O tych co czychaja na skarby grobowcow

Tomb Kings

Moderator: Shino

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Post autor: MUKER »

Dawanie czampionów do byle klocka piechoty (szczególnie 10 łuczników) i liczenie na to, że mu wpadniesz potem w tyłek pełnym klockiem, gdy smok utknoł na championie. Do tego jeszcze jakiś uzbrojony king co te rany zaamortyzuje (chalenge i bierzemy kingiem na klatę) i powinniśmy sporo wygrać. Oczywiście trzeba uważać, co by king nie zgniął. Ale tak czy siak ktoś musi wziąć chalnege, bo jak sobie smok nabija 10 woundów na oddziałach to tak szybko się nie złamie.
Mój absolutny rekord to jak Prince z Wardem i obstawą TG wyzwał na chalnege tzeentchowego lorda na smoku. Ten się długo nei chciał złamać, prince w tym czasie dostał jakieś 12 woundów z czego wywardował 10 :D
Innym razem
Gwardia z takim samym princem wpadła na tyłek innego tzeentchowego lorda. Tradycyjnie chalnege princem. Dostał chyba dwie rany, smok przegrywa bodajże o 6 i stoi. W nastpępnej przegrywa o 5 i stoi, w następnych o 3, o 2, o 1. Aż w końcu wyciął mi całą gwardię :roll: W klocku tym niestety był też hiero. Ahh co za rzuty. Ale musiało mu się wyrównać, pewnie za to jak od pierwszej tury jego Hellcanon biegał za jego oddziałami.
And the ground did tremble as the king marched to war...
********
Dziecko jest idealnym przykładem rządów mniejszości!

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

szczurek pisze:moim zdaniem na smoka :
-klopa :D
Opieranie taktyki na szczęściu w kościach to słaby pomysł.
szczurek pisze:-szarza 2-3 skorpow i liczenie na 6 :roll:
To na górę. A sam smoczek chwilę później Ci te skorpiony jeden po drugim powyrzyna.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

@Tomash
przy 4-5 strzale z kolopy juz nie powinno byc treemana... a zazwyczaj musi podchodzic te dwie tury do ciebie.... wiec to nie fart a statystyka... i
trzeba liczyc troche na farta ;) zawsze moze znies albo misfire ....
Jednak przy 2 klopach i kopie z magii da sie zrobic ;)
To na górę. A sam smoczek chwilę później Ci te skorpiony jeden po drugim powyrzyna.
co racja to racja ale w mojej rozpie nie ma zbytniej alternatywy (no chyba ,ze szarza gigsona i MEGA fart w kosciach na Unstoppable Assault :D) .
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
TomCio
Masakrator
Posty: 2720
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: TomCio »

A ja widze, że w mojej rozpie to albo musze liczyć na farta gigantem, albo jakby się udało zaszarżować kingiem to znów liczyć na farta, trafić 3 razy flailem of skulls i potem liczyć, że się wszystko zrani... :roll:
Obrazek
http://www.pajacyk.pl <klikać w pajaca, bo wp***dol! Obrazek
a goryl we mnie mówi mi..

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

niestety mniej standardowe rozpy TK (tzn. bez klopy czy kloca kawy) nie maja latwo ze smokami :(
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

to znaczy, ze nie sa uniwersalne a nie standardowe... :wink:

prawie wszystkim mozna sobie poradzic ze smokiem.. tlyko trzeba mocno nad tym pokminic :) jak gralem na 4 klockach piechoty prawie zawsze mi sie udawalo zniszczyc smoka :)

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

to znaczy, ze nie sa uniwersalne a nie standardowe... Wink
o to mnie chodzilo tylko zle sie wyrazilem :wink: :roll:
prawie wszystkim mozna sobie poradzic ze smokiem..
No to spróbuj mi powiedziec jak ja to mam zrobic swoja rozpa (latajacy king [standard-latanie ,ward i +1 W] ,2 x TP na wozkach [skrol ,colar ,chariot of fire] ,liczka z 2 zwojami ,10 lucznikow ,4 x 3 charioty [jedne z mirazem] ,4 skorpy i gigson) :lol: :twisted:
Moja rozpa jest eweidentnie slaba na smoki :D mozna probowac zalatwic gore skorpami albo gigsonem (z duzo iloscia farta ,no i dobry przeciwnik na bank na to nie pozwoli :D)
p.s-tylko nie pisz ,ze
prawie wszystkim mozna
,a to jest wlasnie taka rozpa ktora sie nie da ;) :roll: :P
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

ok:

masz wyjscie tyl + outnumber + challange z kingiem + bs daleko

najlepiej dodatkowo zeby ten tyl byl zapewniony przez princa na rydwanie us5 lub oddzialem rydwanow.. wtedy dodawkowego wounda mozesz zadac smokowi... o ile pamietam w 6 przegrywales statystycznie o 2 (1.8 z smokiem chaosu ze slomka.. a on cie boli najbardziej) w woundach.. wtedy wchodzi dodatkowy static do gry. musisz sobie zapewnic te +2 a najlepiej od razu +3 lub +4 (tyl + outnumber + najlepiej sztandar) jak bedzie sie liczyl na -2 to juz jestes do przodu... dodatkowo jesli wjedziesz chariotami ze sztandarem to smokowi zadajesz statystycznie 0.5 wounda z impactow i moze dodac kolejn punkcik do cr'a... problem tu lezy tylko w tym,ze nie masz pozniej czym uleczyc kinga... a na klatwe nie ma co liczyc wiec jest to taki one shot... inych sposobow nie ma.. minusem jest to, ze nie masz go czym szachowac... tyle ode mnie :wink:

Awatar użytkownika
TomCio
Masakrator
Posty: 2720
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: TomCio »

Nieno klocek kawy to w rozpie mam, tylko mam lipe bo king jest na czariocie i sobie w challangu to po czariocie bedzie lać, a nie w kinga. :roll:
Obrazek
http://www.pajacyk.pl <klikać w pajaca, bo wp***dol! Obrazek
a goryl we mnie mówi mi..

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

@Shino

chyba przyznasz ,ze ciezko cos takiego zrobic ???:D Dobry gracz watpie zeby dal sie tak zrobic ;)

@Tomcio
Lipa troche z tym kingiem na wozku .Jak by byl latajacy to wpadasz kawa i kingiem ,pojedynek (masz 2 szeregi ,przewage ,sztandar ,pewnie war banner) przy dobrych wiatrach king powinien przeżyć (mozenawet kombat wygrasz ;)) .Skoro nie masz latajacego to pozstaje ci tylko szarza klockiem kawy i czelendz championem ,a potem dobijac z boku czy tylu i robic kanapke ;)
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

szczurek pisze:@Shino

chyba przyznasz ,ze ciezko cos takiego zrobic ???:D Dobry gracz watpie zeby dal sie tak zrobic ;)
4 oddzialy rydwanow + giganty 2... wiec nie problem tak sie ustawic, zeby go zaszarzowac... krol musi sie dopchnac ale to tez problem nie powinien byc...

Awatar użytkownika
Jose
Falubaz
Posty: 1423
Lokalizacja: Oko Terroru - Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Jose »

no wszystko fajnie ladnie... tylko poza smokiem sa inne rzeczy w armii... czy tylko one mnie martwia? :)
www.for2players.pl

The truth is usually just an excuse for a lack of imagination.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

TomCio pisze:Nieno klocek kawy to w rozpie mam, tylko mam lipe bo king jest na czariocie i sobie w challangu to po czariocie bedzie lać, a nie w kinga. :roll:
wejdz w combat z chaos dwarfem na taurusie to na pewno nie bedzie bil po chariocie :wink:

szczurek - po przemysleniu tego kazdy scorp ma 22% szans, ze zkillingblowuje jakiegos hero z ws mniejszym niz 9.. 11% z 9 lub wiekszym (nie wliczam armour of damnation i minusow do hita)wiec nie jest tak zle :wink:

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Jose dobrze napisal ,ze jest oprocz smoka reszta armii wroga :D:D
wiec nie jest tak zle Wink
przy moich 4 skorpach nie jest tak zle ;) musza tylko dobrze wyjsc (2 powinny sobie dac rade ,a 3 na bank ;) :roll: ) ,choc z drugiej strony nie zapomne jak moje 2 czy 3 skorpy bily sie z sauruskim biegaczem i ni ch.ja 6 nie chciala pasc :D:D
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

Bez strzelania i/lub magii smoka się nie ubije jak sam nie przyleci
TK z 2 klopami +masa inkatacji powinno dać rade

Awatar użytkownika
TomCio
Masakrator
Posty: 2720
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: TomCio »

wejdz w combat z chaos dwarfem na taurusie to na pewno nie bedzie bil po chariocie
Gdyby king niebył flammable to bym się skusił :wink:
Obrazek
http://www.pajacyk.pl <klikać w pajaca, bo wp***dol! Obrazek
a goryl we mnie mówi mi..

Awatar użytkownika
Shakin' Dudi
Masakrator
Posty: 2633
Lokalizacja: Moria - Lublin

Post autor: Shakin' Dudi »

Shino pamiętasz moją armię z DMP? No tam to ja żadnych szans przeciwko smokowi nie miałem ;) . Tą rozpą zjadłem tylko jednego mianowicie: Nie zdał breaka na kawie która zaszarzowała od flanki...nie zdał w drugiej turze combatu bo zadał tylko 5 ran i przegrał o muzyka bodajze i wyleciał za stół.....lecz na cude nie licze. Jedną catapą to łatwo sie mógł przeciwnik zająć, a i nią okrótnie znosi. Jedynym sposobem gdy sam teraz gram ze smokami, jest blokowanie go i wymiatanie wszystkiego innego w kolo.

Awatar użytkownika
Terael
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 110

Post autor: Terael »

Temacik trochę wystygł a ja mam takie pytanko. Chodzi o Bone Gigant'a. Czy warto wystawiać na Lizardmen'ów? Mi się jakoś nie widzi strata tak wielu punktów od poison'a. Wiem można go chronić, żeby skinki za bardzo nie podeszły ale chodzi mi o bitwy od 1000pts do 1500pts. A jeżeli chodzi o save 3+ to ja sie pewnie nie czuję. Tak jak dzisiaj już pisałem w jednym z tematów VC "udało" mi się na save 1+ nie zdać 2 na 4. Nie pytam jak by mi poszło przy większej ilości na 3+.

I mam jeszcze inne pytanie to już odnośnie taktyki ogólnej. Mam bardzo znikome doświadczenie w graniu TK i chciałbym się dowiedzieć jak najlepiej chronić hierophanta? Jeżeli bylibyście łaskawi to proszę o odpowiedź w takich podpunktach:
- 2000+
- 1500
- 1000pts

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi :wink:

Awatar użytkownika
Kharnan
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: Kharnan »

Cloak mi się sprawdza na liczu. Często sama świadomość, że może on uciec na 20 cali sprawia, że przeciwnik nie biegnie na niego na łeb na szyję.
And he did say "War", and the world did tremble...
Obrazek

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Gralem kilka razy gigantem (albo dwoma ) na lizaki i wcale tak latwo nie ginie :wink: :D

p.s-Hierofantowi najlepiej latanie dac :)
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

ODPOWIEDZ