taktyki tomb kings w 8 edycji

Tomb Kings

Moderator: Shino

ODPOWIEDZ
Malkav3
Warzywo
Posty: 10

Re: taktyki tomb kings w 8 edycji

Post autor: Malkav3 »

Wczoraj troche Kaszkietem pograłęm ale nie wiem czy to pech w rzutach czy nie. Jednak na 5 rund anie w jednej sie nie zdał.
Są jakieś taktyki na to by Bound Spell Kaszkietu był efektywniejszy?

Jak dobrze ugryść Chaos czy Bretonie w ich puszkowych zbrojach by palace słońce pustyni do końca wypaliło ich wynatorzone kości?
Ponadto czy w pojedynkach z tą zarazą na pustyni jasteśmy w stanie coś zdziałać zeby wygrać chalange? Bo z In u nas krucho a te ilości ataków pomoiotu Khorna potrafią zdziałać wiele na nasze spruchniałe kości.

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

On tak naprawdę wcale nie musi być efektywny... ważne jest to, że gracz wochu, zawsze zostawia kości na dispellowanie kaszkietu, który bardzo efektywnie smaży dyskowców... Pozwala to na swobodniejsze wchodzenie innych czarów...
Co do walki z wochem, świnia daje radę, z powodu braku lekkiego strzelania dochodzi nietknięta zazwyczaj... a warriorzy statystycznie potrzebują kilku tur żeby ją zdjąć, do tego czasu uszatki/rydwany/gwardia na bok i nie ma oddziału
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Malkav3
Warzywo
Posty: 10

Post autor: Malkav3 »

A ja tu sie tak męczyłem jak nim grałem żeby ten Kaszkiet jednak wystrzelił :P... co najlepsze ani razu nie siadł mi Leap na nim... pech...
Dzikei za FaQ użycia Kaszkietu.

Awatar użytkownika
Opos
Falubaz
Posty: 1196
Lokalizacja: KGB Tarnów

Post autor: Opos »

Malkav3 pisze:Ponadto czy w pojedynkach z tą zarazą na pustyni jasteśmy w stanie coś zdziałać zeby wygrać chalange? Bo z In u nas krucho a te ilości ataków pomoiotu Khorna potrafią zdziałać wiele na nasze spruchniałe kości.
Co do pojedynków, może spróbuj czeguś takiego: Tomb King z Fencers Blade, Glittering Scales, Talisman of Endurance i ew. Potion of Speed. Niby a.s. dość słaby, i tylko ward na 5+, ale herosi trafiają w gościa na 5+ i z jego toughnessem również woundują przeważnie na 5+ (większość zwykłych jednostek ma 6+/6+). Nie mogę do końca poręczyć za coś takiego (dopiero sam testuje :lol2: ), ale jest to jakaś opcja 8)
Let the River of Blood flow...

Awatar użytkownika
kotson
Falubaz
Posty: 1123
Lokalizacja: Tarnów\Lublin

Post autor: kotson »

Klocek szkieletów z kingiem złozonym jak ten powyżej radzi sobie w walce bardzo dobrze
BEER FOR THE BEER GOD
CANS FOR THE CANS THRONE

Awatar użytkownika
Domino
Falubaz
Posty: 1490

Post autor: Domino »

Oprócz tego, że oleją kinga i będą ładować w oddział... Szybko się taki kloc sypnie od każdej walczącej hordy innych armii, tym bardziej, że przez kinga nie ma miejsca na mocne czarowanie.

Awatar użytkownika
Opos
Falubaz
Posty: 1196
Lokalizacja: KGB Tarnów

Post autor: Opos »

Ostatnio sprawdził się bardzo dobrze :) A z magii miałem małego i dużego lisza, każdy z nekeharą, kaszkiet i hierotitana, działało całkiem do rzeczy =P~
Let the River of Blood flow...

Awatar użytkownika
Domino
Falubaz
Posty: 1490

Post autor: Domino »

I jak taki oddział ma utrzymać cokolwiek? Magii zbyt mocnej nie masz, jak jakaś horda wpadnie w te szkiele to raczej pozamiatane. Nadal sobie tego nie wyobrażam.

Awatar użytkownika
kotson
Falubaz
Posty: 1123
Lokalizacja: Tarnów\Lublin

Post autor: kotson »

Takie coś to bardziej z dużą ilością odginaczek, złapanie i złamanie 1 klocka i małe zwycięstwo. King fajny jest z death mask i glittering scales
BEER FOR THE BEER GOD
CANS FOR THE CANS THRONE

Awatar użytkownika
Domino
Falubaz
Posty: 1490

Post autor: Domino »

Czym chcesz go łamać? Szkielami?

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Dębek ostatnio wkręcał mi rozpę na oporze uszatek z łukami, oprze łuków, 2x klopie i rzucaniu dodatkowego strzału z IFki :D
Pokmińcie w tę stronę, bo na papierze całkiem fajnie to wyglądało, dzwon w turę sciąga. :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Ostanio wlasnie kminilem cos takiego do mojego defensu .Chcialem wrzucic np: 2 x 5 ale jakos to pkt. salbo sie miesci :wink:

edit na szybko :

Duza liczka
mala liczka

3 x 20 lukow
2 x 3 charioty

Trojka stalkerow
8 Uszatek z lukami
5 uszatek z lukami

Casket
Tytan
2 x klopa
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Domino
Falubaz
Posty: 1490

Post autor: Domino »

Ehe. I zastrzelisz całą armię. Powodzenia :P.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

jak juz to czymś takim, poza tym że strzela to nie najgorzej się klepie, przy jednym trafionym strzale z klopy powinno zdjąć gwardię z regeną w turę, nie żebym wierzył w tę rozpę, ale moze jakby potestować i pokminić... kto wie
tak na szybko:

Liche High Priest @ 260.0 Pts
General; Hierophant; Lore Table; Lore of Nehekhara; Magic Level 4
Neferra's Scrolls of Mighty Incantations [50.0]

Liche Priest @ 95.0 Pts
Lore of Nehekhara; Magic Level 1
Dispel Scroll [25.0]

2x 30 Skeleton Archers @ 200.0 Pts Standard, Chemp
3x 10 Skeleton Archers @ 70.0 Pts Chemp
2x 5 Skeleton Horse Archers @ 70.0 Pts

11 Ushabti @ 560.0 Pts
Giant Bow; Standard
8 Ushabti @ 410.0 Pts
Giant Bow; Standard
8 Ushabti @ 410.0 Pts
Giant Bow; Standard

Casket of Souls @ 135.0 Pts
2x Screaming Skull Catapult @ 90.0 Pts

Models in Army: 130
Total Army Cost: 2800.0


jeżeli wszystko zmieścimy w 24 calach od maga to możemy wykręcic 200 strzał s3 i 54 s6 na turę, co daje nam 67 hitów s3 18s6, skoro lizaki moga wszystko wystrzelać, to czemu nie TK? :D
Obrazek

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Fajne :) Jedynie brakuje mi chariotow (chociaz w sumie 3 kloce uszatek powinny styknac jako kontra :wink: ) ,no i troche boli miscast na duzym magu ...
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Shakin' Dudi
Masakrator
Posty: 2633
Lokalizacja: Moria - Lublin

Post autor: Shakin' Dudi »

jakos nie widze tego przeciwko bretce, chaosowi i imperium ;) .

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

Kalesoner pisze:Neferra's Scrolls of Mighty Incantations [50.0]
Ja nie rozumiem jednej rzeczy - dlaczego dajecie ten przedmiot na gienku?Na 4 kostakch może być double a wtedy jest mistcast, gienek moze isc do warpa i cała armia zacznie sie sypać.
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Awatar użytkownika
kotson
Falubaz
Posty: 1123
Lokalizacja: Tarnów\Lublin

Post autor: kotson »

Bo w tej rozpie nie ma komu innemu go dać?
BEER FOR THE BEER GOD
CANS FOR THE CANS THRONE

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

A po co go dawać?
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Awatar użytkownika
kotson
Falubaz
Posty: 1123
Lokalizacja: Tarnów\Lublin

Post autor: kotson »

Żeby w kluczowym momencie wyczarować dodatkowe strzelanie
BEER FOR THE BEER GOD
CANS FOR THE CANS THRONE

ODPOWIEDZ