TK na ETC i DMP

Tomb Kings

Moderator: Shino

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kotson
Falubaz
Posty: 1123
Lokalizacja: Tarnów\Lublin

Re: TK na ETC i DMP

Post autor: kotson »

Kacpi, wiem że długo forsujesz swoje 3ki knightów, ale tk to nie vc. My się prawie nie leczymy, a z knightami jest tak jak ze sfinksami. Dobiegnie ci taki do combatu na 2-3 wbitych woundach a potem patrzysz tylko ze strachem ile 6ek rzuci przeciwnik.
BEER FOR THE BEER GOD
CANS FOR THE CANS THRONE

Awatar użytkownika
Dzoooma
Chuck Norris
Posty: 607
Lokalizacja: Stolica, Wola - "Gamonie"

Post autor: Dzoooma »

zamień katapkę i knighta na tomb kinga (10 ld na snajperki boli)
nie warto wystawiac 3jek knightow.
jesli to cos zamieniac na wyzsze ld to sfinksa na krola z dwurakiem, dragonhelmem i wardem 4+
Myślałem o wciśnięciu króla. Byłby fajny, ale problemem jest limit na lordach. Musiałbym zamienić MR3 na MR2, a i tak wtedy nie mieści się taki król (trzeba z niego ściąć dwuraka albo hełm). Jest to jakaś opcja ale nie wiem czy optymalna. W sumie 10 ld może robić różnicę. Co byście poradzili?

Co do węży to też nie jestem entuzjastą 3. Zdecydowanie wolę 4 albo nawet i 5.
Obrazek
Zapytaj mnie co sądzę o GW...

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Kacpi 1998 pisze:To powalczę 2 i czymś jeszcze a mając więcej oddziałów lepiej się wskrzeszam, jestem mobilniejszy i trudniej mnie odgiąć ale taka rozpiska sama nie gra, trzeba trochę pomyśleć :roll:
czekam na jakis twoj raport z mastera.

Bo na razie strasznie duzo teoretyzujesz a malo grasz.

Uwierz, ze male oddzilay nie daja rady a przegranie cc 4 oddzialami malymi a 2 wiekszymi mocno sie rozni iloscia utopionych ran.

dodatkowo jak masz duzo malych oddzialow to przeciwnicy decyduja, ktore modele beda zabijac swoimi atakami a boosty z lighta nie dzialaja tak dobrze.
@dzooma co ma w takim razie hlp z deathem? to ma przedmioty za 50 pkt a ich nie widac. Moze cos z niego sciac?

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

Jak razie idzie dobrze jak na grę od 4 miesięcy Tk i nie doskwiera mi brak knightów. Teoria i statystyka badziej przemawiają według mnie za knightami. A co robicie z tymi klocami knightów jak gracie z We albo i Ok, macie sporo mniej oddziałów od przeciwnika. Spróbuję napisać rport z DMP 8)

Awatar użytkownika
Dzoooma
Chuck Norris
Posty: 607
Lokalizacja: Stolica, Wola - "Gamonie"

Post autor: Dzoooma »

@dzooma co ma w takim razie hlp z deathem? to ma przedmioty za 50 pkt a ich nie widac. Moze cos z niego sciac?
Tak, masz rację Shino. Widać przypadkowo to skasowałem obrabiając rozpiskę. Miał pelerynę- lubię czasami gdzieś przelecieć i walnąć słoneczkiem. Niemniej to pewnie zbędny bajer i moje wyliczenia wcześniejsze odnoszą się do przypadku w którym LHP Śmierci nie ma magicznych przedmiotów. Ciężka sprawa :cry:
Obrazek
Zapytaj mnie co sądzę o GW...

Awatar użytkownika
SoCiu
Wodzirej
Posty: 735
Lokalizacja: Rebelia - Łomianki

Post autor: SoCiu »

Zawsze możesz trochę się pobawić i pożonglować slotami, zamiast hlp z death dać 2 magów 2lev death i hierotitana -siła czarowania powinna być podobna.Masz wtedy nawet 4 snajperki do rzucania na 2k6 =P~ ,no i king spokojnie wejdzie jaki chcesz. Nie wiem jak to punktowo się skomponuje,ale to jakieś rozwiązanie

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Miał pelerynę- lubię czasami gdzieś przelecieć i walnąć słoneczkiem
pamietasz, ze lotem tez nie maszeruje ta armia i masz lot 10" ?

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Ten lot jest tak słaby, że głowa mała. Ostatnio miałem problem, żeby przelecieć Necrosphinxem na drugą stronę jeziorka.

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Lot dla liczki tylko w podbramkowych sytuacjach sie przydaje jak trzeba uciekac z klocka ,bo jest cieplo :wink: Ale 50 pkt. za 10cali to istotnie zal :D
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
SoCiu
Wodzirej
Posty: 735
Lokalizacja: Rebelia - Łomianki

Post autor: SoCiu »

Lot dla liczki tylko w podbramkowych sytuacjach sie przydaje jak trzeba uciekac z klocka ,bo jest cieplo
Jak już ktoś siedzi w liczkach to znaczy że jest już game over bo rozorał cała armię, szkoda marnować 50 pkt które czasem uratuje 200.

10" ruchu zabija ten przedmiot definitywnie, może gdyby to byłaby opcja mount skarabeuszowy dywan za 25 pkt to byłby hit, a tak zieeefff

Awatar użytkownika
Dzoooma
Chuck Norris
Posty: 607
Lokalizacja: Stolica, Wola - "Gamonie"

Post autor: Dzoooma »

Tak wiem, wiem :) Toteż wywaliłem bez skrupułów. Niestety to nie rozwiązuje mojego problemu związanego z próbą wciśnięcia Króla :)
Obrazek
Zapytaj mnie co sądzę o GW...

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

sproboj moze wcisnac princa? 9 ld juz czesto starcza a i ws 5 na liczkach nie jest zly (lub na tarpicie jakims)

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Liczki nie dostają WS od Prince'a.

Awatar użytkownika
SoCiu
Wodzirej
Posty: 735
Lokalizacja: Rebelia - Łomianki

Post autor: SoCiu »

I jak wam poszło na DMP? Przemyślenia : skorpiony są kozackie, necrosphinx jest do bani :wink: .
Byłem C repy lokalsów z Łomianek "Rebelia Łomianki" , w zamian za dobre 3 dostawienia, płaciłem beznadziejnym paringiem na mojej armii. Opłaciło się - 13 miejsce. Ostatnia bitwa na 4 stole, przegraliśmy 45:55 cóż było blisko :). Grałem kolegium light S7 i gwiardia+necrosphinx.

Rozpy macie w temacie DMP rozpiski. WoCh,DE,Emp,Skaven,TK.

Paringi 1 JH1 bretka Dębka 0 - cóż zabiłem treby i 1 lance, społowiłem pegazy, reszta dojechała w 4 turze i mnie skroiła został mi necrosphinx i skorion. drużynowo 10:90 czyli maska w plecy :/

Paring 2 : BAJ :(

Paring 3: Gamonie.Niko. Stoł ? - Ogry z hellheartem, kluczowy moment szarża gwardii 25 szt+necrosphinx na 5 mournfangów, gwardia dochodzi na 7, sphinx na 9. Wrzucam WS10,I10 na gwardię, zostawiam sobie kostki na brionę i banishment. Rzucam banishment żeby wyciągnać od przeciwnika kostki, rzucam z 4 i oczywiście ifka, tracę kostki na brionę :(. Zadaję 9 ran mournfangom, dostaję 12 ran w zmian... przegrywam combat i zamiast wkleić maskę dostaję ją, bo w następnej dostaję ironblastera który z impaktów dobija gwardię, sphinx sypie się od CR.Ironguty z przodu były zblokowane gnoblarami bijącymi się z moim fastem, po tym combacie miałbym całą armię a plecach gutstara.4 tura a ja nie mam czym walczyć =D> . 0, drużynowo max, 65:35

Paring 4 skaveny. Gamblers Tęcza.Stoł 8 Miałem więcej wystawień, przeciwnik nie ograny z TK i bezpiecznie dowiozłem remis, z obu stron lekkie punktowanie na dystans, kilka combatów slavy vs moje śmieci, zdjełem guttersów z assasinem i było już prosto. drużynowo 61:39 , Slan ustał breja z Empire w ostatniej turze na 1,1 tak byłby maks

Paring 5:Legion Ciupaga.PiotrB. Stół 4. Ogry na hellhearcie ;). Przeciwnik popełnia w bitwie tylko 1 bład, wystawia 3 mourfagi bokiem na skorpiona i go przepycham z WS10, niestety reszta combatów obessałem. Sphinx musiał wylecieć na 1 strzał z ironblastera i siadł... Udało się uratować 3 pkt. Miałem szansę spokojnie jeszcze 2 pkt urwać, z drugiej strony na hellheart rzucił 1, więc ucziwy wynik myślę, mimo kilku słabych rzutów na koniec bitwy.Zostałem z połową gwardii i hierophantą, resztą magów musiałem karmić gutstara, straciłem głupio lorda z lightem bo uciekłem o turę za wcześnie z oddziału, skorpiony FTW :]. Drużynowo 45:55

Jak na 1 mastera od kilku lat, pełny sukces :wink: -ale TK są beznadziejne rzeźbiłem, odginałem cóż olać czekam na 9 ed :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 25 sie 2014, o 12:16 przez SoCiu, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
Smiechu
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3349
Lokalizacja: Rogaty Szczur (Stare Babice)

Post autor: Smiechu »

Nie uważam by TK były słabe.
Jest to imo bardzo dobra armia na teamowki.
Grałeś 2x z Ogrami czego właściwie nie powinno być.

Ja swoje bitewki opisze wieczorkiem.

Awatar użytkownika
SoCiu
Wodzirej
Posty: 735
Lokalizacja: Rebelia - Łomianki

Post autor: SoCiu »

Smiechu pisze: Grałeś 2x z Ogrami czego właściwie nie powinno być.
Urok drużynówki, za bardzo dobre dostawienie naszych kutaczy EMP i WoCH +średnie paringi dla Skaven i DE płaciliśmy w 3 bitwach 1 bardzo złym paringiem. Chyba tylko z JH1 obessaliśmy paringi bo każdy się bał każdej rozpy i gracza :wink:. 2 paringi do przodu, 1 do tyłu, 2 rzeźbione, dobra kmina :D . A że skaveny i DE są stabilniejsze niż TK, to ja byłem chłopcem do bicia :(

Skarabek99
Wałkarz
Posty: 81
Lokalizacja: Łódź/Kruszów

Post autor: Skarabek99 »

Ja grałem na
We 19-1
Dwarfy 2:18
Lizaki 0:20
He 2:18
Woch 20:0

Raporty może wrzucę później. TK nie są słabe. Ja przegrywałem w większości przypadków przez błędy w rozstawieniu, nieogranie z innymi armiami i brak skilla, u nas w łodzi lizakami i dwarfami prawie nikt nie gra :(

Był to mój pierwszy master i 3 tur TK a ugrałem łącznie 43 pkt, może i grałem w warzywniaku ale byli tam i tak gracze lepsi ode mnie, więc armią słabą nie są jak takie warzywo jak ja prawie 50 punktów ugrywa :mrgreen:
Armie:
TK - 3500 pkt

Awatar użytkownika
Domino
Falubaz
Posty: 1490

Post autor: Domino »

Ja grałem kolejno OnG 17, WE 14, Woch 20, Dw 13 i OnG 15. Też sądzę, że TK na drużynówkę są nieco lepszą opcją niż na singla, aczkolwiek nie są aż tak stabilne, jak powinien być defens. No ale grać się przecież da.

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Ladny wynik Domino =D>
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Domino
Falubaz
Posty: 1490

Post autor: Domino »

Dzięki :). Jeśli mogę ominąć cholerne Emp na lighcie to idzie mi z reguły nieźle ;)

ODPOWIEDZ