuku giganta, bo w stresie przedniej po obrocie była tylko krawędź stołu. Tak się później zastanawiałem, że mogla by tu pomóc zerówka z domeny Nehekary - tylko czy wtedy znowu nie kręciłby się w losowym kierunku?

EDIT: Moment, ruch o k6 ale w wybranym PRZEZE MNIE kierunku a nie wg kostki? Nie mam dostępu do podręcznika WoCHu :/

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Zasada "random movement" nie mówi, że musisz się obracać w losowym kierunku, tylko, że masz losową ilość cali, na jaką się poruszasz. To nie wynika z podręcznika WoChu, tylko z głównego. Sam wybierasz, w którą stronę porusza się twój oddział objęty tym czarem, a potem poruszasz się o k6 cali. Poza tym gigant może się obracać i strzelać jak chce, a nawet wykonać ruch i strzelić.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Matti pisze: EDIT: Moment, ruch o k6 ale w wybranym PRZEZE MNIE kierunku a nie wg kostki? Nie mam dostępu do podręcznika WoCHu :/
nie musisz. Random movement to zasada specjalna z podrecznika glownego

Awatar użytkownika
Matti
Mudżahedin
Posty: 211
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Matti »

W podręczniku głównym na temat przymusowych ruchów nie będących ucieczką jest jeden kilkunastolinijkowy akapit na stronie 25 odsyłający do ksiąg armii. Ale w takim razie mogę się przekręcić w którą stronę chce , przed i po ruchu (ruchu którego nie ma) a dzieki zasadzie że mogę strzelać z Łuku Pustyni także po ruchu normalnie mogę strzelić?

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

strona 74

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

Shino pisze:
Kacpi 1998 pisze:nie wejdzie raczej, takie minimum to 75 na 60 a i tak będzie wyglądał strasznie minimalistycznie
moze byc 60x60.

Z gigantem tez sie pomyliles. Pivoty sa wirtualne i moze on ak najabardziej go zrobic i odejsc.

Sprawdzaj na przyszlosc swoje odpowiedzi, lub ich tu nie udzielaj, zeby nie wprowadzac innych w blad.
Otrzymuje z czaru przeciwnika losowy ruch przymusowy i zgodnie z kostką ma biec 3 cale w dół i w lewo (jak wskazówka godzinowa na godzinie 7:00) czy wykonuje jakikolwiek ruch?
jesli chodzi o czar random movement z slaanesha, to nie rzucasz tam kostka w ktora strone sie ruszasz. Random movement to ruch abominacji lub czolgu, tylko w wypadku czaru ograniczony do jednej a nie wiekszej ilosic kostek
może tobie wejdzie bo mi by nie wszedł
''if the random move brings the unit to within 1'' of a friendly unit it stops''
nie wiedziałem o jaki czar chodziło ale z tego co napisał kolega o losowym kierunku było by właśnie tak jak napisałem i żeby mógł on się obróić to na kostce rozrzutu kierunek musiałby być równoległy z jakąś krawędzią stołu zkładając że pivot jest wirtulny

ODPOWIEDZ