Jak zacząć

Tomb Kings

Moderator: Shino

ODPOWIEDZ
Jaworowo
Wałkarz
Posty: 58
Lokalizacja: Warszaw

Jak zacząć

Post autor: Jaworowo »

Witam serdecznie.
Po latach postanowiłem wrócić do zbierania figurek (jakieś 10 lat temu zbierałem Krasnale), ponieważ bardzo podoba mi się wygląd figurek TK postawiłem na tą armię (poza tym podoba mi się ich historia i cała otoczka fabularna). Trochę poczytałem na forum co i jak ale chciałbym się dopytać co polecacie żeby kupić na początek (AB już mam :)), chodzi mi zarówno o kwestię grywalności jak i łatwości malowania. Na początek chciałbym kupić coś łatwego do pomalowania bo jestem średnio uzdolniony w tej kwestii. Jeśli ktoś byłby tak miły i poza tym dał mi jakieś rady odnośnie tej armii dla laika to będę niezwykle wdzięczny.

Pozdrawiam
Łukasz
Nie ogarniam tej kuwety.

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

To jest w ogóle jedna z łatwiejszych do malowania armii, według mnie. :) Na pewno przydadzą Ci się rydwany, szkieletowi łucznicy, a także licze. Jako główną siłę uderzeniową będziesz wystawiał Tomb Guardów, Sfinksy albo Necropolis Knights, wybór należy do Ciebie. W kategorii Rare na pierwsze miejsce wybija się zdecydowanie Cascet of Souls, który według mnie jest inwestycją niezbędną. Katapulty oraz Necrosphinxy również pojawiają się często w rozpiskach (głównie te pierwsze).

Witamy na pustyni! :)

Awatar użytkownika
Omegon
Mudżahedin
Posty: 300
Lokalizacja: Żnin

Post autor: Omegon »

Szkielety maluje się bardzo prosto, spray army paintera o kolorze gości, na to agrax earthshade, rozjaśniaj ushabti bonem i w sumie TT zrobione, tylko szmatki dorobić i tarcze, a i to możesz na początek washem robić.

Awatar użytkownika
Mirabelka
Mudżahedin
Posty: 260

Post autor: Mirabelka »

Witamy w Naszej piaskownicy :)

Tak jak już tu wspomniano dobrym zakupem są rydwany oraz łuki na sam początek. Możesz kupić Batalion masz wtedy podstawę plus konnicę :) Do tego jakiś lich i już jakiś tam zalążek jest. Armia jest bardzo fajna w malowaniu bo prosta :) Ze swojej strony w Specialach polecałabym raczej zainwestować w węże bo są jednostką dobra i też mają swój klimacik :)

Sfinksów nie lubię, nie mam żadnego i nie będę ich kupowała - są brzydkie a na stole szybko się je zabija z armatek jak ich dobrze nie pochowasz.

Jaworowo
Wałkarz
Posty: 58
Lokalizacja: Warszaw

Post autor: Jaworowo »

Dotychczas ograniczyłem się do kupienia batalionu i 2 liczów. W dalszych planach mam zamiar kupić TG i jakiś drugi oddział special ale jeszcze nie wiem co to będzie :), co do rare to myślę nad kaszkietem. Ale zobaczę jak zagram kilka bitew czego najbardziej mi potrzeba :)
Nie ogarniam tej kuwety.

Awatar użytkownika
beszcza
Chuck Norris
Posty: 573
Lokalizacja: Chełmża

Post autor: beszcza »

Nie zapominaj o katapultach. Na duże stwory np. Abominację to po prostu must have! ;) Gwardia to dobry support, do tego daj kinga/prince i będzie ok.

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

tylko gwardia,nekrotekt i prince to dużo punktów, na 3 sfinksy starczy :)
ja ma za to odmienny od Mirabelki stosunek do sfinksów i je polecam a co do kaszkietu to nie ma co się zastanawiać :wink:

Skarabek99
Wałkarz
Posty: 81
Lokalizacja: Łódź/Kruszów

Post autor: Skarabek99 »

Hierotytan też dobry ale tu musisz trochę pokombinować.
Armie:
TK - 3500 pkt

Jaworowo
Wałkarz
Posty: 58
Lokalizacja: Warszaw

Post autor: Jaworowo »

Postanowiłem zacząć od core units, jako że muszę mieć je w armii (nie wiem jak wygląda to w przypadku formatu euro bo mam problem ze zrozumieniem tego formatu :)), następnie na pewno chciałem złożyć 20-30 TG i coś do tego. Jako figurki bardzo podobają mi się uszate i skorpion ale widziałem że oba rzadko pojawiają się w rozpiskach (a co Wy o nich sądzicie ?). Z drugiej strony nie wiem czy wybrać rycerzy nekropoli czy zwiadowców. Sępy i roje odrzucam bo jakoś niezbyt przypadły mi do gustu. Jeśli chodzi o rare to napewno zamierzam zainwestować w kaszkiet i jeszcze nie wiem co do tego :D
Nie ogarniam tej kuwety.

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Ushabti są raczej niewystawialne niestety. Drogie jak na swoje możliwości, kiepsko się je wskrzesza... W swojej kategorii "monstrous infantry" to chyba najgorsza jednostka w całym WHFB.

Skorpiony za to polecam. :) Wykopywanie się nie jest już tak fajne jak kiedyś, ale dalej daje radę. Skorpion zabije dowolną maszynę, często również oddział łuków. Morderca małych, śmieciowych oddziałków do blokowania, sam też nadaje się do tego celu nieźle.

Do Cascetu aż się prosi katapulta. :)

ODPOWIEDZ