Wielkie niezniszczalne constructy

Tomb Kings

Moderator: Shino

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Wielkie niezniszczalne constructy

Post autor: Shino »

Ushabti +

zmuszenie do maksymlizacji pomaga.. choc nadal sa nie najlepsza jednostka..


Bone Giant +

Ogolnie brak lappingu jest dla monsterow plusem... dodatkowo dwuraki na chabetach daja mniejesza siele wiec trudniej go zranic....

dodatkowo dodam teraz steam tanka na ktorego mimo wszystko gigson jest lepszy... no i ta jego szarze 18" :D (choc przyznam, ze na taka dlugosc udalo mi sie raz zaszarowac... i tak to co przeciwnik robil zeby mi ja uniemozliwic bylo poprostu piekne :D )

Awatar użytkownika
Shakin' Dudi
Masakrator
Posty: 2633
Lokalizacja: Moria - Lublin

Post autor: Shakin' Dudi »

ja mysle nad zrobieniem gigusia z shieldem. Jest on dopuszczony?

Awatar użytkownika
Balin
Wałkarz
Posty: 50

Post autor: Balin »

Jako model chyba tak, ale z tego co wiem shielda on zasadowo mieć nie może.

Awatar użytkownika
Shakin' Dudi
Masakrator
Posty: 2633
Lokalizacja: Moria - Lublin

Post autor: Shakin' Dudi »

chodzi mi o zbrojenie z white dwarfa czy jest dopuszczone..tam moze miec tarcze, greata, łuk :) a ja bym brał go z tarczą aby miał save na 1+ w walce xD

Awatar użytkownika
Balin
Wałkarz
Posty: 50

Post autor: Balin »

Ech nie mam pojęcia :D Tłumaczy mnie tylk to, że tym nie gram :D

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Poki co nie sa oficialne ale moim zdanie zwykly jest najlepszy tzn.z tarcza mamy tylko 4 ataki ,z GW tez i bodajze nie ma tych dodatkowych w szarzy ,luk mocno sredni na 5+ troche slabo ;) oczywiscie IMHO :)
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Shakin' Dudi
Masakrator
Posty: 2633
Lokalizacja: Moria - Lublin

Post autor: Shakin' Dudi »

a mi tam ryba czy bedzie miał 3 czy 5 ataków :) jezeli miałbym miec model z T5 W6 AS1+ w khemri to bajka :D

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

oj widze, ze tylko ja gralem na dodatkowym ekwipunku gigsonow.. sa trial ale dopuszczane na turniejach jesli chcesz... (bo sa dobrze wycenione i zrobione wogole)

2 bron - 5 pkt chyba mimo wszystko najlepsza rzecz... gigus mna szarzowac wiec unstoppable assault daje tu dosc duze pole do popisu

dwurak - 10 pkt s 8 do mielenia kawy... czesto to uzywalem gdyz duza sila sie przydaje.. niestety teraz na to miejsca w rozpie nie ma.. a szkoda... :) IMO najlepsza opcja

luk - stracone punkty.. 40 piontsow za bolca z s5 ktory i tak szybko wejdzie do combata to nie jest dobry pomysl... moze w dobrze zlorzonym defensie by dalo rade... do tego trafia na 5+

tarcz - imo za droga choc upewniasz sie, ze nic ci gigsonowi nie zrobia w cc (1+ z przodu i 2+ z bokow/z tylu) choc dla niego i tak bardziej masakryczne sa statici ale przydatna rzecz nie powiem (tylko go trzeba chowac przed sila 7+)

a wszedzie ma swoje zasady (jak np. unstoppable assault)

a jedyna opcja ktorej nie bralem to ta saute czyli bez niczego za 220... jak dla mnie nie sprawdzi sie jesli moge mu dac druga bron od razu... :)

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

oj widze, ze tylko ja gralem na dodatkowym ekwipunku gigsonow.. sa trial ale dopuszczane na turniejach jesli chcesz... (bo sa dobrze wycenione i zrobione wogole)
nawet na limited ???
IMHO jednak z 2 broniami jest najlepszy :) przy jego ws3 musi miec jak najwiecej A .
Tarcza i GW tez fajne ,zalezy do czego chce sie go uzywac :)
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Gelo
Chuck Norris
Posty: 551
Lokalizacja: Lubartów - Zielony Smok

Post autor: Gelo »

a czy tarcza z hw daje +2 w tym wypadku? Bo to jest chyba tylko w piechocie a gigant to monster raczej.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

daje. Tak samo jak dwurak daje +2...

Silverman
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 146

Post autor: Silverman »

Gelo pisze:a czy tarcza z hw daje +2 w tym wypadku? Bo to jest chyba tylko w piechocie a gigant to monster raczej.
Monster, ale patrz analogiczne kroxy.

Awatar użytkownika
Bartez
Pseudoklimaciarz
Posty: 27

Post autor: Bartez »

a co kroxy maja shieldy??? od kiedy?

monster to nie piechota... do domku wejsc nie moze bo gdyby scorpion byl piechota to by sie magowie po domkach nie chowali...

moim zdaniem gigus ma 2+ save z tarcza

Silverman
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 146

Post autor: Silverman »

Akurat o 2raki mi chodziło...
Kroxy są jak Giant infantry i mają +2 do siły.
Zasady wyposażenia dotyczące infantry, mają zastosowanie do jednostek na piechotę bez względu na to czy są monsterami czy nie.

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

giant bow nie jest wcale taki slaby, moze strzelac 2x na ture, jest duzy wiec nic mu nie zaslania.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Robson pisze:giant bow nie jest wcale taki slaby, moze strzelac 2x na ture, jest duzy wiec nic mu nie zaslania.
Z BS2. Dziękuję, postoję. :?
Tarcza albo dwurak wydają się o wiele lepszymi opcjami.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Nie ma proximiti wiec mozna poprobowac ,szczegolnie jak sie ma spora magie no i fart w kosciach :D
Ale z opcji jednak GW i tarcza lepsze ,a najlepszy .............zwykly ;) :roll:
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Post autor: MUKER »

Ja gigantem w szarży z reguły trafiam jednym atakiem, z którego potem robi sie 5 -6 woundów więc drugiej broni nie oddam. Dwurak w większości przypadków zbędny, rydwany i tak na klatę przyjmuję i z reguły łamie. A 4 ataki z S8 to za mało by próbwać szczęścia z jakimś smokiem. Tarcza nawet spoko 1+ save w walce fajny, ale tak właściwie to coś w tej armii się ma bić, a nie że nagle wszystko ustawiamy na przetrzymanie przeciwnika.

Awatar użytkownika
Shakin' Dudi
Masakrator
Posty: 2633
Lokalizacja: Moria - Lublin

Post autor: Shakin' Dudi »

MUKER masz gigusia którego skinki nie zaplują, masz giganta który zatrzyma na sobie wszystko :D mi tego brakowało, juz go testuje miodzio :)

Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Post autor: MUKER »

Shakin' Dudi pisze:MUKER masz gigusia którego skinki nie zaplują, masz giganta który zatrzyma na sobie wszystko :D mi tego brakowało, juz go testuje miodzio :)
No fakt zdarzyło mi się raz, że gigant mając jeszcze 5 ran zginoł od 10 halfingów :lol:

Mimo to wydaje mi się, że te 4 ataki to żenada, 5 ciutke lepiej ale wciąż mało, więc z druga broń to mus. Ja raczej nie potrzebuję na chwilę obecną, kolejnego kloca do stopowania przeicwnika, tymbardziej, że i tak jak już mi coś bije po gigusiu, to te +1/+2 do save'a aż tyle by nie zmieniło. Ale ogólnie giguś jest super, daję radę nawet małe klocki na tyłku rozebrać :roll:

ODPOWIEDZ