Wykopki, czyli to czego sie wszycy boją

Tomb Kings

Moderator: Shino

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Wykopki, czyli to czego sie wszycy boją

Post autor: Shino »

tomb swarms +

najtansze swarmy do tego z tunnelingiem.. jak im dodac umiejetnosc crossfire to widac jak czasami (bo mv4 i scatter dice przy wykopywaniu nie daja im zbyt due pole do manewru)



Tomb scorpion +/-

brak krola.prinac oznacza brak zcinania rank.. z drugiej strony brak lappingu zwieksza przezywalnosc bestii z t5... (statsy ma nadal "mumiowate")


co tu duzo mowic... dodatkowo juz w calej polsce a nie tylko na wiekszych turniejach sie rozsuwa oddzialy... piekny tech;]

Awatar użytkownika
Ryu
Chuck Norris
Posty: 411
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Ryu »

Ze względu, że z nowy rulebookiem jestem na bakier mam pytanko :)

Na ostatnim turnieju dowiedziałem się z kolegą, że nasze swarmy sypią się 2 razy. Prawda to? Tzn. jak przegra się bitwę - to sypią się ze względu na to, że sypią się wszystkie swarmy i dlatego, że mamy jeszcze zasadę "nieżywy". Bo jeżeli nie to nimiło ktoś nas wałował :?

Awatar użytkownika
Bartez
Pseudoklimaciarz
Posty: 27

Post autor: Bartez »

oj bardzo niemilo ktos cie zwalowal...

Silverman
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 146

Post autor: Silverman »

" Note that swarms who are subject to special combat rules (like Undead) do not have the Unbreakable (swarm) rule, but use their army's own special rules instead"

Mikel
Wałkarz
Posty: 88

Post autor: Mikel »

"Jednostka traci premię za szeregi jeżeli walczy na własnej flance bądź tyłach z jednostką wroga o Sile Jednostki równej 5 lub więcej." Każdy Skorpion to oddzielna jednostka, która z osobna ma US mniejszy niż 5, ale 2 razem to już więcej niż 5. Czy zatem 2 Skorpy na flance kasują szeregi, czy też nie bo musi to być pojedyncza jednostka z US większym niż 5?

Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Post autor: MUKER »

Musi być pojedynczy model/oddział z US5, nie ma sumowania. Kiedyś można było kinga dołączać do skorpów i razem mieli US5 - ehhh to były piękne czasy :P
And the ground did tremble as the king marched to war...
********
Dziecko jest idealnym przykładem rządów mniejszości!

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

az sie lezka w oku kreci ;) :roll:
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Jose
Falubaz
Posty: 1423
Lokalizacja: Oko Terroru - Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Jose »

oj tak tak :(
www.for2players.pl

The truth is usually just an excuse for a lack of imagination.

Mikel
Wałkarz
Posty: 88

Post autor: Mikel »

Tak myślałem że nie można tak sumować. A z tym podłączaniem Kinga do Skorpa to musiało być naprawdę super. Znaczy dawniej było lepiej.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

niekoniecznie.. teraz z kolei nie ma lappingu... a krol i tak ma inne zadania w terenie ;)

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

teraz w 7 ed. natomiast latamy sobie na tylach krolem ,szarzujemy cos i do tego kombatu mozemy dobic z overruna :D i wyplacic ataki :D
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

W sumie nigdy nie korzystałem z tej zasady (złośliwcy milczeć, wiem jak mi idzie na turniejach! ;) ), może z raz - a i wtedy nie była kluczowa. King powinien się dołączać do różnych jednostek, kiedy zajdzie konkretna potrzeba. W ostatniej megabitwie (4k pkt.) z WE raz dołączył do Ushabti (nareszcie coś, co masakruje wildów), a potem wspomógł Tomb Guardów w walce z wardancerami.

To taki latający języczek u wagi - dołączenie go do oddziału wydatnie zwiększa szanse na wygranie combatu ;)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

pewnie to wiesz ale nie walczylbym nim z wardancerami... 9 atakow z kb to nie jest cos przyjemnego...

a do uszatek mozna.. choc dla mnie nadal sa za cienkie i za wolne w praktyce (a inkantacje zawsze jest na co uzyc) ;)

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Dancerów było niewielu i zostali konkretnie przetrzebieni w fazie magii :)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

mi sie kilka razy udalo ta zasade wykorzystac :D (szczegolnie w moim ofensie gdzie sa 4 wykopki i latajacy king ,a charioty maja sporo ruchu :D) . Gwoli scislosci to sam kilka razy tez przez ta zasade dostalem po tylku :D :wink:
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Mikel
Wałkarz
Posty: 88

Post autor: Mikel »

A czy testowaliście kiedyś więcej niż 2 bazy swarmów? Chodzi mi konkretnie o to czy np 4- 5 bazami można pokusić się o walkę z 20-25 modelowym klockiem opancerzonej piechoty, bo że coś takiego rozniesie maszynki czy jakieś inne miękkie jednostki bez szeregów to jasna sprawa. Siła i wytrzymałość swarmów jest w sumie niska, ale przy 20-25 atakach sporo 6 może wejść. Czy raczej aż tyle baz to strata punktów?

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

taki oddzial mozna wystawic co by kasket zabzpiezyc przed szarza jakis gowien :D sa male wiec nadal kasket moze przyrznac :roll:
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Mikel
Wałkarz
Posty: 88

Post autor: Mikel »

Tak słyszałem o tym, ale raczej kasketem nie będę grał. W rarach mam do wyboru 2 katapki i gigusia i to mi bardziej pasuje. Chodziło mi o zastosowanie swarmów w ofensie poza niszczeniem maszynek.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

4-5 baz to około 200 punktów jak w mordę strzelił. Trochę za dużo, żeby ryzykować kopanie. Aczkolwiek kuszące i chyba godne przetestowania :)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

do walki ci moga dojsc normalnie 4 bazy swarmow... daje co to do 20 atakow na ture... z tego powinny byc 3 6 i 7 trafien.. normalna piechote pozniej przebija 2 (3) razy. wiec sa 5 lub 6 savow na piechocie (4+ zazwyczaj) powinienes zadac 3 rany.. piechota oddaje.. 2-3 ataki (champion ewentualnie) trafia 1 i przebija... masz 3 rany kontra putnumber, 3 ranki, rane i sztandar... tracisz wiec kolejne 3 rany.. jeden swarm jest na jednej... 2 tura.. przeciwnik zaczyna.. 5-6 atakow zabija ci jedna baze i powoli niszczy swarmy... a oddzal 4 kosztuje juz 180 pkt...

ODPOWIEDZ