Przedmioty magiczne TK

Tomb Kings

Moderator: Shino

ODPOWIEDZ
mrocznyy
Plankton
Posty: 3

Przedmioty magiczne TK

Post autor: mrocznyy »

Witam Umralakow i cherlaków ;-)

Jestem tutaj nowy mimo ze z WFB mam stycznosc od 11 lat ;-) z baaaardzo dluga przerwa (kiedys dowodzilem poteżnym Chaosem teraz tylko Muminkami).

Pozwolilem sobie założyc ten watek na draczące kwetstie dotyczace przedmiotów maginczynych.

Pytanie pierwsze:
Destroyer - jak to z nim jest ? Jesli mam TK w oddziale TG to jesli bede sie stykal z walce wrecz z inna jednostka na takich samych podstawkach to czy wykorzystujac specjalna zasada tej broni moge wyplacic 6 auto hitow ? (2 z modelem visa vi i 4 stykajac sie rogami)

pozdr

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

tak.. tylko to sa allocated hity...

mrocznyy
Plankton
Posty: 3

Post autor: mrocznyy »

czyli moge wbic tylko 3 wondy - zabic 3 modele 1 wondowe ?

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Możesz zabić góra trzy modele, to wszystko. No chyba, że zostaniesz jakoś pomysłowo skanapkowany, to wtedy więcej.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Terael
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 110

Post autor: Terael »

Spear of Antrahak. Czy używacie? Jeżeli nie to dla czego? Mi się wydaje że dobra rzecz na challeng'e ale doświadczenia nie mam więc szukam opinii znawców. Z góry dzięki :wink:

Awatar użytkownika
gaara
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 183

Post autor: gaara »

Mi sie wydaje ze to jest zajebiste jezeli masz jeszcze collar od shirpesh (czy jakos tak ) i scorpion armor i jeszcze jak siedzisz w klocu TG jest to zajebisty kloc ale kazdy go omija ten king jak podalem jest dobry leczy siebie a jak on ma wszystkkie rany to reczy oddzial, przydatne.

Awatar użytkownika
Shakin' Dudi
Masakrator
Posty: 2633
Lokalizacja: Moria - Lublin

Post autor: Shakin' Dudi »

zagraj spróbuj sam ocen....

Awatar użytkownika
GreatTaurus
Chuck Norris
Posty: 654
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: GreatTaurus »

SHIELD OF PTRA - 15points
Counts as a shield. If the bearer makes an Armour save, any enemy unit in base contact reduces its WS to 1 for the remainder of the combat round.
pytania:
1.WS = 1 dotyczy całego oddziału (a raczej wszystkich oddziałów), który styka się z bohaterem?
2.WS = 1 dotyczy tylko modeli stykających się z bohaterem?
3.walcząc np. przeciw bone giant'owi sprawiamy, że jego ewentualny Unstoppable Assault też trafia przy WS=1?

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

1&2: napisane jest "unit", a nie "model" - czyli cała jednostka jest oślepiona
3: zasadniczo tak, ale nie ma to żadnego znaczenia - unstoppable assault i tak w całości rzuca się przed wszelkimi sejwami
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

1
3 tak -> tomash bone giant ma I 1 wiec jesli cos szarzowalo razem z nim to pierwsze bedzie atakowac i mozliwe, ze jego WS zostanie zmniejszony

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

A tak absolutnie poważnie, spotkał ktoś kiedyś taką sytuację na stole? Żeby w kinga wszedł giant i jakiś inny oddział, a ów king miał shield of ptra?
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

wiesz dobrze, ze shield of ptra nie nalezy do kanonu przedmiotow uzywanych na kingu. Niemniej jednak jest to mozliwe :)

Awatar użytkownika
GreatTaurus
Chuck Norris
Posty: 654
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: GreatTaurus »

Scorpion Armour - 40pts
(...) If the wearer is with a unit, no more than half the wounds suffered due to combat resolution can be allocated against the character. (...)
Pytanie: Połowa obrażeń może być ulokowana w Prince'a zaokrąglając w górę czy w dół?

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Przykład: 5/2 = 2.5
Zaalokować możesz 2, bo 3 już byłoby "more than half".
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Krzysiek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 187

Post autor: Krzysiek »

Czy destroyer of eternites ma kiling blow na każdy rodzaj modeli???

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

nie

Awatar użytkownika
Krzysiek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 187

Post autor: Krzysiek »

Jeśli nie tzn. ,że tylko na piechote i konnych??

ksuM
Falubaz
Posty: 1161

Post autor: ksuM »

US 1 i 2.

Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Post autor: MUKER »

Krzysiek pisze:Czy destroyer of eternites ma kiling blow na każdy rodzaj modeli???
Tak, a że KB (poza paroma wyjatkami) działa tylko na modele z US 1 i 2 to już inna sprawa :twisted:
And the ground did tremble as the king marched to war...
********
Dziecko jest idealnym przykładem rządów mniejszości!

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Czy moge zrobic takie combo ze rzucam na kinga z destroyerem dodatkowy atak i wyplaca on autohity z destroyera? Jesli tak to rzez niezla :)

ODPOWIEDZ