Nie krzyczcie

Tomb Kings

Moderator: Shino

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Czcibor
Oszukista
Posty: 872
Lokalizacja: WarAcademy Opole

Nie krzyczcie

Post autor: Czcibor »

Witam :D

Prosze nie krzycie na mnie od razu , a więc mam zamiar rozpocząć zbiórke armi TK. Z warhammerem miałem już stycznośc lecz wiele rzeczy w tych skomlikowanych realiach jest dla mnie nadal obce. Kieruje więc się z pytaniem do was:
1)Czy watro sięgnąć po batlion, to znaczy czy jednostki z owgo pudełka na coś mi się przydadzą? Czy po prostu lepiej kupować jej pojedyńczo niż odkładać jednostki z batalionu na półke. Jeśli jednak batalion to jakie jednostki powinno się dokupić następnie na format 1500p :shock: .
2)Pytanie o mechanike gry TK. Czy to prawada że szkieletami trzeba wykonywać co jakiśczas test na coś w rodzaju upadku?? Nie krzycie na mnie, mam RB ale AB od TK już nie bardzo :roll: . Będac już przy mechanice gry , czy gra TK daje troche przyjemności , TO znaczy czy trzeba troche pomyśleć na strategią i pokminić nad rozpiską oraz czy w przypadku tej armi jest ,,Jedna słuszna rozpiska" czy jednak da się umarlaków złożyć na różne sposoby?

Za jakąkolwiek odpowiedź i zainteresowanie tematem z góry dziękuje.
Fanatic pisze: ledwo savage ogarniam cała rodzina je maluje
już nie chcą do mnie przychodzić bo wiedzą, że pędzel i farbki na nich czekają
Obrazek

Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Post autor: likaon »

1. batalion, jak najbaardziej, później kinga, liczki, rydwany, skorpion i katapulty(jak masz okazję kupić dwa ostatnie je to zrób to bo są już niedostępne w Polsce, trzeba je zamawiać prosto z Anglii a to kosztuje)
2. Najdziwniejsza magia i największe zgrupownie dziwnych jednostek oraz reguł, tak armia daje sporo możliwości gry.
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

Awatar użytkownika
Domino
Falubaz
Posty: 1490

Post autor: Domino »

Testy na sypanie się wykonuje się, jak padnie Ci hierofanta, główny magik. Póki żyje armia jest stabilna :wink: . Co do batalionu- sklej wszystkie szkielety jako łuczników, najbardziej są opłacalni. Rydwanki się przydadzą, jedynie konnica raczej się do ncizego nie przyda, ale cenowo i tak dalej chyba się opłaca. A dalej jak już kolego pisał, koniecznie bohaterowie- King, Liche Priesci ( spróbuj dorwać na allegro pieszych, konnych raczej się nie wystawia, za to z 3 pieszych powinno się mieć), skorpion lub dwa, wg mnie dwie bazy swarmów, kolejna trójka rydwanów i katapulty. Mając to masz już zarys rozpiski, dalej dokupujesz wedle uznania ;).
Jeśli chodzi o schemat rozpisek- sama gra jest wymagająca i ciekawa, jakby nie było armia dosyć trudna w prowadzeniu, wydaje mi się też, że jak wyrobisz swój styl gry to raczej będziesz jechał na jednym schemacie, by wyrobić go sobie jak najlepiej (przynajmniej ja tak mam, z reguły moje rozpiski są bardzo podobne, bo opieram się na tym samym).
Powodzenia w graniu truchłami, dołącz do nielicznej grupy :D!

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

gerald_tarrant pisze:
jamakot pisze:chciałbym zaczac grac TK, co byście radzili kupic na początek??
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... &start=260

mifa40
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 131
Lokalizacja: wieliczka

Post autor: mifa40 »

mam takie pytanie czym sie różnią szkielety z TK od VC

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

kolorem i zapachem, te od TK są bardziej piaskowe, a te od VC bardziej śmierdzą trupem (tak, trup bardziej śmierdzi trupem jeśli jest przechowywany na bagnach, a nie na pustyni) ;)
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Domino
Falubaz
Posty: 1490

Post autor: Domino »

I dlatego, że tak śmierdzą, są tańsze. Jednak dzięki temu, że tomb kingowe nie śmierdzą mogą strzelać z łuków. Tak to jakoś działa.

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

szkielety z tk mają teraz inne modele, niż te z vc
tk są trochę "masywniejsze" i szersze

ODPOWIEDZ