Nowa Edycja

Tomb Kings

Moderator: Shino

ODPOWIEDZ
Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Re: Nowa Edycja

Post autor: Andrzej »

Shino powiedział, że nie można, więc zapewne nie można :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Opierajac sie na tabelce ze wskrzeszaniem, ze jest napisane, ze musi byc wyrazne napisane, ze czary i m. itemki lecza characterow a sygnaturka nie leczy jest slaba opcja.

Szczegolnie, ze tabelka zaczyna sie od niektore czary i mag. itemky moga wyleczyc nehekharan undead. Robia to w ten sposob.



Swoja droga Ostatnio sie wczytywalem w zasade stalerow i ciezko wykminic mi co to jest target
Jak celuje w smoka z jedzcem to mam 2 rozne targety po randomizacji strzelania tak?

a jak strzelam w rydwan to mam jeden target bo obslugi nie mozna osobno wystrzelac tak?

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Bastor pisze: Gdzie w swojej "niezmierzonej ignorancji" popełniam błąd w interpretacji? :wink:
weź sobie moze przeczytaj w całości fragment z 28 strony AB do TK Resurecting fallen warriors, w szczególności przedostatnie zdanie, to powinno Ci wyjaśnić tę kwestię.
Obrazek

Bastor
Chuck Norris
Posty: 451

Post autor: Bastor »

Kalesoner - zgodnie z Twoją sugestią wziąłem jeszcze raz AB do ręki i wskazany fragment (ze szczególnym uwzględnieniem przedostatniego zdania) przeczytałem.
I co znalazłem?
"Że jeśli nie napisano konkretnie, czary i magiczne przedmioty które odnawiają/przywracają stracone rany nie mogą leczyć bohaterów ani ich wierzchowców"
(jeśli uważacie, że przetłumaczyłem nieprecyzyjnie - przytaczam w oryginale:
Unless specifically stated otherwise, spells and magic items that restore lost Wounds cannot heal charakters or their mounts)

Czyli musi być precyzyjnie napisane, że może leczyć bohaterów... OK... czytam dalej.
Jedyną zdolnością (spellem), który może leczyć jest lore Atribute). No to czytamy jego treść:
Za każdym razem, kiedy Czarodziej udanie rzuci czar typu augment (powiększający? - nie wiem jak w polskiej edycji to przetłumaczyli) z Lore of Nehekhara na sprzymierzoną jednostkę Nehekharan Undead - cel działania tego czaru natychmiast odzyskuje D3+1 ran zgodnie z wartością (ran) modelu.

No to patrzę na Special Rules - dowolnego bohatera z AB.
I wiecie co tam widzę? Że każdy z nich jest Nehekharan Undead

Rozumiem, że to precyzyjne wskazanie że Lore Atribute działa na wszystkie jednostki Nehekharan Undead (którego "żąda" przedostatnie zdanie z tabelki ze strony 28 AB) nie jest wystarczające i akurat dla charaktersów nie można go zastosować (pomimo tego, że takiego ograniczenia w dalszej części nie ma (a dla Construktów - dla których działa inaczej, jest...)

Przyznam Kalesoner - że jestem raczej bardziej utwierdzony w swoim zdaniu ale może nadal coś źle interpretuje.
Jeśli tak jest - proszę o precyzyjne wyprowadzenie z błędu.

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Z lore atribute się dowiadujemy:
"The target(s) of the spell immediately recovers d3+1 wounds' worth of models, as described in Resurrecting Fallen Warriors on page 28"
Idziemy do wskazanego działu a tam znajdziemy:
"Unless specifically stated otherwise, spells and magic items that restore lost Wounds cannot heal characters or their mounts."
A więc fragment z lore atribute zdecydowanie nie odpowiada rozumieniu słów "Unless specifically stated otherwise".

Bastor
Chuck Norris
Posty: 451

Post autor: Bastor »

Waldi - a jak precyzyjniej miałoby to być napisane? Mają być wymienieni - że dotyczy to Kinga, Princa itd?
Jak wg. ciebie miałoby to być napisane, żeby można było leczyć herosów?

Czyli rozumiem, że w myśl tej interpretacji - special rules dla bohaterów TK ma jedynie negatywne konsekwencje?
Bo jedynym pozytywnym efektem jest właśnie "leczenie" - sypanie i brak możliwości "flee" normalnie działa...

No to faktycznie - odkrywam nowego "ducha armii" :shock:

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Odkrywasz nowe znaczenie słowa 'upierdliwy". :mrgreen:
Obrazek

Bastor
Chuck Norris
Posty: 451

Post autor: Bastor »

Kalesoner - może to tak wygląda ale naprawdę nie jest to moim celem :mrgreen:

Ale naprawdę nie rozumiem dlaczego miałoby to nie działać na herosów.
Rozumiem, że BSB trzymający Banner of Undying Legion nie może się tym boundem leczyć - bo jak byk jest napisane że to dotyczy jego unitu a nie jego samego.
Wtedy jak najbardziej zastosowanie ma słynne, przedostatnie zdanie.
Ale dlaczego LA miałoby nie działać? I to tylko w wypadku kiedy heros jest stand-alone? (bo jest wyraźny zapis, że do momentu kiedy jest w unicie nie może być leczony).

Wg. was nie ma możliwości leczenia Herosów wogóle - poza Blade of Antarhak (to mam nadzieję nie budzi wątpliwości?)
Czyli armia undeadów - w której wszystko może się leczyć poza samymi "leczącymi"... :)

I tak trochę na boku - fluffowo do tematu podchodząc, to powstanie z grobu Tomb Kinga, Princa czy innego Licha nie jest możliwe - no bo nie działa na nich jedyna zdolność magii Lichów która może ich do "życia" przywrócić :D

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

fluff =/= rules
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

emiel_regis
Oszukista
Posty: 837

Post autor: emiel_regis »

nie wiem czemu, ale czuje przez skórę, że na bazylu będzie nowy 'troll po kądzieli' :roll: .

mimo wszystko RAWowo Bastor ma rację -> patrz uściślenia-> faza magii -> lore attributes.

I tak chwilowo sugeruję grać, i przedstawić sprawę LS bo jest nieco naciągana. Niech oni się z tym bawią

Bastor
Chuck Norris
Posty: 451

Post autor: Bastor »

Ja tam normalnie to taki nie jestem... ale wolę dopytać precyzyjnie. :mrgreen:
Bo jak wiecie na turnieju to już jest trochę "za późno" na to, żeby szukać interpretacji i kminić "co autor miał na myśli".

Jeszcze jak się trafi na takiego przeciwnika jak Waldi - który się nie napina to luz...
(piszę o przypadku, kiedy na ostatnim turnieju w Radomiu w grze z Waldim Brama zjadła cały, świeżutki regiment gwardii z którego nagle zostało 3 samotnych charakterów - każdy na 1 woundzie i wtedy wszedł czar, którym "wyleczyłem" każdemu po 1 woundzie z LA - ale nie miało to dla dalszego przebiegu rozgrywki żadnego znaczenia ponieważ żaden z herosów nie był zagrożony i nie dostał żadnego wounda więcej)
Ale w sytuacji innego przeciwnika, innej sytuacji - ktoś kto ma inne zdanie na temat niejasnego zapisu może cię albo wyśmiać albo Ci uwierzyć.
Tyle, że w tym drugim przypadku jeśli potem dowie się, że jest inaczej - to ma do ciebie uzasadnione pretensje i zaczyna nazywać "wałkarzem"...
A po co komu nerwy i szarganie opinii?

Dlatego wolę dopytać - nawet upierdliwie czasami - niż potem się narażać na w/w sytuacje
(Mam rację Waldi?)

Tak jak z Thundercrushem - wyprostowaliście mi światopogląd i jest OK.
Dzięki temu mnie się będzie grało przyjemniej - a i mam pewność, że gram właściwie.
Tyle.

emiel_regis
Oszukista
Posty: 837

Post autor: emiel_regis »

spoko, po przejrzeniu na spokojnie FAQow i uscislen - wychodzi ze masz racje. Co prawda 9/10 ze autor nie to mial na mysli - ale niech tym sie martwi LS. Dla mnie sprawa jest czysta.

Tak samo jak z tym nieszczesnym czarem z lighta - dawno nie zagladalem do uscislen, nie wiedzialem ze to jednak zmienili - i sorry za to.

Bastor
Chuck Norris
Posty: 451

Post autor: Bastor »

Spoko - zero spinki :D
Zawsze lepiej sprawdzić...

Bastor
Chuck Norris
Posty: 451

Post autor: Bastor »

A tak przy okazji - jeszcze jedno:
Rozmawiałem kiedyś z Fluffy'm na temat działania Baner od Undying Legion - ze szczególnym uwzględnieniem tego, czy jeśli bound wejdzie to czy dotyczy go Lore Atribute z Nehekhary czy nie.
Uzgodniliśmy, że nie.

Ale jak ostatnio czytałem uściślenia - to znalazłem coś takiego:
Lore attribute a bound spells
Bound spells podlegają również dodatkowym efektom ośmiu podstawowych lore'ów magii (lore abilities).

Str. 8, ostatni akapit.

W związku z tym - mam rozumieć, że jednak proporcjonalnie należy traktować bound spell'e z innych Lorów i one jednak mają działanie LA?

emiel_regis
Oszukista
Posty: 837

Post autor: emiel_regis »

1) na 99% tak, nalezy traktowac analogicznie - book of arkhan mozna recastowac np., znaczy czary z bound spelli podlegają po prostu zwyczajnym regułom danego lore`a
2) na 99% nie masz z bannera LA, bo... to nie jest czar z lore of Nehekhara. Jakbyś miał tam np. popychaczkę, to co innego :wink:

Bastor
Chuck Norris
Posty: 451

Post autor: Bastor »

Spoko - czyli rozumiem, że dotyczy to tylko boudów które de facto korzystają z konkretnego spella z lora.
Jasna sprawa.

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

emiel_regis pisze:1) na 99% tak, nalezy traktowac analogicznie - book of arkhan mozna recastowac np., znaczy czary z bound spelli podlegają po prostu zwyczajnym regułom danego lore`a
Q: Vanhel’s Danse Macabre is a Necromancy spell, and as such
can be cast multiple times in a turn. Does this mean that you can use
the Book of Arkhan multiple times in the same turn? (p86)
A: No


A tak w ogóle z BS jest tak:

Q: If a bound spell is from a Lore of Magic with a lore attribute,
will the successful casting of the bound spell also trigger the lore
attribute? (p37)
A: Yes. It is worth noting that some lore attributes effects
targets the Wizard casting the spell. In the case of Bound
Spells it will target whoever is casting the spell instead

emiel_regis
Oszukista
Posty: 837

Post autor: emiel_regis »

:oops: znowu sie dałem złapać na nowe FAQi. Wcześniej to było na uściśleniach inaczej rozwiązane.

Tak czy inaczej nie zmienia to sytuacji bannera IMO

Bastor
Chuck Norris
Posty: 451

Post autor: Bastor »

Jeśli taka jest interpretacja - to na 100% do czasu aż nie wyjdzie jakieś uściślenie, że należy go traktować jako czar z lora (a wątpię aby coś takiego się pojawiło) - no to Lore atributes nie ma prawa działać.

Awatar użytkownika
Mysza_on
Mudżahedin
Posty: 336
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mysza_on »

słuchajcie a co z swarmami ?? Ktoś gra na nich czy tylko mi sie wydaje , że one już raczej odeszły na bok z powodu iz są w specjalach . ??

ODPOWIEDZ