Pytania początkujacego TK

Tomb Kings

Moderator: Shino

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Morog
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pytania początkujacego TK

Post autor: Morog »

bez tego itemu co dawał warda za szkielety ta broń jest nie do użycia raczej
https://www.youtube.com/watch?v=m3pqEA5AXTE#t=33

posłuchaj tego islamofilu.....
http://www.youtube.com/watch?v=CMEwoGGL6dg

"nie dyskutuj z głupcem, sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Nazywał się Collar of Shapesh, powszechnie nazywany "obrożą". ;) Na 4+ przerzucał otrzymane rany na sojusznicze modele w promieniu 3". Kosztował śmieszne 20 punktów i kombował się z wardem 4+, dając praktycznie model z dwoma wardami 4+ na raz. To były czasy! :D

Awatar użytkownika
Silvestro
Falubaz
Posty: 1023
Lokalizacja: Rawicz/ Twierdza Wrocław

Post autor: Silvestro »

Moim zdaniem w 7 edycji wszystkie rasy miały o wiele ciekawsze itemy niż te obecne.
Wierzę w Wolny Rynek, Niewidzialną Jego Rękę, kuców obcowanie, Unii rozwiązanie, lewaków zaoranie, Wolną Polskę. Amen.

Awatar użytkownika
Mysza_on
Mudżahedin
Posty: 336
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mysza_on »

Niektórzy twierdzili , że jedni mają lepsze a inni nie. W niektórych armiach jeszcze grało się na koksach :)
Stats 8ed :
Tomb Kings 6 K:
05/01/03
Ogres Kingdoms:
Plemię "Ironskin". My lubić małe zakute brody z gór. My niewolnicy oni nam blachę i duże BUUuuuM.
Infinity: Obrazek

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Silvestro pisze:Moim zdaniem w 7 edycji wszystkie rasy miały o wiele ciekawsze itemy niż te obecne.
Było ich zwyczajnie kilkakrotnie więcej. Te, które znajdują się w obecnych książkach są zdecydowanie bardziej klimatyczne i dopasowane do armii, niż siódmoedycyjne (co nie znaczy, że lepsze).

Awatar użytkownika
Morog
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Morog »

i zdecydowanie większość jest niegrywalna
https://www.youtube.com/watch?v=m3pqEA5AXTE#t=33

posłuchaj tego islamofilu.....
http://www.youtube.com/watch?v=CMEwoGGL6dg

"nie dyskutuj z głupcem, sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

To zupełnie inna sprawa. :wink:

Faktem jednak jest, że z poprzedniego armybooka także grało się ciągle i ciągle na tych samych pięciu-sześciu przedmiotach, a cała reszta, około dwudziestu, nigdy nie widziała stołu.

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Też, ale chyba lepiej mieć grywalnych 6 z 30 przedmiotów niż 3 z 10 :wink: .
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Dzoooma
Chuck Norris
Posty: 607
Lokalizacja: Stolica, Wola - "Gamonie"

Post autor: Dzoooma »

Nie wiem czy temat jest dobry, ale nie chcę zakładać nowego. Jak coś to kasujcie/przenoście śmiało.

Pokrótce naświetlę Wam sprawę. Szykuję się do bitwy z Krasnoludami w naszej funowej lidze klubowej. Gramy na 2000 ptk, czysty RB poza tym, że można mieć max 12 PD na turę i czary rzucać z max 6 kości. Gram dość lightową rozpiską: 2x duża licza (jedna z deathem), 20 warriorów, 15 łuczników, 5 rydwanów, 2x 4 surferzy, 2x katapa, kaszkiet, 2x konni łucznicy. Niby rozpiska jak na TK jest dość szybka, ale może mieć problemy z porządnym defensem. Stąd też pytanie: myślicie, że warto walić do przodu i liczyć, że jakieś porządne słonko zredukuje armię przeciwnika czy raczej grać na 10:10 i chować się po kątach?

Przeciwnik ma jakiegoś pancernego lorda na tarczy, BSBka, runesmitha (3xDS), 27 hammerersów, 2x 20 kuszników, 2x cannon, 2x organy.

Obawiam się, że mogę długo nie pożyć, stąd też zwracam się do bardziej ogranych dowódców o radę :)

Dzięki.
Obrazek
Zapytaj mnie co sądzę o GW...

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

wez mi i scrole cie niebola az tak.

na dwarfy zawsze warto isc do prozdu.

Awatar użytkownika
Domino
Falubaz
Posty: 1490

Post autor: Domino »

Na taką rozpę raczej bym się nie wysuwał do przodu, jak wejdziesz w zasięg organów, to prawdopodobnie wykasuje Ci węże, a nie liczyłbym na jakieś cuda z magii. Chyba, że jakaś ifka na slońce wejdzie, ale to ryzykowne.

Sajzm
Pseudoklimaciarz
Posty: 20

Post autor: Sajzm »

Nie wiedziałem gdzie to wstawić. Czy modele rąk zwykłych archerow (te z łukami) odpowiadają rękom archerom konnym?

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

tak, pamiętaj nie pasują tylko chude 8ed rączki od serferów, gwardii, howdaha

Awatar użytkownika
Silvestro
Falubaz
Posty: 1023
Lokalizacja: Rawicz/ Twierdza Wrocław

Post autor: Silvestro »

Taka sytuacja: klocek gwardii z King'iem przegrywa walkę o 3. Pytanie, czy sypie sie tylko oddział gwardii o 3 modele, czy sypie sie oddział i King dostaje 3 rany?
Jeśli Król dostaje rany to czy może je jakoś wybronić?
Wierzę w Wolny Rynek, Niewidzialną Jego Rękę, kuców obcowanie, Unii rozwiązanie, lewaków zaoranie, Wolną Polskę. Amen.

Awatar użytkownika
Fubuki
Mudżahedin
Posty: 317
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Fubuki »

Jeśli gwardia żyje, a King był w ich oddziale podczas walki to sypie się gwardia
Perfer et obdura, dolor hic tibi proderit olim

Obrazek

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Chyba, że gwardia się skończy, to pozostałe rany z sypania przechodzą na kinga.
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

I nie, ran z sypania nie można niczym wybronić.

Awatar użytkownika
Silvestro
Falubaz
Posty: 1023
Lokalizacja: Rawicz/ Twierdza Wrocław

Post autor: Silvestro »

Jeszcze jedno pytanko - Jaki rozmiar podstawki ma Necrosphinx?
Wierzę w Wolny Rynek, Niewidzialną Jego Rękę, kuców obcowanie, Unii rozwiązanie, lewaków zaoranie, Wolną Polskę. Amen.

Brzozi
Plewa
Posty: 6

Post autor: Brzozi »

Necrosphinx ma taką samą podstawkę jak rydwan, 50mm x 100mm ;)

Awatar użytkownika
Szamot
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Spawalnie Potępionych

Post autor: Szamot »

wybaczcie mi...ja jestem z tej innej części trupów :) mam pytanie czy szkieletową waszą piechotę(corowe szkielety) można spokojnie usadzić na koniach? tzn. widziałem że mają spory rozstaw nóg. Mógłby ktoś mi napisać czy da rade legalnie lub troszkę na ścisk usadzić takiego szkieletora na koniu bez łamania jego nóg? :)

ODPOWIEDZ