Moja armia ma alergię na Smoki, kowadła i inne rzeczy...

Tomb Kings

Moderator: Shino

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Morgon82
Mudżahedin
Posty: 300

Post autor: Morgon82 »

Trudno mi sie z tym zgodzic. Sam gram VC i co jakis czas gram z TK.

Gigant jest bardzo dobry, dobrze ustawiony w zasiegu liczy jest nie do zatrzymania i czesto gesto z popychaczki wpada we flanke, mocno bije a byle czym go nie zjedziesz.

Ushabti w liczbie czterech spokojnie wygrywaja we frontalnym starciu z kazdym klockiem piechoty bez ASF. Ostatnio zjechali mi cala gwardie.

Swarmy nie sa takie straszne, duzo grozniejsze sa np. dwa skorpiony, bo wtedy smok moze stracic jezdzca a wtedy roznie bywa.

Generalnie smok nie jest takim problemem wielkim, bo akurat Khemri jest mistrzem w lapaniu oddzialow dzieki popychaczkom, do tego ikona na gwardii i smok musi sie pilnowac. Nie spotkalem jeszcze takiego smoka ktorego nie polamalem na CR. Nawet Star Dragon ulegl oddzialowi szkieletow po kilku rundach walki i przegrywaniu o muzyka. Smoki sa przereklamowane :P

DolmiR
Falubaz
Posty: 1324
Lokalizacja: Krotoszyn, , Zielony Smok

Post autor: DolmiR »

Nieprawda. Jak ktos dobrze gra smokiem to nie da sie tak latwo zlapac ;)
co do giganta uwazam ze jest ok ale tylko przeciwko niektorym rospiska, w standardzie stawiam jednak na dwie katapki.

Awatar użytkownika
Hero_Lord
Chuck Norris
Posty: 374

Post autor: Hero_Lord »

Jak widzimy w rankingu pierwsze miejsce zajmuje Młody (Tk i troche skavki) a drugie Shino (tez tk), w pierwszej 100 rankingu jest paru graczy TK i prosiłbym o zdradzenie sekretu na zwycięstwo ^.^. Gram TK od roku i marna bretka mnie jedzie, a młody 3x demony na klate jedzie :/. Proszę o pisanie tu waszych metod, jak przygotowujecie rozpiski pod turniej, ulubione jednostki, taktyki i wszystko co potrzeba do takiej gry :) Równiez o taktyki pod armie co na de co na brete itd.

Awatar użytkownika
Undead
Falubaz
Posty: 1241
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Undead »

skutecznie ostroznie i powoli.... :D

Awatar użytkownika
Jose
Falubaz
Posty: 1423
Lokalizacja: Oko Terroru - Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Jose »

jak zwykle temat o takich dywagacjach juz istniał. troszke inaczej sformułowany niemniej chodzi o to samo.

ja gram TK od czasów ravening hordes. lepiej mi szło jak na bieżąco interesowałem się batlem. od kilku lat nie mam czasu żeby często grać, kminić, nic innego nie robić tylko kopać w zasadach itp. dlatego uważam siebie za średniego gracza. od czasów 7 edycji nie przestudiowałem porządnie żadnego podręcznika armii to tejże edycji.

a żeby wygrywać to trzeba grać, grać, grać, myśleć, myśleć myśleć i mieć odrobinę szczęścia. tyle ode mnie. raczej nikt nie poda Ci rozwiązania na każdą zaistniałą sytuację...
www.for2players.pl

The truth is usually just an excuse for a lack of imagination.

DolmiR
Falubaz
Posty: 1324
Lokalizacja: Krotoszyn, , Zielony Smok

Post autor: DolmiR »

Hero_Lord pisze:Jak widzimy w rankingu pierwsze miejsce zajmuje Młody (Tk i troche skavki) a drugie Shino (tez tk), w pierwszej 100 rankingu jest paru graczy TK i prosiłbym o zdradzenie sekretu na zwycięstwo ^.^. Gram TK od roku i marna bretka mnie jedzie, a młody 3x demony na klate jedzie :/. Proszę o pisanie tu waszych metod, jak przygotowujecie rozpiski pod turniej, ulubione jednostki, taktyki i wszystko co potrzeba do takiej gry :) Równiez o taktyki pod armie co na de co na brete itd.
Młody sam dał odpowiedź ;)
2 klopy, patelnia i "szczypta'' umiejętności - szarżowanie w bok wszystkiego

Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Post autor: MUKER »

szczypta'' umiejętności - szarżowanie w bok wszystkiego
np. tak
Obrazek
:D :D
And the ground did tremble as the king marched to war...
********
Dziecko jest idealnym przykładem rządów mniejszości!

DolmiR
Falubaz
Posty: 1324
Lokalizacja: Krotoszyn, , Zielony Smok

Post autor: DolmiR »

Między innymi to miałem na myśli :D :D :D

Awatar użytkownika
Andy
Chuck Norris
Posty: 383
Lokalizacja: (K)rasnoludzka (G)ildia (B)ezpieczeństwa

Post autor: Andy »

Jak dla mnie taki manewr nie przejdzie (bez popychaczek)
Model może przejść tylko tyle ile ma Mv. A według tego rysunku robią dużo więcej.

Awatar użytkownika
Hero_Lord
Chuck Norris
Posty: 374

Post autor: Hero_Lord »

;pp ale zapostowali :) szukam czegos na erranty wara :)

Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Post autor: MUKER »

Andy pisze:Jak dla mnie taki manewr nie przejdzie (bez popychaczek)
Model może przejść tylko tyle ile ma Mv. A według tego rysunku robią dużo więcej.
Przejdzie przejdzie nie martw się, wszystko legalnie.
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?p=254105#254105
And the ground did tremble as the king marched to war...
********
Dziecko jest idealnym przykładem rządów mniejszości!

Awatar użytkownika
Młody
Niszczyciel Światów
Posty: 4074
Lokalizacja: SNOT- Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Młody »

Mylicie pojęcia troche.
Model nie moze przejsc wiecej niz ma mova w fazie ruchu, przed faza ruchu jest darmowy reform w trakcie którego mozesz maxymalnie zdublowac swoja wartosc ruchu, takze wpadanie w kresce jest w pełni legalne, zwijanie się z tej kreski za pomocą dostawiania rank do przodu już takie legalne nie jest ;)
Pozdro
Młody

Snot Fanpage

Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Post autor: MUKER »

Eee co?
Jakoś nie łapie.
W fazie ruchu można przejść max 4 cale - normalka.
Można zrobić reform tak by każdy przeszedł max 8 cali.
Change formation nie ma żadnych ograniczeń co odległości.
Nie rozumie więc w czym rzecz.
And the ground did tremble as the king marched to war...
********
Dziecko jest idealnym przykładem rządów mniejszości!

Awatar użytkownika
Młody
Niszczyciel Światów
Posty: 4074
Lokalizacja: SNOT- Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Młody »

Change formation nie, ale to troche smierdzi juz wałem jak koles z konca nagle robi w fazie ruchu 16 cali ;)
Pozdro
Młody

Snot Fanpage

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Młody pisze:Change formation nie, ale to troche smierdzi juz wałem jak koles z konca nagle robi w fazie ruchu 16 cali ;)
oj dobrze wiesz, ze to walek nie jest :) jakos ludzie nie protestowali za bardzo jak moja gwardia ruszala sie z predkoscia serdniego elfa na dmp ;)

herkules_minus
Plewa
Posty: 9

Post autor: herkules_minus »

Witam, gram od miesiąca.
Kolega gra pięć. Lat.

Nie dziwi Was więc czemu dostaję baty.

Skurczybyk robi rozpiskę specjalnie na mnie, wszystko fearless: driady, treeman, wardancerzy...

Ustawiam się na defense, wszystko max do tyłu, skorpiony markuję na środku stołu. Przeciwnik rushuje i już w 3 turze jest zdolny mnie szarżować.
Tu mam zawsze kredki, zazwyczaj wszystko kończy się masakrą.
Potrzebuję Waszej pomocy 8)

Moja (nie)doskonała rozpicha:

total cost: 1300

1 Tomb Prince @ 145 Pts
Casting Order (x1); General
Golden Ankrha [45]
1 Liche Priest @ 165 Pts
Casting Order (x1); Hierophant
Hieratic Jar [25]
Dispel Scroll [25]
1 Tomb Scorpion @ 85 Pts
1 Tomb Scorpion @ 85 Pts
4 Carrion @ 96 Pts
25 Skeleton Warriors @ 233 Pts
Shield; Standard; Musician
1 Champion @ [10] Pts
23 Skeleton Warriors @ 189 Pts
Shield; Musician
5 Skeleton Light Horsemen @ 77 Pts
Normal Bow; Musician
5 Skeletal Steed @ [0] Pts
1 Screaming Skull Catapult @ 110 Pts
Skulls of the Foe
3 Catapult Crew @ [0] Pts
1 Liche Priest @ 115 Pts
Casting Order (x1)

Wygląda to tak: princa i licza daje do jednego kloca, w drugim siedzi hierofant. Horsemani mają szarżować od boku celem złamania przeciwnika :D
Klocki są po obydwu stronach katapulty, carriony czekają z boku na rozwój wydarzeń i ew. szarżę. Jako inkantacje, zazwyczaj stosuję dodatkowy strzał na katapulte i horsemanów. Princem małe wskrzeszonko.

Te drewniane pieruństwo zawsze mnie miażdży!
Zła rozpiska? Zła taktyka? Może po prostu nie powinienem w to grać? :wink:

Pomóżcie mi proszę zrobić z nich drzazgi :oops:

Medic!!!!

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

takie klocki nie zawiele przydają się na WE, lepiej już dac troszke luczników, dobra opcja, WE mają sporo skirmisha, kitrają się po lesie a Ty i tak trafiasz zawsze na 5+.

Carriony lepiej zamienić na porządny oddzial rydwanów, princa też dać na wózek. Sam taki prince przy Twojej dobrej grze i nawet niewielkim blędzie wroga może przejechać po polowie armi WE. Szczególnie jak ma dużo driad i WD.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Die for Emperor
Mudżahedin
Posty: 263
Lokalizacja: CLANE, Co.Kildare, EIRE

Post autor: Die for Emperor »

Carriony, light cavalry do wywalenia. Tak samo jak shield ze szkieletów.
Można dać za to rydwany i wtedy jak kolega wcześniej mówił Princa też na rydwan wsadzić. Opcja laternatywna to dać klocek Tomb Guards z Icon of Rakaph i tam wsadzić Princa. Dobrze by było wtedy aby goście mieli w pobliżu Licza (do wrzucania popychaczki/smiting/lub wskrzeszania). Skorpiony nie bardzo się opłaca zakopywać (przynajmniej nie obydwa) alepiej je wystawić gdzieś niedaleko klocka szkieli/katapy. Koleś pomyśli zanim podejdzie pod takie diabelstwo.
I jeszcze jedno: jak ty princem wskrzesasz jednostki? Sprawdź czy on przypadkiem nie może tylko rzucać urgency/smiting (pachnie wałkiem :wink: )
...Róże miłości najchętniej przyjmują się na grobach...

'Nikt nie wymaga od was samych zwyciestw.
Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od was ambitnej i nieustepliwej walki.
Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali was za niegodnych... podania reki.'

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Zmień armię. WE są bardzo ciężkie do ugryzienia dla TK. Na te punkty - tym bardziej. Przy takiej rozbieżności w praktyce i skillu po prostu masz mikre szanse nawet na remis.

Ewentualnie zamień się z kolegą armiami, żebyś mógł wyłapać silne punkty swojej i słabe punkty jego armii.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Mysza_on
Mudżahedin
Posty: 336
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mysza_on »

zagrajcie na więcej punktów i próbuj każdą jednostką TK walczyć . Poznasz wtedy co się opłaca a co nie .

ODPOWIEDZ