TK i bp+r jak to ugryźć?

Tomb Kings

Moderator: Shino

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

TK i bp+r jak to ugryźć?

Post autor: Reyki »

Po prawie roku i namowach Sumo chce wrócić na scenę battlową (bo okazało się że ta nie może beze mnie istnieć).
Zostali mi tylko moi dziarscy przyjaciele z pustyni.

A tu nagle sie dowiaduje o jakimś bp+r.

Okazało się że nie moge wystawić tego co zawsze wystawiam.
Jak sobie radzicie z tym problemem i czy da się coś ugrać TK przy bp+r?

Wszelkie rady i pomysły mile widziane.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Reyki pisze: chce wrócić na scenę battlową (bo okazało się że ta nie może beze mnie istnieć).
Nie chce niszczyć Twojego dobrego samopoczucia.... ale jakos tam sobie radziliśmy. :twisted:
Obrazek

Awatar użytkownika
Gelo
Chuck Norris
Posty: 551
Lokalizacja: Lubartów - Zielony Smok

Post autor: Gelo »

skorpion, TG, ushabti, carriony, 2 klopy, king i 3 lichy daje rade.

Awatar użytkownika
szirer
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 187
Lokalizacja: Skoczów
Kontakt:

Post autor: szirer »

no chyba jedyne co uderza w TK jesli chodzi o BP to ze nei mozna wystawic 2 klop bo wiaze sie to z utrata rara, a tak pozatym to nie widze iwelkich roznic w wystawianiu

Awatar użytkownika
Miszczu
Chuck Norris
Posty: 429

Post autor: Miszczu »

Kaszkiet panowie.. kaszkiet. Wreszcie działa tak jak powinnien :D..
A w obliczu braku 2x katapki.. jest na niego miejsce. Reszta tak jak wspomniał Gelo
-----------------------------------------------------------------------------------------
"kiedy ludzi kupa to i rycerz dupa"

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

nie da sie... zmien armie na demony :roll:

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

no chyba jedyne co uderza w TK jesli chodzi o BP to ze nei mozna wystawic 2 klop bo wiaze sie to z utrata rara,
Speciala chyba :wink:
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
szirer
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 187
Lokalizacja: Skoczów
Kontakt:

Post autor: szirer »

no wlasnie tez tak mysle wlasnie co za glupoty pisalem wczoraj wieczorem :]

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Niemniej 2 skorpy i klopa vs. 2 klopy i jeden skorpion ... imho 2 opcja lepsza ;)
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Miszczu
Chuck Norris
Posty: 429

Post autor: Miszczu »

To zależy (Szczurek) co kto lubi.
Dla mnie najlepsza opcja c) 2 skorpiony 1 klopa i kasket :P

Powiedzmy sobie szczerze.. TK ognia w szopie nie robią. Jednak w sprawnych rękach nadal jest to trudny przeciwnik. I mogą sobe poradzić zarówno z und jak i Demonami.
Najciężej po BP+R mamy z DE..
-----------------------------------------------------------------------------------------
"kiedy ludzi kupa to i rycerz dupa"

Awatar użytkownika
Die for Emperor
Mudżahedin
Posty: 263
Lokalizacja: CLANE, Co.Kildare, EIRE

Post autor: Die for Emperor »

Spytam się tylko o jedno: co przyświecało autorom BP+R? Jak powiedziałem zagranicznym kumplom o polskim 'cudeńku' to zalewali równo. Znowu mi się wydaje że jajko stara się być mądrzejsze od kury.
Żeby 2 klop nie można było wystawiać... :wink:
...Róże miłości najchętniej przyjmują się na grobach...

'Nikt nie wymaga od was samych zwyciestw.
Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od was ambitnej i nieustepliwej walki.
Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali was za niegodnych... podania reki.'

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Jak powiedziałem zagranicznym kumplom o polskim 'cudeńku' to zalewali równo
tak z ciekawosci skad sa ci zagraniczni kumple?

samo r to dunski system lekko zmodyfikowany

bp jest nasz i ma na celu mniej wiecej wyrownanie ilosci armii wystepujacych na turniejach ;)

Awatar użytkownika
Die for Emperor
Mudżahedin
Posty: 263
Lokalizacja: CLANE, Co.Kildare, EIRE

Post autor: Die for Emperor »

Ci zagraniczni kumple to w przeważającej części Irlandczycy i Anglicy. Paru naszych chłopców też było nieźle zdziwionych gdy chcieli zacząć grać w Battla a ja im takiego newsa zapodałem.
A idea wyrównywania ilości armii poprzez nakazy/zakazy jest tak samo sensowna jak plan x-letni za PRL-u. Szczególnie że gdzie chcą coś naprawić to najpewniej coś spierd... :twisted:
...Róże miłości najchętniej przyjmują się na grobach...

'Nikt nie wymaga od was samych zwyciestw.
Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od was ambitnej i nieustepliwej walki.
Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali was za niegodnych... podania reki.'

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

aaa anglicy :D no tak :) u nich sie gra open ze special characterami :) znacznie lepsza zabawa niz u nas :) no i o ile sprzedaz kairosow wzrosla :D no i skulltakerow i teclisow :D

mozesz sie zapytac kumpli tylko czy uwazaja, ze scoutow mozna wystwic w domku na poczatku bitwy i jesli tak to czy jako uzasadnienie tego podaja, ze scouci sa daleko od okien? :>

Awatar użytkownika
Miszczu
Chuck Norris
Posty: 429

Post autor: Miszczu »

Shino.. nie ma sie co goraczkować.

Anglik nigdy nas nie zrozumie. To inny świat. Oni graja w ołowiane ludziki za 5 zł (w przeliczniku), u nas to chobby wybiega poza ramy pasji.
Dlatego polski przeciętny gracz, jadąc na turniej do Anglii, biorąc nawet Bestie, jest w stanie go wygrać w cuglach.

Co nie zmienia faktu że angialskie bardziej hobbystyczne podejście jest dużo zdrowsze.

Różnicę widać choćby na etapie tworzenia rozpisek. I tutaj to my witamy je salwami śmiechu :D
-----------------------------------------------------------------------------------------
"kiedy ludzi kupa to i rycerz dupa"

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Miszczu pisze:Shino.. nie ma sie co goraczkować.
nie goraczkuje sie :) pytam sie do ktorej grupy ci znajomi naleza :) bo anglicy grajacy w batla sa bardzo smieszni :)

a co do tego jak skladaja rozpy to proboj a je wyzylowac uwierz :)

to, ze im to nie wychodzi do konca (shadestar) lub nie potrafia grac nie oznacza, ze nie sa powergamerami ;)

Awatar użytkownika
Die for Emperor
Mudżahedin
Posty: 263
Lokalizacja: CLANE, Co.Kildare, EIRE

Post autor: Die for Emperor »

Wiesz Shino wśród tych Anglików/Iroli są kolesie grający dosyć często z ziomkami z GW. I wydaje mi się że ich podejście do tematu gier bitewnych jest dużo bardziej sensowne niż nasze polskie żyłowanie się na maxa i próba udowadniania swojej supremacji w każdej potyczce bo inaczej żyłka mi pęknie.
A wciskanie rzeczy typu BP+R uważam i będę uważać za rzecz nadającą się do klozetu.

Co do ołowianych żołnierzyków to niektórzy nie mają ochoty wydawać 200-250 funciaków na zabawę kiedy za niecałe 50 funtów możesz się bawić równie dobrze (grając we Flames of War).

P.S. ciekawe co by LS zrobiła w sytuacji gdy GW dla jaj wypuściła mega-przepakowaną armię, ale taką wykoksowaną na maxa od corów aż po rary? Zakazali by jej używania czy jeszcze bardziej starali się zrobić restrykcyjne regulaminy (np: 'możesz wziąć tę armię pod warunkiem że masz same core units :wink: ')
...Róże miłości najchętniej przyjmują się na grobach...

'Nikt nie wymaga od was samych zwyciestw.
Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od was ambitnej i nieustepliwej walki.
Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali was za niegodnych... podania reki.'

Awatar użytkownika
Venirr
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 120
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Venirr »

gdyby GW wypuściło by taka armię, to byłby pewnie koniec turniejowej wersji Battla. I wszyscy zaczęliby grać w WM&H :D

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

P.S. ciekawe co by LS zrobiła w sytuacji gdy GW dla jaj wypuściła mega-przepakowaną armię, ale taką wykoksowaną na maxa od corów aż po rary? Zakazali by jej używania czy jeszcze bardziej starali się zrobić restrykcyjne regulaminy (np: 'możesz wziąć tę armię pod warunkiem że masz same core units Wink
ciekawe jak by wygladalo wtedy sensowne podejscie do gry gdy przeciwnik ma taka armie....

ciekawe ile osob by zaczelo tym grac lub nie widzialo przyjemnosci w grze z czyms takim i przestalo grac wogole...

Awatar użytkownika
Die for Emperor
Mudżahedin
Posty: 263
Lokalizacja: CLANE, Co.Kildare, EIRE

Post autor: Die for Emperor »

Właśnie to jest ciekawe czemu nie można grać armią złożoną jak się chce i zgodnie z zasadami z Rulebooka/Armybooka...
...Róże miłości najchętniej przyjmują się na grobach...

'Nikt nie wymaga od was samych zwyciestw.
Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od was ambitnej i nieustepliwej walki.
Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali was za niegodnych... podania reki.'

ODPOWIEDZ