Pytania początkujacego TK

Tomb Kings

Moderator: Shino

ODPOWIEDZ
Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Re: Pytania początkujacego TK

Post autor: Kalesoner »

Chcesz sobie kupować i sklejać figurki, a nawet podręcznika nie masz? Może zainwestuj najpierw w to, zamiast pytać o oczywiste rzeczy?
Tak, trzeba scaterować.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bałagan
Chuck Norris
Posty: 507

Post autor: Bałagan »

Araghas pisze:
Bałagan pisze:
Araghas pisze:Ja jestem tylko ciekaw co się bardziej opłaca, czy stalkerzy czy surferzy.

Stalkerzy mają odrazu wbudowaną w zasady zdolność wykopywania i po wykopaniu odrazu plują [i tu moje pytanie: powiedzicie mi tylko czy KAŻDY z np 3 stalkerowego oddziału pluje kością artyleryjską, czy może jakoś inaczej?]

a surferzy po wykopywaniu nie robią nic i kosztują drożej - fakt trochę więcej ataków i ten sv na 3+ co mnie tutaj bardziej skłania przy ich wyborze ale nie wiem może to mój błąd. No i punktowo wychodzą zawsze trochę drożej.
Stalkery wykopuja się na 3+ od 2 tury w miejscu gdzie pokażesz (w każdej turze tuż przed wykopaniem pokazujesz punkt z którego wychodzą). Jak wykopią się na "impossiblu" to stawiasz je 1 cal od mogą się ruszyć i strzelać zaraz po wykopywaniu. Każdy strzela artyleryjką, na "misfire" zadaje sobie D3 ran bez "sejwa".
A ten punkt z którego wychodzą trzeba jeszcze scaterować ? bo podobno tak ale nie wiem nie mam nawet jak tego sprawdzić, tak słyszałem.
tak, trzeba scaterować

Araghas
Mudżahedin
Posty: 218
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Araghas »

Kalesoner pisze:Chcesz sobie kupować i sklejać figurki, a nawet podręcznika nie masz? Może zainwestuj najpierw w to, zamiast pytać o oczywiste rzeczy?
Tak, trzeba scaterować.

A może troszke grzeczniej ? mi tu nie musisz udowadniać jaki to ty jesteś mądry. jak tytuł tematu to jest miejsce dla osób początkujących, a podręcznik mam ale został w polsce kupiłem go świeżo przed wyjazdem i nie zdążyłem całego przeczytać. Wystarczyło odpowiedzieć cytuję
Kalesoner pisze:Tak, trzeba scaterować.
Warhammer Fantasy Battle Blog
-----------------------------------------
http://www.araghasarts.blogspot.com
-----------------------------------------

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Nie wiem, co ma wspólnego mądrość z korzystaniem z podręcznika, ale jako sobie chcesz. Jeśli masz oryginalny podręcznik, to do czasu odzyskania do niego dostepu możesz sobie z czystym sumieniem styrać z netu kopię. :D
Dla mnie EOT.
Obrazek

Araghas
Mudżahedin
Posty: 218
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Araghas »

Powiedzcie mi proszę, jak wy wystawiacie magów podczas gry na 2400 w jakich jednostkach, co im dajecie jakie lvl'e i jakie lory :) ?
Warhammer Fantasy Battle Blog
-----------------------------------------
http://www.araghasarts.blogspot.com
-----------------------------------------

Awatar użytkownika
eliah91
Masakrator
Posty: 2759
Lokalizacja: Warszawa Czarne Wrony

Post autor: eliah91 »

4lvl neherkara przerzut miscasta
4lvl light Dispell scroll
1lvl light
Wszyscy siedzą w 25 łuków.
Obrazek

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

dlaczego dajesz scrol na duzym magu? przecież łatwiej go stracić i bardziej na niego polują...
Obrazek

Awatar użytkownika
eliah91
Masakrator
Posty: 2759
Lokalizacja: Warszawa Czarne Wrony

Post autor: eliah91 »

Głównie polują na hierofante, lightowiec podczas wszystkich moich bitew zginął albo od zaihilowania łuków, raz od miscasta i raz pod pocisku tęczy jak musiał spieprzać z resztą zawsze musiałem przed tym odpalić scrolla.
Obrazek

Araghas
Mudżahedin
Posty: 218
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Araghas »

więc to nie jest dobre rozstawienie przedmiotow na magach ? powiedzcie czemu az trzech magow w jednym oddziale to nie jest zbyt ryzykowne ? jesli juz to w jakim miejscu na stole pomiedzy czym a czym najlepiej taki oddzial umiescic ? najblizej krawedzi czy raczej na 12 calu rozstawienia ?

Lekka edycja będzie teraz:

Możecie powiedzieć czemu wszyscy tak bardzo teraz poszli w lore of Light a nie bardziej w nehekare ? light na serio jest aż taki dobry ? powiem szczerze może kiedyś go raz użyłem i nie mogę się o tym wypowiedzieć bardziej. Jakie czary z Nehekary i Lighta są tymi najlepszymi wg Was?
Warhammer Fantasy Battle Blog
-----------------------------------------
http://www.araghasarts.blogspot.com
-----------------------------------------

Araghas
Mudżahedin
Posty: 218
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Araghas »

Nagle się temat urwał :) sorry za pisanie postu pod postem :) potem do edytuję :) Powie mi ktoś swoje przemyślenia na temat moich ostatnich pytań ?

Pozdrawiam
Warhammer Fantasy Battle Blog
-----------------------------------------
http://www.araghasarts.blogspot.com
-----------------------------------------

Awatar użytkownika
eliah91
Masakrator
Posty: 2759
Lokalizacja: Warszawa Czarne Wrony

Post autor: eliah91 »

Araghas pisze:więc to nie jest dobre rozstawienie przedmiotow na magach ?
Musisz mieć dwa przedmioty :
-przerzut miscasta na hierofancie
-DS na jakimś innym kolesiu, jak wolisz mały light albo duży light.
Araghas pisze:powiedzcie czemu az trzech magow w jednym oddziale to nie jest zbyt ryzykowne ?

Bo poza 25 łuków mam tylko dwie dziesiątki, to największy oddział i łatwo od magi strzelania nie wyparuje.
Araghas pisze:jesli juz to w jakim miejscu na stole pomiedzy czym a czym najlepiej taki oddzial umiescic ? najblizej krawedzi czy raczej na 12 calu rozstawienia ?
Zazwyczaj przy krawędzi ale zależy to od dużej ilości czynników, terenów, jak przeciwnik się rozstawił jaką armilą gra ile ruszają się jego klocki itd.

Zazwyczaj stawiam mój klocek z liczkami między dwoma sphinksami na każdy boku, blisko tytan z boku w który może wpaść jakieś śmieci w klocek łuków z liczkami. Obok sphinksów stoi po jednym oddziale rydwanów coś w tym stylu

:x :x :twisted: :) :) :) :) :twisted: :x :x

:x -rydwany
:twisted: -sphinx
:) -łuki

Araghas pisze:Możecie powiedzieć czemu wszyscy tak bardzo teraz poszli w lore of Light a nie bardziej w nehekare ? light na serio jest aż taki dobry ?
Light jest bardzo dobry bo uzupełnia nam czar bustujące, popychające i daje pociski.

-Dzięki dwóm ziomkom z lightem mam optymalnie cztery pociski, dwie zerówki, bound z zerówką i Punishment (banishment).
Te pociski są bardzo ważne bo możesz dzięki omiatać śmietnik przeciwnika (łuki na bank tego nie zrobią), spawać abomke, hydrę a nawet hordy.
Dzięki małemu z lightem Punishment (banishment) ma siłę 5 a czar jest rewelacyjny wychodzi na 10+, przerzuty udanych wardów, duża wersja tylko na 13+ a ma zasięg 48''.
Zerówki mają Flaming ataki dzięki temu zdejmują regenkę przed punishmentem.

-Świetnie się kombuje z neherkarą możesz dzięki temu mieć 6 czarów wspomagających kombat (+10 ws i I, Birone, KB, 5+ warda, +1 A, -1S i T dla przeciwnika)
Dzięki takiemu wachlarzowi zaklęć zawsze masz coś dobrego na każdą fazę gry.
Dodatkowa świniaki robią niewyobrażalną rzeż z lightem, Thundercrash atak trafiający na 3+ z przerzutem jest słodki.

-Sieć jest spoko, hex przeciwnik musi zdać test siły podczas każdej akcji inaczej dostaje k6 hitów z siłą 4 i nie wykonuje akcji.
Więc rzucasz to na oddział przeciwnika z magami dodatkowo możesz posłać tam -1 s i t fajna sprawa.
Ładnie może wyłączyć bohaterów w tym oddziale z czarowania zatrzymać przed ucieczką do innego klocka itd.
Jeżeli mag chce spieprzyć z tego klocka to zdaję siłę nie wiem teraz czują normalnie cały oddział zdaje na najwyższej jak nie zda idą hity, jeżeli mag wychodzi i nie zda to tylko on dostaje hity więc logika podpowiada że na własnej z minusami do siły np.
Wiec klocek z dwoma magami albo przygotowuje się na dostanie wpierdol od węży, albo na rozstrzelanie albo ryzykuje gracz i próbuje wybiegać magami albo traci turę magowania.

-Pole siłowe przed strzelaniem na oddział przydaję się.

-Jedynie dosyć słabe są światełka bitewne ale nie można mieć wszystkiego.

Lore of Light jest bardzo bardzo dobry daje dużo możliwości, ale przede wszystkim daje pociski, nie wypominając już o lore attribute.
Araghas pisze:Jakie czary z Nehekary i Lighta są tymi najlepszymi wg Was?
Birona, Speed of Light, Incantation of Desiccation (-1 s i t), Cursed blades (KB), Punishment (Banishment).

Ale się rozpisałem :shock:
Kolejny ciężki dzień w pracy :mrgreen:
Obrazek

Araghas
Mudżahedin
Posty: 218
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Araghas »

Ołżesz :) dziękuję za tak wyczerpującą wypowiedź dowiedziałem się wszystkiego czego potrzebowałem :) bardzo Ci dziękuję i przedmówcom również :) zapytam jeszcze tak pobocznie czy dobrze zrozumiałem: czyli mały mag z lighta i duży mag[1lvl] z lighta powinni wg Ciebie brać czar 0 w większości przypadków ? [nie oplaca się brać 2lvl maga zamiast 1 lvl ?]
Warhammer Fantasy Battle Blog
-----------------------------------------
http://www.araghasarts.blogspot.com
-----------------------------------------

Awatar użytkownika
eliah91
Masakrator
Posty: 2759
Lokalizacja: Warszawa Czarne Wrony

Post autor: eliah91 »

Nie to strata 35 punktów a dostajesz za to +1 czar i +1 do casta, jak masz tytana to drugie jest ci nie potrzebne.
Najpierw losujesz dużym jak nie masz speed of light albo birony to losujesz małym jeżeli nie ma dubletu (dwóch tych samych zaklęć na małym i dużym) i wpadną ci light of battle to bierzesz w tedy 0 jak masz bironę,speed i punishment na dużym to bierzesz małym 0.
Te pociski są bardzo mocne z tytanem i opłaca się je brać ale czary bustujące combat są dużo ważniejsze.
Obrazek

Araghas
Mudżahedin
Posty: 218
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Araghas »

Rozumiem dziekuje za odpowiedz i za czas poswiecony tym opisom dokladnym:)
Warhammer Fantasy Battle Blog
-----------------------------------------
http://www.araghasarts.blogspot.com
-----------------------------------------

Araghas
Mudżahedin
Posty: 218
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Araghas »

Może to troche dziwne pytanie dla niektórych ale chciałbym Was zapytać bo nigdy mi to nie wychodziło, mianowicie jak najskuteczniej używać magii w Tomb Kings chodzi mi tu o mniej więcej jaką kolejność stosujecie podczas fazy magii [light i nehekara lore] - wliczając casket of souls. Jak powinno się prawidłowo rzucać czary aby nie zostały one lub miały mniejszą szansę na dispel ?
Warhammer Fantasy Battle Blog
-----------------------------------------
http://www.araghasarts.blogspot.com
-----------------------------------------

Araghas
Mudżahedin
Posty: 218
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Araghas »

Chciałbym poruszyć jeszcze jeden wątek i osobne pytanie zrobić odnośnie kupna batalionu TK, powiedzcie mi proszę jaka jest różnica pomiędzy starym batalionem TK a tym z 2011r ? różni to się tylko tym że jest więcej piechoty o 8 sztuk a kosztuje prawie 100zł wiecej ? wiem że są to nowsze wzory niektórych modeli ale kurcze nie wiem jaka jest inna różnica pomożecie ?
Warhammer Fantasy Battle Blog
-----------------------------------------
http://www.araghasarts.blogspot.com
-----------------------------------------

Awatar użytkownika
Damik
Chuck Norris
Posty: 419

Post autor: Damik »

Ani nowszych wzorów, ani nic więcej, po za tym co wymieniłeś (czyli 8 wojakami więcej)... Zdzierstwo, co nie;>?

Araghas
Mudżahedin
Posty: 218
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Araghas »

no, to jest masakra za 8 szkieletow placic 100 zl wiecej to chore :P dobra dzieki za naprostowanie bo sie dzisiaj nad tym zastanawialem i szukalem po necie i zadnej innej roznicy nie wypatrzylem. A wszystkich z piechoty mozna skleic jako luki lub wojaki ? czy to sa ograniczone czesci do tego i tego ?
Warhammer Fantasy Battle Blog
-----------------------------------------
http://www.araghasarts.blogspot.com
-----------------------------------------

Awatar użytkownika
Damik
Chuck Norris
Posty: 419

Post autor: Damik »

Nie mam battalionu, ale napewno da sie skleić i z tym i z tym

Araghas
Mudżahedin
Posty: 218
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Araghas »

Chciałbym teraz poruszyć tą kwestię zawsze miałem z tym problem bo nie wiem po prostu jak czarować aby było to efektywne i skuteczne nie wiem z ilu kości najlepiej rzucać czary i jak powinna wyglądać sytuacja aby przeciwnik albo nie dispelował albo bał się że zaraz rzuce cos mocnego a on będzie miał już końcówkę kości dispela
Araghas pisze:Może to troche dziwne pytanie dla niektórych ale chciałbym Was zapytać bo nigdy mi to nie wychodziło, mianowicie jak najskuteczniej używać magii w Tomb Kings chodzi mi tu o mniej więcej jaką kolejność stosujecie podczas fazy magii [light i nehekara lore] - wliczając casket of souls. Jak powinno się prawidłowo rzucać czary aby nie zostały one lub miały mniejszą szansę na dispel ?
Warhammer Fantasy Battle Blog
-----------------------------------------
http://www.araghasarts.blogspot.com
-----------------------------------------

ODPOWIEDZ